Skocz do zawartości

Paliwo ,gdzie tankujecie


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

 

Na serio masz różnicę na litrze 50 gr na stacjach obok siebie i jedziesz na najdroższą?  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio masz różnicę na litrze 50 gr na stacjach obok siebie i jedziesz na najdroższą?  ;l

 

psychologicznie go podeszli - najdrozsze to najlepsze, takie premium ;) no i ludzie tankuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części z Was to co napiszę będzie wydawać się herezją, ale na Wasze nieszczęście jest prawdą :D 

Stacja- nie sieciówka, prywatny właściciel pod logiem, ultimate z jednego zbiornika z 98 ;) dystrybutory walą w hooja na minus, a mimo wszystko posiadają legalizację GUM (w sumie jak iskra1 i "laser" ultralyte heh), paliwo mają od tego kto ma taniej, czy to ma...szyna paliwowa? czy dolewają coś od siebie? Nie wiem ale za te same pieniądze na innej stacji tankuje się więcej paliwa i automatycznie jedzie dalej. Stacja najbliższa jednego z bardziej znanych "kurortów"(?) zimowych. 

Skąd info? ... osoba z biura która podbija faktury i zegary dostawcom. 

Brednie o nie wpisywaniu nr rej do faktur? E tam, pewien znany w regionie przedsiębiorca tankuje wszystkie rodzinne(prywatne) auta na karty flotowe z firmowych busów, ciężarówek i za to się powinny organy kontroli skarbowej zabrać a nie za jednoosobową działalność...

Tajemniczy klient? Super, najwyżej kasjer na nauce(bo taka rotacja) i to on dostawał opier.. i sprawa rozchodziła się po kościach. 

 

 

Kiedyś była niedaleko stacja na której dystrybutor kłamał ale na "+", niestety ktoś wyczaił sprawę i już został zastąpiony innym, nie kłamiącym.

Tankować tam gdzie sprawdzona stacja- nie koniecznie najdroższa, eksperymenty na nowych ON mogą drogo kosztować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

 

Orlen, ale paliwo na dzień dzisiejszy kosztuje 3.50-cośtam a gaz 1.52-1.56 (nie jestem pewny).

Punkty zbieram, ale raczej hobbystycznie. Jak pracownik stacji przypomni od czasu do czasu to wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

 

Ja ostatnio dostałem od Orlenu jakąś kartę z którą mam 4gr rabatu. Ot tak, z ulicy.

:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Lukoilu tak samo dostałem, ale ino 2gr rabatu. Ale tam i tak niemal zawsze jest znacznie taniej niż na Orlenach

 

Ja to wziałem tylko dlatego że nie trzeba danych do faktury podawać. Ostatnio wypiąłem się na Shella bo od wielu lat nie potrafią się dorobić centralnej bazy danych klientów i na każdej nowej stacji trzeba od nowa wszystko dyktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Ja to wziałem tylko dlatego że nie trzeba danych do faktury podawać. Ostatnio wypiąłem się na Shella bo od wielu lat nie potrafią się dorobić centralnej bazy danych klientów i na każdej nowej stacji trzeba od nowa wszystko dyktować.

 

Ja bym się tak chętnie wypiął na centrum krwiodawstwa, ale cieżko o alternatywę.  ;]  A podawanie co 2 miesiące na papierze DWUKROTNIE tych samych danych, które się zmieniają albo wcale, albo bardzo rzadko (pesel, data urodzenia, imiona rodziców), doprowadza mnie do szewskiej pasji  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a bym się tak chętnie wypiął na centrum krwiodawstwa, ale cieżko o alternatywę. ;] A podawanie co 2 miesiące na papierze DWUKROTNIE tych samych danych, które się zmieniają albo wcale, albo bardzo rzadko (pesel, data urodzenia, imiona rodziców), doprowadza mnie do szewskiej pasji

 

Ale chyba nie podajesz tych danych w centrum krwiodawstwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

 

Tankuj gdzie taniej o ile nie jest to jakaś totalna lipa.

