Skocz do zawartości

hamulce do łosia


Rekomendowane odpowiedzi

polećcie dobry a nie rujnujący portfela zestaw hamulcowy na przednią oś (tarcze + klocki) do v50 2.0d

rozpiętość cenowa/modelowa jest spora

styl jazdy - raczej dość spokojny - technologii kosmiczno ceramicznej nie potrzebuję  ;]

ważne by były hample... hamowały i nie piszczały :ok: 

obecny zestaw, który mam pastwi się nad moimi uszami niemiłosiernie  ;]

póki co rozkminiam pomiędzy TRW a Textarem (pierwszy zestaw w okolicy 330 zeta, drugi - 400)

będę wdzięczny za wszelkie uwagi  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW tarcze i klocki :ok:

ATE tarcze i klocki :ok:

 

Zestawu ATE tarcze i klocki nie polecam. Założyłem jakieś 2 tys km temu do XC70 i najchętniej bym je wywalił na śmietnik. Zanim złapią temperaturę to zachowują się fatalnie - przy delikatnym hamowaniu z niskiej prędkości (np. podjeżdżaniu kilku metrów w korku) wydają z siebie niepokojące dźwięki. Czuję się jakbym prowadził Żuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie, ale u mnie wymiana byla za 500zl + robocizna trw chyba.

Ale uwaga, po 100km pokrzywily sie;)

Wiec wymiana na gwarancji, jak sam sobie wymienisz, to nie wiem czy uda sie zwrocic..

 Jeśli pokrzywiły się po 100 km to ewidentnie winny użytkownik - nie układałeś tarcz i dałeś im w tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu ATE tarcze i klocki nie polecam. Założyłem jakieś 2 tys km temu do XC70 i najchętniej bym je wywalił na śmietnik. Zanim złapią temperaturę to zachowują się fatalnie - przy delikatnym hamowaniu z niskiej prędkości (np. podjeżdżaniu kilku metrów w korku) wydają z siebie niepokojące dźwięki. Czuję się jakbym prowadził Żuka :)

Może masz jakieś podróby ? :hmm:

Ja mam TRW w xc90 założone w warsztacie i nie mam uwag :ok:

ATE miałem w v50 też volvotechu zakładane i było bezproblemowo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dallem im w kosc, jedna siee po prostu skrzywila. Nie bylo deszcxu, nie bylo kaluz, ladna pogoda.

Po zdjeciu byly niby lekko przygrzane, ale nie spalone.

Nie pierwsza wymiana tarcz wiec wiem o co chodzi. Felerny egzemplarz. Drugie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textar Pro. Jak masz taki zestaw za 400PLN to bierz, ale ZTCP do V70II (tarcza 305mm) kosztowało to bardziej koło 500PLN.

 

Setup sprawdzony w V70II (ok 3 lat aż do sprzedaży i nadal tarcze są na aucie) i w BMW e46 (tarcze 325mm - mam je nadal i są super). Taki zestaw zakładam do XC70, jak dojeżdżę przód. 

 

Ważna uwaga: przez pierwsze 300km używałem hamulców delikatnie ze sporadycznym "wygrzewaniem" a przez kolejne 200km bardziej wygrzewałem i szczególnie unikałem kałuż. 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - zestaw pro :ok:

cena z klockami - 404zł

mam tylko zagwozdkę, bo też skłaniam sie ku Textarowi właśnie, ale...

w różnych zestawach podają różną średnicę tarczy jako odpowiednią do łosia

i tak, wychodzi, że do volvo v50 2.0d (koło 16") pasuje albo tarcza o średnicy 278mm albo 300mm

jak patrzę na zestaw TRW to tam jest 278mm i jak byk pisze, że do v50 2.0d

jak patrzę na Textar to tam zaś jest 300m i...jak zapytałem mailowo gościa, to mi odpisał, że do mojego łosia będą jak znalazł (niby sprawdzał po VINie)

i sam już nie wiem, która średnica własciwa... 

zakup planuję na przyszły m-c ale pewnie bez ściągania koła i mierzenia się nie obejdzie... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - zestaw pro :ok:

cena z klockami - 404zł

mam tylko zagwozdkę, bo też skłaniam sie ku Textarowi właśnie, ale...

w różnych zestawach podają różną średnicę tarczy jako odpowiednią do łosia

i tak, wychodzi, że do volvo v50 2.0d (koło 16") pasuje albo tarcza o średnicy 278mm albo 300mm

jak patrzę na zestaw TRW to tam jest 278mm i jak byk pisze, że do v50 2.0d

jak patrzę na Textar to tam zaś jest 300m i...jak zapytałem mailowo gościa, to mi odpisał, że do mojego łosia będą jak znalazł (niby sprawdzał po VINie)

i sam już nie wiem, która średnica własciwa... 

zakup planuję na przyszły m-c ale pewnie bez ściągania koła i mierzenia się nie obejdzie... :hmm:

 

Dla pewności zrzuć koło i zmierz średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

hamulce kupione  :)

Textar 300mm Pro (faktycznie zmierzyłem dla pewności przed zakupem) + klocki hamulcowe rónież Textar, wyszło łącznie 404zł

teraz tylko znaleźć czas żeby to wszystko wrzucić na ośkę i będzie malyna  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.