Skocz do zawartości

Dziś rano przy tankowaniu zauważyłem...


danielei_punto

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Piękne autko. Kiedyś na takie chorowałem. I chyba się do końca nie wyleczyłem. ;]

 

W sumie u mnie miało być używane sporadycznie, a w praktyce robi chyba największe przebiegi. :oki: Jeśli ktoś się mieści do środka, to jeździ się tym całkiem fajnie.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kilometrów cinkłeczentem! Masz fantazję ;]

 

Co najmniej drugie tyle planuję  ;] - jeździ się fajnie, do tego dochodzą różne atrakcje.  :phi: Dziś np. padło mi podświetlenie pod opisami poszczególnych pozycji wybieraka skrzyni biegów. W instrukcji obsługi nie ma ani słowa o tym jaka żarówka tam siedzi, więc wziąłem się za rozbiórkę - scyzoryk wystarczył, żadnych innych narzędzi nie potrzeba:

 

4f1ed08a5df532e8gen.jpg

 

Gniazdo żarówki:

 

0c6519476738b1cfgen.jpg

 

I sama spalona żarówka:

 

a261c0f42427f741gen.jpg

 

Pomarańczowy kolor podświetlenia uzyskuje się przez nałożenie na bańkę żarówki tego gumowego kapturka.  ;]  Niestety żarówka jest mało typowa - jutro zapytam w ASO Suzuki, czy nie mają takich, a na razie nie chce mi się tego wszystkiego składać, więc obudowa tunelu podróżuje na kanapie z tyłu, a ja jeżdżę tak:

 

c76382d9075a1469.jpg

 

:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowka typowa dla japoncow ;)

W Hondzie kiedys powszechnie uzywana 

Symbol T5. W Hondzie byly 1,2W, ale sa tez 2,3W. Koszt w ASO 11 zł. Koszt w sklepie ok 1zl

 

Tu właśnie problem polega na tym, że to jest 1.7W. T5 1.2W w sklepach mieli, ale 1.7W nie ma nigdzie.  :phi:

 

Już raz się trochę zdziwiłem w kontekście żarówek, gdy się okazało, że w tylnych pozycyjnych/stopach są żarówki W21 5W zamiast P21 5W - na stacji benzynowej się ich nie kupi, ale przynajmnej w sklepach motoryzacyjnych były dostępne bez kłopotu. Z ta żarówką jest trochę gorzej. ;)  Zastanawiam się, czy nie poeksperymentować z jakąś żarówką LED-ową, bo ten podświetlany plastikowy panel robił się dość ciepły, gdy żarówka świeciła...

 

EDIT: nigdzie poza sklepami wysyłkowymi nie udało się tej żarówki znaleźć. Tymczasowo kupiłem żarówkę T5 - cokół jest taki sam, ale jest słabsza o 0.5W, tu widać różnicę:

 

ead2667a37cba368.jpg

 

Kapturek jest trochę luźny, ale jakoś się trzyma:

 

5e11fc43f9ea3112.jpg

 

Świeci to trochę słabo:

 

8c531018fc227ee2.jpg

 

ale po ciemku powinno być coś widać:

 

04ff88d2faac7031.jpg

 

Rozwiązanie jest mocno tymczasowe - w ASO Suzuki zamówiłem odpowiednią żarówkę, ale będzie za dwa tygodnie. BTW. żarówka jako część nie jest dostępna, można kupić wyłącznie żarówkę razem z tym czarnym, plastikowym kloszem, kabelkiem i pomarańczowym kapturkiem - ta całość występuje jako pojedyncza część.  ;]

Edytowane przez Daniel_I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co najmniej drugie tyle planuję  ;] - jeździ się fajnie, do tego dochodzą różne atrakcje.  :phi: Dziś np. padło mi podświetlenie pod opisami poszczególnych pozycji wybieraka skrzyni biegów. W instrukcji obsługi nie ma ani słowa o tym jaka żarówka tam siedzi, więc wziąłem się za rozbiórkę - scyzoryk wystarczył, żadnych innych narzędzi nie potrzeba:

 

 

 

Gniazdo żarówki:

 

 

 

I sama spalona żarówka:

 

 

 

Pomarańczowy kolor podświetlenia uzyskuje się przez nałożenie na bańkę żarówki tego gumowego kapturka.  ;]  Niestety żarówka jest mało typowa - jutro zapytam w ASO Suzuki, czy nie mają takich, a na razie nie chce mi się tego wszystkiego składać, więc obudowa tunelu podróżuje na kanapie z tyłu, a ja jeżdżę tak:

 

 

 

:phi:

pewnie W1W albo W2W żarówka. 

