Skocz do zawartości

?Cichy pożeracz autostrad?


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrastam z vana, choć biorąc pod uwagę ilość zainwestowanych $$$, nie wykluczone że jeszcze z rok się nim poturlam.

Co powiecie na 508 kombi? Ładne, obszerne auto - z pobieżnego oglądania większe niż Insygnia (no i tańsze, lepiej wyposażone) i określane jako jedno z cichszych. Auto raczej na trasy weekendowo-wakacyjne, bo do roboty już nie muszę jeździć samochodem.

Chciałbym mieć cicho przy dozwolonej prędkości autostradowej, a C5 - też podobno dobrze wyciszone - nie podoba mi się w środku.

Panie i Panowie-kto ma doświadczenie z 508?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 508 zawieszenie jest dość glosne. Niestety wielkiego porównania nie mam. głośniej pracuje niż w a4 b6 ale ciszej niż w focusie II.jesli to Ci w jakiś sposób pomoże...wygodne fotele(chyba takie same jak w c5) dużo miejsca, troche malo schowkow. Kufer spory w podają ze ponad 600| (nie wiem jaka metoda). Zachar testowal przed i po liście -rzuć okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem, ale wnętrze do mnie nie trafia-jestem tradycjonalistą. Poza tym jest małe w środku, a 508 chyba można obszernością postawićgdzieś w okolicy Mondeo

C5 moim zdaniem znacznie większe wewnątrz niż 508, brałem pod uwagę oba i oba sprawdzałem. 508 piękny ale mniejszy w środku od C5 napewno, sprawdź dokładnie. Ja wybrałem w końcu jeszcze coś innego że względu właśnie na nie do końca dobre wymiary 508 i nieprzekonujace wnętrze C5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C5 moim zdaniem znacznie większe wewnątrz niż 508, brałem pod uwagę oba i oba sprawdzałem. 508 piękny ale mniejszy w środku od C5 napewno, sprawdź dokładnie. Ja wybrałem w końcu jeszcze coś innego że względu właśnie na nie do końca dobre wymiary 508 i nieprzekonujace wnętrze C5.

Skandalem w C5 jest brak uchwytów na kubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie z tym zyc. Zakupilem uchwyt na kratki wen. i w czasie dluguch wypadow przydaje sie. Ale fakt ze fabrycznie tego nie ma to przesada....

Bez jaj... w aucie klasy D nie ma gdzie kubka wsadzic, ale spooooko da sie z tym zyc... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma się nie dać? Jeździłem C5 z rok chyba. Super auto. I to nie była wersja z super wyciszeniem, tylko chyba najprostszy model ale 163km diesel. Rewelacja... relaksuje, wręcz usypia. No i wg mnie jednak mniejsze od 508, szczególnie z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie z tym zyc. Zakupilem uchwyt na kratki wen. i w czasie dluguch wypadow przydaje sie. Ale fakt ze fabrycznie tego nie ma to przesada....

Poza tym ten samochód jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... w aucie klasy D nie ma gdzie kubka wsadzic, ale spooooko da sie z tym zyc... :no:

To jest jedyna wada tego auta. Ale swiadomie ja akceptuju bo to auto oferuje tyle komfortu ze sie wysiadac nie chce.

Poza tym juz dawno wyleczylem z trzymaniem napoi (kawa z automatu itp) w uchwytach. Tylko szczelne kubki-termosy a to mozesz polozyc wszedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


508 piękny ale mniejszy w środku od C5

 

Nie no, nie wierzę - z 5 lat wstecz, kiedy kupowałem S-max'a przymierzałem się do C5 i odpadł w przedbiegach, bo z tyłu było po prostu ciasno - takie było moje subiektywne wrażenie, zwłaszcza na długość.

Z tydzień wstecz wpadłem do salonu Peugeota, ot tak, zobaczyłem 508 (sedan) i stwierdziłem, że może to jest dobry kierunek - pierwsze kroki, choć nie zamierzam tam podróżować, skierowałem na tył. Było mi tam wygodniej niż w C5, ale może cyferki mówią coś innego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie wierzę - z 5 lat wstecz, kiedy kupowałem S-max'a przymierzałem się do C5 i odpadł w przedbiegach, bo z tyłu było po prostu ciasno - takie było moje subiektywne wrażenie, zwłaszcza na długość.