 

Markety i inne mniej "markowe" to nie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, wygrałeś talon na BP B. :-D

 

ale tu się nie ma co śmiac. ja jakiś czas temu na Auchan tankowałem gaz. butle miałem 45l, na zegarze 50 i jeszcze nie odbijał zawór, podczas gdy na wszystkich innych stacjach wchodziło nie więcej jak 38. dlatego juz nigdy więcej na auchan nie pojade, chocby za pół ceny sprzedawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu się nie ma co śmiac. ja jakiś czas temu na Auchan tankowałem gaz. butle miałem 45l, na zegarze 50 i jeszcze nie odbijał zawór, podczas gdy na wszystkich innych stacjach wchodziło nie więcej jak 38. dlatego juz nigdy więcej na auchan nie pojade, chocby za pół ceny sprzedawali

Mnie na Auchan wchodzi tyle ile na innych stacjach. Wiec nie widzę sensu przeplacac, kiedy roznica na litrze lpg dochodzi 20gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu się nie ma co śmiac. ja jakiś czas temu na Auchan tankowałem gaz. butle miałem 45l, na zegarze 50 i jeszcze nie odbijał zawór, podczas gdy na wszystkich innych stacjach wchodziło nie więcej jak 38. dlatego juz nigdy więcej na auchan nie pojade, chocby za pół ceny sprzedawali

 

o BP Buczkowice nie pisałem o lpg....

 

Prawda jest taka, że nie ma znaczenia marka, trzeba patrzeć na to co realnie leje się do baku i jakie wychodzi na tym spalanie/przejechane km (zakłądając, że jeździmy podobne trasy).

W tescoBB miałem swego czasu bardzo korzystny bilans kasa/przejechane km ale niestety jest to na drugim końcu miasta i nie mogłem tego potwierdzić na pewno (np 10 tankowań pod rząd i na tej podstawie obliczenie przejechanych kilometrów/litr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie najtaniej i gdzie jest największy ruch czyli przeważnie Auchan ponieważ paliwo i tak jest z jednego ze składów więc nie widzę sensu przepłacania.

Ponieważ na "moim" oszołomie nie ma gazu więc przeważnie tankuję na takich dwóch małych stacjach gazowych gdzie gaz jest tańszy od "markowych" o cirka 20gr. i nigdy nie miałem kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdzie najtaniej. W BB na auchanie często widzę kolejki (bo sie ludziska rzucają na paliwo o 10-20 gr tańsze), sie ludzie zbierają jakby coś za free dawali, a jak poczekasz te 20-30 min zanim dojedziesz do dystrybutora to w większości bida i nędza, tankowanie za 20,30- to tak jak mój ojciec tankował skode 105 a później 120...  Ja jak mam stać 15-30 min w kolejce zanim dojadę do dystrybutora (a później kolejne minuty do kasy) to wolę sobie zalać na najbliższej możliwej stacji - gdzie jest interesujący mnie dystrybutor WOLNY lub jest jedno, góra dwa auta. Ktoś może zarzucić mi rozrzutność, całe szczęście to ja jestem sobie panem i to ja sobie zalewam za swoje zarobione pieniądze. jak jeździłem na noPB95 to jeszcze zwracałem uwagę na cene paliwa a teraz na LPG...  Koś powie- czekaj czekaj ty zapłaciłeś 30gr więcej na innej stacji- no tak, ale zyskałem 30 minut życia którego mi ta kolejka nie zwróci... 

Każdy ma wybór ale nie za wszelką cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Auchan akurat jest 1 km ode mnie i codziennie obok niego jade. Druga sprawa nigdy nie czekałem w kolejce wiecej niż 1 auto. A tankuje tam od 3 lat. Wiec albo przekolorowana jest Wasza rzeczywistość albo ja mam takie szczęście. Biorąc pod uwagę roznice 20 gr (bo u mnie tak jest). To jestem 6-7zl do przodu na każdym tankowaniu. A tankuje 5-6 razy w miesiącu, czyli jakies 40zl na miesiąc do przodu. Przy obecnych cenach to jest jeden zbiornik gazu. Wiec nie malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję w Orlenie i Shellu. Jak do tej pory nigdy nie miałem problemu z jakością paliwa. Punkty zbieram tylko przy okazji więc nie są powodem tankowania na tych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdzie najtaniej. W BB na auchanie często widzę kolejki (bo sie ludziska rzucają na paliwo o 10-20 gr tańsze), sie ludzie zbierają jakby coś za free dawali, a jak poczekasz te 20-30 min zanim dojedziesz do dystrybutora to w większości bida i nędza, tankowanie za 20,30- to tak jak mój ojciec tankował skode 105 a później 120...  Ja jak mam stać 15-30 min w kolejce zanim dojadę do dystrybutora (a później kolejne minuty do kasy) to wolę sobie zalać na najbliższej możliwej stacji - gdzie jest interesujący mnie dystrybutor WOLNY lub jest jedno, góra dwa auta. Ktoś może zarzucić mi rozrzutność, całe szczęście to ja jestem sobie panem i to ja sobie zalewam za swoje zarobione pieniądze. jak jeździłem na noPB95 to jeszcze zwracałem uwagę na cene paliwa a teraz na LPG...  Koś powie- czekaj czekaj ty zapłaciłeś 30gr więcej na innej stacji- no tak, ale zyskałem 30 minut życia którego mi ta kolejka nie zwróci... 

