Skocz do zawartości

Paliwo ,gdzie tankujecie


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie

współczuję i łączę się "w bulu" :ok:

 

pewnie nie zauważyłeś, jak cysterna wyjeżdżając z orlena podjeżdża zrobić zrzut paliwa do makro albo do tego neste...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

 

Wartość punktów w przeliczeniu na rabat na litrze to tyle co nic.

Jak nie masz uprzedzeń co do stacji to tankuj gdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję na Auchan, bo jest najtaniej, różnic w przypadku paliw "premium" nie stwierdzam.

Poza tym mam wyrobione zdanie o różnego rodzaju kartach, systemach lojalnościowych i kreowaniu u konsumenta zbędnych potrzeb. Mam świadomość że za "prezent" (który jest w gruncie rzeczy zbędny) płacę z własnej kieszeni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tankowalem na stacji Tesco. Czy to byl ON czy noPb. Roznic nie widzialem nawet zima a oszczednosci nawet do 30gr na litrze. I zazwyczaj cysterna byla z orlena w tesco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Orlenie  ... ale tylko dlatego że mam FLOTę  :phi: 


Prywatne pojazdy zawsze na Auchanie, od dłuższego czasu, nigdy nie było żadnych problemów. 
Raz też testowałem różnicę pomiędzy zwykłym paliwem z oszołoma i VPowerem tym najdroższym 99(czy jak to sie tam nazywa), najpierw bak pierwszego, później bak premium i znowu tańsze, w pojeździe w którym teoretycznie najmocniej powinno sie to dać odczuć bo jest dosyc mocno wysilony ~183KM z litra.
Różnica jeśli jakakolwiek była to chyba bardziej psychologiczna, plusów nie odczułem więc zostałem przy tańszym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze do roboty mijam 4 markowe stacje i jak widzę, że mam rezerwę, to rozglądam się gdzie taniej i na powrocie tam tankuję.

U mnie najtańsze są o dziwo Lotos i Orlen (oba na uboczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że za "prezent" (który jest w gruncie rzeczy zbędny) płacę z własnej kieszeni.

niekoniecznie.

tankuję od kilku lat na SHELL zwykłego diesla. ceny konkurencyjne w stosunku do innych stacji, jak to na Śląsku, więc nie przepłacam za markę.

co jakiś czas uzbierają się te punkty i zatankujesz kilkadziesiąt groszy taniej za litr.

czyli nic specjalnie nie robisz, płacić musisz, a co jakiś czas kasa zostaje w kabzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Orlenie bo w weekend maja niższe ceny a do tego mam BiznesTank z forum fiesty i dodatkowo 8gr/litr taniej jest ;) a do tego Orlen mAm po drodze do pracy wiec mi najwygodniej ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko jestem w pobliżu to Auchan, jak jadę w kraj to tylko Orlen, ale to dlatego, ze ja tankuje LPG i na innych stacjach nie markowych boję się gazu, bo w latach ubiegłych miałem niejednokrotnie problemy z tym.

Dlaczego wybieram orlen? Bo jest to już jakaś markowa stacja, i tam punkty mam za każdy litr, a nie jak na lotosie pamiętam jak zatankowałem 28 litrów to dostałem tylko strzelam 1 pkt bo było liczone co 15 litrów, a tak wiem, że parę tankowań i hot dog gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

 

Ja też tankuje na Orlenie, dlatego ze mam blisko. Jakim cudem u Ciebie jest Neste? U mnie Neste zmienili na Shell Self Service i jest drogo  :no:

 

Nagród za punkty nie biorę nigdy, nie opłaca się, zawsze punty wymieniam na darmowe paliwo. (też zbieram na to ze 2 lata  ;l  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

mam opcję:

orlen albo 3 stacje prywatne cholera wie z jakim paliwem i  z różnicą w cenie między Orlenem na poziomie 1 gr./litr

więc tankuję na orlenie i zbieram punkty i co jakiś czas coś za nie bior (ostatnio wziąłęm mkompresor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

ty tak poważnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Orlen z kartą Biznestak i rabatem 8gr/l, żadnych durnych punktów nie zbieram.

