Skocz do zawartości

Olej silnikowy


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmienić olej w Focusie z obecnego Formuła F na coś lepszego.

Jak kupiłem auto był chyba zalany olejem valvoline.po zmianie ns Castrola egde pojawiły się stuki na zimno. Po zmianie na olej ford formuła f stuki są jakby mniejsze.

Mam takie typy:

1. Millers EE ECO,

2. Motul Specific 913 D

3. Penrite Vantage 5w30 - czy ktoś słyszał o tej firmie coś więcej?

Macie jakieś większe doświadczenie z olejami? Czy motule mają w bazie HC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dodatkowo Millers i Motul nie podają noacku więc... Hmmm... W ogóle ten Millers nie ma szalowych parametrów. Z tych 3 zdecydowanie Penrite.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Macie jakieś większe doświadczenie z olejami? Czy motule mają w bazie HC?

 

całe to gonienie i szukanie po bazach czy są HC czy PAO to jest głupia moda wywołana przez fanatyków i marketingowców.

Do normalnego silnika nie ma różnicy czy wlejesz olej HC czy PAO, nie zobaczysz różnicy zwyczajnie. W tym wypadku lepszy będzie olej z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić olej w Focusie z obecnego Formuła F na coś lepszego.

 

A co w fordowskim "Formula F" jest złego?

Pytam, bo w fieście wypadałoby zmienić olej, a ostatnio taki właśnie wlewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe to gonienie i szukanie po bazach czy są HC czy PAO to jest głupia moda wywołana przez fanatyków i marketingowców.

Do normalnego silnika nie ma różnicy czy wlejesz olej HC czy PAO, nie zobaczysz różnicy zwyczajnie. W tym wypadku lepszy będzie olej z pewnego źródła.

 

Jest... Do normalnego silnika HC lepsze...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dodatkowo Millers i Motul nie podają noacku więc... Hmmm... W ogóle ten Millers nie ma szalowych parametrów. Z tych 3 zdecydowanie Penrite.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Całkiem niezłe parametry ma valvoline synpower fe, a jest zdecydowanie tańszy niż reszta. Millers EE ma słaby parametr płynności na zimno.

Dobra pod uwagę biorę motula, valvoline. Myślę o tym Penrite, ale opakowanie 6 l bie jest mi do niczego potrzebne. AMSOIL nie ma aprobaty Forda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.4 tsi coś polecasz?

 

A co ile zmieniasz w tym olej?

 

Jak co 10-15kkm to lałbym full saps 5W40, ja akurat jeżdżę na Amsoilu EFL, wcześniej lałem Penrite HPR 5W40.

 

Do TSI norma jest 504/507, ale te oleje mają niskie TBN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ile zmieniasz w tym olej?

Jak co 10-15kkm to lałbym full saps 5W40, ja akurat jeżdżę na Amsoilu EFL, wcześniej lałem Penrite HPR 5W40.

Do TSI norma jest 504/507, ale te oleje mają niskie TBN.

5w30.

Olej zmieniam co ok 12-14 tys km.

Do tsi jest normą również 502.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zmieniany co 15 max 20k km

 

zacznij zmieniać co max 15kkm, silnik będzie Ci wdzięczny. Generalnie 10-12kkm to jest optymalny interwał.

 


Jest... Do normalnego silnika HC lepsze... :)

 

ja to wiem, Ty to wiesz, a i tak większość goni za PAO i lowSAPS robiąc sobie na złość ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w Valvoline? Nie za drogie i niezłe oleje. Valvoline to jedyny olej na którym nie grała hydraulika w Nissanie Almerze N15 1.4. Ale teraz to ja jeżdżę od kilku lat na Elfie 5w40 SXR a wcześniej na NF. Wymieniałem uszczelkę pod pokrywą w Xsarze Picasso przy przebiegu 180 kkm z czego 60 kkm na Elfie 5w40 NF (wiem bo u mnie) i pod pokrywą było czysto, zero osadów, jak w nowym aucie. Mnie to wystarcza i dalej latam na Elfie w Renuarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polski Specol? Ktoś coś wie na temat produktów tego producenta?

Z opinii powtarzanych na kilku forach - ma bardzo przyzwoite parametry i bardzo nieprzyzwoitą cenę.

Co mówią nasi lokalni znawcy i czytacze kart produktowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Specola od paru tys kilometrów w doładowanej benzynie i wszystko OK. Oleju nie ubywa, po 2-3 tysiącach zmienił kolor na ciemniejszy, czyli ładnie myje silnik w środku (poprzednio lana Selenia, która zostawia niezły osad...). W necie można znaleźć analizy laboratoryjne niektórych produktów Specola i za tą cene raczej ciężko o coś lepszego. Olej jaki dokładnie stosuje to Specol Premium C3 5W40. Dla aut bez katalizaotra trójdrożnego lub DPF lałbym Specol Gold 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


po 2-3 tysiącach zmienił kolor na ciemniejszy, czyli ładnie myje silnik w środku

 

Wczoraj rzuciłem okiem do kart i Specol wcale nie ma jakiegoś wysokiego TBN, jest dość przeciętnie, więc z tą oceną mycia to bym uważał.

 


W necie można znaleźć analizy laboratoryjne niektórych produktów Specola i za tą cene raczej ciężko o coś lepszego.

 

Gulf jest trochę droższy, a ma wyższy TBN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe parametry ma valvoline synpower fe, a jest zdecydowanie tańszy niż reszta. Millers EE ma słaby parametr płynności na zimno.

Dobra pod uwagę biorę motula, valvoline. Myślę o tym Penrite, ale opakowanie 6 l bie jest mi do niczego potrzebne. AMSOIL nie ma aprobaty Forda?