Każdy ma wybór ale nie za wszelką cene.

 

Z pewnością nie ma tam kolejek na 20-30 minut, bardzo często można podjechać i są wolne dystrybutory, a już totalny maks to jest jakieś 5 minut czekania.

Ale inną kwestia jest to że wg mnie od pewnego czasu wcale tam tanio nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie ma tam kolejek na 20-30 minut, bardzo często można podjechać i są wolne dystrybutory, a już totalny maks to jest jakieś 5 minut czekania.

Ale inną kwestia jest to że wg mnie od pewnego czasu wcale tam tanio nie jest.

Nie wiem, nie po drodze mi tam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym Orlenie wlałem do Jeepa po zapaleniu kontrolki (w zbiorniku ok. 7l) zbiornik 50l - zatankowałem 51,5 l - złożyłem reklamacje .... i jak sie skończyło>    ..... i kamieni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

Tankuję na stacjach Shell i tylko paliwo V-Power, zarówno benzynę jak i olej napędowy.

A kartę na punkty traktuję jako taki okazjonalny gadżet. Nawet nie wiem ile mam tych punktów. Przeważnie zamieniam to na jakiś rabat przy tankowaniu albo zabawkę dla syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję na stacjach Shell i tylko paliwo V-Power, zarówno benzynę jak i olej napędowy.

A kartę na punkty traktuję jako taki okazjonalny gadżet. Nawet nie wiem ile mam tych punktów. Przeważnie zamieniam to na jakiś rabat przy tankowaniu albo zabawkę dla syna.

ja chyba zaczne sprawdzać paliwo na shel-u i statoil tylko mysle czy zwykłą czy te 98 .Ile jest rozlewni w Polsce 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w instrukcji jest napisane żeby tankować tylko na stacjach renomowanych producentów (wymieniają Shell, Mobil i Exxon) - powodem są dodatki myjące jakie te firmy dodają do paliwa a których nie ma w paliwie na tańszych stacjach.

Ten podpis tez mi sie znudził :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję w sumie na dwóch stacjach. Na Statoilu na Ursynowie przy Płaskowickiej lub na Shell przy przy Leclercu na Ursynowie. Na tych stacjach są z reguły najlepsze ceny w okolicy. 

Nie patrz na sieć w której tankujesz bo i tak dostarcza tam paliwo Orlen lub Lotos. Kupuj gdzie najtaniej.

Choć ja nigdy nie tankowałem na Lukoilu nawet jak mieli najtaniej. Po prostu nie pałam do nich sympatią.

 

 

Cześc.Od zawsze tankuje na orlenie (4,09).Karte na punkty mam 1l/6pkt .Dodatkowo drukuje kupon promocyjny ze strony vitay 200pkt promocyjnych za kazde 30l zatankowanego paliwa.(900pkt /miesięcznie) Obok siebie mam neste (3,79) i dalej Makro ( 3,67). 

Zastanawiam sie czy warto dalej tankowac na orlenie ,skoro na rabat(80zł) na paliwo zbieram 2 lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zaczne sprawdzać paliwo na shel-u i statoil tylko mysle czy zwykłą czy te 98 .Ile jest rozlewni w Polsce 2?

 

A mi Shelowskie tej zimy stanęło w filtrze paliwa przy -18-20 :( piszę o dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 <ciach>

Nie patrz na sieć w której tankujesz bo i tak dostarcza tam paliwo Orlen lub Lotos. Kupuj gdzie najtaniej.

<ciach>

Już pisałem w wątku, że to bzdura. Prawdą jest, że dostarczaja większość, ale nie wszystko. Ten podział nie ma jednak wpływu na jakość, poza jakimiś marginalnymi przypadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w wątku, że to bzdura. Prawdą jest, że dostarczaja większość, ale nie wszystko. Ten podział nie ma jednak wpływu na jakość, poza jakimiś marginalnymi przypadkami.

 

Ale dodajmy jeszcze, że paliwo z jednej cysterny wlane na Shellu i stacyjce NoName może różnić się jakością, bo Shell doleje uszlachetniaczy a stacyjka nie (na odwrót też może być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nablizsze stacje jakie mam to Auchan i Tesco. Przez ponad 5 lat mieszkania w tym miejscu i tankowania w sumie 3 samochodow noPB95, mazutem i gazotem nie zauwazylem, zeby byly jakies problemy. 

