Skocz do zawartości

Lucas EBC 430 ABS zaświecająca się kontrolka ( nie marea)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Koledzy potrzebuję pomocy w zdiagnozowaniu tego ustrojstwa , ale od początku ...

Lucas EBC 430 ABS jest zamontowany nie tylko we fiatach ale też w matizie i tego właśnie auta dotyczy sprawa.

Kontrolka ABS po przekręceniu kluczyka gaśnie aby po chwili zaświecić się i tak sobie świeci... Niestety w matizie nie ma czym zdiagnozować układu abs chyba że oryginalnym skanerem , którego właściwie już nikt nie ma. Doczytałem się , że w tym aucie układ abs jest zupełnie osobnym układem nie połączonym z układem diagnostyki silnika , przez co nie możliwe jest wybłyskanie kodów błędów. 

I teraz moje pytanie : czy jest możliwe zdiagnozowanie jakoś tego układu bezpośrednio ...? Z tego co zdążyłem wywnioskować po schemacie to jest tam jakiś pin oznaczony jako k-line , czyżby do diagnostyki? Czy jeśli spróbuję podłączyć na krótko jakiś skaner ogarniający ten abs to jest szansa na połączenie ??? 

Proszę nie przenosić na kącik daewoo , tu jest większa szansa na rozwikłanie zagadki. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie ten sam układ co w Marei to z centralką ABS-u powinien dogadać się bez problemu zestaw stosowany do diagnostyki grupy Fiata , czyli fejs typu VAG + soft FES (FiatEcuScan) .

 

Poszukaj darmowej jeszcze pełnej wersji FES 1.6 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczyściłem czujniki od tylnych kół , syfu było na nich co nie miara. Jeździłem później z pół godziny i błąd nie wyskoczył. Po południu tylko ruszyłem autem z miejsca i błąd od razu. Dziś rano kontrolka zgasłą jak gdyby nigdy nic ... Co za dziadostwo  :ogien:

Układ jest ten sam , mam ecu-scana też w razie czego , wiem już który pin do czego , może się uda  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną sytuację zanim pojawił się soft FES obsługujący sterownik ABS-u Boscha Teves w Brava .

 

Przyczyną losowego pojawiania się błędu był brak dobrego styku na złączu kabla od czujnika pod tylnym siedzeniem - bez KWP71 byłoby to trudne do znalezienia :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejs działa prawidłowo, łączy się z silnikiem, abs-em i o dziwo z poduszkami mojego lacetti, bez problemu również z octavią kolegi. Zastanawiam się czy interfejs nie musi dostać sygnału/informacji od sterownika benzynowego że jest możliwe połączenie... Nie wiem. Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji, łączenia z linią k i l, próbowałem też op-comem od Opla, bo taki sam ABS był stosowany w vectrze b i kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Byłem w warsztacie który ma KTS-a. Nic z tego , KTS się łączy ale jest potrzebna przejściówka zasilająca +5V której nie mają  :ogien: . Na chwilę obecną kontrolka ABS zgasła i nie świeci się , ale to nie jest rozwiązanie problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.