Z tydzień wstecz wpadłem do salonu Peugeota, ot tak, zobaczyłem 508 (sedan) i stwierdziłem, że może to jest dobry kierunek - pierwsze kroki, choć nie zamierzam tam podróżować, skierowałem na tył. Było mi tam wygodniej niż w C5, ale może cyferki mówią coś innego.

508 jest obszerniejszy wewnątrz od c5.Zarówno na tylnej kanapie jak i w bagażniku.Zaczerpnięte z for tematycznych. Natomiast czy 508 zaoferuje wyższy/podobny komfort od cytryny to juz insza inszość.

BTW smaxa wpisalem na listę potencjalnych następców obecnego wozidla.Jak oceniasz forda jak z wyciszeniem jest z jakim motorem i czemu chcesz zmiany, nie sprawdza sie?Piszesz o inwestycji w auto.Sypie sie toto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... w aucie klasy D nie ma gdzie kubka wsadzic, ale spooooko da sie z tym zyc... :no:

 

Ja np nigdy nie mialem potrzeby uzywac uchwytow na kubki, niezaleznie od dlugosci trasy...

Jak mam ochote na kawe to zjezdzam na stacje i pije sobie na miejscu. Redbulli i tym podobnych syfow nie pijam wcale.

W trasie pije glownie wode z butelki, wiec dla mnie brak uchwytow to zaden argument.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np nigdy nie mialem potrzeby uzywac uchwytow na kubki, niezaleznie od dlugosci trasy...

Jak mam ochote na kawe to zjezdzam na stacje i pije sobie na miejscu. Redbulli i tym podobnych syfow nie pijam wcale.

W trasie pije glownie wode z butelki, wiec dla mnie brak uchwytow to zaden argument.

Outlander ma sześć uchwytów na kubki, do tego cztery na butelki (razem dziesięć) i osobną lodówkę w desce rozdzielczej żeby te napoje chłodzić. I to rozumiem...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outlander ma sześć uchwytów na kubki, do tego cztery na butelki (razem dziesięć) i osobną lodówkę w desce rozdzielczej żeby te napoje chłodzić. I to rozumiem...

:)

 

A ja nie rozumiem, chyba ze jestes typowym Amerykaninem albo prowadzisz obwozny punkt gastronomiczny ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem, chyba ze jestes typowym Amerykaninem albo prowadzisz obwozny punkt gastronomiczny ;]

Jak jeżdżę sam to używam jednego, może dwóch. Jadąc na wakacje z rodziną znajdujemy zastosowanie dla większości z nich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omegę. W B zarówno przed jak i po FL nie było uchwytów na kubki (co mi wybitnie przeszkadza, tak btw.). A co ciekawe, odpowiednik w postaci Cadillaca Catery takowe posiadał.

 

w bfl byl pod podlokietnikiem ;] debilny i nie dajacy sie uzywac, ale byl :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508 jest obszerniejszy wewnątrz od c5.Zarówno na tylnej kanapie jak i w bagażniku.Zaczerpnięte z for tematycznych. Natomiast czy 508 zaoferuje wyższy/podobny komfort od cytryny... ?

Ja sprawdzalem oba kombi i być może z tą wielkością chodziło ogólnie o przestrzeń czy też wysokość dachu szczególnie tył a nie miejsce jako takie ale wrażenie miałem jakieś inne. W każdym razie oba są fajne i trzeba na żywo sprawdzić czy fajne wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW smaxa wpisalem na listę potencjalnych następców obecnego wozidla.Jak oceniasz forda jak z wyciszeniem jest z jakim motorem i czemu chcesz zmiany, nie sprawdza sie?Piszesz o inwestycji w auto.Sypie sie toto?

 

Pomijając fakt, że tak na prawdę nie wiadomo ile to to ma przebiegu to z rzeczy, które się spierd... mogę wymienić 2,5:

- przedmuch na uszczelce pod kolektorem dolotowym (standardowa usterka w 1.8 tdci, wymagająca przegwintowania jednej szpilki) - to raz

- nieszczelność pod jednym wtryskiwaczem - to dwa

- pogięty amortyzator - to 0,5, bo amortyzator to niby eksploatacja, a jednak jak staje i zgina się tłoczysko, to już tak trochę dziwnie, co nie?

