Skocz do zawartości

TU GENERALI przegrało w 1. instancji!


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

A ani Ty ani przeciwnik nie złożył?

 

Pozdrawiam BAS

 

Byłem na rozprawie i słyszałem uzasadnienie sędziny. Prawnik TU Generali również nie złożyła takiego wniosku. Wczoraj dopłaciłem do całej imprezy aż 6 zł, aby przysłali mi do domu wyrok z klauzulą wykonalności. Poczekają jeszcze kilka dni, bo TU Generali mogło wnieść apelację pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W ten sposób prawdziwi adwokaci, lekarze czy mechanicy nie muszą użerać się z pseudoklientami. :ok:

 

Tylko w pewnym momencie prawdziwi adwokaci i inni zostaną bez pracy ;]

Aż tak was boli że poszedł sam? Ja, odrzucając spadek, najpierw poszedłem do notariusza i zapłaciłem worek pieniędzy. Później załatwiając to dzieciom poszedłem do sądu, gdzie miła pani w okienku pomogła mi wypełnić wszystkie papiery. Miałem to samo 10x taniej. Tez jestem gnojem bo nie dałem zarobić notariuszowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko w pewnym momencie prawdziwi adwokaci i inni zostaną bez pracy

 

Nie bój nic, jest wystarczająco dużo klientów, którzy wolą powierzyć sprawy zawodowcom.

 


Aż tak was boli że poszedł sam? Ja, odrzucając spadek, najpierw poszedłem do notariusza i zapłaciłem worek pieniędzy. Później załatwiając to dzieciom poszedłem do sądu, gdzie miła pani w okienku pomogła mi wypełnić wszystkie papiery. Miałem to samo 10x taniej. Tez jestem gnojem bo nie dałem zarobić notariuszowi?

 

W żadnym wypadku. Rzecz polega na tym, że Ty zrobiłeś sam, ale nie uważasz że to był nikomu niepotrzebny pseudonotariusz. Ja w w/w sytuacji wziąłbym prawnika choćby dlatego że jest szansa mieć go gratis i nawet nie musiałbym się sam sprawą interesować.

Inni koledzy pokazali co mógłby jeszcze ewentualnie ugrać, ale jak ktoś nie chce to nie.

:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba zawodowców rośnie szybko, liczba klientów nie. 

To zawód z bardzo złą prognozą na przyszłość.

 

Wręcz przeciwnie. Jak przyjdzie z USA moda na sądzenie się z wszystkimi o wszystko to będzie zabawa. Inna rzecz, że prawnicy zajmujący się czymś takim to trzecia liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie z USA moda na sądzenie się z wszystkimi o wszystko to będzie zabawa.

 

Nie przyjdzie. Rakietowa prędkość PL sądów zniechęci każdego. 

Po co Ci wyrok po trzech latach ?

Zresztą o tym, że taka moda przyjdzie słyszę od jakichś 20 lat i ona nie przychodzi. Nigdzie w Europie nie występuje.

 

 

Inna rzecz, że prawnicy zajmujący się czymś takim to trzecia liga.

 

Szczególnie jak Ziobro obniży stawki adwokackie z rozporządzenia, to tym bardziej wygrane będą duże firmy, mające prawników na ryczałcie.

Potencjalny powód zawsze będzie przegrany, bo zasądzona kwota zwrotu kosztów nie wystarczy mu na pokrycie tych kosztów.

Edytowane przez noras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja w w/w sytuacji wziąłbym prawnika choćby dlatego że jest szansa mieć go gratis i nawet nie musiałbym się sam sprawą interesować.

:nie_wiem:

 

Stan teraz na miejscu Mietka co zarabia min. krajowa, auto kupil na kreche + zabrane dzieciom 500+.

Rozumiesz, ze w takim przypadku "jest szansa mieć go gratis" nabiera innego znaczenia?

 

Powtorze sie po raz kolejny, reprezentanci zadnego zawodu nie robia takiego dymu wokol siebie jak prawnicy, a kazdy ma jakis fach w rekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czekałem na przysłanie z sądu info o odwołaniu się TU Generali od wyroku. W poniedziałek podskoczyłem do sekretariatu i otrzymałem info, że jest okres urlopów, więc takie opóźnienia. Wczoraj znalazłem awizo w skrzynce i dzisiaj jadę je odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epilog

 

Ostatecznie pani adwokat reprezentująca TU Generali nie odwołała się od wyroku Sądu Rejonowego, więc po 3 tygodniach wyrok się uprawomocnił.

WYGRAŁEM!!

Wyrok i wniosek egzekucyjny wysłałem do komornika w Warszawie ;] . Też niech zarobi :hehe: . Nawet nie musi się spieszyć- mam przyznane odsetki ustawowe i za opóźnienie, więc fajna lokata  :ok: .

 

No, a teraz jeszcze dwa listy polecone pofruną w ich stronę: zwrot kosztów dojazdu do lekarzy/ na rehabilitację oraz droższy :jem: o zwrot utraconych zarobków ;l .

 

Jeszcze raz to napiszę- nie dajcie się takim firmom i walczcie o swoje!

