Skocz do zawartości

Opel Meriva 1.4 turbo 120KM skrzynia MT5 - opinie


zdeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad zakupem samochodu Opel Meriva 2015 r.  Na jeździe próbnej testowałem to auto ze skrzynią 6-biegową. Odczucia pozytywne.

Znaleziony samochód ma jednak skrzynię MT5.

I stąd pytanie... Czy nie będzie za głośno, jak ta skrzynka i zarazem całe auto się sprawuje?

 

Za wszelkie porady dzięki piękne. 

 

Pozdrawiam,

Wojtek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie taką kupiłem i przywiozłem do domu. Rocznik 2012 więc model sprzed liftingu. Fajne prowadzenie i pozycja za kierownicą. Skrzynia ok, chociaż na trasie przydałby się 6 bieg. Przy 130 km/h jest trochę ponad 3 tyś obrotów. Imo największym minusem auta jest silnik bo brakuje mu mocy. W planach jest chip na 160 KM, myślę że wtedy będzie lepiej. Aha i spalanie też trochę wysokie, myślę że w mieście będzie problem aby zejść poniżej 10 l. Chyba, że moje auto musi się jeszcze dotrzeć bo ma tylko 7 kkm na liczniku. Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One tak pala - ale w polsce mozna spokojnie zagazowa i smigac :)

Eco sreko. Producent chyba nieźle musiał się spiąć, żeby zrobić wyniki które są w katalogu. Na papierze ma mniejszą emisję CO2 niż mój diesel,w rzeczywistości pali prawie dwa razy więcej I po co cały ten downsizing

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. A co do zwiększenia mocy. Ktoś już się porywał na taką zabawę?

Na forach tak, ten silnik globalnie występuje w całej gamie opla i chevroleta. Ma dobrą opinię i łatwo się kręci do 160 KM.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad zakupem samochodu Opel Meriva 2015 r.  Na jeździe próbnej testowałem to auto ze skrzynią 6-biegową. Odczucia pozytywne.

Znaleziony samochód ma jednak skrzynię MT5.

I stąd pytanie... Czy nie będzie za głośno, jak ta skrzynka i zarazem całe auto się sprawuje?

 

Za wszelkie porady dzięki piękne. 

 

Pozdrawiam,

Wojtek!

 

Nie wiem dokładnie jak z tymi skrzyniami, ale.... w firmie mamy z 15 opli Astra, pechowcy dostali na początku skrzynie 5 biegów - reszta 6 biegów. Wszystkie 5 biegowe huczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco sreko. Producent chyba nieźle musiał się spiąć, żeby zrobić wyniki które są w katalogu. Na papierze ma mniejszą emisję CO2 niż mój diesel,w rzeczywistości pali prawie dwa razy więcej I po co cały ten downsizing

Shamu by TT

a to ma coś wspólnego ze spalaniem?

Bo mialem Tourana z emisją 160 g-palił w mieście 7,5l.

Mam splasha z emisją 109 g-pali w tych samych warunkach 8l :hehe:

Volvo ma 174 g-pali 11l.

Więc jakoś nie ma to żadnego przełożenia na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ma coś wspólnego ze spalaniem?

Bo mialem Tourana z emisją 160 g-palił w mieście 7,5l.

Mam splasha z emisją 109 g-pali w tych samych warunkach 8l :hehe:

Volvo ma 174 g-pali 11l.

Więc jakoś nie ma to żadnego przełożenia na spalanie.

Ja się złoszczę bo to po prostu są kłamstwa. Niby za merive mam 280 euro i CO2 na poziomie 139 g a w rzeczywistości pali pewnie jak stare 1.8 lub 2.0 Więc gdzie tu sens? Nie mówię już, że te silniki są bardziej skomplikowane i mniej trwałe niż stare jednostki. Po prostu nóż się w kieszeni otwiera.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad zakupem samochodu Opel Meriva 2015 r.  Na jeździe próbnej testowałem to auto ze skrzynią 6-biegową. Odczucia pozytywne.

Znaleziony samochód ma jednak skrzynię MT5.

I stąd pytanie... Czy nie będzie za głośno, jak ta skrzynka i zarazem całe auto się sprawuje?

 

Za wszelkie porady dzięki piękne. 

 

Pozdrawiam,

Wojtek!

 

przy 3000 obrotów jest na liczniku ok 130km/h

nie wiem czego oczekują ludzie od rodzinnego wozidła z silnikiem 120KM ale zapewniam że są to raczej "miszczowie" prostej bo ja raczej nie mam problemów z płynną i dynamiczną jazdą.

PS może źle mi się wydaje ale po mieście mamy 50km/h, poza miastem od 70-140km/h i do tych prędkości w 200% auto starczy... a i nawet po autostradzie udało mi się jechać od 170-200

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ma coś wspólnego ze spalaniem?

