Skocz do zawartości

Małe auto z automatem no 5 tys.


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mówi a dlaczego nie smart mały dla mnie wystarczający mówi. No właśnie dlaczego nie? Ja jakoś nie jestem przekonany do tego wynalazku. Co myślicie? Jest tam w ogóle pełen automat?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedlift to skrzynia zautomatyzowana. Mi się wygodniej jeździ zmieniając biegi sekwencyjnie. Żona woli jeździć na pełnym automacie. Auto ma sztywne zawieszenie i kłopotliwy serwis - wiele napraw zaczyna się od opuszczania silnika (co samo w sobie nie jest drogie, ok. 150zł). Do miasta rewelacja. Średnio pali 5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałbym szukać po lifcie. 5 litrów ale mówisz o benzynie. ? No trochę poszperalem w necie i jakoś raczej jestem na nie. Boję się że będę musiał wrzucać w naprawy tysiaka czy dwa co roku gdzie tyle na naprawy w polo wydałem przez 6 lat.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie połączenie "niedoświadczony kierowca-kobieta" i "krótki smart z silnikiem i napędem na tył" oznacza proszenie sie o kłopoty w zimie.

poza tym to bardzo przyjemne autko do miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Żona robi trasy, często po drogach powiatowych. Dwa razy ją obróciło, ale spoko, ogarnęła temat. A krótki pysk się przydaje przy wyjeżdżaniu z podporządkowanej. Osobiście auto mnie wkurza, bo:

 

1. Twarde, a miałem kiedyś "poniżone" auto i wyrosłem z tego

2. Nie umiem nawiązać wspólnego języka z automatem

3. Pękł wąż od klimy, a więc wymiana, nabicie itp - 500zł (zwykle 200 taniej)

4. 6 świec w silniku. Jakiś baran, który tetrał wcześniej tak dokręcił świece, że 4 z nich trzeba było rozwiercać

5. Seryjny bak - 24l. To jak trabant/maluch. Albo tankujesz co 2 dni, albo wymieniasz na 33l.

 

Plusy:

1. Miasto to jego żywioł, choć jak mówiłem, na trasy jeździ i 100-120km/h żona potrafi

2. Niskie spalanie, choć znowu nie jakoś szokujące

3. Na pewno się wyróżnia (a może to minus?)

4. Wbrew pozorom, pakowne auto - do bagażnika wchodzą spokojnie 2 skrzynki składane. A ładowność ? Wieźliśmy raz 150kg płytek ;)

5. Wysoko się  siedzi, łatwo się wsiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodajcie jeszcze jedno...remont silnika co 100-150k km...

a to powoduje, że nie wiadomo do końca co się kupuje...

znajomego brat przyrodni dla dziewczyny kupił...no i zastanawiają się co z silnikiem zrobić ;)

jeżeli to przełkniesz i w razie W wydanie paru tysięcy zł na remont silnika nie będzie tragedią to nie ma problemu...

ja jednak z perspektywy czasu wiem, że im bardziej standardowe tanie wozidło tym lepiej bo tym taniej w serwisach a i spartolić ciężej bo mechanicy lepiej znają te bardziej popularne modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mówi a dlaczego nie smart mały dla mnie wystarczający mówi. No właśnie dlaczego nie? Ja jakoś nie jestem przekonany do tego wynalazku. Co myślicie? Jest tam w ogóle pełen automat?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

W tym budżecie to będzie ruina.

Poszukaj mojego wątku na temat skrzyni biegów w tym wynalazku.

Znajomy kupił taki wynalazek kobiecie, włożył w to majątek i oddał za 2kzł i obaj cieszyliśmy się, że ktoś to wreszcie zabrał.

Tam sypało się co chwila coś (autko robiło miesięcznie groszowe przebiegi pewnie w granicach 200-300km), raz na 2 miesiące coś się sypało.

Posypało się:

- sprzęgło,

- siłownik,

- sterowanie nagrzewnicą,

- coś ze światłami,

- coś z elektryką,

- zawieszenie,

- znowu coś z elektryką,

- i tak bez końca.

Jak chcesz kupić Smarta to kup nowego w salonie, kupowanie takiego autka jako używki za kilka tysięcy to proszenie się o kłopoty.

