Skocz do zawartości

Uniroyal Rainsport 3 205/55 r16


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

do tego bardzo miękka, pływa na boki i dość szybko się zużywa. Na mokrym bezkonkurencyjna

Czyli do jesieni jak przejadę jakieś 50 kkm to będą już do utylizacji ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się przejechałem na rainsportach 3

na suchym też niezła ale rzeczywiście czuć, że jest...gumowa ;)

do normalnej jazdy zdecydowanie nie przeszkadza wręcz sprawia wrażenie większego komfortu przez swoją miękkość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem do Uniaka RainExpert3, może to zupełnie inny rozmiar i model, ale miałem wcześniej przez trzy lata RainExperty 2 i głównie dlatego wybrałem teraz trójki.

O zużyciu nie powiem dużo, bo to auto jeździ sporadycznie, ale podczas jazdy na mokrym zdecydowanie wyprzedzają konkurencję.

Wszystko na to wskazuje, że za rok będę kupować opony do Punto (205/45/17) i  najprawdopodobniej będzie to Rainsport - przynajmniej dziś takie bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem do Uniaka RainExpert3, może to zupełnie inny rozmiar i model, ale miałem wcześniej przez trzy lata RainExperty 2 i głównie dlatego wybrałem teraz trójki.

O zużyciu nie powiem dużo, bo to auto jeździ sporadycznie, ale podczas jazdy na mokrym zdecydowanie wyprzedzają konkurencję.

Wszystko na to wskazuje, że za rok będę kupować opony do Punto (205/45/17) i  najprawdopodobniej będzie to Rainsport - przynajmniej dziś takie bym kupił.

Generalnie z przejechanych prawie 2 tysięcy km na tych oponach wrażenia mam dobre. Ciekawe jak ze zużyciem będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj trochę przejechałem znowu (i trochę szybciej też) na rainsportach 3 i nie jest źle...

wrażenie jest, że są bardziej gumowate ale jak do tego się przyzwyczaić to pozatym jest bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uniroyal Rainsport 3 205/55 r16

Coś takiego góra mi zamówiła do auta służbowego.

Warte to coś czy badziew?

 

Miałem w poprzednim aucie. Nowe i do 4 lat super.Trzymały parametry do końca.Z uwagi na przebiegi ok12 tyś / rok po 5 - 6 latach mimo grubego bieżnika opony stały się już śliskie przy hamowaniu na mokrym a w następnych latach również na suchym.Mimo wszystko nowe roczne czy 3 letnie nigdy w ulewnym deszczu nie były w jakiś sposób nieprzewidywalne.Przy głębokich kałużach przy wysokich prędkościach nic się nie działo.

 

Pompowałem więcej coś koło 2,4.Dalej były komfortowe i nie gięły się tak przy szybkich zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobre

 

Nie  :hehe:

 

Dobre są na mokrym i w sumie tyle. Znaczy ogólnie opona poprawna, ale głośnia, na suchym jest taka sobie (poziom trzyma, choć pływa i droga hamowania taka sobie)  i szybko się zużywa (o ile to ma dla kogoś znaczenie). Stosunek ceny to jakości niezły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

No i jedna z opon zakończyła żywot dość spektakularnie. Tylna lewa wystrzeliła na autostradzie. W połączeniu z dość sporym zużyciem przednich skutkowało to będzie zakupem nowych na kolejny sezon. Te przeżyły 40 kkm.post-151180-0-48852500-1477338388_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dobre są na mokrym i w sumie tyle.

 

Zważywszy, że "taki mamy klimat" i przez 300 dni w roku jest mokro, to jest raczej AŻ, a nie tyle.

 

Jeśli są choć tak dobre jak RainSport 1, na których śmigałem 10 lat temu, to brał bym w ciemno. I pewnie wezmę, bo pora na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.