Skocz do zawartości

TIG wątek #2.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trzeba realnie poświęcić czasu by tworzyć ładne spawy? Inaczej, ładne spawy to ja z zasadzie umiem czynić ale problem jest z ich powtarzalnością - jeden fajny, dwa wujowe. I tak w kółko.

Jeśli ma to znaczenie materiał to "amelinium" ;) mam przespawane około 20 godzin, są to moje pierwsze w życiu spawy TIGiem więc nie wiem czy to już 20 godzin, czy dopiero... 8-)

 

Tak realnie po jakim czasie opanowaliście powtarzalność? Dwa tygodnie, miesiąc, pół roku...Wiem wiem - indywidualne predyspozycje niestety rządzą - ale chyba są jakieś realne terminy po których nawet lama osiągnie mistrzostwo? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba realnie poświęcić czasu by tworzyć ładne spawy? Inaczej, ładne spawy to ja z zasadzie umiem czynić ale problem jest z ich powtarzalnością - jeden fajny, dwa wujowe. I tak w kółko.

Jeśli ma to znaczenie materiał to "amelinium" ;) mam przespawane około 20 godzin, są to moje pierwsze w życiu spawy TIGiem więc nie wiem czy to już 20 godzin, czy dopiero... 8-)

 

Tak realnie po jakim czasie opanowaliście powtarzalność? Dwa tygodnie, miesiąc, pół roku...Wiem wiem - indywidualne predyspozycje niestety rządzą - ale chyba są jakieś realne terminy po których nawet lama osiągnie mistrzostwo? :phi:

 

Nie ma takiego terminu, mam na hali gościa który spawa ze 2 lata i takiego który robi to 2 miesiące. Ten nowy bije na głowę tego z  2 letnią praktyką  ;]

Ja to  robię 13lat a i tak zdarza się mi spaprać spaw jak młodemu  :phi: Kiedy się  bawiłem w powtarzalność to na ściankach profilu np 40x40 miałem identyczną ilość łusek ale to już zboczenie  :phi: A 20h to sory ale nawet żółtodziób nie jesteś jeszcze  ;] A tera poka spawa  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz. Po prawej to wiem co ;] a to od frontu?

 

Fotka robiona elektrodą. :phi:

 

Dodam że fotka sprzed tygodnia, dziś te boczne spawy wychodziły mi już nieco lepiej.

 

post-130292-0-78520400-1461774974_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lumo Zobacz sobie ile trwa kurs spawalniczy. I jeszcze raz. I kolejny. I przelicz to sobie na godziny. I potem pisz że 20 godzin to sporo.

Dokładnie... 20 godzin to zaledwie ponad 2 dni kursowe czyli niewiele.

 

 

Ja Alu nigdy nie spawałem więc Ci nie podpowiem, tyle że na Tigu widać każdy niedokładny ruch ale to już na pewno wiesz. Zdjęcie faktycznie robiłeś elektrodą bo za wiele nie widać  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lumo Zobacz sobie ile trwa kurs spawalniczy. I jeszcze raz. I kolejny. I przelicz to sobie na godziny. I potem pisz że 20 godzin to sporo.

Chyba źle mnie zrozumiałeś  ;]  20h to jest nic co zresztą widać na Twoim foto  :phi: Żeby nie być gołosłownym to masz  ;)

Robota praktycznie identyczna żeby nie było  ;]  I nie po to żeby cię chwalić tylko żebyś wiedział w którym iść kierunku  ;)

 

 

post-149796-0-95130000-1461785029_thumb.jpg

 

post-149796-0-95935100-1461785013_thumb.jpg

 

post-149796-0-80455700-1461785020_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz. Po prawej to wiem co ;] a to od frontu?

 

Fotka robiona elektrodą. :phi:

 

Dodam że fotka sprzed tygodnia, dziś te boczne spawy wychodziły mi już nieco lepiej.

 

 

@@Cinek od frontu to samo co z boku czyli do dudy  ;)  Za duży prąd masz  ;] i nie wyrabiasz już przy końcówce o geometrii spoiny to nawet nie ma co wspominać    ;l  Ja bym zwiększył na bocznej którą kładłeś pierwszą wykonał je po obu stronach a potem zjechał ze 30A i wykonał pozostałe  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.