Skocz do zawartości

Jaki kolor "wojskowy" wybrać?


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tej palety wam się widzi do enduro, a konkretnie Kawasaki Tengai:

 

http://www.ralcolor.com/

 

Tak się waham między oliwkowym np. 6003, a bardziej szaroniebieskostalowym np. 7016, 7026.

 

Może jakaś inna propozycja koloru?

Przykład co mam teraz:

 

kawasaki__tengai_1991_1_lgw.jpg

 

 

znalazłem jeden gotowy, podoba mi się tylko to jest połysk, a ja chcę mat.

kawasaki__kl_650_tengai_a_1992_1_lgw.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Się trochę namęczyłem, ale moto jest w podkładzie:

5458532_moto2.jpg5458533_moto1.jpg

 

Wybrałem spray  FOSCO RAL 7016 - Panzergrau, tylko mam mały dylemat bo doczytałem, że te farby schodzą po użyciu nitro. Do praktyków jakby tak klar matowy walnąć na tą farbę? Będzie to dalej mat tylko z warstwą ochronną czy wyjdzie jakaś kupa, ni to mat ni to klar :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się trochę namęczyłem, ale moto jest w podkładzie:

 

 

Wybrałem spray  FOSCO RAL 7016 - Panzergrau, tylko mam mały dylemat bo doczytałem, że te farby schodzą po użyciu nitro. Do praktyków jakby tak klar matowy walnąć na tą farbę? Będzie to dalej mat tylko z warstwą ochronną czy wyjdzie jakaś kupa, ni to mat ni to klar :hmm:

 

Szprajem z puchy walilsz? Jeśli tak, to z własnego doświadczenia mogę napisać, że szkoda kasy :/

Namęczyłem się cholernie, a lakier tak wolno się utwardzał, że o mamo. Klar kładłem mat i wyszło nawet fajnie.

Tylko musisz pamiętać, że dobre utwardzenie całości to autentycznie kwestia kilku(nastu) tygodni.

 

Postaram się jutro cyknąć fotę poglądową, jak wygląda teraz mój trampi (fakt, jest tyrany w offie). Obraz nędzy i rozpaczy.

Dlatego mam przewidziane oddanie do Heavy Armour na tryśnięcie poliuretanem (coś jak raptor).

 

I jeszcze jedno. Oglądałem paletę RAL i skończyło się na innej ;) Typowy kolor NATO. Akurat tam gdzie nabijali mi puchę mieli inne oznaczenia, ale kolor wyszedł primasort.

Tylko z racji, że był to full mat, to i krzemionki (bodajże) było sporo, co skutkowało tym że jak się paznokciem przeleciało po lakierze, to zostawały takie błyszczące krechy.

Dlatego też między innymi położyłem matowy klar (niestety też pucha) i to wszystko połączone do kupy tak długo się utwardzało.

Edytowane przez _sky_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły spreje, 3 zamówiłem na moto. Jak się uda to w niedzielę biorę się za malowanie. Dzisiaj zrobię próbny natrysk na handbary i zobaczę jak to wygląda i czy mi się spodoba po wyschnięciu.

W sumie to jest enduro i jak coś się porysuje to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły spreje, 3 zamówiłem na moto. Jak się uda to w niedzielę biorę się za malowanie. Dzisiaj zrobię próbny natrysk na handbary i zobaczę jak to wygląda i czy mi się spodoba po wyschnięciu.

W sumie to jest enduro i jak coś się porysuje to normalna sprawa.

 

3 sztuki? U mnie poszło 5 czy 6 puszek. Robiłem bodajże 2 warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 puszki tak na styk, ale domówiłem jeszcze jedną na poprawki, lakier trzeba położyć bo farba po dotyku zachowuje się jak alcantara :oslabiony: Kolor w realu trochę ciemniejszy niż na zdjęciu, mi się bardzo podoba.

Zamówiłem dwuskładnikowy klar w macie. Pewnie dopiero w niedzielę będę malował, wrzucę fotki jak wyszło po skończeniu.

 

5479319_kawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 puszki tak na styk, ale domówiłem jeszcze jedną na poprawki, lakier trzeba położyć bo farba po dotyku zachowuje się jak alcantara :oslabiony:

 

 

 

Wygląda, że masz tak samo jak ja miałem :/

Położysz na to klar i ten znowu rozmiękczy.

Utwardzanie będzie pewnie krótsze niż u mnie (malowałem w niższych temperaturach), ale chyba niedużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 puszki tak na styk, ale domówiłem jeszcze jedną na poprawki, lakier trzeba położyć bo farba po dotyku zachowuje się jak alcantara :oslabiony: Kolor w realu trochę ciemniejszy niż na zdjęciu, mi się bardzo podoba.

Zamówiłem dwuskładnikowy klar w macie. Pewnie dopiero w niedzielę będę malował, wrzucę fotki jak wyszło po skończeniu.

 

 

 

trzeba bylo kupowac lakier mieszany samochodowy. ZTCP to on jest chemoutwardzalny wiec trzeba go wypsikac szybko po nabiciu puszki ale jest duzo lepszy niz te zwykle gotowe spraje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo kupowac lakier mieszany samochodowy. ZTCP to on jest chemoutwardzalny wiec trzeba go wypsikac szybko po nabiciu puszki ale jest duzo lepszy niz te zwykle gotowe spraje.

No taki zamówiłem z utwardzaczem, a dokładnie NOVOL 530.  SATA pójdzie w ruch  :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Spreye są dla amatorów. :ee: Jeśli chcecie iść w profeskę dajcie na wierzch klar dwuskładnikowe. I teraz was zaskoczę - są takie w spreyach. :oki: Choć tanie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.