A jak są duże mrozy to Statoil i ON Miles Plus, bo jest dużo lepszy od Vervy (do której w ogóle nie mam zaufania jako paliwa premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Orlen z kartą Biznestak i rabatem 8gr/l, żadnych durnych punktów nie zbieram.

A jak są duże mrozy to Statoil i ON Miles Plus, bo jest dużo lepszy od Vervy (do której w ogóle nie mam zaufania jako paliwa premium).

Szef ma złota karte na makro 9gr taniej czyli wychodzi 3,58 za litr dlatego tak mysle czy warto sie tak porwać za te cene a cene orlenowskiego paliwa..Jeżdze 12 kkm rocznie.Średnie spalanie 8,3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się tankować na markowych. Do pewnego czasu miałem awersję do Orlenu, przekonałem się ze jest poprawa, ale majà dziwny system wystawiania faktur.

W celu wystawienia faktury sprawdzają numer auta pod dystrybutorem, jak inny to nie chcą go wpisać.

Na prywatnych "no name" staram się nie tankować.

Raz się sparzyłem - zatankowałem na takiej i wtryski były do wymiany.

Send from iPhone by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się tankować na markowych. Do pewnego czasu miałem awersję do Orlenu, przekonałem się ze jest poprawa, ale majà dziwny system wystawiania faktur.

W celu wystawienia faktury sprawdzają numer auta pod dystrybutorem, jak inny to nie chcą go wpisać.

Send from iPhone by Tapatalk

 

na orlenie maja procedury wymagajace zweryfikowania numerow auta z danymi widniejacymi na kartach flotowych, rabatowych czy wpisywanych na fakturze... z tego co wiem to na FV albo pisza numer auta pod dystrybutorem albo nie pisza wogole, innej opcji wg procedury podobno nie ma ;)

 

a ze dosc czesto stacje sa kontrolowane przez tajemniczych klientow i sypia ajentom kary to sie nie dziwie ze sie pilnuja ;)

 

 

 

dawno temu mialem na blache wykute 12punktow obslugi klienta... i na kazdej stacji bylem obslugiwany identycznie ;) zgodnie z zamyslem brand managera ze niewazne gdzie stane na tankowanie to zawsze bede tak samo obsluzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67).

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

Od niepamiętnych czasów tylko BP. Lpg i NoPb. Oba samochody. Nigdy nie było problemu. Punkty zbieram i wymieniam. Dwa razy darmowe tankowanie lpg dwa razy jakieś gadżety.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatne pojazdy zawsze na Auchanie, od dłuższego czasu, nigdy nie było żadnych problemów. 

 

 

firmowe sprzęty tankowaliśmy na różnych stacjach oprócz shell-a, obecnie na auchanie, bo najtaniej, ale np jak w koparce wymieniam filtr paliwa, to go kroję i oglądam w środku. takiego syfu z auchana nie widziałem z zadnej innej stacji, ze juz nie wspomnę o tym, ze przejezdza się mniej km na baku niz na paliwie z innych stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na orlenie maja procedury wymagajace zweryfikowania numerow auta z danymi widniejacymi na kartach flotowych, rabatowych czy wpisywanych na fakturze... z tego co wiem to na FV albo pisza numer auta pod dystrybutorem albo nie pisza wogole, innej opcji wg procedury podobno nie ma ;)

a ze dosc czesto stacje sa kontrolowane przez tajemniczych klientow i sypia ajentom kary to sie nie dziwie ze sie pilnuja ;)

dawno temu mialem na blache wykute 12punktow obslugi klienta... i na kazdej stacji bylem obslugiwany identycznie ;) zgodnie z zamyslem brand managera ze niewazne gdzie stane na tankowanie to zawsze bede tak samo obsluzony ;)

Mam kartę mikroflota na okaziciela i czasami obsluga probuje literowac slowo "okaziciel", ktore jest tam gdzies wpisane w system i porównywać z tablicą rejestracyjna. po chwili jednak sie wyjasnia

Tylko Orlen z kartą Biznestak i rabatem 8gr/l, żadnych durnych punktów nie zbieram.

A jak są duże mrozy to Statoil i ON Miles Plus, bo jest dużo lepszy od Vervy (do której w ogóle nie mam zaufania jako paliwa premium).

