Skocz do zawartości

1.2 16v Turbo kopci


Dumbl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu borykam się z problemem spalania oleju.

Zakładałem , że to pierścienie ponieważ auto kopci zwłaszcza na biegu jałowym gdy silnik jest rozgrzany.

Wykluczyłem już możliwość spalania oleju przez turbo jako ,iż nie wyczuwam luzów na wirniku jak również cały dolot jest czysty i suchy.

 

Dziś zauważyłem ,że Turbo nie pompuje tyle co zawsze bo do 0,5bar w dodatku obroty biegu jałowego są nieco wyższe ( ok 1000 rpm) jak również dłużej zachodzi z wysokich obrotów na niższe.

Okazało się ,że spadł wężyk z bloff off-a którego druga część zamontowana jest do kolektora ssącego.

Co ciekawe auto przestało kopcić. Kiedy wężyk podłączyłem obroty się obniżyły, turbo zaczęło normalnie pompować za to znowu zaczął kopcić.

 

42ef4b0a5683b92f.jpg

 

Co jest w końcu nie tak ?

Nie wykluczam pierścienie bo gdy auto prze gazuje to da się zauważyć minimalnie niebieski dymek. Ale oco chodzi z tym wężykiem ?

 

PS wiem ,że pod machą bałagan. Ogarnę to za niedługo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopcenie moze byc jak najbardzie z turbo. W moim poprzednim golfie 1.8T auto zaczynalo kopcic gdy chwile stalo na biegu jalowym, taki sobie niebieski dymeczek. Zero luzow na wirniku. Po wymianie turba z k03 na k03s problem znikl. Jak u ciebie wygladda lustro oleju w misce wzgledem turbiny? Ja w cc mialem lekkie kopcenie, gdy turbina byla zbyt nisko. Pomoglo wtedy spuszczenie oleju do minimum a potem skrocenie kolektora wydechowego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lustra to przerabiałem juz miskę tak aby po zalaniu na maxa spływ był nad lustrem.

Czy u Ciebie dolot był czysty?

Rozmawiałem z fachowcem od regeneracji turba i wykluczył możliwość uszkodzenia T.

Dalej nie wiem dlaczego po odłączeniu wezyka z bloff offa auto przestaje kopcic ale za ta sa wyzsze obroty i turbo nie pompuje juz tsk jak wcześniej.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem dlaczego po odłączeniu wezyka z bloff offa auto przestaje kopcic ale za ta sa wyzsze obroty i turbo nie pompuje juz tsk jak wcześniej.

 

 

Oprócz kopcenia to jest akurat proste, powodujesz tym nieszczelność w dolocie, tak samo jak w n/a powoduje to niemożliwość utrzymania wolnych obrotów (tak jak byś nacisnął lekko gaz), a napompować nie możesz, bo część boostu ucieka bokiem przez ten wężyk. A co do kopcenia to trzeba by chiwilę pokminić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie kolego zabiłeś

Nie mam pojecia...

Musze zapytać poprzedniego właściciel.

Czytałem teraz trochę na temat restyktorów http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=43513&st=0

Sprawa jest baprawde ciekawa i może tu jest problem...

Tylko wie ktos jakie cisnienie daje punto I 16v?

I jaki restryktor daje sie na k03?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit.

Troche go pobutowałem ( bo w tedy najbardziej kopci).

Otóż kopcenie widać (nie zawsze) gdy silnik jest już na biegu jałowym, ale silnik musi być dobrze zagrzany. Najbardzie zauważalne jest to gdy ten "nieszczesny" wężyk jest podłączony pod bloff-off.

Kiedy go zdołem i znowu troche pobutowałem auto to kopcenia prawie nie było.

To jedna kwestia. A z takich diagnoz to jeszcze;

- Gdy na zagrzanym silniku auto przegazuje to mozna zauważyć niebieski dymek, nie jakos bardzo ale jest.

- Gdy silnik był juz rozgrzany i wyciągnąłem bagnet z którego wychodził delikatny dymek. Z kolei gdy okręciłem korek wlewu

oleju to bryzgało olejem. Oczywiście silnik byl włączony.

Zmierzylem terz kompresję na rozgrzanym silniku i wyszło;

1. 11

2. 9,5

3. 9,5

4. 10.

Dodam ze silnik odpreżony jest w sumie 3mm.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakby odma zatkana to mogło Ci wywalić któreś uszczelnienie i sączy się olej do cylindra. Ta kompresja trochę nie równa się wydaje szczególnie na 1, może leje mu tam właśnie olej i lepiej pierścień trzyma przez to? Choć wtedy by pewnie uciekało ciśnienie nieszczelnością, może to teoria z d..y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.