Skocz do zawartości

ile wam poszło OC w góre


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

heja,do tej pory za BMW 2.0 placilem 280zł przy max znizkach,teraz liczylem juz chyba w 20 firmach i ponizej 500z nie moge zejsc.Co sie stało do cholery?jak u was to wyglada?

to za te spawane felgi które opchnąłeś w niebitym białym polo  ;l

 

ja mam zniżkę w porównaniu z zeszłym rokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,do tej pory za BMW 2.0 placilem 280zł przy max znizkach,teraz liczylem juz chyba w 20 firmach i ponizej 500z nie moge zejsc.Co sie stało do cholery?jak u was to wyglada?

mondeo 1.8 benzyna

bylo 430 jest 560

znizki te same

nie wiem jak to licza...

pzu

w przyszlym roku przejde sie do jakiejs multiagencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostałbym u tego samego ubezpieczyciela - zapłaciłbym o 30% więcej (pakiet). W związku z tym poszedłem do innego ubezpieczyciela i zapłaciłem o 35% taniej :) .

 

Trochę tego nie rozumiem. Oferta dla "stałego" klienta jest zawsze do kitu, a wystarczy zacząć skakać i oszczędza się dużo pieniędzy. Ja stałym klientom daję zniżkę.........no ale fakt - ja głupi jestem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oferta dla "stałego" klienta jest zawsze do kitu, a wystarczy zacząć skakać i oszczędza się dużo pieniędzy.

 

Mi od 10 lat na poprzednią i obecną Omegę co roku zawsze HDI wychodziło najtaniej. A z BMW miałem w grudniu zdziwienie, bo w HDI cena x2 w porównaniu z PZU  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trochę tego nie rozumiem. Oferta dla "stałego" klienta jest zawsze do kitu, a wystarczy zacząć skakać i oszczędza się dużo pieniędzy. Ja stałym klientom daję zniżkę.........no ale fakt - ja głupi jestem :).

 

W Avivie mam od 3 lat. I co roku jest taniej. Symbolicznie o kilka zł ale zawsze.

W PZU co roku bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostałbym u tego samego ubezpieczyciela - zapłaciłbym o 30% więcej (pakiet). W związku z tym poszedłem do innego ubezpieczyciela i zapłaciłem o 35% taniej :) .

Gdzie byłeś, a gdzie teraz się ubezpieczyłeś ?

 

Trochę tego nie rozumiem. Oferta dla "stałego" klienta jest zawsze do kitu, a wystarczy zacząć skakać i oszczędza się dużo pieniędzy. Ja stałym klientom daję zniżkę.........no ale fakt - ja głupi jestem :).

Muszę Cię zmartwić, jesteś normalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi Pajero Pinin 1.8.

Przy pelnych zniżkach wyszlo 520zl w Allianz.

Inni ubezpieczyciele wolali miedzy 2000zl a 5000zl bo to anglik.

 

Tylko Alianz nas akceptuje w normalnych pieniądzach (klub RHD ;]  )

Ale od roku czasu za Land Rovera o 100 mniej mi policzyli dwa miesiące temu przy MAX zniżkach a moto o 20zł mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przedłużałem OC na Uniaka - 282 złotych, tyle ile rok i dwa lata temu.

Ale i Uno (OC) i Punto (OC+AC) ubezpieczam w mBanku.

Ciekawe ile policzy Warta za Fiestę :)

 

 

W rodzinie jest agent - pogadam z nim jak to naprawdę wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdzie byłeś, a gdzie teraz się ubezpieczyłeś ?

 

PZU zaproponowało 2600zł za pakiet. Liberty - 1891zł. Aviva - niecałe 1700. Proama - 1640. Link 4 - 1460. Axa - 1310.

 

Zabawne różnice prawda?? :)

 

Zakres (niby) ten sam.

 

Ale pytanie było o samo OC i tu wyszło mi około 35% mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie potwierdza, składka taka sama co do grosza,

 

ubezpieczony jestem od prawie 20 lat i jeszcze nigdy nie miałem identycznej kolejnej składki. zawsze z roku na rok jest drożej minimum 5 zł, ale jednak. w tym roku podwyżka jest najbardziej odczuwalna i potwierdza to zdecydowana większośc, również w tym wątku. także nie wiem jak to możliwe, że masz tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostałbym u tego samego ubezpieczyciela - zapłaciłbym o 30% więcej (pakiet). W związku z tym poszedłem do innego ubezpieczyciela i zapłaciłem o 35% taniej :) .

