Skocz do zawartości

C-Max 1.6 Ti-VCT 125KM - jak kto jeździ?


apb77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dawno mnie nie było na Autokąciku. :)

 

Jeździł może ktoś tym C-Maxem?

Zastanawiam się mocno nad tym wozidełkiem, w środku super, oglądałem w salonie.

W porównaniu na Focusa(do mk3 trzeba się wczołgiwać przy moich gabarytach) to autobus.

Pytanie tylko, czy da radę?

Ecoboost 1.5 to już zdecydowanie inna pólka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dawno mnie nie było na Autokąciku. :)

 

Jeździł może ktoś tym C-Maxem?

Zastanawiam się mocno nad tym wozidełkiem, w środku super, oglądałem w salonie.

W porównaniu na Focusa(do mk3 trzeba się wczołgiwać przy moich gabarytach) to autobus.

Pytanie tylko, czy da radę?

Ecoboost 1.5 to już zdecydowanie inna pólka cenowa.

mam Focusa mk3 kombi z tym silnikiem ale w wersji 105km. Popatrzyłem na dane w autocentrum i C-max o którego pytasz będzie ok 0,1s szybszy do 100km/h od mojego - więc praktycznie to samo -> więc się wypowiem.

Silnik do jazdy po mieście jest wystarczający, na trasie bez obciążenia jeszcze jedzie, po redukcji na 3 da się w miarę bezstresowo wyprzedzać. Ale jak obciążę auto (4os +bagaż) to robi się zbyt słaby (w moim odczuciu oczywiście). Skrzynia jest pewnie podobnie/identycznie zestopniowana i jest zbyt krótka do jazdy po autostradzie, przy 140 jest ok 4000 rpm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Focusa mk3 kombi z tym silnikiem ale w wersji 105km. Popatrzyłem na dane w autocentrum i C-max o którego pytasz będzie ok 0,1s szybszy do 100km/h od mojego - więc praktycznie to samo -> więc się wypowiem.

Silnik do jazdy po mieście jest wystarczający, na trasie bez obciążenia jeszcze jedzie, po redukcji na 3 da się w miarę bezstresowo wyprzedzać. Ale jak obciążę auto (4os +bagaż) to robi się zbyt słaby (w moim odczuciu oczywiście). Skrzynia jest pewnie podobnie/identycznie zestopniowana i jest zbyt krótka do jazdy po autostradzie, przy 140 jest ok 4000 rpm 

 

Czyli wygląda to bardzo podobnie jak w przypadku mojego starego Focusa MK1 kombi 100KM. Z drugiej strony z dużym obciążeniem jeżdżę 3-4 razy w roku...

Podejrzewam, że ten silnik w Focusie byłby już całkiem znośny, ale przestrzeń w C-maxie to jest to, czego szukam.

Generalnie poszedłem do salonu oglądać Focusa, ale jak wsiadałem do tego nowego, to już wiedziałem, że nie bardzo - na domyślnym ustawieniu fotela kierowcy włącza mi się klaustrofobia i dotykam głową sufitu(nie jestem olbrzymem), dopiero po zjechaniu do końca na dół jest znośnie.

Głupio moim zdaniem zrobili nowego Focusa, podejrzewam, że wielu ludzi zrezygnuje z tego powodu. Auto dla Hobbitów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w trasę jeżdżę kilka razy w roku, więc nie ma jakiejś tragedii. Co do wnętrza focusa, to faktycznie jest mocno zabudowane, ale ja właśnie tak lubię. Obniżam fotel na sam dół i taka pozycja bardzo mi odpowiada (mam 180cm wzrostu). Za to w samochodach typu van pozycja za kierownica mi nie odpowiada, czuję się jakbym siedział na stołku barowym ;)

