Skocz do zawartości

Zakładamy klimatyzację - elektryka


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panewki dziergający klimatyzację. Utknąłem w schematach i posiadanej wiązce do klmatyzacji w swoim pokraku. O ile mechanika była pryszczem, o tyle teraz mam problem. Rzućcie okiem prosze na wiązkę i powiedzcie mi czy mam rację:

 

post-130203-0-97860700-1464627555_thumb.jpg

 

Wtyczka nr

1 - rezystor dmuchawy

2 - połączenie z resztą smaochodu (3-pinowa, grube przewody, w tym pomarańczowy idący bezpośrednio do wtyczki 4)

3 - ?

4 - silnik wentylatora nadmuchu

5 - przekaźnik z czujnikiem szronowym

6 - przekaźnik i bezpiecznik wiązki

7 - wtyczka regulacji prędkości w panelu sterowania

8 - podświetlenie panelu sterowania

 

I teraz powiedzcie mi czy mam rację czy to zupełnie inna bajka. Wiem, że jest jeszcze jedna wiązka idąca do kompresora oraz wentylatora chłodnicy, ale tą będę musiał zbudować od podstaw sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ta druga wiązka "silnikowa" idzie jeszcze do presostatu ;) I z tego co mi się wydaje kostka nr 3 właśnie do niego idzie. Przynajmniej w mojej wyszabrowanej wiązce z Punto tak jest, choć mam trochę inne kolory kabli i ogólnie układ jest trochę inny  :ok:

 

Reszta jak na moje oko porównując z Punto jest dobrze oznaczona, poza 6. Przekaźnik włącza wentylator na pierwszy bieg przy włączeniu klimy, nie jest od całej wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do presostatu idzie kostka z 4 pinami, przynajmniej w SC

To jest wiązka z obudowy nagrzewnicy i parownika, jeszcze jest druga wiązka z dwoma przekaźnikami w której idą przewody do sprężarki, chłodnicy klimy i wentylatora klimy. Jeden kabelek z preostatu jak się nie mylę musi być podpiety pod któryś pin do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wiązka z obudowy nagrzewnicy i parownika, jeszcze jest druga wiązka z dwoma przekaźnikami w której idą przewody do sprężarki, chłodnicy klimy i wentylatora klimy. Jeden kabelek z preostatu jak się nie mylę musi być podpiety pod któryś pin do kompa.

Jest niezależna od wiązki głównej, czy w nią wpleciona? Dysponujesz może nia, jeśli jest niezależna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta w komorze silnika wygląda na to, że jest wpleciona w wiązkę główną, bo nie widziałem na necie takiej do sprzedania. Ja miałem wtyczkę presostatu i wentylatora chłodnicy klimy i resztę dorobiłem sam razem z przekaźnikami, ale zajęło mi to z 3 dni i wszystko wedle schematów, gdzie są przewody opisane po kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.