Skocz do zawartości

[KzAK] Nowe auto kl. B dla kobiety za ok. 50 kPLN


Pietro_M

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie rodzicielka jeździ Twingo z 2008 z benzynowym 1.2 16V, poszukuję następcy.

Założenia:

- klasa B, mile widziane 5 drzwi

- benzyna, najlepiej bez turbo

- klima (chętnie klimatronik), poduszki, elektryka szyb i lusterek

- auto ma posłużyć przez 10 lat (małe przebiegi głównie po mieście), dlatego mogła by być długa gwarancja i niskie koszty przeglądów

Kwota w temacie jest szacowana - jeśli trafi się coś za 60 tys. to też będzie rozważone.

Edytowane przez Pietro_M
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia ma wieloletnią gwarancję, ale nie wiem czym obwarowaną - fajnie wygląda Rio i podobno jeszcze nie ma "słynnego" czynnika w klimie

Może Corsa F 1.4 90KM - nieźle się odpycha, ma rozrząd na łańcuchu więc nie trzeba wymieniać paska po 6 latach i przebiegu np 30 tys.km, nie ma turbo i są płatne opcje przedłużenia gwarancji do 5lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za 50 tys. masz praktycznie każdy samochód klasy B, u popularnych producentów wersje "na wypasie". Musicie popatrzeć po parkingach, pochodzić po salonach i pojeździć demówkami! Bywa, że zwłaszcza kobiecie coś w którymś modelu może się po prostu nie spodobać  :phi: . Jak było Twingo, to może to nowe?  ;] Bardzo fajny samochód  :oki: , a zostanie pieniędzy na paliwo i opłaty przez kilka lat. Pamiętaj, że klasa B urosła do rozmiarów kompaktów poprzedniej generacji. Takie Clio czy Rio to są dość spore samochody  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było Twingo, to może to nowe? ;] Bardzo fajny samochód :oki: , a zostanie pieniędzy na paliwo i opłaty przez kilka lat. Pamiętaj, że klasa B urosła do rozmiarów kompaktów poprzedniej generacji. Takie Clio czy Rio to są dość spore samochody :phi: .

No właśnie nowe Twingo już się nie podoba. Prędzej Clio. :)

Kia Rio czy Corsa to fajne propozycje, ale czekam na następne, żeby było z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA RIO posiada łańcuch rozrządu, pośredni wtrysk i brak turbo w wersji benzynowej. Czyli nie ma się co popsuć.

Podobnie wygląda to w SWIFCIE, ale nie wiem, czy jeszcze są dostępne nowe, bo następca ma być w tym roku.

Oba mają stary czynnik w klimatyzacji, co również jest dość ważne w perspektywie dłuższego użytkowania.

 

Można jeszcze popatrzeć na C3-wchodzi nowy model, to pewnie będą promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może Corsa F 1.4 90KM - nieźle się odpycha, ma rozrząd na łańcuchu więc nie trzeba wymieniać paska po 6 latach i przebiegu np 30 tys.km,

 

 

tak ci się tylko wydaje że nie trzeba wymieniać ;] pojezdzij z niskim stanem oleju i sam usłyszysz że coś by trza było wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku roku mieliśmy ten sam dylemat - 50tys i klasa b.

Na starcie były clio, citroen c3, fiesta i corsa. Clio odpadło na starcie ze względu na wspomnienia problemów z poprzednim clio. Fiesty mamy 2 w rodzinie i nie chcieliśmy trzeciej. Został wiec c3 i corsa. Corsę dostaliśmy demo na weekend i sie bardzo spodobała. Silnik 1.4 75km - z tego co pamietam - wersja color Edition, wyosazenie dodatkowo pakiet opc w srodku, i ta nawigacja.

No i kupiliśmy to demo - 4 miesięczne, przebieg 2300km- za równo 50k zł.

Zonka bardzo zadowolona, ja jak jeżdżę to tez. Silnik do miasta wystarczający, na trasie skrzynia mógł aby być 6 biegowa. Spalanie miasto ok 7l, w trasie przy 90-100km/h ok 5,5l.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ci się tylko wydaje że nie trzeba wymieniać ;] pojezdzij z niskim stanem oleju i sam usłyszysz że coś by trza było wymienić

Zapewne tak, w końcu to "ten" olej smaruje "ten" łańcuch, ale na podstawie własnych doświadczeń z silnikami 14XEP (90KM i 63 tys.km przebiegu) i 14XER (100KM, jak na razie 3500 tys.km) nie widzę aby były one "łase" na olej :P

Pamiętam ze Pietro_M jeździł kiedyś skoda, wiec może nowa Fabia? za 53 tys.zł można było na rocznikowej wyprzedaży kupić fajną kombi z 1.2 110KM. Poniżej 50 tys. zł były hatchbacki w tej samej opcji z pakietem mixx i różnymi extrasami.