Co do 1.6 Ti-VCT to jest to jeden z ostatnich klasycznych silników, pewnie za kilka lat wszystkie będą miały wtrysk bezpośredni i turbo. Tu jest dość archaicznie rozwiązny zapłon, cewka zespolona i kable wysokiego napięcia :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem miesiąc foką mk3 z tym silnikiem, ale również w wersji 105 KM. Jakoś to jechało, ale po przesiadce do mojego starego poczciwego 1.8 TDCi uznałem jednak, że szału nie było ;]

W focusach da się tym jeździć, potwór to nie jest, ale gnębiąc go do 5-6 k rpm jedzie. Gorzej rzecz ma się w mondeo, tam te 125 KM nie wiem gdzie się schowało. Auto jest już za ciężkie jak na silnik dla miejskiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dawno mnie nie było na Autokąciku. :)

 

Jeździł może ktoś tym C-Maxem?

Zastanawiam się mocno nad tym wozidełkiem, w środku super, oglądałem w salonie.

Ecoboost 1.5 to już zdecydowanie inna pólka cenowa.

 

Posiadam takie auto od 4 lat i podsumowując - jestem zadowolony!

Oczywiście auto nie jest idealne, ale przesiadając sie z Zafiry 1.6 100 KM jest poprawa.

 

Dodam, ze jest różnica w trasie i przy wyprzedzaniu dla silnika 105 a 125 KM

- na pewno więcej niz 0,1 jak ktos wyżej napisał.

 

3 lata temu byłem w Austrii i nawet na górskich drogach (także droga grossglockner) dawał rade.

Oczywiście wtedy trzeba krecic powyżej 3-3,5 tys obrotow.

 

C-Max z tym silnikiem pozwala na spokojną, przepisową jazdę i wtedy spalanie wynosi 6,5,

a jak potrzebujesz to kręcisz do 4 tys obr. i spalanie wynosi 8 litrow.

W miescie - w zależności od korków i długości trasy - ok.8-10.

 

Przy wzroście 188cm C-Max jest wygodny z przodu i także z tyłu, gdzie siedzi sie wyżej i jest sporo miejsca na nogi.

Dodam, że auto bardzo dobrze trzyma się drogi i ma dobry układ kierowniczy ( nie jak Scenic).

 

Do szczęścia brakuje 6 biegu na autostrady ;)

W razie watpliwości  - pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@apb, jeżeli nie masz urazu do vw,albo jeżeli oczekujesz od auta jakości, to idź do salonu vw zobaczyć golfa sportsvana.

 

Dzięki za opinię.

Zajrzałem do nich stronę - ceny jakby wyższe, jeżeli porównamy wyposażenie, to sporo wyższe.

Cennik otwiera auto z silnikiem 1.2 85KM, wyposażenie bieda, za 68kLPN.

Poza tym silnik TSI, słyszałem sporo złych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie auto od 4 lat i podsumowując - jestem zadowolony!

 

[...]

 

W razie watpliwości  - pytaj.

 

Pojeździłem tym trochę, fajnie się prowadzi ten C-max. Miejsca tyle, ile potrzebuję.

Skubańcy wszędzie mają do jazdy testowej modele z Ecoboostem 1.5 150KM - i wiedzą co robią, naprawdę ładnie to się zbiera. :ok:

Ale cena 77-78 kPLN.

Trochę  sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Zajrzałem do nich stronę - ceny jakby wyższe, jeżeli porównamy wyposażenie, to sporo wyższe.

Cennik otwiera auto z silnikiem 1.2 85KM, wyposażenie bieda, za 68kLPN.

Poza tym silnik TSI, słyszałem sporo złych opinii.

W vw od jakiegoś czasu są rabaty. Idź i się Przejedź. Auto o niebo lepsze od forda.

Silniki 1.6 benz są spoko o tyle, ze są proste jak budowa cepa, a mimo tego masz problematyczny rozrzad i luz zaworowy regulowany przez wymianę szklanek.

Jazda silnikiem 1.2 tsi będzie o bardziej przyjemna niż 1.6 forda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pojeździłem tym trochę, fajnie się prowadzi ten C-max. Miejsca tyle, ile potrzebuję.

