Skocz do zawartości

Croma - zgon


cypel

Rekomendowane odpowiedzi

Tego jeszcze nie grali.

Jadę sobie elegancko w trybie emeryckim, wyjeżdżam z terenu zabudowanego, przyśpieszam a kromka zero reakcji. Straciła moc, jakiś dziwny dźwięk, zapaliła mi się lampka oleju, auto zgasło. Zdążyłem tylko przeczytać nie pełny komunikat "insufficient coś tam coś tam engine". Komunikat nie pojawił się już ponownie i nie pojawia się. Zero informacji.

Cała akcja trwała gdzieś z 10-15 sekund. Wyciągnąłem bagnet, poziom oleju ok. Próbowałem odpalić, zero reakcji.

Kromka na lawecie wróciła do domu ;(

Wiem, że mało informacji, ale macie koledzy jakiś pomysł co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem sobie spokojnie 50 km/h, chciałem przyspieszyć i zero reakcji, jakiś dziwny dźwięk i po zawodach. Przejechałem siłą rozpędu jakieś 200 metrów, silnik zgasł.

Trzymam kciuki oby to nie to samo co u mnie.............

Miałem to samo jak dwie klapy wirowe postanowiły się uwolnić. Dziwny dźwięk, mocne szrpnięcie przy około 50km/h, zgasł motor, po kilku próbach odpaliłem normalnie, ale silnik tracił moc i tracił coraz bardziej w końcu zatrzymałem się i laweta, bo ruszanie ze świateł na półsprzęgle trwało wolniej niż hulajnogą.... Po zdjęciu z lawety odpalił normalnie, ale w ASO diagnostyka wskazała dwie klapy.....

 

Poczytaj TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektory plastikowe ze zmienionym mechanizmem klap są wkładane od roku 2007 , no i tak się przykro składa że właśnie od tego czasu zdarzają się takie smutne historie jak powyżej ...

 

Wcześniej jedynie blokowała się listwa i robiła się nieszczelność na osi łożyskowania klapek  , ale same klapki pozostawały na swoim miejscu - więc jak widać poprawka wyszła super :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatni dzwonek.

Do czego to doszlo aby rozrzad niby na 150k wytrzymal polowe.

Mi za rok minie 5 lat jak zmienialem(ale czas leci) a dopiero co mam ok 70 nakulane.

Wymienialem w ASO wiec moze badziewia nie pchali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszlo aby rozrzad niby na 150k wytrzymal polowe.

Mi za rok minie 5 lat jak zmienialem(ale czas leci) a dopiero co mam ok 70 nakulane.

Wymienialem w ASO wiec moze badziewia nie pchali:)

Wymieniłbym już na Twoim miejscu, jeśli masz zamiar jeszcze pojeździć. 

W zeszłym roku wymieniłem po 60 tyś, po co się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłbym już na Twoim miejscu, jeśli masz zamiar jeszcze pojeździć. 

W zeszłym roku wymieniłem po 60 tyś, po co się stresować.

Ale to bledne kolo wg mnie skracac interwal o 60%

Planuje przy setce wymienic.

Poki co dzis moze oddam cromaline na wsluchiwanie sie w "swierszcza" przy prawym kole przednim.

Bo dla spokojnosci musze go zlokalizowac i unicestwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pasek pęknie to dopiero będzie świerszcz gigant, ale jest ryzyko, jest przyjemność ;)

Ano bedzie ale poczekam mimo wszystko.

Zreszta w ASO rzekli coby max 120 tys nakulac ale koło setki nalezy rozwazyc wymiane.

Poki co ujezdzam komarka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się nieco przeciąga. Pierwszy mechanik wodził mnie za nos przez kilka dni, dodatkowo zbiegło się to z moim wyjazdem i croma ponad tydzień stała w warsztacie i nie było nic robione.

Dzisiaj drugi mechanik stwierdził, że rozrząd i silnik do remontu. Rozwalona jakaś rolka.

Szacunkowy koszt ok. 2500 PLN. Możecie koledzy powiedzieć jaki faktycznie jest to koszt, dużo, mało ? Na co zwrócić uwagę. Wiem już na pewno, że pasek ma być teflonowany. Zastanawiam się jeszcze czy samemu nie kupić części, może wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Tobie już na priv, tylko oryginalny rozrząd ze względu na pasek i pompę wody, która w zamiennikach lubi przeciekać i w konsekwencji się zaciera. Można także zestaw Dayco, ponieważ w przypadku paska, rolki i napinacza to jest oryginał, jednak tutaj można trafić na różne pompy wody i pechowo może zdarzyć się cieknąca. Dodatkowo oryginalny jest u mnie taniej niż Dayco. W mojej byłej Cromie wymieniłem rozrząd na oryginalny przy przebiegu 120 tyś km, obecnie auto użytkuje brat i na blacie jest 220 tyś km i nic złego z rozrządem się nie dzieje, natomiast rozpadła się sławna skrzynia M32, co ciekawe nadal siedzi oryginalne turbo, mimo ostrego traktowania tego auta.

Jeszcze taka ciekawostka, Dayco w instrukcji wymiany wyraźnie opisuje procedurę przepłukania układu chłodzącego odpowiednim preparatem, który usuwa osady i inne zanieczyszczenia z układu chłodzenia, niestety w zasadzie nikt tego nie robi i potem są problemy z pompami i termostatami.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany oryginalnym rozrządem w promocyjnej cenie to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje ze w aso wlozyli Or a nie zamiennik.

Tego i tak nie ma jak sprawdzić

Napisz co tam wywąchali szpece

A bledy jakieś ktoś znalazł czy tylko oględziny byly?

Edytowane przez Bzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@ABM za części i porady na pw.

Dzisiaj mechanik założył zregenerowaną głowicę, rozrząd. Cromka nie odpaliła :(

Jutro albo pewniej w poniedziałek będzie szukał przyczyny.

Informacyjnie, części kosztowały 1100 pln

Macie jakiś pomysł czemu nie odpala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.