Skocz do zawartości

Drążki kierownicze seicento


proshotter

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mały problemik /zapytanie mam ;)

Podczas odkręcania nakrętki kontrującej końcówkę drążka, wkręciłem sam drążek kierowniczy :/

I teraz pytanie jak on jest seryjnie wkręcony na max, czy jest jakaś konkretna długość którą trzeba wkręcić ?

Czy podczas ustawiania zbieżności zmienia się właśnie długość wkręcenia samego drążka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie zbieżności polega na poluzowaniu nakrętki kontrującej i wkręcaniu lub wykręcaniu drążka z końcówki.

Jeśli tylko jedną stronę odkręciłeś to wkręć mniej więcej tyle ile jest wkręcona druga strona a resztę zrobią na geometrii, chyba że sam chcesz zbieżność ustawiać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na oko" da się całkiem sensownie ustawić zbieżność. Ja już nie pamiętam kiedy z sejem byłem na zbieżności a ustawiałem sam chyba ze 20razy od ostatniej wizyty na geometrii, bo przy częstych zmianach w zawieszeniu wydawanie na zbieżność to strata kasy:D

Jeśli masz jedno koło nieruszane to jest w miarę prosta sprawa, bo jest już jakiś punkt odniesienia. Są różne metody, np na sznurki czy na lampę, ale ja przykładałem długą linijkę (może być jakaś prosta listewka) pionowo do koła najpierw z przodu felgi/opony a później z tyłu i zaznaczałem na podłodze położenie linijki. To samo z drugiej strony. I później mierzyłem odległość między przodami kół a tyłami i jeśli wychodzi jakaś różnica to jest to rozbieżność/zbieżność którą trzeba zniwelować na drążku. Po kilku takich pomiarach i regulacji drążka koła można ustawić już w miarę równolegle, przynajmniej na tyle żeby nie zjadało opon w oczach.  Jak masz nieruszane drugie koło to wystarczy że będziesz regulował tylko tym jednym drążkiem bo wiadomo, że drugie koło jest ustawione poprawnie. Poprawność takiego amatorskiego ustawienia możesz wówczas sprawdzić w taki sposób że kierownica powinna być prosto jadąc na wprost, jeśli będzie lekko krzywo to znaczy że koło nie jest ustawione do końca prawidłowo tak jak było wcześniej przed majstrowaniem przy końcówce drążka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.