Skocz do zawartości

Przecinarka tarczowa co kupić.


cumel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam potrzebę kupić przecinarkę tarczową/ukośnicę. W 98% będzie cięła aluminium ale żeby nie było za prosto to ma też ciąć stal do 4 mm  ;] Ktoś posiada, pracował takim wynalazkiem  ;]  Mam swój typ ale może ktoś poleci coś lepszego do garażu, budżet to jakieś 2,5k pln.

Mój typ to Evolution RAGE3-DB

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam potrzebę kupić przecinarkę tarczową/ukośnicę. W 98% będzie cięła aluminium ale żeby nie było za prosto to ma też ciąć stal do 4 mm  ;]  budżet to jakieś 2,5k pln.

 

 

Z takim budżetem to nie powinno być problemu z wyborem :phi:

Co do samej maszyny - nie zadowoli Cię stojak do kątówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to nie powinno być problemu z wyborem :phi:

Co do samej maszyny - nie zadowoli Cię stojak do kątówki?

Albo dobrze, albo wcale  ;)  Są jeszcze piły taśmowe ale w tym budrzecie to niestety chińczyk najgorszego sortu będzie z brzeszczotem 13mm więc o precyzyjnym cięciu nie ma co myśleć  ;)  A źle ucięta rura/profil o ściance 1-1,5mm nie spawa się rewelacyjnie  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to idzie w kształtowniku, co najważniejsze bez iskier i pyłu. Tylko pytanie na jak długo posłuzy tarcza, jak z kosztem zakupu tarczy (stawiam ok 300 zł) oraz jak z ostrzeniem ile razy uda się przeostrzyć... A jak z taśmówką ?? Nie orzwazałeś takiej opcji ?? Na pewno wolniej jak na tym filmiku ale też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to idzie w kształtowniku, co najważniejsze bez iskier i pyłu. Tylko pytanie na jak długo posłuzy tarcza, jak z kosztem zakupu tarczy (stawiam ok 300 zł) oraz jak z ostrzeniem ile razy uda się przeostrzyć... A jak z taśmówką ?? Nie orzwazałeś takiej opcji ?? Na pewno wolniej jak na tym filmiku ale też jest OK.

Gdzieś widziałem test i wyszło że tarcza wykona tyle cięć co 70 zwykłych tarcz ściernych. Wierzę w to jak w spalanie TDI kolegi, ale może nie kłamią  ;]  Koszt nowej 250zł. Czy ktoś to ostrzy nie mam pojęcia  :nie_wiem: Tyle że stal to u mnie w garażu od wielkiego dzwona gości a w alu to szybko się nie stępi  ;] Taśmówki za 2k  :facepalm:  masakra na 13mm brzeszczocie. Poza tym  taśmówki nie wezmę na montaż a nie wszystko idzie wymierzyć i zrobić na warsztacie. Na 100% muszę dokupić tarczę do nierdzewki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam potrzebę kupić przecinarkę tarczową/ukośnicę. W 98% będzie cięła aluminium ale żeby nie było za prosto to ma też ciąć stal do 4 mm  ;] Ktoś posiada, pracował takim wynalazkiem  ;]  Mam swój typ ale może ktoś poleci coś lepszego do garażu, budżet to jakieś 2,5k pln.

Mój typ to Evolution RAGE3-DB

 

 

Fajna maszynka:)

Do cięcia stali ma przede wszystkim dużo wolniejsze obroty niż do cięcia drewna oraz ma inny typ tarczy, niż typowa do materiałów drewnopochodnych.

Naostrzyć można w punktach ostrzenia. Za ostrzenie tarczy do ukościcy 254mm u mnie kasują 12zł.

Do zwykłej ukośnicy za 500 zł zakładasz regulator PWM i taką tarczę i jedziesz stal bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem test i wyszło że tarcza wykona tyle cięć co 70 zwykłych tarcz ściernych. Wierzę w to jak w spalanie TDI kolegi, ale może nie kłamią  ;]  Koszt nowej 250zł. Czy ktoś to ostrzy nie mam pojęcia  :nie_wiem: Tyle że stal to u mnie w garażu od wielkiego dzwona gości a w alu to szybko się nie stępi  ;] Taśmówki za 2k  :facepalm:  masakra na 13mm brzeszczocie. Poza tym  taśmówki nie wezmę na montaż a nie wszystko idzie wymierzyć i zrobić na warsztacie. Na 100% muszę dokupić tarczę do nierdzewki.  

Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica: zespawaj dwa elementy cięte taśmówką lub wolnoobrotowym brzeszczotem, a zespawaj dwa elementy "brudnej" stali po cięciu szlifierką kątową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica: zespawaj dwa elementy cięte taśmówką lub wolnoobrotowym brzeszczotem, a zespawaj dwa elementy "brudnej" stali po cięciu szlifierką kątową.

 

Tarcze ścierne nie są brane pod uwagę ;] W zawodzie na tyle długo że wiem czym to pachnie ;)  O dokładności nie będę już wspominał  ;]

Na piłę taśmową to budżet trzeba by potroić żeby kupić coś sensownego. A ukośnica za 500 to najgorszy sort chińczyka  ;]  za sensowną trzeba dać ponad 1k do tego tarcza za 250 i kombinacje z regulatorem  ;)  to już wolę dołożyć do tej. Zwłaszcza że ma metalową osłonę tarczy i napęd nie bezpośredni tylko przez pasek  ;) Liczyłem że ktoś pokaże mi podobną maszynę innego producenta  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.