 

Trochę tego nie rozumiem. Oferta dla "stałego" klienta jest zawsze do kitu, a wystarczy zacząć skakać i oszczędza się dużo pieniędzy. Ja stałym klientom daję zniżkę.........no ale fakt - ja głupi jestem :).

@@gorex

 

Z Tu tak niestety jest, ja mam kilkanaście polis rocznie i praktycznie każda gdzie indziej, tzn powtarzają się TU ale nie ma tak, że mam jednego najtańszego ubezpieczyciela co zechce mieć od 1 klienta ileś tam polis rocznie, i tak wychodzą kwiatki, że 2 litrowe daewoo jest w tym samym TU droższe niż 3 litrowe BMW-wiek praktycznie ten sam-jak oni liczą to nie mam pojęcia, konsultant też nie był w stanie mi wytłumaczyć, powiedział, że tak wychodzi mu z programu a widełki, które ma nie zniwelują 100zł różnicy na polisie.

 

Inny przypadek, miałem miesięczne komisówki za 20zł/szt i z dnia na dzień skoczyło na 40zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to był powód podwyżki: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/podatek-religi-kierowcy-zaplaca-wiecej,2312033,4141

 

Czy w przyszłym roku będzie kolejna...

 

Auta sa coraz nowsze i drozsze, wiec suma wyplat z tytulu OC tez pewnie rosnie z roku na rok.

OC w PL i tak jest raczej tanie, zazwyczaj to rownowartosc 1-2 bakow paliwa.

Nie ma sily, zeby skladki dalej nie rosly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczony jestem od prawie 20 lat i jeszcze nigdy nie miałem identycznej kolejnej składki. zawsze z roku na rok jest drożej minimum 5 zł, ale jednak. w tym roku podwyżka jest najbardziej odczuwalna i potwierdza to zdecydowana większośc, również w tym wątku. także nie wiem jak to możliwe, że masz tak samo?

Przecież nie zmyślam, składka naprawdę taka sama jak w roku ubiegłym. Różnica tylko taka, ze w zeszłym roku propozycje mBanku były wyższe i trzeba było wypowiadać stara polisę i zawierać nową (oszczędzając w ten sposób 10-15%), w tym roku już się nie wygłupiają :) .

Mam jeszcze jedno auto tam ubezpieczone ale polisa kończy się w maju-ciekawe czy wtedy składka wzrośnie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczony jestem od prawie 20 lat i jeszcze nigdy nie miałem identycznej kolejnej składki. zawsze z roku na rok jest drożej minimum 5 zł, ale jednak. w tym roku podwyżka jest najbardziej odczuwalna i potwierdza to zdecydowana większośc, również w tym wątku. także nie wiem jak to możliwe, że masz tak samo?

 

A u mi ostatnio spadają ceny ;)

Wczoraj wygrzebałem stare OC z Uno (1.0):

2016 - 282 (odnowiona w marcu)

2015 - 282

2014 - 282

2013 - 314

Starszych nie mam ;)

 

Punto 1.4 16V:

2015 - 258 (polisa z października)

2014 - nie pamiętam dokładnie ale coś kolo 270 było

 

Obydwa auta od lat w mBanku (Uno od III 2005, Punto od X 2008), do Punto jest jeszcze AC, z którego 2 razy korzystałem (a i tak składka spada). W świetle tego, co piszecie, ten mBank (notabene to AXA), to niezła firma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pózniej są problemy z wywalczeniem odszkodowania  ;]

 

 

A znasz kogoś kto bierze i dopłaca OC po to by komuś innemu było łatwiej wziąć odszkodowanie?Poza tym OC jest wypłacane obligatoryjnie i tu jedynie może by różnica w naliczeniu wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujecie samego OC kierujecie sie tylko i wylacznie cena czy czyms jeszcze?

 

Tylko i wyłącznie cena. To jest obowiązkowe ubezpieczenie, z którego ja nic nie mam. AC to co innego, tutaj w pierwszej kolejności patrzę na firmę i warunki, cena jest mniej istotna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU zaproponowało 2600zł za pakiet. Liberty - 1891zł. Aviva - niecałe 1700. Proama - 1640. Link 4 - 1460. Axa - 1310.

 

Zabawne różnice prawda?? :)

 

Zakres (niby) ten sam.

 

Ale pytanie było o samo OC i tu wyszło mi około 35% mniej.

 

Pozostali ubezpieczyciele to też całe pakiety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.