 

i to wszystko.

 

Cała reszta wymian/napraw, to skutek działań:  http://www.scrollproducts.com/pl/ i niekompetencji ludzi którzy tam pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując i wracając do 508 -są dwa uchwyty na kubki w desce rozdzielczej. Teraz doczytalem ze po fl 508 jest dużo cichsza niż przed.Mowa o hdi.

Cała strona dyskusji o tym czy są uchwyty na kubki i ile...  :hehe:

Ja tam może jestem dziwny, ale nie jest to dla mnie najistotniejsze we wnętrzu auta. Wolę, żeby było wygodnie, cicho, miło w dotyku, dobre audio, etc. niż mieć gdzie postawić jeden kubek więcej.

Zresztą myślę, że to jest kwestia filozofii w projektowaniu aut. Francuzi czy Włosi kawę piją w kafejce przy stoliku w porcelanowej filiżance jak cywilizowani biali ludzie, a nie w papierowym kubku jak Amerykanie  :swinka:. Dlatego miejsce na kubki jest u nich na ostatnim miejscu w aucie...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Francuzi czy Włosi kawę piją w kafejce przy stoliku w porcelanowej filiżance jak cywilizowani biali ludzie

 

I nie mają dzieci, nie? Bo u nich na pierwszym planie jest bycie "glamour" i porcelanowe filiżanki niż praktyka i szarość życia podróżowania z dzieckiem...już nie bądź taki haj-lajf "porcelanowy" kopi luak; Ktoś kto nie zaprojektował choćby 2ch sztuk uchwytów (a nie wgłębień, przetłoczeń, miejsc, itp., wynalazków kłócących się z "cywilizowanym" podróżowaniem "jak biali ludzie") mówiąc wprost jest głąbem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi czy Włosi kawę piją w kafejce przy stoliku w porcelanowej filiżance jak cywilizowani biali ludzie, a nie w papierowym kubku jak Amerykanie  . Dlatego miejsce na kubki jest u nich na ostatnim miejscu w aucie...

 

Francuzi czy Włosi potrafili też zrobić całe mnóstwo samochodów z uchwytami na kubki. Brak akurat w kilku modelach świadczy o tym że po prostu dali dudy.

 

Maserati-GranTurismo-M-C-Stradale-Interi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie z tym zyc. Zakupilem uchwyt na kratki wen. i w czasie dluguch wypadow przydaje sie. Ale fakt ze fabrycznie tego nie ma to przesada....

w 508 uchwyty są wygodne. ale nie ma żadnego schowka nigdzie poza drzwiami i podłokietnikiem :) też da się żyć... ale fopa projektantów jest i niesmak pozostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie wierzę - z 5 lat wstecz, kiedy kupowałem S-max'a przymierzałem się do C5 i odpadł w przedbiegach, bo z tyłu było po prostu ciasno - takie było moje subiektywne wrażenie, zwłaszcza na długość.

Z tydzień wstecz wpadłem do salonu Peugeota, ot tak, zobaczyłem 508 (sedan) i stwierdziłem, że może to jest dobry kierunek - pierwsze kroki, choć nie zamierzam tam podróżować, skierowałem na tył. Było mi tam wygodniej niż w C5, ale może cyferki mówią coś innego.

nie no sedan C5 vs 508 to przepaść na korzysc tego drugiego. w sedanie C5 ja nie mogę usiąść, bo dach jest za nisko. w 508 bez problemu mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 508 uchwyty są wygodne. ale nie ma żadnego schowka nigdzie poza drzwiami i podłokietnikiem :) też da się żyć... ale fopa projektantów jest i niesmak pozostaje :)

 

Nie ma schowka w desce rozdzielczej?  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to jak chodzą biegi, jaka jest precyzja skrzyni.

przez 3 lata używałem. było to moje "naste auto z manualem" - nie zauważyłem nic uciążliwego. i miewałem duuużo gorsze... takze nie bardzo rozumiem do czego tam można się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.