Skocz do zawartości

zakup dostawczaka 1500 - 2000zł i złomowanie


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem dostawczaka dosłownie na 2 miesiące - przeprowadzka, gruntowny remont, wywiezienie zbędnego materiału itp w cenie... 1500-2000zł :D

Tak tanio ponieważ ma to tylko przeżyć te 2 miesiące a później pewnie pójdzie na żyletki i tutaj pytanie - ile mozna dostać za takiego busa (1,8t) na złomie? mam tutaj na myśli stacje która wystawi zaświadczenie, które umożliwi wyrejestrowanie...

Z uwagi na krótki okres użytkowania auta nie mam go zamiaru przerejestrowywać na siebie, czy będzie to problem przy złomowaniu/odsprzedaży?

 

Przerabiał w ogóle ktoś taki pomysł? Może źle sobie to wymyśliłem... Boję się tylko, ze przez te 2 miesiące coś się sypnie kosztownego, ale może nie będzie tak źle :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Może macie racje z tą przyczepką, hak mam, jedynie mam obawy jak to zniesie moja meganka 1.6 (110km HB 5D)... czasami będę musiał wozić koło tony, w dowodzie przy przyczepie mam wpisane 1300kg więc może nie będzie tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas remontu zamordowałem klocki w Marei Weekend w 5kkm, jeżdżąc z przyczepą. Najbardziej oberwało im się jak musiałem w bardzo krótkim czasie obrócić z przyczepą, po drzwi, Łódź->Smardzew pod Wrocławiem->Łódź. W tamtych czasach nie był eSki.

Woziłem też pełną przyczepę piachu.

Z doświadczenia - lepiej zamówić piach z dostawą, wychodzi podobnie do wożenia tego samemu.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem dostawczaka dosłownie na 2 miesiące - przeprowadzka, gruntowny remont, wywiezienie zbędnego materiału itp w cenie... 1500-2000zł :D

Tak tanio ponieważ ma to tylko przeżyć te 2 miesiące a później pewnie pójdzie na żyletki i tutaj pytanie - ile mozna dostać za takiego busa (1,8t) na złomie? mam tutaj na myśli stacje która wystawi zaświadczenie, które umożliwi wyrejestrowanie...

Z uwagi na krótki okres użytkowania auta nie mam go zamiaru przerejestrowywać na siebie, czy będzie to problem przy złomowaniu/odsprzedaży?

 

Przerabiał w ogóle ktoś taki pomysł? Może źle sobie to wymyśliłem... Boję się tylko, ze przez te 2 miesiące coś się sypnie kosztownego, ale może nie będzie tak źle :)

 

Pozdrawiam

30gr/kg jak w całości i 1,6zł/kg akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas remontu zamordowałem klocki w Marei Weekend w 5kkm, jeżdżąc z przyczepą. 

 

coś słabe klocki we fiatach dają - ja mam klocki dojechane do połowy a przejechane 30kkm w tym ponad 20kkm z przyczepą kempingową 1200kg 

 

 1,6zł/kg akumulatora

 

aku kosztuje 2,50 na złomie , 

 

Dzięki za podpowiedzi. Może macie racje z tą przyczepką, hak mam, jedynie mam obawy jak to zniesie moja meganka 1.6 (110km HB 5D)... czasami będę musiał wozić koło tony, w dowodzie przy przyczepie mam wpisane 1300kg więc może nie będzie tak źle...

 

dasz radę , szkoda inwestować w trupa bez gwarancji porannego odpalenia , przyczepka jest akurat do takich celów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś słabe klocki we fiatach dają - ja mam klocki dojechane do połowy a przejechane 30kkm w tym ponad 20kkm z przyczepą kempingową 1200kg

 

Widocznie PSJ. Ostatnie moje zajechałem w 10 kkm bez przyczepy. Teraz mi się nie chce napinać - 20 kkm i mają się bardzo dobrze. 

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ile mozna dostać za takiego busa (1,8t) na złomie?

Ostatnio oddawałem trochę i ceny takie:

Merc 208 - 600 zł

Lublin 2 (jezdny) - 600 zł

Lublin 3 (jezdny) - 700 zł

Dawniej było dużo lepiej. Odkąd znieśli opłatę recyklingową, bieda.

Ale za 2000 zł to stawiam, że nie kupisz nic co się porusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.