Bo mialem Tourana z emisją 160 g-palił w mieście 7,5l.

Mam splasha z emisją 109 g-pali w tych samych warunkach 8l :hehe:

Volvo ma 174 g-pali 11l.

Więc jakoś nie ma to żadnego przełożenia na spalanie.

Ma przełożenie 1:1 (a raczej 1l-20g/km dla benzynylub 1l/26g/km dla diesla) wobec spalania KATALOGOWEGO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się złoszczę bo to po prostu są kłamstwa. Niby za merive mam 280 euro i CO2 na poziomie 139 g a w rzeczywistości pali pewnie jak stare 1.8 lub 2.0 Więc gdzie tu sens? Nie mówię już, że te silniki są bardziej skomplikowane i mniej trwałe niż stare jednostki. Po prostu nóż się w kieszeni otwiera.

Shamu by TT

1.4 t/ tjet sporo palą w porównaniu do tsi o tyle. Miałem na jazdach julkę 1.4 120 i spalanie było o 2 l większe niż w golfie przy podobnej jeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze skrzynią biegów ;]

 

Dlaczego ? Nie ma 6-biegów wiec powinna byc ok. Zreszta auto ma teraz 7100km na liczniku a ja pewnie nie zrobie wiecej niz nastepne 30-40kkm w przeciagu 4-5 lat zanim sprzedam. Musialbym miec sporego pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Nie ma 6-biegów wiec powinna byc ok. Zreszta auto ma teraz 7100km na liczniku a ja pewnie nie zrobie wiecej niz nastepne 30-40kkm w przeciagu 4-5 lat zanim sprzedam. Musialbym miec sporego pecha.

Tam powinna siedzieć skrzynia F13. Ciekawostka - nie ma korka spustowego. Producent nie przewidział wymiany oleju. Tylko dolewki. Korek boczny zostawili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 3000 obrotów jest na liczniku ok 130km/h

nie wiem czego oczekują ludzie od rodzinnego wozidła z silnikiem 120KM ale zapewniam że są to raczej "miszczowie" prostej bo ja raczej nie mam problemów z płynną i dynamiczną jazdą.

PS może źle mi się wydaje ale po mieście mamy 50km/h, poza miastem od 70-140km/h i do tych prędkości w 200% auto starczy... a i nawet po autostradzie udało mi się jechać od 170-200

pozdr

Piszesz o skrzyni 5gear? Jeśli tak to przy 3tys obr prędkość wynosi niecałe 110 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad zakupem samochodu Opel Meriva 2015 r.  Na jeździe próbnej testowałem to auto ze skrzynią 6-biegową. Odczucia pozytywne.

Znaleziony samochód ma jednak skrzynię MT5.

I stąd pytanie... Czy nie będzie za głośno, jak ta skrzynka i zarazem całe auto się sprawuje?

 

Za wszelkie porady dzięki piękne. 

 

Pozdrawiam,

Wojtek!

 

jeździłem zafirą z tym silnikiem i tą skrzynią przez dwa tygodnie (samochód z rentalu, nówka sztuka) i ten automat to jest jakaś porażka, pomiędzy wciśnięciem gazu a reakcją skrzyni mijają epoki nie wieki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem zafirą z tym silnikiem i tą skrzynią przez dwa tygodnie (samochód z rentalu, nówka sztuka) i ten automat to jest jakaś porażka, pomiędzy wciśnięciem gazu a reakcją skrzyni mijają epoki nie wieki...

Ale koledze chyba chodziło o manual 5 biegów.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 15.05.2016 o 20:08, Ralph78 napisał:

Na forach tak, ten silnik globalnie występuje w całej gamie opla i chevroleta. Ma dobrą opinię i łatwo się kręci do 160 KM.

 

Witajcie.

Mam kilka pytań:

1. Czy zwiększenie mocy silnika będzie miało wpływ na poprawne działanie instalacji gazowej?

2. To jest dokładnie ten sam silnik co 140km lecz z innym programem czy różni się budową?

3. Czy w skrzyni 5b i silniku 1.4T 120km występują jakieś problemy? Pilnować czegoś? 

Dopiero co zakupiłem 2011r...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, 75krak napisał:

I czy ktoś wie czy można programem u elektronika odblokować komputer pokładowy aby wyświetlały się informacje o spalaniu?

20191231_142236.jpg

Wejdź na kącik Astry, jest tam właśnie taki temat. Nie przejmuj się, że dotyczy Astry J, elektronicznie one są praktycznie takie same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 09:54, lukaszek1207 napisał:

Jak kręcisz kółkiem na lewej manetce to nie masz żadnych danych wyświetlanych? Kompa nie miały w PL tylko najuboższe wersje czyli z kierownicą bez guzików.

Nie doszedłem jeszcze do tego. Dzięki za podpowiedź. Działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 09:12, 75krak napisał:

Witajcie.