Edytowane przez MARS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na etapie postępowania sądowego? To nie było przedmiotem sprawy. Jak nie będą chcieli zapłacić, to znów ich pozwę. Z jeszcze wiekszą satysfakcją ;l

 

Zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych jest możliwy po przedłożeniu stosownego oświadczenia, z którego będzie wynikało: gdzie, kiedy, w jakim celu, oraz jakim samochodem jeździłem. Muszę także dołączyć kopię dowodu rejestracyjnego tego auta oraz podać nr konta. Oświadczenie to podpiszę i prześlę listem poleconym do TU Generali. Nie wiem tylko jaki dać im termin na odpowiedź/przelanie pieniędzy.

Prośba o zwrot utraconych zarobków będzie poparta podaniem adresu mojego zakładu pracy oraz wydruków z działu finansowego z moimi zarobkami sprzed wypadku i po nim oraz informacji o procentowych wysokościach premii kwartalnych oraz nagrodzie rocznej.

 

Zwrot dojazdu do sądu na te trzy rozprawy pomijam, bo, jak już w tym wątku wspomniałem, budynek sądu jest "za rogiem".

Edytowane przez MARS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznali, że przeciwnik jest zbyt silny :)

 

Nie, zrobili w końcu to, co powinni byli zrobić na samym początku, czyli uznać zasadne roszczenie poszkodowanego. A tak stracili dwa razy tyle. Może jeszcze wynagrodzą swoich wspaniałych pracowników :hmm: .

 

Gratulacje! :ok:

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zrobili w końcu to, co powinni byli zrobić na samym początku, czyli uznać zasadne roszczenie poszkodowanego. A tak stracili dwa razy tyle. Może jeszcze wynagrodzą swoich wspaniałych pracowników :hmm: .

 

Ja też gratuluję konsekwencji i spokoju. Bez prawnika  :hehe:  Kiedyś myślałem, że dodatkowe ubezpieczenie D.A.S  jest sensowne, ale po ostatniej akcji uznałem, że nie warto tym sobie zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na etapie postępowania sądowego? To nie było przedmiotem sprawy. Jak nie będą chcieli zapłacić, to znów ich pozwę. Z jeszcze wiekszą satysfakcją ;l

Zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych jest możliwy po przedłożeniu stosownego oświadczenia, z którego będzie wynikało: gdzie, kiedy, w jakim celu, oraz jakim samochodem jeździłem. Muszę także dołączyć kopię dowodu rejestracyjnego tego auta oraz podać nr konta. Oświadczenie to podpiszę i prześlę listem poleconym do TU Generali. Nie wiem tylko jaki dać im termin na odpowiedź/przelanie pieniędzy.

Prośba o zwrot utraconych zarobków będzie poparta podaniem adresu mojego zakładu pracy oraz wydruków z działu finansowego z moimi zarobkami sprzed wypadku i po nim oraz informacji o procentowych wysokościach premii kwartalnych oraz nagrodzie rocznej.

Zwrot dojazdu do sądu na te trzy rozprawy pomijam, bo, jak już w tym wątku wspomniałem, budynek sądu jest "za rogiem".

To ma sens. Po każdej sprawie zakładaj kolejną z roszczeniami dotyczącymi dojazdów i innych kosztów związanych z poprzednią. Będziesz się mógł sądzić do końca życia.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens. Po każdej sprawie zakładaj kolejną z roszczeniami dotyczącymi dojazdów i innych kosztów związanych z poprzednią. Będziesz się mógł sądzić do końca życia.

:hehe:

Do czasu, aż zobaczy na własnej skórze jak to bywa w sądach. .. Edytowane przez Lexsensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do niektórych, nie jestem debilem i idę do Sądu, jak mam wystarczające dowody. Sąd ma mi tylko dać wyrok, aby zarobił również komornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do niektórych, nie jestem debilem i idę do Sądu, jak mam wystarczające dowody. Sąd ma mi tylko dać wyrok, aby zarobił również komornik.

Właśnie to pokazuje, że nie masz kompletnego pojęcia o prawie w szerokim ujęciu. Mimo wszystko dalej życzę Ci powodzenia -bez złośliwości.

Ważną uchwała SN. zapoznaj się:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1759440110965851&id=1752392311670631

Edytowane przez Lexsensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chce mi się czytać tych twoich wypocin. Nie jestem prawnikiem i nigdy się za takowego nie podawałem. Założyłem ten wątek tylko po to, aby inni ( tacy sami laicy ) nie poddawali się, gdy TU da im grosze na odczepne i podawali je do Sądu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chce mi się czytać tych twoich wypocin. Nie jestem prawnikiem i nigdy się za takowego nie podawałem. Założyłem ten wątek tylko po to, aby inni ( tacy sami laicy ) nie poddawali się, gdy TU da im grosze na odczepne i podawali je do Sądu.

Zrozumiesz te wypociny jak poznasz sądowa rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Lexsensei, nie ma się co denerwować- egzekucja komornicza zakończona; pieniądze na moim koncie. Ja i komornik jesteśmy zadowoleni ;]

Ależ ja się ani przez jeden moment nie denerwujè, bo nie ku temu żadnych powodów :)

Tak z ciekawości, podaj sygnaturę akt sprawy

Edytowane przez Lexsensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.