Skocz do zawartości

kia ceed 1.4 przeglad olejowy


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pytanko, w ceedzie po roku od zakupu nadszedl czas na przeglad olejowy. ASO proponuje olejza 62zl/litr wiec warto cos samemu zakupic, a ze mam w sumie jedna banke "luźną" oleju mam pytanie czy sie nada

 

generalnie do tych silnikow z tego co udalo mi sie uzyskac informacje olej ma spelniac norme ACEA A5 i klase 5W-30

ja mam olej Castrol Edge 5W-30 C3 czyli taki niskopopiolowy ale niby tam jest napisane na nim ze i do silnikow benzynowych jak i do diesla...

pytanie proste :) czy sie nada ten castrol ?

http://www.castrol.com/pl_pl/poland/car-engine-oil/oleje-silnikowe-castrol/castrol-edge/castrol-edge-gama-produktow/oleje-edge.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanko, w ceedzie po roku od zakupu nadszedl czas na przeglad olejowy. ASO proponuje olejza 62zl/litr wiec warto cos samemu zakupic, a ze mam w sumie jedna banke "luźną" oleju mam pytanie czy sie nada

 

generalnie do tych silnikow z tego co udalo mi sie uzyskac informacje olej ma spelniac norme ACEA A5 i klase 5W-30

ja mam olej Castrol Edge 5W-30 C3 czyli taki niskopopiolowy ale niby tam jest napisane na nim ze i do silnikow benzynowych jak i do diesla...

pytanie proste :) czy sie nada ten castrol ?

http://www.castrol.com/pl_pl/poland/car-engine-oil/oleje-silnikowe-castrol/castrol-edge/castrol-edge-gama-produktow/oleje-edge.html

 

nie, klasy C3 a A5 to całkiem coś innego. Kup coś 5W-30 A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wlasnie ze A5 powinno byc ale czy parametrami C3 odpowiada A5 ? no i przy tym C3 jest "niskopopiolowe" dla dpf'ów

 

no bo teoretyczne spelnia normy

  • ACEA C3
  • API SN/CF
  • BMW Longlife-04
  • MB-Approval 229.31/ 229.51
  • Renault RN 0700 / RN 0710
  • VW 502 00/ 505 00/ 505 01
  • dexos2®*

API SN to ponoc najnowsza norma USA dla benzyn

 

strasznie to pokrecone.Z Castrola z lini EDGE wogole nie widze oleju spelniajacego norme A5 a o takim powiedzieli w jednym serwisie. dopiero castrol magnactec ma wymieniona norme A5/B5. w innym serwisie powiedzili z kolei ze stosuja oleje Shella :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wlasnie ze A5 powinno byc ale czy parametrami C3 odpowiada A5 ? no i przy tym C3 jest "niskopopiolowe" dla dpf'ów

 

oleje klasy C3 ogólnie są bardziej zubożone w dodatki, dlatego są właśnie bardziej "niskopopiołowe". Ogólnie można przyjąć że są właśnie bardziej "EKO" kosztem ich jakości i jakości smarowania. Jak nie musisz lać takiego oleju, bo producent tego nie wymaga, to nie lej. Poza tym jak w ASO wpiszą sobie gdzieś w systemie ze zalali olej klienta nie spełniający norm do danego uata, to życzę powodzenia potem przy jakiejkolwiek próbie naprawy gwarancyjnej czegokolwiek związanego z silnikiem ;]. A wszystko za 150 pln oszczędności  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.