Skocz do zawartości

Seat Leon 1.6 do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkich wad to to nie ma - silnik niezawodny reszta to golf IV więc koszty napraw niskie.

 

Ale hmm wiejski tjuning + lpg = wyczuwam kłopoty :hehe:

 

W tamty roku kolega za tyle sprzedał ten sam rocznik, bez lpg - on był drugim właścicielem pierwszym był jego tata. Więc cena też nie jest atrakcyjna zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi wpadł w oko taki Leon, 

 

http://olx.pl/oferta/seat-leon-1-6-lpg-lorinser-19-CID5-IDf6IqX.html#a0f8f19c3d

 

co o nim sądzicie po za tym że tjunowany... jakieś słabe strony leonów na które zwrócić szczególną uwagę?? 

 

One lubią cieknąć. Woda wlewa sie do środka przez uszczelki dolne przednich drzwi. Idiotyczny pomysł bo leci spodem drzwi do środka. 

Długo walczyłem z tym zanim wyczytałem w sieci że te modele tak mają. Auto ozonowane potem było 5 razy żeby nie śmierdziało w środku stęchlizną.

Przy uszkodzonym stabilizatorze alternatora cuda się działy z elektryką.

 

Pozatym auto bardzo wygodne, rewelacyjnie się prowadzi, i kwestia gustu ale mnie sie podoba !

Żonie kupiłem takiego z 2002 roku a było to w 2008 roku. Auto z przebiegiem 75000. Zgodnie z tym co było w serwisie zanotowane to tylko poprzednia właścicielka zmieniała olej i opony. Ze spalaniem nie ma sie co oszukiwać, te 10 L musi wziąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.w woda wlewa się do środka, więc jeśli poprzedni właściciel tego nie zrobił to trzeba uszczelnić i wysuszyć auto. Nie wiem czy tam siedzą te same skrzynie co w golfie iv bo podobno lubią lecieć symbol skrzyni z tego co pamiętam DUU. Do sprawdzenia jeszcze krancówki drzwi i czy spryskiwacz tylnej szyby działa(strumień ma lecieć na wprost a nie podążać z wycieraczką) i sprawdzić czy podczas właśnie używania tylnego sprysku woda nie cieknie po zamku do bagażnika. Reszta rzeczy to raczej tylko podstawowy serwis. Sam już mam drugiego leona 1m :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi wpadł w oko taki Leon, 

 

http://olx.pl/oferta/seat-leon-1-6-lpg-lorinser-19-CID5-IDf6IqX.html#a0f8f19c3d

 

co o nim sądzicie po za tym że tjunowany... jakieś słabe strony leonów na które zwrócić szczególną uwagę?? 

 

Ładny, tylko zwróć uwagę na to czy jest cały malowany z jakiegoś powodu. I koniecznie wywal te felgi i wstaw czarne. Czarne felgi + czarny dach + białe auto =  :ok:  :ok:  :ok:

 

Ale za taką cenę warto brać, z LPG to dobra cena, za 6200 weź i nawet sie nie zastawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, rewelacyjnie się prowadzi, i 

Leon ?? pare razy było mi dane się przejechać Leonem i jedyne czego o nim nie powiem to to że rewelacyjnie się prowadzi.. wiadomo kwestia gustu ale IMO te samochody (golf IV, leon, O1) nie prowadzą się rewelacyjnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon ?? pare razy było mi dane się przejechać Leonem i jedyne czego o nim nie powiem to to że rewelacyjnie się prowadzi.. wiadomo kwestia gustu ale IMO te samochody (golf IV, leon, O1) nie prowadzą się rewelacyjnie..

Golf IV prowadzi się standardowo, czyli dość sztywno w porównaniu z konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechali z kolesiem który również ma leona i stwierdzili, że samochód nie wart nawet 4kzł, prawdopodobnie po dachu itp. więc odpuścił, woli szukać seryjnie wyglądającego a nie tjuny z pod remizy ;]

To już było wiadomo przed oglądaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojej matuli kupiłem rok temu golfa IV 1.6 SR lpg z automatem.  Automat prosty 4 biegowy raczej opinie ma  bezawaryjnego ale    ... strach tym jeździć zbiera się jak żółw. Co innego że matula oddala się od domu na maks 3 km i jej to nie przeszkadza  :ok: Wątpię żeby przy 1.8 była jakaś znacząca różnica w mocy  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojej matuli kupiłem rok temu golfa IV 1.6 SR lpg z automatem.  Automat prosty 4 biegowy raczej opinie ma  bezawaryjnego ale    ... strach tym jeździć zbiera się jak żółw. Co innego że matula oddala się od domu na maks 3 km i jej to nie przeszkadza  :ok: Wątpię żeby przy 1.8 była jakaś znacząca różnica w mocy  :hmm:

Jednak powinna być różnica w mocy

1.6 SR ma 101KM

1.8 ma 125KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak silnik. Lubi olej, także do zużycia trzeba przywyknąć i robić co jakiś czas dolewki. Diabelnie głośne są powyżej 120km/h. Punto 1.2 60km było cichutkie w porównaniu do tego, spalanie spore jak na pojemność, bo 10 gazu to tak przy normalnej, codziennej , spokojnej jeździe potrzebował, tyle samo mi paliły silniki 2 litrowe w podobnych warunkach. Plus taki, że prosty jak cep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi wpadł w oko taki Leon, 

 

http://olx.pl/oferta/seat-leon-1-6-lpg-lorinser-19-CID5-IDf6IqX.html#a0f8f19c3d

 

co o nim sądzicie po za tym że tjunowany... jakieś słabe strony leonów na które zwrócić szczególną uwagę?? 

