Skocz do zawartości

Motocykliści-jaki kask?


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Przybieram się do powrotu do jazdy na 2oo, tamten sezon pokulałem się skuterem 125ccm, teraz chcę jakąś wiekową 600-750 zakupić w stylu Fazer, taki szosowo-turystyk, ale ogólnie uniwersalny. 

Nie zamierzam nim trzepać nie wiadomo ilu km, bardziej rekreacyjnie w ładną pogodę itp.

No i teraz właśnie-jako, że ładnych parę lat temu wypadłem z rynku, to co wartego polecenia z kasków jest w rozsądnych cenach, tak, żeby chroniło nie tylko przed mandatem, ale i przed tfu urazami w razie upadku.

Co zapewni jakąś tam podstawę bezpieczeństwa?

Kiedyś miałem jakiś model Nolana, czy to dalej firma w miarę ok?Co może brać AKowa polecić?

Dodam, że jestem okularnikiem, więc coś co by się dało założyć i założyć okulary do tego, ewentualnie jak się tak nie da to się mocno przymierzę znowu do soczewek (1 próba nieudana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

 

300-500 da się kupić coś w miarę ok?Moto będzie tanie 5-8 tys, z jeden sezon chcę polatać by obyć się na nowo z cięższym sprzętem. Strój chciałbym zamknąć w 1500zł, jakaś tam regulacja budżetu istnieje, ale to moja fanaberia, zatem ostrożnie będę z kasą postępował, bo mam inne ważniejsze wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdrowiu sie nie oszczędza ;)

 

Jasne, ale to równia pochyła do nieskończoności. Ja nie jestem już wielkim gadżeciarzem, zatem nie musi być to szczyt top trend 2016 :)

 

Tak czytam, że Caberg ma nawet niezłe opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300-500 da się kupić coś w miarę ok?Moto będzie tanie 5-8 tys, z jeden sezon chcę polatać by obyć się na nowo z cięższym sprzętem. Strój chciałbym zamknąć w 1500zł, jakaś tam regulacja budżetu istnieje, ale to moja fanaberia, zatem ostrożnie będę z kasą postępował, bo mam inne ważniejsze wydatki.

 Za 500-600 zł już ponoć można kupić coś bezpiecznego, ale na duży komfort nie ma co liczyć przy większych prędkościach- HJC, LS2, Bayamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybieram się do powrotu do jazdy na 2oo, tamten sezon pokulałem się skuterem 125ccm, teraz chcę jakąś wiekową 600-750 zakupić w stylu Fazer, taki szosowo-turystyk, ale ogólnie uniwersalny. 

Nie zamierzam nim trzepać nie wiadomo ilu km, bardziej rekreacyjnie w ładną pogodę itp.

No i teraz właśnie-jako, że ładnych parę lat temu wypadłem z rynku, to co wartego polecenia z kasków jest w rozsądnych cenach, tak, żeby chroniło nie tylko przed mandatem, ale i przed tfu urazami w razie upadku.

Co zapewni jakąś tam podstawę bezpieczeństwa?

Kiedyś miałem jakiś model Nolana, czy to dalej firma w miarę ok?Co może brać AKowa polecić?

Dodam, że jestem okularnikiem, więc coś co by się dało założyć i założyć okulary do tego, ewentualnie jak się tak nie da to się mocno przymierzę znowu do soczewek (1 próba nieudana).

idz do kilku sklepów i poprzymierzaj. nie da sie wybrac kasku na forum.

 

ja np. nie moglbym w żadnym Nolanie jezdzic - mam kwadraturę głowy nieuznawaną przez producenta.

połowy Sharków też nie mogę nawet założyć (pomimo rozmiaru).

 

za to dobrze mi leży Shoei... takze najpierw sprawdz jakie masz opcje, a potem zapytaj o wybór z tej listy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300-500 da się kupić coś w miarę ok?

 

Nolana n86 można znaleźć za 600 zł w necie. Ale lepiej go wcześniej przymierzyć. Ja go mam i polecam.

