Skocz do zawartości

Wymiana poduszki


maaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję na dniach wymienić w Seiko tylną (środkową) poduszkę skrzyni biegów. Nie mam kanału, autko będzie tylko podlewarowane przodem.

Proszę Was o jakieś porady :) , co mnie może spotkać podczas pracy, na co uważać no i czy dam radę sam bez specjalnego sprzętu.

Wszystkie wskazówki mile widziane.

Dziękuję  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie są potrzebne żadne porady :) naprawdę robota latwa prosta i przyjemna, jak dobrze pamiętam potrzebne są 2 klucze tylko i lewarek :)

Ja przeprasza za gupie pytania ale Seiko jest w rodzinie od niedawna i dopiero poznaję  jego budowę.

Hamulce ogarnięte , bak nowy, przewody hamulcowe  wymienione, przednie lampy też.  Na przeglądzie wyszło że owa poduszka dała ciała :).

Czeka mnie jeszcze wymiana silent bloków w tylnych wahaczach ale to już głęboką wiosną.

Dziękuję za  odzew   :oki:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprasza za gupie pytania ale Seiko jest w rodzinie od niedawna i dopiero poznaję  jego budowę.

Hamulce ogarnięte , bak nowy, przewody hamulcowe  wymienione, przednie lampy też.  Na przeglądzie wyszło że owa poduszka dała ciała :).

Czeka mnie jeszcze wymiana silent bloków w tylnych wahaczach ale to już głęboką wiosną.

Dziękuję za  odzew   :oki:

pzdr

spenetruj dobrze jakimś środkiem śruby wkręcone w budę. Tam są nakrętki przyłapane tylko że tak powiem między podłogą a spodem (jest tam tajemnicza przerwa) i jak ten spaw puści nakrętka będzie się kręcić w kolo razem ze śrubą i trzeba będzie drzeć tapicerkę i wycinać okno w podłodze żeby dostać się do felernej nakrętki. Mi na szczęście się odkręciły (ale moje cc jest ze mną od wyjazdu z salonu i wiem co i w jakim stanie może być:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spenetruj dobrze jakimś środkiem śruby wkręcone w budę. Tam są nakrętki przyłapane tylko że tak powiem między podłogą a spodem (jest tam tajemnicza przerwa) i jak ten spaw puści nakrętka będzie się kręcić w kolo razem ze śrubą i trzeba będzie drzeć tapicerkę i wycinać okno w podłodze żeby dostać się do felernej nakrętki. Mi na szczęście się odkręciły (ale moje cc jest ze mną od wyjazdu z salonu i wiem co i w jakim stanie może być:D)

 

Prędzej ukręci się ta śruba niż urwie spaw od tych nakrętek, nigdy się z tym nie spotkałem przy odkręcaniu tylnej poduchy żeby coś się urywało - co innego przy odkręcaniu wahaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od gory nic nie trzeba wycinac jak sie urwie ta sruba. Ja mam szczescie i zawsze te sruby M8 mi sie ukrecaja. Rozwiercanie zbyt dlug otrwa wiec zawsze wierce obok i robie szpilki od gory wkrecone w bude. Potem poduszka troche bokiem i trzyma sie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.