Skocz do zawartości

Auto dla grubasa czyli sobotni objazd po salonach


apb77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po powrocie z urlopu zamawiam sv naprawdę fajne auto

 

Czytałem, czytałem, ale ty to już bierzesz jakiegoś full wypasa, co raczej mi nie grozi.

Auto na czasie - sprytny, niemiecki panzerwagen, będzie jak znalazł na wojnę z Ruskimi. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najpierw pojeździj, bo może Ci bie podejść to auto.

 

Spoko. Po prostu znalazłem przykład, , że można znaleźć oferty podobne pod względem ceny i wyposażenia jak dla Octavii czy C-maxa.

 


Na pewno ecoboost 150 KM ma lepsze osiagi, ake zawsze możesz chipa zrobić.

 

1.4TSI 125KM i 150KM różnią się tylko programem, wystarczy podmianka mapy?

A ecoboosta 1.5 ludzie też chipują na ponad 200KM i ponad 300Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadalem, wsiadalem. Ogolnie auto niezbyt przestronne, ale Leon to dopiero sie trzeba polamac przy wsiadaniu. Za to w srodku jakos dziwnie fotele poustawiane i efekt sporej oleglosci pomiedzy kierowca a pasazerem. Szkoda, ze ceny jak w VW. Ogolnie wszystko wyglada gorzej, a ceny blizej VW niz Skody - wiec w tym wypadku wybor mialbym prosty ;)

Leona w sesji Cupra miałem na jazdach i nie zauważyłem problemu z wsiadaniem. Taki problem miałem w Civicu ufo zajmując miejsca na tylnej kanapie.

Ja lubię mieć luz i nie być łokieć w łokieć z pasażerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Jeepa Rengade. Mierze 197cm i waga powyzej 120 kg ... i nie moge jezdzic z fotelem odsunietym i opuszczonym na maksa bo za daleko do kierownicy  :phi:

 

Kurcze, fajne auto, nie myślałem, że Jeepa można mieć już w takiej cenie.

Ale koszt serwisowania chyba zabija, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem, ale ty to już bierzesz jakiegoś full wypasa, co raczej mi nie grozi.

Auto na czasie - sprytny, niemiecki panzerwagen, będzie jak znalazł na wojnę z Ruskimi. ;]

Wersja jak wersja, ja lubię gadgety mimo ze auto dla zony ;) ale samo auto w sobie jest fajne i nawet w wersji Basic wyglada przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Fiat 500x w przebraniu.

Popatrzyłbym na 500x - jest tańszy.

 

Tak wiem, silniki benzynowe są z Fiata i płyta ta sama co 500x.

Mimo wszystko Jeep Renegade z wyglądu dużo fajniejszy. Wygląda prawie jak Jeep. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na drugi ogień Opel. Przeszedłem się po salonie i... wyszedłem po 5 minutach. 75kPLN za Astrę z wolnossącym silnikiem to dla mnie pomyłka.

 

Pewny jesteś? Może parzyłeś na Insignię ;] Ja w cenniku widzę za 77 tys. Astrę 1.4 Turbo 150 KM (8.5 s do 100km/h) w wersji Dynamic, czyli już dosyć przyzwoitej za 77 tys. Przy polityce rabatowej Opla myślę, że spokojnie do kupienia za cenę z 6 z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś? Może parzyłeś na Insignię ;] Ja w cenniku widzę za 77 tys. Astrę 1.4 Turbo 150 KM (8.5 s do 100km/h) w wersji Dynamic, czyli już dosyć przyzwoitej za 77 tys. Przy polityce rabatowej Opla myślę, że spokojnie do kupienia za cenę z 6 z przodu

 

Insignia stała za 113 kPLN. ;]

Wiem, że Astrę można mieć od 60kPLN, tam po prostu stała jakaś wersja z dobrym wyposażeniem, tylko bez silnika, za 75 kPLN.

Bez sensu coś takiego stawiać do salonu.

Ale Astry nie kupę, bo aktualna wersja jest mniejsza od poprzedniej, a więc to nie mój świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, fajne auto, nie myślałem, że Jeepa można mieć już w takiej cenie.

Ale koszt serwisowania chyba zabija, co?

Jeszcze nie wiem, ale serwisowac tez mozna w Fiacie, a tam roboczogodzina 2x tansza  ;l Ale gdzies na forum czytalem ze przeglad w ASO Jeepa z wymianami olejowo-filtorwymi ponizej tysiaka. Za Fiata Bravo placilem okolo 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej troche zadbać o zdrowie, zmniejszyć wagę i wymiary i mieć wybór z 90% aut na rynku albo ujezdzac Forda do konca jego mozliwosci .... wyjdzie taniej, ekologiczniej, zdrowo .....