Z innej beczki jest też Meriva B, ale za 50tys.zł to tylko Essentia 1.4 100KM z pakietem startowym typu radio,klima, el.szyby i lusterka.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ze Pietro_M jeździł kiedyś skoda, wiec może nowa Fabia? za 53 tys.zł można było na rocznikowej wyprzedaży kupić fajną kombi z 1.2 110KM. Poniżej 50 tys. zł były hatchbacki w tej samej opcji z pakietem mixx i różnymi extrasami.

Z innej beczki jest też Meriva B, ale za 50tys.zł to tylko Essentia 1.4 100KM z pakietem startowym typu radio,klima, el.szyby i lusterka.

Jak dotąd miałem VW i 2 Ople.

Nie wiem, czy Skoda będzie stylistycznie pasować mojej mamie, ale na pewno podsunę tę propozycję.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rodzicielka jeździ Twingo z 2008 z benzynowym 1.2 16V, poszukuję następcy.

 

 

Jeśli chodzi o klasę B, to najlepsze wrażenie zrobił na mnie ostatnio Ford B-Max.

Auto niepopularne, ale moim zdaniem bardzo ciekawe.

Wydaje się, że dla kierowcy oferuje więcej miejsca niż Focus, duży prześwit 18 cm.

 

2016-Ford-B-Max-hatchback-interior.jpg

spor-ford-bmax-aksesuarlari.jpg

2016-Ford-B-Max-front-view-e143833239324

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie też chciałem podać B max oraz note, ale myślę, nie będę się wychylał...

B max zdecydowanie, siostra wahała się miedzy fabią 3, fiestą najnowszą a corsą D, ja proponowałem jej właśnie b Max, wybrała fabie 3 1.2 tsi, a teraz mowi, ze jednak mogla wziac b max.... z racji przestronnosci, jak wsiadla do b max to powiedziala, ze autobusu nie chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie też chciałem podać B max oraz note, ale myślę, nie będę się wychylał...

B max zdecydowanie, siostra wahała się miedzy fabią 3, fiestą najnowszą a corsą D, ja proponowałem jej właśnie b Max, wybrała fabie 3 1.2 tsi, a teraz mowi, ze jednak mogla wziac b max.... z racji przestronnosci, jak wsiadla do b max to powiedziala, ze autobusu nie chce....

 

Bez przesady z tym autobusem, auto jest dość krótkie i wąskie, za to poszło w górę.

Minus - z tyłu raczej dla dwóch osób, trzy chude na ścisk, ale to standard w klasie B.

W salonie bardzo fajnie się w nim siedziało, ciekawe jak sobie radzi w zakrętach.

Chociaż znając Forda, to zawieszenie powinno być bardziej niż poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd miałem VW i 2 Ople.

Nie wiem, czy Skoda będzie stylistycznie pasować mojej mamie, ale na pewno podsunę tę propozycję.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Sorki, pomyliłem Cie z innym użytkownikiem :mlot:

Rzadko spotykanym modelem w tej cenie jest też Lancia Y. Ogólnie trochę pachnie Pandą  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle $ to już bym celował w coś typu note, meriva, C3 Picasso, czy też wyżej wymieniony b-max

Wygodniejsze wsiadanie-wysiadanie, praktyczne i nie klaustrofobiczne wnętrze przy praktycznie tych samych wymiarach zewn. co klasa B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki, że odgrzewam temat ale miałem ten sam dylemat i już go rozwiązałem :)

 

Radziłem się wszystkich również dziennikarzy motoryzacyjnych.

 

Stanęło na nowym Hyundaiu i20, silnik 1,2  84KM.