Skubańcy wszędzie mają do jazdy testowej modele z Ecoboostem 1.5 150KM - i wiedzą co robią, naprawdę ładnie to się zbiera. :ok:

Ale cena 77-78 kPLN.

Trochę sporo...

 

Faktycznie, cena nie jest niska

ale w tej cenie trudno znaleźć konkurencję z takim silnikiem.

 

Z drugiej strony, jesli dominować będzie jazda wokół miasta lub na krótkie dystanse

to silnik 125 KM bedzie wystarczający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś decyzję? :)

 

Tak. C-max 1.5T. :swinka:

Jak się tym przejechałem to nie mogłem przeboleć, że będę jeździł wolnossącym 1.6.

Poszukałem trochę u dealerów i znalazłem coś w dobrej cenie z fajnym wyposażeniem z wyprzedaży rocznika 2015.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. C-max 1.5T. :swinka:

Jak się tym przejechałem to nie mogłem przeboleć, że będę jeździł wolnossącym 1.6.

Poszukałem trochę u dealerów i znalazłem coś w dobrej cenie z fajnym wyposażeniem z wyprzedaży rocznika 2015.

Gratulacje! Niech się sprawuje! :)

Jazda turbobenzyną to zupełnie inna bajka niż wolnossącym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. C-max 1.5T. :swinka:

Jak się tym przejechałem to nie mogłem przeboleć, że będę jeździł wolnossącym 1.6.

Poszukałem trochę u dealerów i znalazłem coś w dobrej cenie z fajnym wyposażeniem z wyprzedaży rocznika 2015.

 

Również gratuluję!

 

Większy upust znalazłeś w Wawie, czy bardziej na południe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Niech się sprawuje! :)

Jazda turbobenzyną to zupełnie inna bajka niż wolnossącym :)

 

Zauważyłem! :jem:

 

 

Również gratuluję!

 

Większy upust znalazłeś w Wawie, czy bardziej na południe?

 

W Warszawie nawet można znaleźć coś ciekawego, ale prawdziwe okazje są raczej poza Warszawą.

Niekoniecznie na południe, w różnych kierunkach.

Co ciekawe - niektórzy dealerzy w ogóle nie odpisują na prośbę o ofertę, a niektórzy odpisują po tygodniu. :hmm:

Dziwne to trochę, bo wydaje się, że to branża, gdzie się dość mocno "czaruje" klienta.

Generalnie chyba teraz jest bardzo dobry moment na auto z wyprzedaży rocznika - jeszcze ich trochę jest, ale każdy dealer chce się pozbyć, żeby nie zostać na koniec roku z zeszłorocznymi egzemplarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. C-max 1.5T. :swinka:

Jak się tym przejechałem to nie mogłem przeboleć, że będę jeździł wolnossącym 1.6.

Poszukałem trochę u dealerów i znalazłem coś w dobrej cenie z fajnym wyposażeniem z wyprzedaży rocznika 2015.

ładnie się odpycha jak na taki autobus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na jakieś wrażenia ;)

No spoko, :)

na brak wrażeń nie narzekam, pomimo, że auta jeszcze na oczy nie widziałem.

 

Dzwoniłem do centrali Forda, nie potwierdzili tego, że rzekomo podnieśli od czerwca ceny na wyprzedaż rocznika 2015, a tak to właśnie przedstawił mi dealer, tłumacząc, że "ta cena już im się nie spina".

Historia z podnoszeniem w czerwcu cen na auta z poprzedniego roku od razu wyglądała mi na wyssaną z palca.

 

Generalnie od początku cwaniakują, bo zaczęli od przestawienia "rewelacyjnej" oferty leasingu 113%, na 3 latach i wpłacie własnej blisko 30%.

Dla porównania z innych źródeł dostałem ofertę na 107% przy takich samych warunkach, w tym także od innego dealera Forda.

 

Dzisiaj już dostałem info, że jednak będą "próbowali" mi sprzedać auto w ustalonej cenie. Zobaczymy, czy im się uda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.