Skocz do zawartości

Drzwi tarasowe uchylno rozwieralne


Lotna_Bestia

Rekomendowane odpowiedzi

W przesuwnych masz kilka systemów. Różnią się sposobem otwierania, przesuwania. Ja mam uchylno -przesuwne, bez prowadnic. Jest to tańszy system, ale trzeba więcej użyć siły żeby otworzyć i przesunać. Droższe systemy, może dziecko małe przesuwać, ale jest bardziej delikatne. Różnica w systemie może być przeszło x2 w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przesuwnych masz kilka systemów. Różnią się sposobem otwierania, przesuwania. Ja mam uchylno -przesuwne, bez prowadnic. Jest to tańszy system, ale trzeba więcej użyć siły żeby otworzyć i przesunać. Droższe systemy, może dziecko małe przesuwać, ale jest bardziej delikatne. Różnica w systemie może być przeszło x2 w cenie.

Ale szerokosc wejscia jest 2x mniejsza

Nie chcę przesuwnych, przypominają mi hotelowe i nie będą pasowały do reszty domu. Nie buduję domu tylko przerabiam istniejące rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komary. Nie wzięłam tego dziadostwa pod uwagę w mojej idyllicznej wizji porannej kawy na tarasie :(

Rano nie ma komarow, kawe wypijesz. Gorzej pod wieczor. W ciagu dnia glownie pszczoly, osy, muchy, czasem male ptaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę przesuwnych, przypominają mi hotelowe i nie będą pasowały do reszty domu. Nie buduję domu tylko przerabiam istniejące rozwiązania.

Ja mam drewniane normalne rozwierne z "ruchomym slupkiem" oraz blokada otwarcia na skrzydle z klamka (zamykasz i skrzydlo jest zablokowane otwarte). Do tego zatrzask i ucbwyt na zewnatrz. Uchylac nie moge, ale to niepotrzebne. Ruchomy slupek ma te wade, ze jest problem z siatka antykomarowa (w przypadku okien oczywiscie) i zaluzjami lub drzwiczkami antykomarowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano nie ma komarow, kawe wypijesz. Gorzej pod wieczor. W ciagu dnia glownie pszczoly, osy, muchy, czasem male ptaki.

Kawa poranno-wieczorna ;) dziołcha ze wsi, znam te klimaty :]

Ja mam drewniane normalne rozwierne z "ruchomym slupkiem" oraz blokada otwarcia na skrzydle z klamka (zamykasz i skrzydlo jest zablokowane otwarte). Do tego zatrzask i ucbwyt na zewnatrz. Uchylac nie moge, ale to niepotrzebne. Ruchomy slupek ma te wade, ze jest problem z siatka antykomarowa (w przypadku okien oczywiscie) i zaluzjami lub drzwiczkami antykomarowymi.

Ja mam standardowe drzwi z ruchomym słupkiem, uchylno rozwierane, z zatrzaskiem i uchwytem zewnątrz oraz moskitiera w postaci dodatkowych drzwi na połowie skrzydła.

OK, czyli klamka z blokadą, zatrzask i moskitiera na wieczór.

Czemu nie plastik? Drewniane trzeba częściej konserwować :hmm: zatrzymałam się na etapie okien drewnianych sprzed 25 lat, mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa poranno-wieczorna ;) dziołcha ze wsi, znam te klimaty :]

OK, czyli klamka z blokadą, zatrzask i moskitiera na wieczór.

Czemu nie plastik? Drewniane trzeba częściej konserwować :hmm: zatrzymałam się na etapie okien drewnianych sprzed 25 lat, mogę się mylić...

Kwestia gustu. Mi plastik sie nie podoba, ale ma swoje zalety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa poranno-wieczorna ;) dziołcha ze wsi, znam te klimaty :]

OK, czyli klamka z blokadą, zatrzask i moskitiera na wieczór.

Czemu nie plastik? Drewniane trzeba częściej konserwować :hmm: zatrzymałam się na etapie okien drewnianych sprzed 25 lat, mogę się mylić...

Ja mam plastil. Ważne jest aby były 3 szybowe. Jest olbrzymia róznica w komforcie cieplnym zimą. Od 3 szybowego okna nie ciągnie zimnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plastil. Ważne jest aby były 3 szybowe. Jest olbrzymia róznica w komforcie cieplnym zimą. Od 3 szybowego okna nie ciągnie zimnem.

Jakiej firmy masz te drzwi? Montaż we własnym zakresie czy można zamówić w firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz te drzwi? Montaż we własnym zakresie czy można zamówić w firmie?