Autko śliczne a poza tym za 51 tys. (po zniżkach) ma m. in.: reflektory projekcyjne, światła dzienne LED, doświetlanie zakrętów, czujniki zmierzchu, czujniki deszczu, grzane lusterka, fotele ptrzednie i kierownicą, klinę, radio z bluetooth, usb i sterowaniem z kierownicy, tempomat, czujniki parkawania, stację dokującą do smartphona, alusy i ... nie chce mi się już więcej wymieniać.

 


Samochodzik tak mi się spodobał,   :oki:  że zamówiłem też sobie taki tylko biały z czarnymi dodatkami. Żony jest brązowy z brązowo szarą tapicerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odgrzewam temat ale miałem ten sam dylemat i już go rozwiązałem :)

 

Radziłem się wszystkich również dziennikarzy motoryzacyjnych.

 

Stanęło na nowym Hyundaiu i20, silnik 1,2  84KM.

Autko śliczne a poza tym za 51 tys. (po zniżkach) ma m. in.: reflektory projekcyjne, światła dzienne LED, doświetlanie zakrętów, czujniki zmierzchu, czujniki deszczu, grzane lusterka, fotele ptrzednie i kierownicą, klinę, radio z bluetooth, usb i sterowaniem z kierownicy, tempomat, czujniki parkawania, stację dokującą do smartphona, alusy i ... nie chce mi się już więcej wymieniać.

 

Samochodzik tak mi się spodobał,   :oki:  że zamówiłem też sobie taki tylko biały z czarnymi dodatkami. Żony jest brązowy z brązowo szarą tapicerką.

 

nie chcę mącić Twojego świetnego samopoczucia, ale 51 tys za autko klasy B ze słabym silnikiem to nie jest jakiś rewelacyjny deal .

Ale ważne żebyś był zadowolony. W sumie i20 to jedno z lepszych aut w tej klasie imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę mącić Twojego świetnego samopoczucia, ale 51 tys za autko klasy B ze słabym silnikiem to nie jest jakiś rewelacyjny deal .

Ale ważne żebyś był zadowolony. W sumie i20 to jedno z lepszych aut w tej klasie imho

 

Ale ma tempomat, BT, alusy itp. - całkiem dobre wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Samochodzik tak mi się spodobał, :oki: że zamówiłem też sobie taki tylko biały z czarnymi dodatkami. Żony jest brązowy z brązowo szarą tapicerką.

 

Nie czyń tego, za te pieniądze kup sobie używane Mondeo albo innego Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odgrzewam temat ale miałem ten sam dylemat i już go rozwiązałem :)

 

Radziłem się wszystkich również dziennikarzy motoryzacyjnych.

 

Stanęło na nowym Hyundaiu i20, silnik 1,2  84KM.

Autko śliczne a poza tym za 51 tys. (po zniżkach) ma m. in.: reflektory projekcyjne, światła dzienne LED, doświetlanie zakrętów, czujniki zmierzchu, czujniki deszczu, grzane lusterka, fotele ptrzednie i kierownicą, klinę, radio z bluetooth, usb i sterowaniem z kierownicy, tempomat, czujniki parkawania, stację dokującą do smartphona, alusy i ... nie chce mi się już więcej wymieniać.

 

Samochodzik tak mi się spodobał,   :oki:  że zamówiłem też sobie taki tylko biały z czarnymi dodatkami. Żony jest brązowy z brązowo szarą tapicerką.

Troszku masakra na tle innych producentow. Zbieram sie z opinia o tym wynalazku bo juz 7kkm zrobilem. Jedno z gorszych aut jakim jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku masakra na tle innych producentow. Zbieram sie z opinia o tym wynalazku bo juz 7kkm zrobilem. Jedno z gorszych aut jakim jezdzilem.

To daj coś na prv.

Bo moja ocena jest inna. I to właśnie na tle innych aut tej klasy.

A przy zakupie szalę przeważyła opinia byłego naczelnego Motoru i jeszcze jednego motoryzacyjnego z TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Baleno, Ford Fiesta. To sa moje typy :ok:

Fiesta OK.

Baleno przeciwnie. Byłem na prezentacji w salonie na Górczewskiej. Nawet Jarek Maznas (zwany Łysym), zaproszony by promować, nic nie powiedział :facepalm: .

Jestem wysoki, siedziałem w środku i linia dachu zasłaniała mi drogę.

Poza tym nie wiem czy lubisz dwóch obściskujących się facetów. Ale tra reklama. Suzuki łączy przeciwności. :chory:

Wiem. Jestem homofobem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rodzicielka jeździ Twingo z 2008 z benzynowym 1.2 16V, poszukuję następcy.