Mam kilka pytań:

1. Czy zwiększenie mocy silnika będzie miało wpływ na poprawne działanie instalacji gazowej?

2. To jest dokładnie ten sam silnik co 140km lecz z innym programem czy różni się budową?

3. Czy w skrzyni 5b i silniku 1.4T 120km występują jakieś problemy? Pilnować czegoś? 

Dopiero co zakupiłem 2011r...


2. Są różnice, ale nie w silniku, tu podobno tylko oprogramowanie. Skrzynia biegów jest inna, ale też hamulce z przodu maja większą średnicę - 308mm vs 280mm, przez co nie wejdą felgi 15”.

3. Ogólnie silniki trwałe i bezproblemowe, ale trochę palą. Czasem zdarzają się problemy z odmą. Wymieniać olej i jeździć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2016 o 20:38, piotr1982 napisał:

 

przy 3000 obrotów jest na liczniku ok 130km/h

nie wiem czego oczekują ludzie od rodzinnego wozidła z silnikiem 120KM ale zapewniam że są to raczej "miszczowie" prostej bo ja raczej nie mam problemów z płynną i dynamiczną jazdą.

PS może źle mi się wydaje ale po mieście mamy 50km/h, poza miastem od 70-140km/h i do tych prędkości w 200% auto starczy... a i nawet po autostradzie udało mi się jechać od 170-200

pozdr

Dokladnie, jak czytam to 95 % brakuje mocy, momentu itp a 80% z tych narzekaczy 95% czasu spedza w miescie, a moze i w korkach lub korkotworach sunacych 30-60kmh.

Wolalbym miec dizla 1,5 i 90 km na codzien co pali 6,5 i zeby spalal mi 9l 3x w roku jak wyjade niz dizla 1,9 co pali na codzien 8-8,5 by 3 x w roku spalic 6:)

MOja zona ma merive I 1,6 105KM i powiem Wam, ze w miescie az za duzo, calkiem dobrze toto sie kreci jak na 1350kg masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jako pasażer Astrą J 1.4 140KM 6MT, rzeczywiście jak dla mnie nie było czuć tych 140KM jak kierownik "deptał" próbując się wykazać. Mam do czynienia z Merivą A 1.4 90KM, do jeżdżenia wokół komina i po bułki wystarczy. Jakiekolwiek wzniesienia, komplet pasażerów włącza się tryb "emeryt" i można bez obaw wyprzedzać rower i ciągniki rolnicze przy dobrej widoczności, auto waży swoje jednak.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał:

Jeździłem jako pasażer Astrą J 1.4 140KM 6MT, rzeczywiście jak dla mnie nie było czuć tych 140KM jak kierownik "deptał" próbując się wykazać. Mam do czynienia z Merivą A 1.4 90KM, do jeżdżenia wokół komina i po bułki wystarczy. Jakiekolwiek wzniesienia, komplet pasażerów włącza się tryb "emeryt" i można bez obaw wyprzedzać rower i ciągniki rolnicze przy dobrej widoczności, auto waży swoje jednak.

Statystycznie gorka z kompletem pasazerow czyli jakies +400kg i ciagnik z rowerem po drodze zdarza sia zapewne na tyle rzadko, ze mozna pominac te niedogonosc:)

Mysle, z enikt kto  dosc czesto wozi komplet pasazerow czy 400kg na pokladzie nie szuka miejskiego i 90konnego wozidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fanlan napisał:

Statystycznie gorka z kompletem pasazerow czyli jakies +400kg i ciagnik z rowerem po drodze zdarza sia zapewne na tyle rzadko, ze mozna pominac te niedogonosc:)

Mysle, z enikt kto  dosc czesto wozi komplet pasazerow czy 400kg na pokladzie nie szuka miejskiego i 90konnego wozidla.

 

Racja, ale jednak zdarzają się takie momenty i wtedy docenia się zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fanlan napisał:

MOja zona ma merive I 1,6 105KM i powiem Wam, ze w miescie az za duzo, calkiem dobrze toto sie kreci jak na 1350kg masy

Meriva A ma 1350kg?

Pytam, bo Astra H 1,6 115KM wazyla 1300 z pelnowymiarowym zapasem i gazem na pokladzie.

PS. Widzę w danych na www, że ma.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, steyr napisał:

 

Racja, ale jednak zdarzają się takie momenty i wtedy docenia się zapas mocy.

Jak czesto takiego zapasu mocy potrzebujesz? Raz w roku przez 3 minuty?

Nauczylem sie podchozic do wyborow racjonalnie.

Oczy jedno, serce drugie a rozum trzecie. Oczywiscie sa przypadki, ze cos sie ma wiecej niz sie chcialo, ale w moim przypadku tylko w tych samych badz mniejszych pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.