 

WYŚCIÓŁKA

  • Antyalergiczna wyściółka Clima Comfort
  • W pełni wyjmowana wewnętrzna wyściółka z możliwością wyprania
  • Wyjmowane policzki
  • Podbródek z odblaskowym detalem
  • Przystosowana dla osób noszących okulary (EA)
Edytowane przez `jacek`
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTW

 

Nolan n86 czy 85? - ja

Shark S700czy 900? żona okularnica

podbrodek/blenda/pin-lock,3xwentylacja, w sharku brakuje deflektora na szyji z tyłu czy jak to sie tam nazywa

 

poza głosnością od około 90-100km/h nie mam zastrzeżeń... ale trzeba będize ciut dołozyć do tych 500

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się najpierw, jak kask ma być wyposażony, potem przyłóż widełki cenowe, które zakładasz, a potem idź przymierzać.

 

Jak pisałem, długich tras póki co nie planuję, ten sezon jak coś uda mi się zakupić to będzie jazda wokół komina, natomiast nie chciałbym aby przy ewentualnym upadku moja głowa rozpołowiła się szybciej niż kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, długich tras póki co nie planuję, ten sezon jak coś uda mi się zakupić to będzie jazda wokół komina, natomiast nie chciałbym aby przy ewentualnym upadku moja głowa rozpołowiła się szybciej niż kask.

Shark S700.

W Larssonie masz spory wybór Nolanów i proponowany N86, który swoją drogą był całkiem wygodnym kaskiem i wg mnie na takie krótkie eskapady wystarczy zupełnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak pisałem, długich tras póki co nie planuję, ten sezon jak coś uda mi się zakupić to będzie jazda wokół komina, natomiast nie chciałbym aby przy ewentualnym upadku moja głowa rozpołowiła się szybciej niż kask.

 

Na pewno skorupa powinna być co najmniej z poliwęglanu. W tańsze materiały bym się chyba nie ładował, aczkolwiek - sparafrazuję mojego instruktora ratownictwa - kask jest po to, żeby nie musiał się przydać :phi:

IMHO w danym kasku przede wszystkim powinno być Ci wygodnie. Co gorsza nie będziesz wiedział, czy jest wygodnie dopóki nie przymierzysz kilku różnych producentów. W kolejnym kroku ja zwracam uwagę na wyposażenie - rodzaj zapięcia, pinlock, blenda - to są rzeczy, których funkcjonalnie oczekuję.

Od początku używam N85 i... się przyzwyczaiłem ;) Ostatnio miałem na głowie Shoei i było mi dziwnie :] bo miał więcej wyściółki i był niewygnieciony - no, ale cena była kosmiczna.

Przy okazji stwierdziłem, że po wypuszczeniu N86 Nolan oferuje N85, które jest inne, od mojego - miałem wrażenie, że bardziej low-cost'owe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale to równia pochyła do nieskończoności. Ja nie jestem już wielkim gadżeciarzem, zatem nie musi być to szczyt top trend 2016 :)

 

Tak czytam, że Caberg ma nawet niezłe opinie...

 

Ja mam Caberg v2 407. Tani poprawny kask.

 

W testach "zderzeniowych" wyszedł bardzo dobrze.

 

Atrakcyjna cena wiąże się z niedogodnościami - parująca szybka [na postojach] w temp. 10 -15 st [na światłach trzeba  zrobić uchył]. podczas jazdy nie paruje.

Hałas - koło 80-90 km/h wiatr zagłusza wydech.

Do dystansu 100 -150 km jest ok. Dłuższe i szybsze trasy tylko ze stoperami. Polecam piankowe pomarańczowe 3M.

 

Z praktycznych rzeczy blenda i wyciągany środek do prania.

 

Waga - po 600 km trasy kark nie boli. Słowo "polecam" zastąpię słowem "może być".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nolana jest spoko ale bez szału. 

 

Teraz zanim bym kupił to bym poszedł do sklepu, założył kask i siedział w nim z pół godziny przed zakupem. 

 

Czy kask fajny czy nie wychodzi po pierwszej dłuższej jeździe. 

 

po co siedzieć?

w jakichś trochę poważniejszych sklepach (na przykład motoakcesoria) mają testowe kaski

można sobie pojeżdzić i zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.