Jump to content

Epica, coś szoruje z przodu

Recommended Posts

Podczas jazdy, po np. godzinnym postoju czuć ocieranie, dochodzi z okolic kół przednich, były wymieniane tarcze z przodu + klocki, dziwniejsze jest to że te "ocieranie" wycisza się po kilku- kilkunastu minutach jazdy, potem postój i ponownie słychać, ja nie słyszałem tego dźwięku przy podstawieniu auta do mechanika, mechanika też nie posądzam o fuszerkę, teoretycznie są osłony metalowe przy tarczach, próbowałem podgiąć ale dalej bez zmian, coś odpada ?, co może powodować te "ocieranie", może uda misę nagrać wieczorem to wrzucę. Były też zakładane opony letnie, ciężarki nie ocierają .

Podłączam się do tematu.

U mnie to samo tylko, że w Cruzie. Dzisiaj wymieniałem klocki z przodu i dalej coś piszczy. Wcześniej zauważałem to na oponach zimowych ale teraz po wymianie na letnie, to samo. Więc raczej opony odpadają ("zimówki" na stalowych, "letnie" na alusach). Szorowanie /piszczenie/ w trakcie jazdy. Podczas hamowania piszczenie zanika.

Może klocki muszą sie dotrzeć po wymianie? Pewnie jakość klocków też ma znaczenie. Mogą inaczej się zachowywać niż stare.

A szorowanie na zakrętach to może być też objaw kończących się klocków.

Ewentualnie zaciski słabo wyczyszczone przez mechanika, po zmianie klocków.

Podłączam się do tematu.

U mnie to samo tylko, że w Cruzie. Dzisiaj wymieniałem klocki z przodu i dalej coś piszczy. Wcześniej zauważałem to na oponach zimowych ale teraz po wymianie na letnie, to samo. Więc raczej opony odpadają ("zimówki" na stalowych, "letnie" na alusach). Szorowanie /piszczenie/ w trakcie jazdy. Podczas hamowania piszczenie zanika.

zacisk blokuje się, czy raczej tłoczek, prowadnica ?, w golfie miałem podobnie i tłoczek do wymiany był

Wymiana klocków była w środę, więc myślę, że przy okazji przeczyszczono zaciski.

Rzeczywiście tak jakby zacisk nie odbijał do końca i dlatego piszczy okładzina :nie_wiem:. Bo przy naciśnięciu pedału hamulca pisk zanika, więc coś w obszarze zacisk-klocki-tarcza. Ale do mechaniora podjadę dopiero  za tydzień.

Jeśli chodzi o mój problem to podobno łożysko podpory półosi, ale jak i dlaczego to nie wiem, kupione i czeka na montaż i wtedy okaże się. Dodatkowo okazało się że kapie spod podstawy filtra oleju (niby uszczelka, też zamówiona).