Dowiedz się ile do tego kosztują opony (nietypowe rozmiary) i Ci się odechce, podpowiem do Pandy kupisz 2 nowe komplety z nowymi felgami za cenę 1 kompletu opon zimowych.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegos bardziej typowego co oprocz skrzyni obsluzy kazdy mechanik.

W tym budzecie to podstawa.

Jak szukalem dla siebie to znalazlem w sumie 3 fajne egzemplarze. Jedna corolle z lat 80 w stanie bdobrym, ktora wrecz mogla robic za youngtimera i byla z klima, astre 1 z 2.0 z lpg i clio za polowe budzetu. Wybralem clio bo jeszcze zostala mi kasa na opony caloroczne, zrobienie blacharki i inne duperele. A serwisowac moze kazdy nawet samemu przy odrobinie umiejetnosci i checi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mloda miala tigre A z automatem, ale przyroda ja zaatakowala na poboczu :( Teraz jezdzi chryslerem neonem i jest to inny swiat s samochod niewiele wiekszy przy czym na pewno bezpieczniejszy i wygodniejszy. Skoro ma to byc pierwszy woz to przemysl temat malego pierdzidla. Moja wyszla ze szpitala po 4 dniach a predkosc nie byla duza, sadze ze ta sama akcja neonem skonczylaby sie na paru siniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jezdzi chryslerem neonem

Miałem to autko (1 generacji), prosty 3-biegowy automat, wprawdzie padł mi mechanizm różnicowy, ale to raczej przypadek.

Też polecam to autko, naprawdę bardzo przyjemne i fajnie się zbiera (~9s do 100km/h).

Z gorszych usterek to wymiana parownika i wspomniany mechanizm różnicowy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to autko (1 generacji), prosty 3-biegowy automat, wprawdzie padł mi mechanizm różnicowy, ale to raczej przypadek.

Też polecam to autko, naprawdę bardzo przyjemne i fajnie się zbiera (~9s do 100km/h).

Z gorszych usterek to wymiana parownika i wspomniany mechanizm różnicowy.

Pozdrawiam BAS

Jesteś pewny że autor wątku oczekuję spalania rzędu15l/100km

Wysłane z mojego MotoG3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem sie kiedys mechanika od smartow ile kosztuje remont silnika odpowiedź byla 3000 zl

 

Jak to wszystko czytam odpuszczam smarta za drogi serwis itd

 

 

Szukaj czegos bardziej typowego co oprocz skrzyni obsluzy kazdy mechanik.

W tym budzecie to podstawa.

Jak szukalem dla siebie to znalazlem w sumie 3 fajne egzemplarze. Jedna corolle z lat 80 w stanie bdobrym, ktora wrecz mogla robic za youngtimera i byla z klima, astre 1 z 2.0 z lpg i clio za polowe budzetu. Wybralem clio bo jeszcze zostala mi kasa na opony caloroczne, zrobienie blacharki i inne duperele. A serwisowac moze kazdy nawet samemu przy odrobinie umiejetnosci i checi.

 

corolla, astra wszystko za duże szukam raczej czegoś wielkością matiz,tico, twingo, maksymalnie polo czy corsa.  

 

 

Ja w tamtym tygodniu jezdzilem 206 ;] z automatem ;] 1.4 ;] nawet żwawe do miasta, mi się podobał  :ok: Poza miasto nie wyjezdzałem ;)

 

Fajny ale w moim budżecie niewykonalne

 

Neon pali 10-12 lpg

 

moje polo potrafiło spalić 10l, ale wolę coś bardziej oszczędnego

 

 

Sorry ale jest chyba bardziej szkaradny niż tico ;)

 

 

 

 

I to był mój pierwszy typ i pierwsza myśl i chyba rozejrzę się właśnie za jakimś twingo z tego okresu.

 

Z tego co wiem do wyboru były 3 skrzynie, jedna manualna, 4-biegowy automat i 5-biegowa skrzynie zautomatyzowaną QuickShift

I teraz pytanie co to za skrzynie ? jak się tym jeździ i którą wybrać ?

 

w twingo montowali tylko silniki 1,2 tylko którego szukać oczywiście nie zależy mi na którymś konkretnie a jeśli miałbym mniej palić to może być nawet najsłabszy.

 

Myślicie, że w mieście da radę się zmieścić takim maleństwem w 7 litrach ?

