Skocz do zawartości

Opony Silverstone AT-117 Special WSW


konger

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, 

 

jako, że w zeszłorocznej imprezie pt. "Pożegnanie wakacji z Marysią" uszkodziłem oponę (została wprawdzie zaklejona glutem w terenie i jakoś to trzymało) na boku, a z drugiej schodzi powietrze, postanowiłem nabyć drogą kupna komplet opon. 

 

Przeszukując net i porównując wytypowałem następujące:

 

1. 245/75 R16 Silverstone AT-117 Special WSW 111S (cena oscyluje od 425 do 470);

 

2. 245/75 R16 Goodyear Wrangler Duratrac 120/116x (powiedzmy, że najtaniej ok. 490);

 

3. !!  215/85 R16 Hankook MT RT-03 (w IC 488, ale zniżkę bym miał, to samo w 245/75 kosztuje sporo ponad 500);

 

4. 245/75 R16 BFG AT KO2 120/116x (cena od 580 w górę);

 

5. 245/75 R16 Cooper ST-Maxx - bardzo ciekawa opona, z chęcią, ale jej cena to złe kung fu.

 

Portfelem byłbym za (1), gdyż relatywnie tanie, wzór podobny do BFG AT KO, ale większe rowki wzdłużne ma; nie wiem jak z wytrzymałością noku opony, co prawda 111 daje jakieś 1090 kg na oponę, a tyle nigdy nie osiągnę... 

Sercem natomiast byłbym za (4), bo nowa, bo legenda, itd., ale cena z kosmosu i na pewno tyle na oponę nie wydam. 

(3) jest taką ciekawostką, o ile sama opona jest ok, o tyle ten rozmiar to tak jakby auto na łyżwach było (coś jak 7.50R16 w policyjnych Defach), no i chyba tak wąski MTek nie robi tak samo jak 245 chociażby, mam rację? 

Zostaje jeszcze (2) - opona o skrajnych opiniach, że szybko się ściera, że to, że tamto... Ale jednocześnie na komplecie byłoby niecałe 300 zł różnicy w porównaniu do (1), za które mógłbym coś na zapas kupić (nalewkę, używkę).

 

Z racji jazd dotychczasowych celuję raczej w AT, gdyby opony Continental ContiCrossContact 4x4 AT były sprzedawane oficjalnie w Polsce to pewnie te bym kupił, mam je teraz w rozmiarze 205/80R16 i sobie chwalę, nawet w błocie dają radę. Pozostaje jeszcze (5), ale jak wspomniałem, cena kosmos...

 

I fundamentalne pytanie? Co wybrać? Czy warto dołożyć do jednych albo drugich? Jeździł ktoś na (1), bo opinie zbiera dobre. Szastać z zakupami nie mogę, gdyż auto czeka jeszcze wizyta na oddziale dermatologicznym ;] ;] (trzeba budę połatać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duratrac wg mnie to bardzo dobra opona AT+
Ceniona jest na wyprawach ( opinia dwóch znajomych osób ). Dodatkowo widziałem jak to robi w głębokim błocie oraz torfie. Powiem szczerze, że byłem miło zaskoczony.

Silverstona w tym bieżniku nie znam.
Hankook wygląda jakby miał się zaklejać w każdej brei. ( jak na MT ma małe odstępy między kostkami )
BFG AT2, nie różni się znacząco od pierwszego modelu. Przemodelowali delikatnie bieżnik i dodali więcej mięsa po bokach. Chyba wolałbym Duratracka
Coopera ST maxx, znajomy ma w Hiluxie, tyłka nie urywa. Na mokrym słabo, w śniegu tak sobie, w piasku słabo. Błota u niego nie widziały i raczej nie zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejna opinia na + odnośnie Duratraców. 

 

Hankook, MT, ale ma całkiem dobre "noty" w głośności, zachowaniu na mokrym i spalaniu ;) Może własnie przez te małe odstępy?

Ta opinia odnośnie Cooperów - kumpel ma wprawdzie SST i kupił już drugi komplet, ale mówi, że znikają w oczach. 

 

Póki co byłem nastawiony na Silverstony, jednak jeśliby cena Duratraców niewiele różniła się od tych pierwszych to kto wie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Coopera, mam na Patrolu Discoverera STT, na czarnym nie znika ( nie jest to tylko moja opinia ). Natomiast pomimo wyglądu rasowego MT, opona w trudnych warunkach nie robi. Nazwałbym ją również AT+.
Natomiast co do Duratraca, coś mi świta że jest tych opon coraz mniej. Nie pamiętam z czego to wynika, ktoś mi coś wspominał. Szkoda jakby się okazało, że np. za rok musisz kupić jedną a ich już nie będzie w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.