Założenia:

- klasa B, mile widziane 5 drzwi

- benzyna, najlepiej bez turbo

- klima (chętnie klimatronik), poduszki, elektryka szyb i lusterek

- auto ma posłużyć przez 10 lat (małe przebiegi głównie po mieście), dlatego mogła by być długa gwarancja i niskie koszty przeglądów

Kwota w temacie jest szacowana - jeśli trafi się coś za 60 tys. to też będzie rozważone.

 

Osobiście za tę cenę wziąłbym focusa

http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-trend-1-6-105km-bialy-2016-rok-od-reki-ID6yoFvX.html 

 

Kompakty jednak bardziej wytrzymałe są i bezpieczne, a jak widzisz cena ta sama. Jakościowo też są i trwalsze. Sprzęgła hydrauliczne a nie na lince. Itp itd.

 

Ewentualnie coś bardziej z jajem

http://otomoto.pl/oferta/nissan-juke-visia-ID6yl4En.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę też Swifta ale to niestety nie tylko moją opinią plastikowa tandeta. Sorki. :piwko:

Ja też i tutaj całkowicie się zgadzam  :ok: , tandeta. Samochód z poprzedniej epoki  :facepalm: . Brzydki, plastikowy i zaprojektowany bez pomyślunku, a wykonany po taniości. Jedyną zaletą Swifta jest to, że na tle konkurencji fajnie jeździ  :oki: . Ktoś może powie, że o to właśnie chodzi w samochodach  :phi: , ale sporo kierowców ma też inne priorytety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd miałem VW i 2 Ople.

Nie wiem, czy Skoda będzie stylistycznie pasować mojej mamie, ale na pewno podsunę tę propozycję.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

To ja będzie to niech się przysiądzie też do rapida, będzie ciut wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będzie to niech się przysiądzie też do rapida, będzie ciut wygodniej.

Ciekawe czy w Rapidzie zmodyfikowali uszczelki drzwiowe. W zeszłym roku w ASO byly akcje na wycinanie dziur w uszczelkach, bo gdy drzwi były zamknięte to gumy zatykały otwory odpływowe i woda wciekająca do wewnątrze drzwi nie wyciekała dołem tylko wlewała się do kabiny  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną zaletą Swifta jest to, że na tle konkurencji fajnie jeździ :oki: .

Prawda Suzuki fajnie jeździ i się mało psuje. :oki: Żona takim w 6 lat zrobiła 160 tys. km. Ale niestety to jest plastikowa tandeta. :(

Za to o i20 chodza opinie, ze katalizatory nie wytrzymuja 100tkm (z reszta Suzuki tez sie to zdarza :hehe:), sprzegla tez nie grzesza trwaloscia. A czytalem tez, ze jeden uzytkownik po zadzialaniu systemu stop-start odjechal na lawecie, bo auto wykonalo tylko pierwsza z pary czynnosci :bzik: jakos o blizniaczych autach Kia mniej slychac takich rewelacji. :hmm:

Za to i20 imho ladne i z tego co piszesz niezle wyposazone :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wpisane hultaj i20 / swift.  Brałem pod uwagę też Swifta ale to niestety nie tylko moją opinią plastikowa tandeta. Sorki. :piwko:

I20 jest wykonane lepiej w srodku i lepiej wyciszone. W calej reszcie Swift bije na glowe koreanczyka. Zawieszenie, prowadzenie, osiagi, wyposazeniem w sredniej wersji. Oswieteniem zegarow, wnetrza itd. Oczywiscie i20 jest ze dwa razy wieksze wiec nie ma co porownywac. Ale juz vs Fiesta to biore Forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jedyną zaletą Swifta jest to, że na tle konkurencji fajnie jeździ  :oki: .

 

Prawda Suzuki fajnie jeździ i się mało psuje. :oki:  Żona takim w 6 lat zrobiła  160 tys. km. Ale niestety to jest plastikowa tandeta. :(

Hyundai zepsul sie juz dwa razy w przeciagu pol roku. Start stop sie wlaczyl i juz auto nie zapalilo. Ostatnio swiecila kontrolka niezapietych pasow. W sumie 5 dni autem zastepczym. W Suzuki leje paliwo i jezdze. W tandecie oczywiscie ale sie nie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.