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankuje na carefourze bo najtaniej

i pb i on

kiedyś testowałem rózne stacje po tankując po kilkanaście pełnych tankowań i najlepiej mojemu byłemu silnikowi podchodziła ON VERVA

dużo zależy od wrażliwości jednostki silnikowej i wyczulenia samego kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmowe sprzęty tankowaliśmy na różnych stacjach oprócz shell-a, obecnie na auchanie, bo najtaniej, ale np jak w koparce wymieniam filtr paliwa, to go kroję i oglądam w środku. takiego syfu z auchana nie widziałem z zadnej innej stacji, ze juz nie wspomnę o tym, ze przejezdza się mniej km na baku niz na paliwie z innych stacji

 

jak juz bylo mowione, paliwa w kraju mamy z Orlenu lub Lotosa, wiec na jakosc paliw na konkretnej stacji ma uczciwosc ajenta. Skoro paliwo z jednej cysterny spuszczane powiedzmy na stacji Tesco jest ok, a spuszczone na stacji dajmy na to Auchan juz jest lipne, to o czym to swiadczy ? Przeciez po drodze kierowca cysterny nie dolal wody do cysterny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz bylo mowione, paliwa w kraju mamy z Orlenu lub Lotosa, wiec na jakosc paliw na konkretnej stacji ma uczciwosc ajenta. Skoro paliwo z jednej cysterny spuszczane powiedzmy na stacji Tesco jest ok, a spuszczone na stacji dajmy na to Auchan juz jest lipne, to o czym to swiadczy ? Przeciez po drodze kierowca cysterny nie dolal wody do cysterny :)

 

od uczciwosci tez a czesto od stanu zbiornikow :) I moze sie zdarzyc ze na jednym orlenie paliwo bedzie super ale juz na orlenie w jakiejs zabitej dechami dziurze niekoniecznie... bo ani ajent ani kierowca co prawda dolac to nic nie doleje bo go 'petrovend' zaraz zakapuje, ale wystarczy ze uda mu sie zakombinowac na czyszczeniu zbiornika i juz jakosc paliwa leci   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kim firma się rozlicza z tego paliwa bo chyba nie masz na myśli Us? !

 

a z kim ;)

 

formalnie nie ma obowiazku podawania numeru rejestracyjnego na fakturze, ale... przedsiebiorca ma obowiazek wykazac ze paliwo zostalo zuzyte w konkretnym pojezdzie co z kolei moze miec wplyw na wysokosc odliczonego podatku (50%/100% :) wiec najlatwiej jest miec ten numer na fakturze ot tak na wszelki wypadek ;)

 

 

a na niektorych stacjach paliw maja taki pomysl na zycie ze albo wpisuja co stoi pod dystrybutorem albo nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję na Auchan, bo jest najtaniej, różnic w przypadku paliw "premium" nie stwierdzam.

Poza tym mam wyrobione zdanie o różnego rodzaju kartach, systemach lojalnościowych i kreowaniu u konsumenta zbędnych potrzeb. Mam świadomość że za "prezent" (który jest w gruncie rzeczy zbędny) płacę z własnej kieszeni.

 

w odległości chyba 2 km mam orlen i bp (najdrożej) intermarche, statoil (ceny mniejsze , a okresowo najniższe) i auchan (generalnie najniższe ceny) i gdzie nie zatankuję to nie widzę żadnej różnicy w sprawowaniu się auta, w osiągach ..... więc generalnie tankuję tam gdzie najtaniej czyli auchan, a potem statoil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mają mieć ? W PL więcej dostawców nie ma, każda stacja ma z Orlenu albo lotosu.

@@Lcf

@@noras

W Polsce są paliwa spoza ww firm.

W ostatnich latach coraz więcej.

Wystarczy poczytać o tzw. mafii paliwowej.

Nie znaczy to, że są one gorszej jakości.

Czasy odbarwiania oo czy mieszania różności, w związku z przekretami na VAT minęły (przynajmniej na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

Auchan, Lukoil, raz na jakiś czas BP, Shell to jak jestem pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem na 10, tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.