Skocz do zawartości

Barum Bravuris 3HM, opinie?


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Opinia na świeżo w rozmiarze 205/50 R17

 

Co prawda tylko kilkaset kilometrów zrobiłem przez niecały tydzień, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne, w porównaniu do Hankook K110 i Toyo T-1R dużo cichsze. Trzymanie jako takie, szału pewnie nie będzie, przy moim obniżonym dość sztywnym zawieszeniu opona ma dużo do powiedzenia, wcześniej jak po sznurku, ale przy końcówce opon już jechał bokiem, teraz póki co się trzyma, ale opony faktycznie mają miękkie boki przez co czuć trochę pływanie przy bardzo ostrych, szarpanych zakrętach.

 

Komfort dużo wyższy, pewnie między innymi przez owe boki, lecz wcześniej miałem 215/45 i sam rozmiar 205/50 z siebie jest już wygodniejszy.

Bardzo fajny rant, a w zasadzie cała opona wystająca poza felgę, wygląd może nie najciekawszy, ale obleci.

 

Ogólnie polecam, ale 273 PLN brutto bardzo dobry wybór ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je w rozmiarze 225/40 R18. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, zarówno na suchym jak i mokrym póki co mnie w żaden sposób nie zaskoczyły. Przy tym profilu nie czuje żeby miały jakieś miękkie boki. Oczywiście znam cichsze opony, ale patrząc na cenę to mało istotne. Poza tym moje Bravo nie jest jakoś super wyciszone ;)

Natomiast wygląd po prostu zwyczajny, bez szaleństw ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi je dzisiaj w cenie 290 zł z montażem (2 sztuki). Przy okazji odradzono zakup Dębicy Presto UHP z racji kiepskiej wytrzymałości na ścieranie. Dębicę brałem pod uwagę ze względu na ich stosunkowo niską głośność - ok. 66 db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Jezdzilem na nich ostatni letni sezon - 215/55/17 i moim zdaniem głośność na pewno sie nie wyroznia in minus. Myślę, ze w tej cenie jest warta polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Dnia 4/8/2016 o 12:40, Muzyk napisał:

Jakieś opinie użytkowników tej opony ?

 

Po 3 miesiacach moge powiedziec tylko tyle, ze nie jest to opona, ktora zapewnia bardzo dobra przyczepnosc, ale cena to odzwierciedla.

Opona ma gleboki rant ochronny i ciekawy bieznik. Mi sie bardzo podoba i ladnie uklada sie na szerokich felgach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę czasu minęło od ostatniej opinii, ale dorzucę swoje trzy grosze. W moim przypadku rozmiar 255/55R19, spory SUV (KIA Sorento XM). Ogólnie opona niezła, choć trochę szumi na niektórych nawierzchniach. Prowadzenie bardzo dobre a auto jest spore i ciężkie. Początkowo obawiałem się trochę "szaleństw" na mokrej nawierzchni, ale delikatnie doszedłem do tego, że faktycznie nie ma żadnego problemu w takich warunkach. Co prawda nie jest to opona do tego, ale musiałem trochę pojeździć po dość głębokim luźnym piasku i też nie było żadnego problemu. Zużycie - przy dość ostrej jeździe - jest jak najbardziej akceptowalne. Do tego rant ochronny - u mnie co prawda sporadycznie miałby szansę się przydać, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, volcan napisał:

Trochę czasu minęło od ostatniej opinii, ale dorzucę swoje trzy grosze. W moim przypadku rozmiar 255/55R19, spory SUV (KIA Sorento XM). Ogólnie opona niezła, choć trochę szumi na niektórych nawierzchniach. Prowadzenie bardzo dobre a auto jest spore i ciężkie. Początkowo obawiałem się trochę "szaleństw" na mokrej nawierzchni, ale delikatnie doszedłem do tego, że faktycznie nie ma żadnego problemu w takich warunkach. Co prawda nie jest to opona do tego, ale musiałem trochę pojeździć po dość głębokim luźnym piasku i też nie było żadnego problemu. Zużycie - przy dość ostrej jeździe - jest jak najbardziej akceptowalne. Do tego rant ochronny - u mnie co prawda sporadycznie miałby szansę się przydać, ale jest.

 

Ja mam podobne odczucia, wprawdzie przejechane w dwa sezony niewiele, ale mogę powiedzieć, że nie są to złe opony. Jak za te pieniądze lepiej je oceniam niż Rainsporty3, które raz, że głosne, dwa - znikają w oczach, a w przy zawieszeniach mających tendencje do ząbkowania opon Rainsporty byłaskawicznie stają się nieznośnie głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.