Można też w ogóle przestać jeździć autem o kupić sibie fajny rower ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej troche zadbać o zdrowie, zmniejszyć wagę i wymiary i mieć wybór z 90% aut na rynku albo ujezdzac Forda do konca jego mozliwosci  .... wyjdzie taniej, ekologiczniej, zdrowo  .....

 

Czekałem na tego posta - brawo, brawo, brawo!

Był pan pierwszy, prosimy podać adres, na który wyślemy nagrodę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadę się, akurat niedaleko mam dealera.

Ale z tego, co przewertowałem na stronie VW to szału nie ma.

Klima automatyczna dopiero gdzieś od 85kPLN, w najwyższej wersji wyposażenia, silnik 1.2 TSI z przyspieszeniem 10,7s.

IMHO auto nie wygląda na to by było warte swojej ceny.

Generalnie nudna stylistyka VW/Skoda nie do końca mi odpowiada, ale w Skodzie łatwiej mi to przełknąć, bo cena wydaje się być odpowiednia.

 

Porównaj sobie wnętrze Sportsvana i C-Maxa:

 

volkswagen_golf-sportsvan-tdi-2014_r1.12

 

ford_c-max-2015_r1.1200.jpg

 

Jak dla mnie Ford jest dużo bardziej stylowy, VW to nuda bazująca na stylistyce gdzieś sprzed 15 lat.

O gustach sie nie dyskutuje, ale prosze cie....

 

Ten Fort powyzej to "kosmiczny" plastik fantastic z podswietleniem jak w boomboxie Philipsa z lat 90tych.

VW w wyposazeniu jak wyzej to czysta linia stylu....

 

Ale jak pisalem, jeden woli prostote, drugi "new art"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poważnie się zastanawiam nad Octavią... Pęknie mi coś w silniku,czy nie pęknie? :hmm:

 

Bierz octavie i przestań marudzić i zużywać klawiaturę. Mi też się te nowe kury podobają i przestałem się już tego wstydzić ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie chyba można wykupić jakieś rozszerzenie gwarancji, u nich pewnie też. Jest sens, to taka gwarancja jak pierwsze 2 lata? :hmm:

w Skodzie tak. Ograniczenie przebiegiem do 60kkm lub 120kkm - zależnie za jaką opcję zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie chyba można wykupić jakieś rozszerzenie gwarancji, u nich pewnie też. Jest sens, to taka gwarancja jak pierwsze 2 lata? :hmm:

w Skodzie tak, nie ma dodatkowych wyłączerń. Ograniczenie przebiegiem do 60kkm lub 120kkm - zależnie za jaką opcję zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Skodzie tak, nie ma dodatkowych wyłączerń. Ograniczenie przebiegiem do 60kkm lub 120kkm - zależnie za jaką opcję zapłacisz.

 

Dzięki za info. :oki:

 

A może ktoś z Was wie, jaki czynnik chłodzący jest w aktualnie sprzedawanej Octavii? Stary r134a czy może już ten gaz bojowy, ta toksyczna krew Obcego, pod nazwą r1234y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach sie nie dyskutuje, ale prosze cie....

 

Ten Fort powyzej to "kosmiczny" plastik fantastic z podswietleniem jak w boomboxie Philipsa z lat 90tych.

VW w wyposazeniu jak wyzej to czysta linia stylu....

 

Ale jak pisalem, jeden woli prostote, drugi "new art"

 

No dokładnie, mi stylistyka Forda zawsze odpowiadała. No może nie zawsze, ale gdzieś od czasu pojawienia się Focusa.

Z innych aut podobała mi się Multipla w pierwszej wersji, serio. :swinka:

 

Obecne modele Forda są OK. Pierwszy Focus MK3 miał przekombinowaną deskę rozdzielczą, ale teraz już jest lepiej.

Mogliby go jeszcze troszkę stonować, chociaż i tak bardziej mi się podoba niż rysowane ekierką kokpity VAG-ów.

Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na tego posta - brawo, brawo, brawo!

Był pan pierwszy, prosimy podać adres, na który wyślemy nagrodę.

