Skocz do zawartości

Stoje i kwicze-Vectra B nie pali


Chrisu

Rekomendowane odpowiedzi

Moja VB 2.0 DTI cos sie dzis zbiesila. Juz raz niechciala mi odpalic (ciepla po 20 km jazdy) po czym odpalila i juz nie sprawiala problemow. Teraz jestem 70 km od domu a ta znowu zaniemogla.

Kreci zwawo, jednak silnik sie nienaturalnie trzesie. No i oczywiscie nie zapala :/

Ma ktos z Was pomysl co moglo jej odbic? Aha. Tranzystor w sterowniku pompy wymieniony wieki temu ;)

Sorki za brak ogonkow - z tel. pisze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu - siostra jechała na święta i mnie zgarnęła ;).

Po drodze kilka razy na 5 biegu puściłem sprzęgło i w sumie po ok kilometrze ciągnięcia zaskoczył.

Aha dodam, że po włączeniu zapłonu świeciła się kontrolka "check". W momencie jak załapał - już nie.

Po drodze (ok 60 km) 2x na chwilę (ok 1 sek) zaczął tracić moc (ale tak jakby zupełnie stracił zasilanie w ON) i włączał się check.

Identyczną sytuację miałem 2 lata temu o mniej więcej tej samej porze. Nie mogłem zapalić, a po drodze do mechanika (przy dojeżdżaniu do skrzyżowania puszczałem sprzęgło aby hamulce dobrze zaczęły działać) załapał - i do dzisiaj (2 lata i 50tkm) był spokój...

Niestety jak wjechałem na podwórko i zgasiłem już nie zapalił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano zapaliła bez mrugnięcia okiem...

Myślicie, że może być to pompa? Nie mam możliwości podpięcia się przez najbliższe 3 dni do kompa (mam interfejs ale nie przy sobie :/ ).

Jakby nie było ma 400tkm za sobą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko ten jeden błąd????. U mnie w VB przy walniętym czujniku wywalało ze trzy które mówiły o braku sygnału z czujnika.

Przy walniętej elektronice pompy raczej powinno wywalić P1631 i ewentualnie P1630 chociaż różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Po skasowaniu pozostałych wywala się tylko ten jeden błąd.

Pozostałe  2 to za niskie napięcie z aku (powstał pewnie kiedy był holowany na światłach, wcześniej duuuzo kręciłem próbując zapalić) i jakiś z immobilisera (myślałem, że może coś chip w kluczyku zwariował i wyjąłem go na chwilę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wracam do tematu, bo auto nadal nie jeździ. Przed zawiezieniem do mechanika, było tak, że za każdym odpaleniem działało krócej. Ten wziął się najpierw za kable (podobno idą w nadkolu i były nieźle zabłocone). Sterownik pompy poszedł na test i podobno wygląda, że jest OK. Jest nadal problem z tym, że nie ma połączenia z CANem (tzn taki błąd pokazuje). Auto nie chce w ogóle zapalić, ale po użyciu autostartu zapala i nie gaśnie po kilku/kilkunastu minutach (spokojnie 2 godziny chodziło).

 

 No i teraz "proste" pytanie. OCB? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do tego mechanika: http://dobrymechanik.pl/mechanicy/dolsk/p-h-u-autofan-opel-omega-dti-serwis.html

794 554 730

 

Może coś podpowie przez telefon albo możesz po prostu do niego odstawić samochód i odebrać po kilku dniach sprawny. Ma też lawetę, a za transport kasuje śmiesznie mało, więc odległość 200km to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Auto nadal stoi i kwiczy - odkopuję wątek żeby nowego nie zakładać ;)

Szukam jakiejś pompy (mam możliwość z demobilu z kraju gdzie autami tylko dziadki do kościoła jeżdżą zdobyć ;) ) coby podmienić (bo regeneracja to nieopłacalna zabawa).

Moja pompa jest na 1 wtyczkę. Czy wersję na 2 wtyczki da się jakoś zaadaptować do wersji z jedną wtyczką? Wszędzie są te na 2 wtyczki :/

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szkoda, bo mam za free - to po pierwsze.

Po drugie co mi przez telefon pomoże? Powie - przywieź Pan - zobaczymy.

Po trzecie - nawet jak przywiozę, to mam dzień stracony - sory, ale mam taką pracę, że  w tygodniu nie ma szans wyrwać się gdziekolwiek.

Po czwarte - nawet jakbym poprosił kuzyna, żeby zaciągnął auto +/- 250 km ode mnie, to koszt naprawy wzrasta drastycznie.

Po piąte - najprawdopodobniej najtaniej wyjdzie mnie wymiana pompy - mam znajomego pracującego na złomie w Niemczech i nie ma problemu, by po taniości taką załatwić (może i za free, a na pewno duuużo taniej jak choćby uszkodzoną z popularnego serwisu aukcyjnego), a jako, że znacznie łatwiej jest dostać wersję z 2 wtyczkami, to zapytałem o co zapytałem. To tyle...

No, ale OK. Chciałeś dobrze, a znajomy miałby kolejnego klienta. Tak też można. Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szkoda, bo mam za free - to po pierwsze.

Po drugie co mi przez telefon pomoże? Powie - przywieź Pan - zobaczymy.

Po trzecie - nawet jak przywiozę, to mam dzień stracony - sory, ale mam taką pracę, że  w tygodniu nie ma szans wyrwać się gdziekolwiek.

Po czwarte - nawet jakbym poprosił kuzyna, żeby zaciągnął auto +/- 250 km ode mnie, to koszt naprawy wzrasta drastycznie.

Po piąte - najprawdopodobniej najtaniej wyjdzie mnie wymiana pompy - mam znajomego pracującego na złomie w Niemczech i nie ma problemu, by po taniości taką załatwić (może i za free, a na pewno duuużo taniej jak choćby uszkodzoną z popularnego serwisu aukcyjnego), a jako, że znacznie łatwiej jest dostać wersję z 2 wtyczkami, to zapytałem o co zapytałem. To tyle...

No, ale OK. Chciałeś dobrze, a znajomy miałby kolejnego klienta. Tak też można. Oczywiście.

 

To nie mój znajomy. Ale korzystałem z jego usług. Zadzwoniłem, przyjechał z lawetą, wziął auto, do odbioru w kolejny weekend - wziąłem drugiego kierowcę pod pachę i po 8h miałem z powrotem auto pod domem - sprawne.

Naprawy lokalne wychodziły drożej (nawet bez lawety) i drastycznie dłużej i mechanicy najpierw musieliby przeanalizować, co jest nie tak. Tamten dał dobrą diagnozę przez telefon, jeszcze przed oględzinami samochodu.

Edytowane przez DamianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.