Znajomy to ile ma budżetu na ten samochód, bo jakieś same padła tu podrzuca  ;] Niech próbuje szukać aut krajowych to może coś trafi. Ja swojego gołego leona (klima, elektryczne szyby, 4 poduchy, alufelgi) z klekoczącym 1.4 w LPG i przebiegiem 205 tys. km sprzedałem za 11 tys., ale to auto było bez zarzutu.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego 1.6 Lpg. Lejace woda drzwi norma w kazdym. Spryskiwacz szyby da się naprawić jak się pokombinuje ale też każdego to czeka prędzej czy później. Silnik dosyć słaby raczej na miasto. Powyżej 130 głośny. Ta 10 gazu weźmie spokojnie. Prowadzi się dobrze w zakrętach ale to przez sztywne zawieszenie. Co do silnika to uszczelniacze zaworów często są do wymiany bo lubi pić olej. Wadliwe pierścienie też były jakieś cienkie czy coś. Olej trzeba sprawdzać i dolewać bo lubi. Skrzynie były wadliwe bo pekaly nity w środku i mechanizm roznicowy dostawał po dupie. Plastiki raczej niskiej jakości. Ktoś tu pisał o wygodzie że bardzo wygodny. Jak dla mnie po przesiadce na Passata o podobnym roczniku Seat nie był wygodny. Odczuwalo się dłuższe podróże. Osobiście poza wyglądem nie wrocilbym już do tego auta a tym bardziej z tym silnikiem. Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć pytaj. Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad to wiadomo?

 

Jak ktoś jest z okolic, to po numeracji jaka została nadana w Wydziale Komunikacji, przykładowo ty masz KRK 12345 i rejestrowaleś w maju, zatem patrząc na rejestrację KRK 12359 można również domniemywać, że jest z maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest z okolic, to po numeracji jaka została nadana w Wydziale Komunikacji, przykładowo ty masz KRK 12345 i rejestrowaleś w maju, zatem patrząc na rejestrację KRK 12359 można również domniemywać, że jest z maja.

 

Niezbędna wiedza "u siebie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak silnik. Lubi olej, także do zużycia trzeba przywyknąć i robić co jakiś czas dolewki. spalanie spore jak na pojemność, bo 10 gazu to tak przy normalnej, codziennej , spokojnej jeździe potrzebował

 

tak czytam o tych dolewkach i spalaniu, i zastanawiam się, czy ja mam jakiś lepszy egzemplarz, czy moze wszyscy inni mieli coś nie tak?

średnia z ostatnich 3 lat i 40 tys, to 8.8 lpg/100. co prawda u mnie w octavii, a leon nieco lżejszy, więc nie powinno byc więcej. czy dużo? hmmm panda bierze 7, więc nawet te 10 przy znacznie lepszych osiągach nie jest dużo. zresztą fiatowski 1.6 pali 11-12.

olej on lubi brac, ale jak się go depta powyżej 150 km/h. ja odkąd go mam, nie dolałem ani kropli od wymiany do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy Leon to takie lekkie auto. Coś koło 1500 chyba miał w dowodzie. Ile octa waży? Co do oleju też tak miałem na początku na Motulu brał jak powyżej 140 się jechało a z dalszym użytkowaniem już brał więcej. Myślę że ciebie też to czeka pewnie kwestia czasu. Lub poprzedni właściciel lepiej dbał częściej wymieniał olej i trochę odwleka się to w czasie ;-)

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak AKowi znawcy  :facepalm:

to tak, jakbym ci napisał, że Twoja żona Cie zdradzi, bo dużo kobiet tak robi

Może takim znawcą jak ty wielkim nie jestem  ale skoro wkładali wadliwe pierścienie do silników i uszczelniacze które ciekną raczej nie będziesz tym jedynym rodzynkiem który ma lux silnik w swojej skodzie. Ale wszyscy znawcy tak czy siak mówią źle a cały internet który pisze o braniu oleju co zresztą u ciebie też występuje całkowicie się myli. żyj dalej długo i szczęśliwie że zostałeś wybrańcem :oki: Jak żona wadliwa i raz zdradziła to prędzej czy później zdradzi znowu taki model :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kompromituj sie juz i nie wypisuj takich bzdur, bo jeszcze ktos to przeczyta i wezmie na powaznie. vw wypuszczał jednocześnie kilka modeli silnika 1.6. jedne olej brały, inne nie, więc albo sprecyzuj o jaki ci chodzi, albo sie nie wypowiadaj. mojego auta też nie znasz, więc idz na inne podwórko się plątac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.