Skocz do zawartości

Silnik, Swap czy może coś innego :( Żre olej 1l/1kkm


tarna

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się wieki nic nie pisałem bo nic się nie działo a tu nagle...

215kkm.... cały czas nie brał oleju...

Brak mocy ... mechanik stwierdził, że mechanicznie ok jechać do elektryka elektryk po 2ch dniach mówi, że autko zrobione a usterka mechaniczna rozpadł się katalizator i zatkał rurę wydechową...

po 4rech tankowaniach 1l oleju mniej po następnych 2ch 1/2 litra mnie po następnych 2ch 1/2 litra oleju mniej....

czasem w kabinie czuć "frytkami", nie dymi, lekko chyba stracił moc, żadnych wycieków ani plam :(

W poniedziałek pomierzę ciśnienie na cylindrach zobaczymy co wyjdzie a jeśli wyjdzie źle i będzie to co podejrzewam (opiłki z ceramiki przez EGR wróciły do silnika i posprzątały w nim) co wybrać:

-kapitalka silnika- jak ktoś wie jakie koszty niech poda?

-"nowy" silnik?

-swap z 1.6 na 1.8? (jak ktoś wie niech poda co nie pasuje)

-zalać cudem http://www.ceramizer.pl/sklep/content/79-ceramizer-cs-zasady-stosowania

-dolewać 1l/1kkm

 

Jeżdżę na GM 5W-30.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik uwalony, to szukać jakiegoś innego 1,6 z anglików/rozbitków. Moim zdaniem prawdopodobieństwo trafienia na uszkodzony w tym modelu jest dość małe. Za swap bym się nie brał - jeśli dobrze pamiętam to jest inna skrzynia w 1,8. I pewnie wiele innych rzeczy.

Jak był przytkany to mógł się przegrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się wieki nic nie pisałem bo nic się nie działo a tu nagle...

215kkm.... cały czas nie brał oleju...

Brak mocy ... mechanik stwierdził, że mechanicznie ok jechać do elektryka elektryk po 2ch dniach mówi, że autko zrobione a usterka mechaniczna rozpadł się katalizator i zatkał rurę wydechową...

po 4rech tankowaniach 1l oleju mniej po następnych 2ch 1/2 litra mnie po następnych 2ch 1/2 litra oleju mniej....

czasem w kabinie czuć "frytkami", nie dymi, lekko chyba stracił moc, żadnych wycieków ani plam :(

W poniedziałek pomierzę ciśnienie na cylindrach zobaczymy co wyjdzie a jeśli wyjdzie źle i będzie to co podejrzewam (opiłki z ceramiki przez EGR wróciły do silnika i posprzątały w nim) co wybrać:

-kapitalka silnika- jak ktoś wie jakie koszty niech poda?

-"nowy" silnik?

-swap z 1.6 na 1.8? (jak ktoś wie niech poda co nie pasuje)

-zalać cudem http://www.ceramizer.pl/sklep/content/79-ceramizer-cs-zasady-stosowania

-dolewać 1l/1kkm

 

Jeżdżę na GM 5W-30.

Pozdrawiam

 

Jak opiłki z ceramiki miały by się dostać przez EGR?

 

Ja bym najpierw dokładnie zdiagnozował problem a potem myślał o naprawie / wymianie silnika ale raczej skłaniał bym się do naprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie zamotaliście bo myślałem, że za ..... to co może być, że po wyjęciu katalizatora żre olej? jutro mierzę ciśnienie więc coś więcej będę wiedział i napiszę.

 

No i wiemy prawie wszystko, więc tak kompresja 14, 14, 14, 13.5 czyli tu ok ale 2ch niezależnych od siebie mechaników stwierdziło, że jak jeździłem z przytkanym  układem wydechowym temperatura na zaworach musiała nadtopić uszczelniacze olejowe zaworów. Zatem tak czy siak głowica do zdjęcia i robota.

 

PS: Dziś kupiłem GM 5W-30 za 81 pln za 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problemem okazal sie ptzytkany tlumik to czy wczesniej nie zauwazyles jakis jego objawow ?

Teraz mnie zamotaliście bo myślałem, że za ..... to co może być, że po wyjęciu katalizatora żre olej? jutro mierzę ciśnienie więc coś więcej będę wiedział i napiszę.

No i wiemy prawie wszystko, więc tak kompresja 14, 14, 14, 13.5 czyli tu ok ale 2ch niezależnych od siebie mechaników stwierdziło, że jak jeździłem z przytkanym układem wydechowym temperatura na zaworach musiała nadtopić uszczelniacze olejowe zaworów. Zatem tak czy siak głowica do zdjęcia i robota.

PS: Dziś kupiłem GM 5W-30 za 81 pln za 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak raz na kwartał wywalał mi błąd katalizatora ale usuwałem go bo myślałem, że to z gazu a jak się całkiem zatkało to 2 tygodnie moja jeździła i narzekała na moc i nic nie zrobiłem tzn zrobiłem zrobiłem sobie nietanią naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.