Skocz do zawartości

Nowy sezon, szukamy butów


pol_sc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zbliża sie sezon wiec pora kupic odpowiednie obuwie.

Zrobilem maly research bardziej pod katem mozliwosci finansowych, nie mam jednak kompletnie zadnej wiedzy odnosnie jakosci i uzywania ponizszych modeli a szukanie opinii w necie nie przynosi rezultatow.

 

Czy ktorys z ponizszych modeli jest wart uwagi badz odrzucenia, a moze cos innego w granicach 700zł jest warte kupna?

 

ADRENALINE RYO RAPTOR

ADRENALINE RYO GT

Alpinestars SMX-5

SECA Razor

OZONE Circuit

SIDI FUSION RAIN

REBELHORN  LAP

Modeka Speed Tech

SECA Pulsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpinestars SMX-5 - mam polecam, w tych pieniądzach chyba nic lepszego nie da się dostać :)

Mam polecam, dwa sezony prześmigane i ponad 17 tys. km i nic się z nimi nie dzieje. Jak nowe. Nie weim tylko czy jeszcze je kupi, bo teraz chyba zastąpiły je SMX-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polecam, dwa sezony prześmigane i ponad 17 tys. km i nic się z nimi nie dzieje. Jak nowe. Nie weim tylko czy jeszcze je kupi, bo teraz chyba zastąpiły je SMX-6.

 

Znalazlem dwie firmy gdzie mozna jeszcze je kupic w niezlej cenie :) 670zł, czyli z listy ktora podalem raczej te polecacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim idź do sklepu i przymierzaj. Sam przerabiałem niedawno ten temat: fajnie na zdjęciu, w realu porażka - np. jakość wykonania.

Potem ewentualnie znajdziesz z dobrą ceną w necie. I druga ważna sprawa, czy chcesz buty tylko do jazdy czy też wchodzi w grę chodzenie na wycieczkach. Wtedy popatrz na buty z kategorii turystyczne, chociaż niestety większość z nich ma aparycję kaloszy.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na caly sezon tzn bardziej kwiecien-wrzesien/pazdziernik

dlugie buty

Pomysl o alpinestars air, w ciepłe dni można się ugotować w długich skórzanych butach na krótkich odcinkach. Mam, i przyjemnie wieje wiaterek w stopę w ciepłe dni w trasie, ale i wczoraj latałem przy temperaturze około 0 stopni i było ok.

http://motofactory.pl/pl/p/Alpinestars-Air-Plus-Gore-Tex-XCR/1206

Ja na miasto w tym roku chyba kupuję Shima Sx-2. Można w tym chodzić. I nie wyglada się jak kosmita.

http://online4-biker.com/pl/p/Shima-Buty-SX-2-Brown/1419

Jesli planujesz jeździć i tylko jeździć i wracać, bez chodzenia, polecam alpinestars air. Chociaż można w nich nawet pochodzić trochę. Jesli myślisz o tym, aby gdzieś zsiąść z moto, przypomnij sobie temperatury latem.

Ja chyba się zdecyduję na te shimy w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zbliża sie sezon wiec pora kupic odpowiednie obuwie.

Alpinestars SMX-5

 

Mam SMX-5. Przejechały ca 15 000.

Brak śladów zużycia, zmęczenia.

 

Pomimo, że są wysokie - jeżdżę w nich od 10 st. do 30 stopni. W zależności od temp. żongluję skarpetkami.

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za opinie.

Po dlugich namysłach padlo na Alpinestars SMX-5 :)

a mierzyłeś chociaż?

pytanie i kupowanie na podstawie obrazków z internetu + opinia kto co miał, tak średnio wychodzi, jak nie zmierzysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mierzyłeś chociaż?

pytanie i kupowanie na podstawie obrazków z internetu + opinia kto co miał, tak średnio wychodzi, jak nie zmierzysz :)

 

kupiłem przez internet, wczoraj przymierzyłem i jest ok.

w razie czego mam 14 dni na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąc pod temat?

 

Też szukam butów ale skłaniam się ku krótkim.

Miesięcznie przejeżdżam jakieś 1kkm, w zeszłym roku zacząłem w sierpniu (bo wtedy kupiłem sprzęt) i dojeździłem do początku grudnia, w tym roku wyprowadziłem moto z początkiem marca - pogoda (zwłaszcza w tygodniu) ma drugorzędne znaczenie.

Kompletuję ekwipunek i nadszedł czas na buty...

 

A, czemu krótkie - praktyka - chcę podjechać pod biuro, wejść, zdjąć kurtkę i wyglądać jak cywil.

 

Póki co wizulanie zaineteowały mnie (kolejność cenowa)

BUTY RAINERS S-50

TCX BUTY X-SQUARE SPORT

ALPINESTARS Fastback

 

Jakoś nie jestem przekonany do wyrobów nie-skórzanych. Jednak deszcz, piach...

Jakieś sugeste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąc pod temat?

 

Też szukam butów ale skłaniam się ku krótkim.

Miesięcznie przejeżdżam jakieś 1kkm, w zeszłym roku zacząłem w sierpniu (bo wtedy kupiłem sprzęt) i dojeździłem do początku grudnia, w tym roku wyprowadziłem moto z początkiem marca - pogoda (zwłaszcza w tygodniu) ma drugorzędne znaczenie.

Kompletuję ekwipunek i nadszedł czas na buty...

 

A, czemu krótkie - praktyka - chcę podjechać pod biuro, wejść, zdjąć kurtkę i wyglądać jak cywil.

 

Póki co wizulanie zaineteowały mnie (kolejność cenowa)

BUTY RAINERS S-50

TCX BUTY X-SQUARE SPORT

ALPINESTARS Fastback

 

Jakoś nie jestem przekonany do wyrobów nie-skórzanych. Jednak deszcz, piach...

Jakieś sugeste ?

Jak chcesz wyglądać jak cywil to ja bym się rozglądał za sznurowanymi. Sam kupiłem ostatnio shima Sx-2 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak dobrze wykonany jest to but, jak sztywny, ze wzmocnieniami, a jednocześnie wygląda cywilnie i jest wygodny do chodzenia (dyskusyjne, bo but butowi nie równy, nawet cywilny, ale wydaje mi się, ze moglbym w nich cały dzień przechodzić)

Inne tego typu: Sidi Insider, Ozone Midway, RST Urban, City Pro 4.Biker, shima sx-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same trampki kurde:) To już wolałbym kozaki:)

Wygląd dla mnie odpada, jestem z innej bajki.

Inna sprawa, jakoś nie wyobrażam sobie doczyszczania tekstylnego buta z drogowego sufu po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.