Skocz do zawartości

kolory tapicerek Renault


cherry_man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

choroba postępuje i do Clio dołączyła Laguna II ph2.
wiem, że Renault, szczególnie jeśli chodzi o kierownice skórzane, ma dość słabą jakość jeżeli chodzi o jasne wnętrze a w szczególności kierownice.
muszę zmierzyć się z ponownym "przemalowaniem/lakierowaniem" kierownicy, żeby wyglądała po ludzku. w necie znalazłem filmik Gościa, który z powodzeniem robił taką operację w Megane na jasnej kierownicy.

i tu moje pytanie o dobór kolorów. czy Reanult we wszystkich modelach stosowało zbliżony/taki sam kolor jasnych, skórzanych obić?

poniżej zdjęcia jak na teraz wygląda kiera.

post-161637-0-32281100-1466418652_thumb.jpg

post-161637-0-33971800-1466418730_thumb.jpg

 

Pytanie numer dwa. rączki zamykania też są powycierane. myślę, że czarne też dobrzeby współgrały z wnętrzem. czym pozbyć się nieinwazyjnie tej beżowej powłoki?

post-161637-0-86341900-1466418847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opyla Ci się bawić? Obszycie kiery kosztuje chyba coś koło 200 zł.

za podobne pieniądze kupię lakier/farbę i szpeje do mycia/zabezpieczania skóry. co zostanie, oprócz lakieru, mogę wykorzystać do zabezpieczenia kiery w clio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamoty do regeneracji zmówione. komplet pt. mydło, wosk i kremy koloryzujące z przesyłką wyniósł mnie 225 złotych. mam nadzieję,że efekt będzie zadowalający. jak nie - obszycie za jakiś rok. nie pierwszy raz będę się uczył wydając kasę.

Chociaż na rączkach chcę przyoszczędzić:) może mi ktoś powiedzieć, czy do ich zdjęcia trzeba zdejmować boczek czy jakoś "od góry" się można dostać?
mam w garażu aceton i benzynę ekstrakcyjną z lekkich rozpuszczalników. będę dziś eksperymentował na małej powierzchni czy tym pójdzie zdjąć warstwę beżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mój pomimo 200tyś przebiegu nie miał takich zniszczeń. ciekawe jaki ma przebieg ten twój sprzęt

na teraz niby 171000, i jak go prześwietlałem przed zakupem w bazie Renault, na podstawie poprzednich ogłoszeń i wreszcie na tej rządowej stronie, to możliwe że autentyczny.

Zamówione i zrobione. dla mnie jest OK, ale jakbym się lepiej przyłożył - byłoby lepiej. zaczynam testować. na teraz dwa tygodnie po nałożeniu. zużyłem po około 2/3 każedej tubki. ciekawostka-pokryłem tym kremem też uchwyty zamykania - z racji tego, że to plastik, jestem ciekaw kiedy zacznie odłazić :) pokolorowałem też górę podłokietnika. Ładnie odżył kolor.

post-161637-0-81463900-1468238307_thumb.jpg

post-161637-0-65037900-1468238331_thumb.jpg

post-161637-0-41433300-1468238365_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.