Matiz miał tak samo - żżaówki + kondomki. Myslałem że w XXI wieku dano sobie spokój z takimi wymysłami... Aż kupiłem civica i tam tak też było ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz coś wpięte w gniazdo zapalniczki. Jeśli to jest na stałe to mając rozebrany kanał możesz się wpiąć w przewód od zapalniczki szybkozłączkami i wpiąć dodatkowe gniazdo schowane w kanale a do niego ten odbiornik. W ten sposób rozwiązałem stałe zasilanie kamery. Przewody pochowane i gniazdo zapalniczki normalnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie W1W albo W2W żarówka. 

 

 

Ma 1.7W i jest nie do kupienia - nawet w takich lepiej zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych twierdzą, że nigdy nie mieli. Tymczasowo wsadziłem tą 1.2W i jakoś to świeci:

 

356cf37669f916c1.jpg

 

Jak ASO sprowadzi tę żarówkę w końcu, to sobie podmienię na właściwą.  ;]

 

 

Matiz miał tak samo - żżaówki + kondomki. Myslałem że w XXI wieku dano sobie spokój z takimi wymysłami... Aż kupiłem civica i tam tak też było

 

Takie podejście ma swoje plusy i minusy - dla mnie to jest swoisty folklor, w tym aucie takich patentów jest cała masa.  ;]

 

Widzę, że masz coś wpięte w gniazdo zapalniczki. Jeśli to jest na stałe to mając rozebrany kanał możesz się wpiąć w przewód od zapalniczki szybkozłączkami i wpiąć dodatkowe gniazdo schowane w kanale a do niego ten odbiornik. W ten sposób rozwiązałem stałe zasilanie kamery. Przewody pochowane i gniazdo zapalniczki normalnie dostępne.

 

Mam już dodatkowe gniazdo pod schowkiem, nad stopami pasażera - stamtąd zasilam kamerę, wszystkie kable są ukryte pod podsufitką, pod okładziną lewego słupka i potem pod deską:

 

befc7a3cb352d338.jpg

 

To, co mam teraz podpięte do gniazda zapalniczki, to terminal Yanosika - miejsce, w którym jest zamontowany, jakiś nie bardzo mi pasuje, ale nic lepszego nie wymyśliłem:

 

10d7e8ccd265e878.jpg

 

Brodit nie oferuje niestety do tego auta konsoli mocowanej np. do słupka - w innym aucie korzystam z takiej i sprawdza się to bardzo dobrze. Docelowo planuję kable gdzieś ukryć, ale najpierw muszę jakoś ostatecznie się zdecydować co do miejsca  montażu.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fajny ten dywanik na desce :)

 

Kiedyś była na HP dyskusja z @@OZI na temat przydatności dash mat  ;] - działa to lepiej niż wygląda. :oki: Suzuki Jimny nie był sprzedawany w USA, więc nie ma za bardzo w czym wybierać: Chińczycy na Aliexpress coś tam mieli i to chyba wszystko. :ok:  :hehe:  

 

Do Nissana dla przykładu dużo łatwiej było zamówić, a i wybór większy:

 

fc42e31f8d9479b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak ten dywan współpracuje z poduszką pasażera zamontowaną w desce?

 

Zależy od kształtu deski i maty - jeśli mata jest na tyle długa, że poduszka znajduje się głębiej pod nią, to w wiekszości przypadków w miejscu poduszki jest odpowiednie wycięcie:

 

CVK-CDC-suede-diagram.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kształtu deski i maty - jeśli mata jest na tyle długa, że poduszka znajduje się głębiej pod nią, to w wiekszości przypadków w miejscu poduszki jest odpowiednie wycięciaCVK-CDC-suede-diagram.jpg

 

:ok:  jest na to ANZS - Australian/New Zealand Standard.

 

Jesli spelnia AS/ANZS to nie przeszkadza ...

 

 

maxresdefault.jpg

 

 

qyciecie powinno wyleciec ...

 

 

IMG_0349.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.