Edytowane przez Gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oczekujesz po miejskim i starym automacie spalania typowo miejskiego poniżej 10l lpg to może być cieżko.

Dodatkowo wszystkie chyba modele Renault miały 4 biegowe automaty w tym okresie ad4/dp0. Jeżeli tak to 5 biegowy w twingo jest zautomatyzowany manual. A to jest juz coś zupełnie innego konstrukcyjnie od klasycznego automatu.

Na miasto 4 biegi wystarcza. Ba i 3 spokojnie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oczekujesz po miejskim i starym automacie spalania typowo miejskiego poniżej 10l lpg to może być cieżko

Tyle, że do miasta i tak się to opłaca bo koszty eksploatacyjne takiej skrzyni (płyn jest tani, filtr i uszczelka kosztują czapkę gruszek) są niskie a prawdopodobieństwo wystąpienia awarii niewielkie jeśli się regularnie serwisuje.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 litrów to bardzo realne ale na trasie 4.5 l bajka :-) chyba że jadąc 70~80 kmh to moooże. Kurcze ciekawe czy można trafić takie auto z lpg bo mnie trochę przeraża te spalanie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 litrów to bardzo realne ale na trasie 4.5 l bajka :-) chyba że jadąc 70~80 kmh to moooże. Kurcze ciekawe czy można trafić takie auto z lpg bo mnie trochę przeraża te spalanie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

To nie TDI, żeby palił 3l :phi: . Przy tylko jazdach miejskich trzeba liczyć się z takim spalaniem. U mnie Musa pali ok 9l /100kmh, ale auto jeżdzi krótkie odcinki i to w warszawskich korkach. Uważam, że to bardzo dobry wynik. Auto ma pseudoautomat, pewnie dlatego nie pali więcej niż zwykły manual ;). Trasa nawet szybka to już 6-6.5l/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe 3 l to żaden tdi nie pali :-D. Dlaczego pseudoautomat ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

bo to tzw skrzynia zautomatyzowana (dualogic), czyli skrzynia manualna + automat/ robot zmieniający biegi. Pali to tyle samo co zwykła skrzynia a w trybie eco pali mniej (tyle co emeryt + manual).

W wielu autach tej klasy siedzą podobne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 litrów to bardzo realne ale na trasie 4.5 l bajka :-) chyba że jadąc 70~80 kmh to moooże. Kurcze ciekawe czy można trafić takie auto z lpg bo mnie trochę przeraża te spalanie.

Stare auto z automatem, do tego w mieście - jakie chciałbyś mieć spalanie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare auto z automatem, do tego w mieście - jakie chciałbyś mieć spalanie?!

 

Imho stare czy nowe o ile to nie hybryda to nie ma większego znaczenia. Moje nowe choć co prawda większe nie chce zejść pon 11l w mieście :phi: .

Większe już znaczenie ma rodzaj miasta i płynność ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho stare czy nowe o ile to nie hybryda to nie ma większego znaczenia. Moje nowe choć co prawda większe nie chce zejść pon 11l w mieście :phi: .

Większe już znaczenie ma rodzaj miasta i płynność ruchu.

Nowe auta palą zdecydowanie mniej... Patrz takie TSI z ACT czy najnowsze HDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare auto z automatem, do tego w mieście - jakie chciałbyś mieć spalanie?!

 

No właśnie spodziewam się spalania rzedu 8l nawet w tak małym aucie niestety

 

 

Jak masz blisko jakiegos to przejedz sie neonem 2 i twingiem, jest roznica ;)

 

Ma być małe auto neon do nich nie należy, ale domyślam się, że jest znacząca różnica w komforcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wspomniał bo też niekoniecznie może być najtańszy samochód...zespół napędowy masz tak zabudowany, że aby cokolwiek przy nim zrobić trzeba go wytargać (no może lepiej jest a nie trzeba) a to powoduje podrożenie napraw...przy starym samochodzie na pewno coś będize do zrobienia więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wspomniał bo też niekoniecznie może być najtańszy samochód...zespół napędowy masz tak zabudowany, że aby cokolwiek przy nim zrobić trzeba go wytargać (no może lepiej jest a nie trzeba) a to powoduje podrożenie napraw...przy starym samochodzie na pewno coś będize do zrobienia więc...

w/g Warranty Direct koszty napraw A klasy są większe niż E klasy :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że taki drogi serwis tych modeli A i taki problematyczny. Ktoś wspominał też o tigrze ale niestety nie występuje w automacie więc też odpada. Będę szukał twingo pierwszej generacji. Tylko teraz tam jest 3 czy 4 biegowy automat? Bo ten zautomatyzowany automat chyba odpada.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jeśli twingo to skrzynia 3 biegowa automatyczna a nie 5 biegowa easy lub quickshift. Ta 5 biegowa to jest z gałką taka okrągła?

