Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy opony


leatz

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio używałem Holtsa...i mogę spokojnie polecić... http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=holts+ko%C5%82o+zapasowe&bmatch=s0-aut-1-4-0510

występują w dwóch rozmiarach...

 

po wpuszczeniu wytrzymało spokojnie do wieczora...wieczorem do wulkanizatora...w miarę łatwo się dało usunąć z opony...

w oponie był spory wkręt...

 

u znajomego na większe dziury wynikające z powiedzmy zużycia opony (na boku miał dziury wynikające z przycinania boku opony przez felgę) nie podziałało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz kompresor, to zrób mu test praktyczny - spróbuj napompować jakieś koło bez powietrza. Niektóre kompresory są tandetnie wykonane i lepiej nie przekonać się o tym w awaryjnej sytuacji. Będziesz też wiedział, czy koło napompujesz w 10, czy 20 minut.

Oprócz sprayu do opon, dobrym rozwiązaniem na większe uszkodzenia jest zestaw sznurów do łatania opon wraz z szydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompresora. Polecam cos oryginalnego co wchodzilo w wyposazenie auta. Np ja kupilem do siebie oryginalny kompresor VW i jedtem zsfowolony. W ciagu 5 minut potrafi napompowac kolo od zera.

Ja mam taki jak na aukcji. Teraz wiem ze tymi marketowymi to mozna balony pompowac.

http://allegro.pl/pompka-sprezarka-kompresor-12v-audi-vw-seat-i6211252193.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje w wulkanizacji i powiem wam szczerze ze jeszcze żadne auto nie przyjechało o własnych siłach po wlaniu zestawu. Gdy dziura jest duza, opona przecieta, rozerwana to takie cos nigdy nie zadziała. Pomoże tylko wtedy gdy wbity jest wkręt i siedzi on ciągle w oponie. A jak sa czujniki to już w ogóle nie wlewać bo wtedy to nawet i czujnik jest do wymiany ;) producenci o tym wiedzą ;) jestem tego zdania ze w dłuższe trasy bezpieczniej zainwestować w koło zapasowe, w razie w zmieniasz i jedziesz dalej w spokoju. A z naprawczym niekoniecznie pojedziesz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pomoże tylko wtedy gdy wbity jest wkręt i siedzi on ciągle w oponie. A jak sa czujniki to już w ogóle nie wlewać bo wtedy to nawet i czujnik jest do wymiany ;)

 

U mnie czujnikowi nic sie nie stalo...

Co nie zmienia faktu, ze i tak spray nic nie pomogl i musialem zakladac zapas ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kupic?

1. Odzielnie kompresor jakis i do tego oddzielnie chemia.

2. Jakis gotowy zestaw

Linki do konkretnych produktow mile widziane.

Czy to prawda, ze po uzyciu tych specyfikow opona Nie nadane sie do naprawy?

Odpuść sobie. To rzadko działa. Po pierwsze dziura nie może być za duża, po drugie, to coś co spowodowało dziurę najlepiej jeśli pozostanie w oponie, czyli trzeba mieć dużo szczęścia w nieszczęściu. Inaczej skońćzysz jak ja kiedyś pewnej nocy na odludziu - podłączyłem oryginalny fordowski preparat do oryginalnego fordowskiego kompresorka, włączyłem kompresorek i wtedy przez dziurę w oponie tenże preparat pryskał prosto na mnie.

Jeśli chodzi o napawy - najcześciej wulkanizatorom nie chce się czyścić tego upierdliwego, śmierdzącego syfu jaki zostawiają te preparaty.

Zainwestuj w zapas  - jedyne pewne rozwiązanie  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chodzi o napawy - najcześciej wulkanizatorom nie chce się czyścić tego upierdliwego, śmierdzącego syfu jaki zostawiają te preparaty.

 

tak to jest świetna wymówka...

może te sprzedawane w salonach aso są jakieś badziewne bo Holts praktycznie nie śmierdzi i ładnie szmatką dał się wytrzeć bez większego problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest świetna wymówka...

może te sprzedawane w salonach aso są jakieś badziewne bo Holts praktycznie nie śmierdzi i ładnie szmatką dał się wytrzeć bez większego problemu..

 

Powiem tak, pracuje w wulkanizacji, każdy preparat da sie wyczyścić. I czyścimy go bez wymówek :D a co do zapachu, owszem niektóre śmierdzą tragicznie, a niektóre nie, więc to zależy od producenta ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.