Robilem tez testy z tankowaniem na innych stacjach zeby porownac spalanie np na paliwie z BP czy Shella. Roznice na poziomie bledu statystycznego pomiarow (bo trasa trasie nie rowna). Wprawdzie  :piekna:  marudzila, ze na gazie z Auchana przejezdza mniej niz na tym z innych stacji, ale ja nie potwierdzam a smigalem swego czasu sporo tym gazolotem.

Jak bywam u rodzicow to tez zalewam na Auchanie bo cytujac klasyka "skoro nie widac roznicy to po co przeplacac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej Auchan (diesel + beznyna) - szanuję $$$, a rożice czasami dochodzą do 30 gr/L

diesel po 120 000 km ma wtryski w perfekcyjnym stanie (podobno), nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na sieć w której tankujesz bo i tak dostarcza tam paliwo Orlen lub Lotos.

kazda firma ma swoje rafinerie i w zaleznosci od rynku lokalnego kazda stacja ma paliwo z lokalnej rafinerii. inne paliwo bedzie na orlenie na pomorzu a inne na podkarpaciu pomimo ze brand ten sam. nikt nie wozi paliwa przez cała polske.

pracuje na stacji z orłem. obok mam auchan, pracownicy z auchan tankuja u mnie :) nikt nie chce sie przyznac dlaczego. hmm? sporo osob mowi ze na auchan auto pali wiecej, moze liczniki rozregulowane? najlepiej tankowac na stacji ktora jest stosunkowo niedawno oddana do uzytku - czyste zbiorniki i filtry na stacji.

 

Ale dodajmy jeszcze, że paliwo z jednej cysterny wlane na Shellu i stacyjce NoName może różnić się jakością, bo Shell doleje uszlachetniaczy a stacyjka nie (na odwrót też może być).

na markowych stacjach dodanie uszlachetniaczy odbywa sie przy nalewaniu cysterny w rafinerii, wszędzie jest taki poziom kontroli i nadzoru ze nikt nawet z tym nie kombinuje. na prywatnych stacjach właściciele dolewaja "uszlachetniaczy" na własna rękę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok mam auchan, pracownicy z auchan tankuja u mnie :) nikt nie chce sie przyznac dlaczego. hmm? sporo osob mowi ze na auchan auto pali wiecej, moze liczniki rozregulowane? 

 

już niejednokrotnie o tym pisałem, lecz nie każdy to zauważy.

u mnie w firmie z racji tego, ze roboty są wykonywane w zasadzie na terenie całej PL, to mamy okazję tankowac na różnych stacjach. i już nie raz, i nie dwa, zauważyliśmy, ze gnojówka z auchana szybciej znika z baku, na dodatek silniki nie pracują tak jak powinny, a filtry paliwa trzeba wymieniac częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu bylem w firmie odpowiedzialny za odbiory paliwa (diesel) do sprzętów.

Jeden transport to było 15000 litrów.

Dostawca (Slovnaft) opowiadał jak to wyglądało.

Do bazy wyjeżdżają pociągi z paliwem na miejscu są sprawdzane parametry i idzie do wspólnego wielkiego kotła.

Następnie przyjeżdżają samochody i z tego kotła zabierają paliwo.

Na Polskę są bodajże 3_5 takich baz

wytapatalkowane z P8 lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafinerie też sprzedają paliwa w różnej klasie jakości. I oczywiście w różnej cenie. 

To że cena jest niska raczej będzie wynikało z niższej ceny zapłaconej przez stację czyli stacja sprzedaje niższy gatunek paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafinerie też sprzedają paliwa w różnej klasie jakości. I oczywiście w różnej cenie. 

To że cena jest niska raczej będzie wynikało z niższej ceny zapłaconej przez stację czyli stacja sprzedaje niższy gatunek paliwa.

Większej głupoty już dawno nie czytałem na AK :facepalm:  :hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem od Orlenu jakąś kartę z którą mam 4gr rabatu. Ot tak, z ulicy.

:nie_wiem:

Jest parcie na wydawanie kart BiznesTank, Pracownicy stacji wydają na prawo i lewo bo trzeba wyrobić plan :phi:  nie do końca informując o co chodzi :phi: Po miesiącu rabat jest kasowany chyba że zatankujesz ponad 500 l miesięcznie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej głupoty już dawno nie czytałem na AK :facepalm:  :hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:

Oczywiście nie podważam autorytetów "wszechwiedzących na forum" ale swego czasu kolega miał stację paliw i przywozili ON gatunek III. Skoro jest III gatunek to musi być także II i I. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.