Skocz do zawartości

nieszczelność przekładni kierowniczej


Timonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, po wymianie drążków i końcówek zaczęła cieknąć przekładnia kierownicy, dość porządnie - 100 ml dziennie. Podczas wymiany mechanik dolał mi płynu. Niebyło tego wiele ale zawsze coś. Co może mieć to wpływ ? Rozrzedził się płyn/olej ?

 

Pacjent to Focus MK2 2005 rok, benzyna 1.6 Ti.

 

Co stosujecie to przekładni kierowniczych ? Czy są jakieś preparaty uszczelniające ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że nie mógł sobie poradzić z wykręceniem drążków kierowniczych i mordował jakiś młotkiem czy innym diwajsem i w końcu poddało się uszczelnienie na maglownicy. Nie da się tego zwyczajnie uszczelnić. Trzeba wymienić simeringi a to jak sądzę wymaga demontażu przekładni. 400 regeneracja magla + demontaż / montaż...

 

reszty nie trzeba

 

aha, do przekładni wchodzi oto: http://ford.auto.pl/olej-ukladu-wspomagania-kierownicy-ford-dpps-1l-p-959.html

możesz też kupić płyn opla, ma te sama parametry i ztcp jest tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

możliwe, że nie mógł sobie poradzić z wykręceniem drążków kierowniczych i mordował jakiś młotkiem czy innym diwajsem i w końcu poddało się uszczelnienie na maglownicy. Nie da się tego zwyczajnie uszczelnić. Trzeba wymienić simeringi a to jak sądzę wymaga demontażu przekładni. 400 regeneracja magla + demontaż / montaż...

 

reszty nie trzeba

 

aha, do przekładni wchodzi oto: http://ford.auto.pl/olej-ukladu-wspomagania-kierownicy-ford-dpps-1l-p-959.html

możesz też kupić płyn opla, ma te sama parametry i ztcp jest tańszy

 

bardzo ładnie wykręcił je specjalnym kluczem bez znęcania się nad nimi. póki co zagęściłem olej i jest ok ale to mnie nie satysfakcjonuje. czekam na uzywke z krótkim przebiegiem skończy sie zapewne na wymianie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu już na niej jeździsz ? mi odradzali, kilka osób stad też szukałem używki.

Ja kilka lat temu dawałem do regeneracji w aucie teścia, Focus sedan MK2 2005 rok, benzyna 1.6 (100KM), zapłaciłem koło 500 PLN, dawali rok gwarancji. Teść jeździł bez problemów trzy lata,  sprzedał auto, kolejny właściciel jeździ już prawie rok i z tego co wiem z przekładnią nie ma żadnych problemów. Także ja z doświadczenia polecam regenerację w dobrym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.