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsoil 5W30 (ASL) ma aprobatę Forda. Co do Specola to Spec Gold jest całkiem dobry, 5W30 ma też aprobatę Forda, TBN na poziomie 10,4, więc też niemało, aczkolwiek mniej niż ASL, ten ma aż 12,6.

Asl nie ma odpowiedniej aprobaty Forda, która potrzebuje mój silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rzuciłem okiem do kart i Specol wcale nie ma jakiegoś wysokiego TBN, jest dość przeciętnie, więc z tą oceną mycia to bym uważał.

 

 

 

 

Gulf jest trochę droższy, a ma wyższy TBN.

 

 

A porównujesz oleje C3? Bo akurat m.in ze względu na spełnianie tej normy ma niski TBN. Gold ma wysoki. Na pewno za taką cene jest to dobry olej i wole lać 2x Specola co 10kkm  niż jakieś płynne złoto za 50zl/1l na 20kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej lać to co mówi producent tylko na sile próbować poprawić fabrykę? Ludzie to są zwykle cywilne silniki a nie jakies wyczynowe. W poprzednich lalem lotosa w obecnym totala i nigdy z praca silnikow nie bylo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej lać to co mówi producent tylko na sile próbować poprawić fabrykę? Ludzie to są zwykle cywilne silniki a nie jakies wyczynowe. W poprzednich lalem lotosa w obecnym totala i nigdy z praca silnikow nie bylo problemów.

Ale Total czy Elf to bardzo przyzwoite oleje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A porównujesz oleje C3? Bo akurat m.in ze względu na spełnianie tej normy ma niski TBN. Gold ma wysoki.

 

nie, porównywałem Golda 5W40 do analogicznego Gulfa GX. Oba FullSAPS więc można spokojnie porównywać.

Specol ma lepszą temp płynięcia, reszta jest na + dla Gulfa. Wspomniany TBN 10,4 vs 11,2 na korzyść Gulfa.

Co dziwne dane ze strony nie zgadzają się z danymi w karcie. Temp zapłonu na www jest 236*C, a w karcie 220*C.

 


Na pewno za taką cene jest to dobry olej i wole lać 2x Specola co 10kkm niż jakieś płynne złoto za 50zl/1l na 20kkm.

 

Tu pełna zgoda, też nie jestem wyznawcą lania nazw i marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jest... Do normalnego silnika HC lepsze... 

 

:ok: Patrzeć na parametry, normy i wymagania producenta i tyle. W nowoczesnych silnikach może się zepsuć tyle. że ten olej to jet ostatni problem  ;l  A nowoczesne oleje w kwocie 100-150zł za 5l są i tak lepsze niż najlepsze cuda 10 lat temu. Niektóre silniki jak były projektowane to nawet się nikomu nie przyśniło że takie oleje będą. Tylko wymieniać, jeżdżąc głównie w mieście, co 10-12kkm i tyle. 

 

 

Widziałeś ten bełkot? Do wątku pasuje jak ulał...

 
Po 10 sekundach wyłączyłem, reklam nie oglądam :)
 

Zalewałem Motule, zalewałem Millersy, teraz zalałem GM jakis olej. Nie widzę różnicy żadnej. Ale ja wymieniam maks co 12 tysięcy,

 
No dokładnie tak, i to wszystko. Lepiej tańszy olej częściej zmieniać, byle by spełniał to co producent podaje. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej do 1.4 tsi?

1. Motul specific,

2. Mobil 1 esp,

3. Castrol Titan?

Żaden. Po co Ci oleje low saps do benzyniaka? Chcesz mieć czysty silnik w środku i dobrze go ochronić, a przy tym nie wydać za dużo gotówki na olej, to szukaj jakiegoś markowego full sapsa, np Mobil 1 New Life, Valvoline Syn Power (bez dopisków), Motul X max. Castrol nie ma nic w ofercie dla takich silników, tzn ma na papierze, ale znowu z normą C3, czyli idealny do diesla z dpf i idealny do tsi :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VW dopuszcza 502.00, to żaden przez Ciebie wymieniony jej nie ma, za to mają one normę 504/507. Oleje z normą 502.00 to full sapsy i dają lepszą ochronę dla silnika, niż te z normą 504 lub 507. Najbardziej surowe normy dla silników benzynowych , bez znaczenia, czy silnik z przed dwóch dekad, czy nówka sztuka, mają BMW LL01 i MB 229.5. Jeśli wlejesz olej z którąś z tych norm do benzyniaka i będzie on mieścił się w widełkach lepkościowych, to jest dobrze, a na pewno lepiej, niż wlałbyś cudowny olej z normą 504.00 lub 507.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić olej w Focusie z obecnego Formuła F na coś lepszego.

Jak kupiłem auto był chyba zalany olejem valvoline.po zmianie ns Castrola egde pojawiły się stuki na zimno. Po zmianie na olej ford formuła f stuki są jakby mniejsze.

Mam takie typy:

1. Millers EE ECO,

2. Motul Specific 913 D

3. Penrite Vantage 5w30 - czy ktoś słyszał o tej firmie coś więcej?

Macie jakieś większe doświadczenie z olejami? Czy motule mają w bazie HC?

Ja kupuję w selgrosie shell 5w40 za 80zł i wiem, że przynajmniej podróba nie jest

http://selgros24.pl/Motoryzacja/Uklad-smarowania-i-oleje/Oleje-silnikowe/Shell-Polska-Sp-z-o-o-/SHELL-HELIX-ULTRA-5W40-4L-pp90337.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.