 

Ja mam okna Abakus z pakietami szybowymi Climatop 0,5 W/K> Całkowicie na wymiar. Zamawiałem z montażem. Moskitiera robiona oddzielnie na zamówienie. Zatrzask po prostu się dokupuje za jakieś grosze przy montażu, a uchwyt zewnętrzny kupiłem LeroyMerlin i przykleiłem na taśmę dwustronna, bo ten w zestawie był na śruby, a nie chciałem dziurawić ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podwójne, to kup  z ruchomym słupkiem.

phoca_thumb_l_Energo+_biale_rolety-17.jp

Do tego jest fajnie jak na dole jest próg, taki ja w normalnych drzwiach, a nie framuga. Mam to u siebie.

Dzieciaki nawet rowerem mogą wjechać i nic nie uszkodzą. Można nawet motor wstawić do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że pod drzwiami tarasowymi mam płytę XPS (spieniony poliuretan) aby mostka cieplnego nie było.

Poza tym mam od środka wneki okna wykończone styropianem 2 cm.

Dzięki temu od okien nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić w tym temacie (firmy, rozwiązania)? Drzwi potrzebne aby zrobić wyjście bezpośrednio do ogrodu - szer ok 220cm. Na co uważać a na co zwrócić szczególną uwagę? Czy ktoś przerabiał to niedawno?

Mam okno tarasowe podobne jak na zdjęciu w 2 poście.

Fix + podwójne drzwi z ruchomym słupkiem. Plastik w obustronnym kolorze.

I mam reku w domu. I jak tylko jest pogoda, to okna są otwarte na oścież. No i wreszcie - nie mam moskitiery,m ale myślę nad demontowalnymi takimi pionowymi pasami, które można tylko na "owadzi" sezon wieszać.

Mieszkam wśród pól i łąk więc robactwa Ci u nas dostatek :)

 

Wracając do okien. Mam trzyszybowe (baaardzo polecam) w profilu VEKA Alphaline - też jestem super zadowolony. Doradztwo, zakup i montaż by @@demoneczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzicie, w qpie siła ;) pytanie o mostek cieplny miało być następnym :]

Rekuperatora nie przewiduję, okna w sypialniach i salonie mam ciągle uchylone, teraz z powodu psa drzwi wejściowe również. Nie jesteśmy w domu jakoś szczególnie ciepłolubni więc nawet zimą ciągle wietrzymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić w tym temacie (firmy, rozwiązania)? Drzwi potrzebne aby zrobić wyjście bezpośrednio do ogrodu - szer ok 220cm. Na co uważać a na co zwrócić szczególną uwagę? Czy ktoś przerabiał to niedawno?

miałem uchylno rozwieralne  z ruchomym słupkiem, a dwa lata temu wymieniłem na uchylno przesuwne i jestem bardzo zadowolony z tej zmiany.Podstawowym powodem zadowolenia jest fakt, że po otworzeniu drzwi przesuwnych nie masz skrzydeł drzwi w salonie, które zajmują sporo miejsca :no: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalicie, że postanowiłem jeszcze raz się zastanowić nad drzwiami suwanymi... Pobawiłem się kalkulatorkiem do wyceny wygooglanej firmy. Mniejsza o firmę i same ceny, ale proporcje pewnie podobne mają wszyscy producenci. I dalej mi nie pasi.

 

Żeby miały wygląd, to musi być IMO przynajmniej 3m otwór. Jakoś to wygląda a do tego po otwarciu mamy prawie 1,5 m otworu. I wtedy takie drzwi kosztują... ponad 5K netto. Ale kto bogatemu zabroni... OK.

 

Tyle, że ja mam przewidziany otwór 180cm.... Czyli jak zrobię przesuwne, to po otwarciu mam mniej niż 90cm... Zdecydowanie za mało. A cena? 3K netto vs 1,6K netto. Czyli płace prawie 2x drożej, mam ponad 2x mniejszy otwór... Nawet jakbym miał za dużo kasy - to u mnie wielkość otworu dyskwalifikuje przesuwne. Przy 220cm (jak w pierwszym poście) też IMO nie ma sensu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Tak chwalicie, że postanowiłem jeszcze raz się zastanowić nad drzwiami suwanymi... Pobawiłem się kalkulatorkiem do wyceny wygooglanej firmy. Mniejsza o firmę i same ceny, ale proporcje pewnie podobne mają wszyscy producenci. I dalej mi nie pasi.

 

Żeby miały wygląd, to musi być IMO przynajmniej 3m otwór. Jakoś to wygląda a do tego po otwarciu mamy prawie 1,5 m otworu. I wtedy takie drzwi kosztują... ponad 5K netto. Ale kto bogatemu zabroni... OK.