A jaki silnik ? 1.2 ohv ten 55KM produkowany do 1996 roku odradzaja, więc 1.2 8 zaworów czy mocniejszy 16v. Przy czym priorytet to spalanie i trwałość dynamika nie ma żadnego znaczenia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nowszy będzie na pewno sprawniej napędzał samochód, może mniej spalał...co do awaryjności to chyba nie ma większej różnicy...

 

ta 5 biegowa to pewnie będą trzy przełożenia DNR czyli do przodu, luz i do tyłu...

klasyczny automat 3 biegowy w clio 1 ma tak jak pisałem PRND21...

o tak wygląda lewarek od mb1 - 3 biegowego klasycznego automatu w twingo:

https://drivy.imgix.net/uploads/car/74019/car_photo/122184/voiture_223c12c539e4d67e.jpg?auto=format%2Cenhance&dpr=1&h=440

a tak pseudo automat:

http://img.2ememain.be/f/normal/212106174_7-twingo-1-2i-automatique.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

budżet do 5 tys zł i najważniejsza rzecz automat musi być

 

Koleżanka w tym budżecie kupiła fiestę, jeździ ponad 3 lata i jeszcze się nie posypała. Z tym automatem od początku ma jakiś problem przy ruszaniu, ale się nauczyła z tym jeździć i jeździ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W końcu dojrzałem do decyzji żeby kupić żonie auto. I prosiłbym o pomoc w doborze, nie chce wydawać dużo na samochód gdyż żona bardzo długo nie jeździła i spodziewam się że auto często spotka się z ciałem obcym :-) Auto ma służyć do jazdy tylko i wyłącznie po mieście na krótkich trasach praca dom w jedną stronę 5 km. Wymagania auto jak najmniejsze, z wyposażenia obowiązkowo wspomaganie kierownicy, benzyna gdyż w takich warunkach chyba diesel się nie sprawdzi, budżet do 5 tys zł i najważniejsza rzecz automat musi być niech się kobieta skupi na kierowaniu a nie na zmienianiu biegów :-P. Patrzyłem na ofertę rynkową i jest wybór. Micra,klasa A,twingo,clio,polo,punto itd. Pytanie jak w tych autach sprawuja się automaty i jakie są koszty ewentualnych napraw. Aha przebieg roczny auta nie będzie większy niż 3 tys km. Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Żona jest w jakiś sposób upośledzona motoryzacyjnie, że taką cenzurkę jej publicznie wystawiasz? Jeżeli faktycznie nie umie jeździć, to po pierwsze stawiałbym na kilka poduszek i zdrową konstrukcję, oraz dobre ubezpieczenie OC i kilka zielonych listków dookoła auta a potem dopiero na rodzaj skrzyni biegów ;) Tak poważnie - myślę, że Punciak będzie dobrym wyborem - części tanie jak barszcz, automat nie powinien sprawiać kłopotów, do tego to CVT, więc fajne wrażenia w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jest w jakiś sposób upośledzona motoryzacyjnie, że taką cenzurkę jej publicznie wystawiasz? Jeżeli faktycznie nie umie jeździć, to po pierwsze stawiałbym na kilka poduszek i zdrową konstrukcję, oraz dobre ubezpieczenie OC i kilka zielonych listków dookoła auta a potem dopiero na rodzaj skrzyni biegów ;) Tak poważnie - myślę, że Punciak będzie dobrym wyborem - części tanie jak barszcz, automat nie powinien sprawiać kłopotów, do tego to CVT, więc fajne wrażenia w czasie jazdy.

 

to trzeba być upośledzonym żeby chcieć automat 8] . Imho do miasta, a szczególnie dla kobiety to nie widzę innej możliwości.

 

Punciak, CVT i wrażenia z jazdy - chyba pomieszałeś tematy :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.