Skocz do zawartości

Brama garażowa uchylna


Zelotx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Rok temu zamontowałem sobie napęd Faac do bramy uchylnej Hormann N80. Miesiąc temu pojawił się problem przycinającej się bramy podczas zamykania (ruchy skrzydła góra-dół mimo że wózek napędu cały czas pcha bramę by ją zamknąć. Dodatkowo brama mniej więcej w połowie uchylenia zaczyna jedną stroną obcierać o ościeżnicę (po zamknięciu bramy odstępy po obu stronach są takie same, nic nie obciera). Czy ktoś z was ma doświadczenie w regulacji takich bram? Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś uciekła geometria torów poziomych . Tam się nie reguluje tylko trzeba sprawdzić przekątne . Może tor wózka napędowego sie przestawił  , powinien być idealnie prostopadle do płaszczyzny zamkniętej bramy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tor wózka się nie przestawił, jest idealnie prostopadle. Od samego początku mam problem z szynami bramy po której jeżdżą kółeczka w jej górnej części. Brama często w tym miejscu wpada w drgania lewo-prawo, próbowałem nawet zrobić podpory ściana-szyna bramy żeby tak się wszystko nie wyginało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Rok temu zamontowałem sobie napęd Faac do bramy uchylnej Hormann N80. Miesiąc temu pojawił się problem przycinającej się bramy podczas zamykania (ruchy skrzydła góra-dół mimo że wózek napędu cały czas pcha bramę by ją zamknąć. Dodatkowo brama mniej więcej w połowie uchylenia zaczyna jedną stroną obcierać o ościeżnicę (po zamknięciu bramy odstępy po obu stronach są takie same, nic nie obciera). Czy ktoś z was ma doświadczenie w regulacji takich bram? Co z tym zrobić?

 

a odepnij napęd i zobaczy czy ręcznie otwierając/zamykając jest ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Odświeżam temat ponieważ kilka dni temu znalazłem rozwiązanie. Jeżeli montujecie samodzielnie automat to pamiętajcie o przestawieniu sprężyn bramy na jak najmniejszy naciąg. Brama posiadająca napęd ma samoczynnie opadać. Drżenie bramy pojawiało się w momencie gdy podczas otwierania/zamykania naciąg sprężyn był najsilniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat ponieważ kilka dni temu znalazłem rozwiązanie. Jeżeli montujecie samodzielnie automat to pamiętajcie o przestawieniu sprężyn bramy na jak najmniejszy naciąg. Brama posiadająca napęd ma samoczynnie opadać. Drżenie bramy pojawiało się w momencie gdy podczas otwierania/zamykania naciąg sprężyn był najsilniejszy.

ja nic takiego nie robiłęm z naciągiem i w 2 bramach było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat ponieważ kilka dni temu znalazłem rozwiązanie. Jeżeli montujecie samodzielnie automat to pamiętajcie o przestawieniu sprężyn bramy na jak najmniejszy naciąg. Brama posiadająca napęd ma samoczynnie opadać. Drżenie bramy pojawiało się w momencie gdy podczas otwierania/zamykania naciąg sprężyn był najsilniejszy.

Absolutnie nieprawda. Brama po wypieciu napędu zostawiajac ją w środku zakresu pracy nie ma prawa opadać ani podnosić sie sama. Silnik przy pierwszym programowaniu ma funkcje samoadaptacji siły. Odpowiada za to czujnik amperometryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Absolutnie nieprawda. Brama po wypieciu napędu zostawiajac ją w środku zakresu pracy nie ma prawa opadać ani podnosić sie sama. Silnik przy pierwszym programowaniu ma funkcje samoadaptacji siły. Odpowiada za to czujnik amperometryczny.

No to nie mam pojęcia dlaczego u mnie po przestawieniu na najniższe oczko brama przestała latać na boki podczas zamykania. Oczywiście szybciej też się zamyka (szybciej nie tylko w punkcie poprzednich drgań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.