 

Tyle, że ja mam przewidziany otwór 180cm.... Czyli jak zrobię przesuwne, to po otwarciu mam mniej niż 90cm... Zdecydowanie za mało. A cena? 3K netto vs 1,6K netto. Czyli płace prawie 2x drożej, mam ponad 2x mniejszy otwór... Nawet jakbym miał za dużo kasy - to u mnie wielkość otworu dyskwalifikuje przesuwne. Przy 220cm (jak w pierwszym poście) też IMO nie ma sensu.

Co żeś ty wyceniał? HST? Ten system co ja mam (Oknoplastu) ma identyczną ramę i skrzydło jak drzwi normalnie otwierane. Różni się to tylko okuciami i tym że ma szyny. Koszty tego rozwiązania 6 lat temu był niewiele droższy od otwieranych  klasycznie. Fakt HST było drogie jak cholera... 

O takie mam:

hqdefault.jpg

Jaką masz dziurę na to okno?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co żeś ty wyceniał?

post-134597-0-33580400-1465886512_thumb.jpg

 

post-134597-0-95130700-1465886923_thumb.jpg

 

BTW. Przy okazji zabawy tym kalkulatorkiem uświadomiłem sobie, ile lepsze są witryny od okien pod względem energetycznym. I już prawie pewne, że będą prawie same witryny (do tego tańsze).

 

post-134597-0-81542900-1465887250_thumb.jpg

 

Koszty tego rozwiązania 6 lat temu był niewiele droższy od otwieranych klasycznie.

 

Czyli? Podają aktualne ceny gdzieś w necie?

 

 

 

Jaką masz dziurę na to okno?

 

 

 

Tyle, że ja mam przewidziany otwór 180cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są otwierane ( tak jak drzwi ) moskitiery - znajomi mają i to działa ( z tym że w pojedynczych drzwiach)

Oczywiście ze sa, zasada taka sama jak na oknach, tyle ze jest zawias i np magnes

Fajnie gdyby byly samozamykajace

A co do, drzwi to tez mam uchylno rozwieralne z ruchomym slupkiem

Przesuwne maja sens gdy okno jest duze, a u nas jest 180cm

Jak otworze oba skrzydła to przynajmniej sofa wnosi sie do pokoju bez kombinacji ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komary. Nie wzięłam tego dziadostwa pod uwagę w mojej idyllicznej wizji porannej kawy na tarasie :(

 

Poranna kawa na tarasie to jest to - komarów o tej porze nie ma. Co do drzwi, mam te z pierwszego zdjęcia, jeśli masz ochotę i czas, zapraszam na oględziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak chwalicie, że postanowiłem jeszcze raz się zastanowić nad drzwiami suwanymi... Pobawiłem się kalkulatorkiem do wyceny wygooglanej firmy. Mniejsza o firmę i same ceny, ale proporcje pewnie podobne mają wszyscy producenci. I dalej mi nie pasi.



Żeby miały wygląd, to musi być IMO przynajmniej 3m otwór. Jakoś to wygląda a do tego po otwarciu mamy prawie 1,5 m otworu. I wtedy takie drzwi kosztują... ponad 5K netto. Ale kto bogatemu zabroni... OK.

 

Przy takich otworach <2m to bez sensu. Za to od ok 3m ma to imho jedyny sens, bo zwykłe drzwi wyglądały by dziwacznie. Ja ma własnie 2,9m x 2.3m, koszt HKZ to 6300 brutto. Za drzwi balkonowe takie zwykłe 1,6m x2.3m otwierane zapłaciłem 3kzł. Za te większe okno co mam suwankę inna firma zaproponowała asymetryczne okno z otwieraną jedną częścią w cenie 4kzł, tak że różnica jest ale nie x2. Razy x2 czy nawet x3 może być przy innym systemie z prowadnicami.

 

Dla mnie poza wyglądem suwanka jest znacznie wygodniejsza, bo nie zabiera miejsca a drzwi nie przeszkadzają. Przy wyjściu na taras idealna sprawa.

 


BTW. Przy okazji zabawy tym kalkulatorkiem uświadomiłem sobie, ile lepsze są witryny od okien pod względem energetycznym. I już prawie pewne, że będą prawie same witryny (do tego tańsze).

 

Są ale nie wiele, u mnie jedno ono w połowie otwierane ma U= 0.8, drugie obie części otwierane ma 0.84. Większa różnica jest wynikająca z konstrukcji, zaproponowano mi jednego fixa z podziałką w środku 1,8m x 2.3m, U= 0.78, ale to brzydko wygląda, więć jest jedna tafla, ale z racji konstrukcji /pow okna musiał być inny wkład U skoczyło na 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.