Skocz do zawartości

Jeśli S60 to na zwrócić uwagę i który silnik jest wart uwagi?


Tenenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

 

Volvo S60 I gen znam nieco i czasem zdarzy mi się przejechać przedliftem 2.4 140KM. Auto fajne ale wg mnie nie z tym silnikiem

 

Tak tylko gdybam jaki silnik można uznać w tym aucie za wart uwagi, mając na uwagę chęć posiadania auta dynamicznego, tolerującego LPG a którego eksploatacja w razie awarii nie spowoduje wysokich kosztów napraw?

 

Inny kolega ma S80 2.5T nieco wzmocniony. Czy ten silnik to dobry wybór?

 

Jest kilka silników do wyboru ale nie wiem który ma najlepszą relację osiągów, bezawaryjności i spalania.

 

Na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu S60 I gen?

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską Volvo S60 I gen.znajdziesz kilka silników, co ważniejsze żaden z nich nie rozczaruje  osiągami. Pięciocylindrowe silniki benzynowe charakteryzują się wysoką kulturą pracy. Najsłabszy o pojemności 2.4 ma moc 140 KM, a jego mocniejsza odmiana 170 KM. Ten słabszy rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 10,2 sekundy i pozwala uzyskać prędkość 210 km/h. Silnik 2.4 występuje też w wersji doładowanej Turbo i T5 o mocy mocy 200 KM lub 250 KM(260 KM). Jest jeszcze jednostka pośrednia 2.0 Turbo o mocy 180 KM. Listę zamyka silnik 2.5 Turbo – 210 KM. Osoby szukające sportowych wrażeń mogą wybrać odmianę z literą R w niej silnik 2.5 litra Turbo ma 300 KM. Dzięki niemu auto osiąga setkę w 5,7 sekundy. Jakby tego było mało jest też silnik typu BiFuel CNG, który może być napędzany benzyną oraz gazem ziemnym. W ofercie są również diesle 2.4 litra o mocy od 126 KM do 185 KM.

Kupując egzemplarz na rynku wtórnym unikaj aut z automatycznymi skrzyniami biegów, nie należały one do najtrwalszych. Nie najlepszym wyborem są też silniki diesla o mocy 185 KM. W starszych egzemplarzach zdarzają się też problemy ze szczelnością szyberdachu. Poza tym Volvo jest solidne i bezawaryjnie. Część osób narzeka na problemy z elektryką – w większości przypadków dotyczą one tzw. anglików, wiele z tych aut niefachowo przerobiona na wersje „z kierownicą po właściwej stronie”. Dodatkowym plusem jest bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją. :old: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Elo chlopacy

 

Zapytanie mam

 

S60 02 lub 03

 

Przestaly dzialc szyby - gdzie szukac bezpiecznika

Nie trybi temperatura zew na malym wyswietlaczu - czujnik czy jakis restet trzeba zrobic? 

Swiatla sa slabe, kazdy tak ma czy ten moj jest jakis kiepski(zwykle,nie ksenon) Macie gdzies tu rozpiske zarowek? 

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Mój egzemplarz nie był ani składany z 3, ani nie był anglikiem, ani nie ma przesadnego przebiegu i z elektroniką cały czas się dzieją cuda. 

 

Poza tym to nawet w utrzymaniu dość drogie samochody, tak, że mocno bym się nad nim zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Mój egzemplarz nie był ani składany z 3, ani nie był anglikiem, ani nie ma przesadnego przebiegu i z elektroniką cały czas się dzieją cuda. 

 

Poza tym to nawet w utrzymaniu dość drogie samochody, tak, że mocno bym się nad nim zastanowił.

Że ja??? to auto na handel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.