 

Nie chce nagrody :-)  Za te pieniadze kup rower, zatrudnij dietetyka, uprawiaj sporty, ciesz sie zyciem jak najdluzej  ... a i nie wypisuj postow na autokaciku typu .... "musze kupic nowe auto bo jestem za gruby do dotychczasowego" 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nagrody :-)  Za te pieniadze kup rower, zatrudnij dietetyka, uprawiaj sporty, ciesz sie zyciem jak najdluzej  ... a i nie wypisuj postow na autokaciku typu .... "musze kupic nowe auto bo jestem za gruby do dotychczasowego" 

 

Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W robocie mamy octavie 3. Tyle ze 1,6 tdi 105 km

Jak dla mnie rewelacyjne auto z przyzwoitym silnikiem. Demon predkosci i przyspieszrnia to moze nie jest ale oszczedne jak cholera. Przy takiej samej jezdzie moim golfem 4 mam problem z zejsciem ze spalaniem ponizej 6 litrow. Octavia bez trudu schodze ponizej 5 litrow.

Zamierzam kiedys sobie taka kupic.

Wysłane z deski do krojenia.

 

Ja jeżdzę na codzień taką octavią i zejść poniżej 6 l jest bardzo ciężko, średnie spalanie mam przeważnie w granicach 6,2-7 l. Jeżdzę głównie po mieście.... Ceed z silnikiem 1.6 benzynowym pali mi przy takiej samej jeździe 7,8 -8 l. Generalnie wielkiej różnicy w spalaniu nie ma, podejrzewam że TSI będzie palić podobnie jak GDI, więc powoli diesel traci sens ;)

 

Żeby było ciekawiej nowy Superb 2.0 TDI 150 KM, przy podobnej jeździe pali 5,5 l ON, o co chodzi nie wiem ;]

 

Generalnie rok temu byłem przed podobnym wyborem jak Autor wątku, niestety skoda z podobnym wyposażeniem jak ceed z silnikiem 1,4 TSI kosztowała w granicach 90 kzł, nie było żadnej dyskusji na temat rabatów.... Może w tym roku się coś zmieniło ???? za mniejsze pieniądze szło wyrwać jedynie z silnikiem 1.2, który moim skromnym zdaniem jest za mały do tego auta...

 

Ja bym generalnie jeszcze odwiedził salon seata, rok temu prawie kupiłem nowego leona, wychodził znacznie korzystniej cenowo od skody, ale fakt jest trochę mniejszy, bo co by nie gadać o octavii, jest naprawdę dużym samochodem, wielkościowo porównywalna z passatem B5, którego też kiedyś miałem :).

 

Na codzień jest jednak nudna jak nie wiem co, prostotą i brakiem polotu wręcz zabija, zależy kto czego oczekuje od samochodu ;) 

 

Porównując skoda vs kia, to ceed ma wręcz kosmiczne wnętrze przy skodzie i moim zdaniem lepiej wykonane, jest trochę ciaśniejszy, ale spokojnie daję radę dla rodziny 2 + 2 . Skoda nieznacznie lepiej się prowadzi, za to trzeszczy w niej zawieszenie, szczególnie rano zaraz po wyjeździe i na większych dziurach - serwis twierdzi, że ten typ tak ma i nie ma się czym przejmować ;l (auto ma 60kkm przelotu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie zła sława silnika 1.4 TSI, to Skoda byłaby zwycięzcą.

 

Aktualne 1.4 TSI 140/150 KM jest chyba najlepszą i bezawaryjną jednostką.

Brak problemów z zużyciem oleju, rozrządem, tłokami i innymi kwiatkami.

Dobrze "ciągnie" i tanio, bo mało pali  ;]

Akurat tego bym się w ogóle nie obawiał, poza tym obowiązkowo dokupić gwarancję do 4 lat i tyle.

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBEAN, w vw jest do 5 lat gwarancji

 

Pisałem o Skodzie, bo Octavia jest faworytem jeśli dobrze zrozumiałem.

 

W VW jest 5 lat i 150kkm ale też jest droższe sporo to przedłużenia, tak czy inaczej też bym kupił  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to ma znaczenie przy wadze do 950kg i srednim wg producenta (japonczyki mniej kłamią) 6l ;]

Ta waga tez nie ma sie co podniecac, bo nowi uzytkownicy donosza, ze przez to wozi autem po calym pasie drogowym. Niektorzy pisza nawet, ze strach powyzej 120km/h jechac :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta waga tez nie ma sie co podniecac, bo nowi uzytkownicy donosza, ze przez to wozi autem po calym pasie drogowym. Niektorzy pisza nawet, ze strach powyzej 120km/h jechac :O

jeżdziłem  poprzednim  modelem  SWIFT  

jezdziłem  almera n15 

jezdze  lanosem   - ktory  przy  tych  poprzednich jest  mega  cięzki  

 

 

każde  auto  bedzie  latac  po pasie  jak  sie  nie  umie  jeździć :P  

 

to moze  tez  byc wina  kiepskich  opon  czy  nastaw  zawieszenia  - ale  uwaga  mówimy  o  tanim  aucie  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.