Skocz do zawartości

Interkom....


Rekomendowane odpowiedzi

...czyli jak wywalić kase do śmieci  :facepalm:

Zanabyłem dorgą kupna PackTalk'a i po zamontowaniu okazało się, że..... to nic nie dający gadżet doklejany do kasku.

O ile radio jeszcze słychać do 80km/h to powyżej zaczyna być słabo.

Funkcji interkomu co prawda jeszcze nie miałem możliwości przetestować, ale połącznie bluetooth z telefonem i prowadzenie rozmowy możliwe jest jedynie na postoju  :ogien:  - w trakcie jazdy słychać g....wno  :facepalm:

Tak, jeżdzę bez db kilera, ale z całą pewnościa istnieją znacznie głośniejsze wydechy niż mój - bez przesady.

Słuchwka założona do Shoei NXR, w którym świszczy, pi...dzi, wyje - taka japońska techologia 

 

 

PS. Co do jakości zastosowanych przetworników (głośników/słuchawek) aż żal się wypowiadać. Już chyba każde chińskie gówno za 20PLN z bazaru gra znacznie lepiej niż to co dostajemy w zestawie. Pojęcie basu tudzież niskich tonów jest jak widać obce producentom tego sprzętu.

 

Ostatnią szansę jaką tu widzę to przemontowanie słuchwaki do cichszego szubiego, ale z tym może być problem, gdyż producent dostarcza jedynie 1 kpl montażowy i trzeba zdaje się wybulić kolejne 250PLN na oddzielny zestaw audio.

 

Generalnie nie polecam  :no:

 

Tak się chciałem wyżalić przy poniedziałku  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli jak wywalić kase do śmieci  :facepalm:

Zanabyłem dorgą kupna PackTalk'a i po zamontowaniu okazało się, że..... to nic nie dający gadżet doklejany do kasku.

O ile radio jeszcze słychać do 80km/h to powyżej zaczyna być słabo.

Funkcji interkomu co prawda jeszcze nie miałem możliwości przetestować, ale połącznie bluetooth z telefonem i prowadzenie rozmowy możliwe jest jedynie na postoju  :ogien:  - w trakcie jazdy słychać g....wno  :facepalm:

Tak, jeżdzę bez db kilera, ale z całą pewnościa istnieją znacznie głośniejsze wydechy niż mój - bez przesady.

Słuchwka założona do Shoei NXR, w którym świszczy, pi...dzi, wyje - taka japońska techologia 

 

 

PS. Co do jakości zastosowanych przetworników (głośników/słuchawek) aż żal się wypowiadać. Już chyba każde chińskie gówno za 20PLN z bazaru gra znacznie lepiej niż to co dostajemy w zestawie. Pojęcie basu tudzież niskich tonów jest jak widać obce producentom tego sprzętu.

 

Ostatnią szansę jaką tu widzę to przemontowanie słuchwaki do cichszego szubiego, ale z tym może być problem, gdyż producent dostarcza jedynie 1 kpl montażowy i trzeba zdaje się wybulić kolejne 250PLN na oddzielny zestaw audio.

 

Generalnie nie polecam  :no:

 

Tak się chciałem wyżalić przy poniedziałku  :(

 

HJC RPHAST - moge nawijac bez problemu do 140km/h.  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

 

Przecież "baza" (ten plastik z kabelkami) jest wypinana z uchwytu i możesz przenieść do innego kasku. 

Edytowane przez mops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC RPHAST - moge nawijac bez problemu do 140km/h.  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

 

Przecież "baza" (ten plastik z kabelkami) jest wypinana z uchwytu i możesz przenieść do innego kasku. 

 

No, ale przylepce na klej z rzepami do montażu słuchawek są raczej jednorazowego użytku. Chyba, żeby je odkleić na chama a ew. poźniej dołożyć siakiegoś kleju jakby nie łapało w nowym kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przylepce na klej z rzepami do montażu słuchawek są raczej jednorazowego użytku. Chyba, żeby je odkleić na chama a ew. poźniej dołożyć siakiegoś kleju jakby nie łapało w nowym kasku.

 

http://tnij.org/xofohgxogarniesz....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Duśką gadamy do jakiś 140km/h bez większych problemów, a jak gadam przez telefon i jadę do 80km/h to mało kto się połapie że to zestaw a szybciej to pytają czy jadę samochodem ;] więc nie Scala winna tylko kask :P albo montaż i precyzyjne umiejscowienie głośników. W Scali Rider w zestawie do montażu są 3 typy mocowań jedno zaciskane i dwa na klej, więc może jednak coś Ci tam zostało? Poza tym można dokupić same mocowania na kask jako akcesorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elCiapek jako użytkowani od ponad dwóch lat i prawie 30kkm Scala G9x, a od miesiąca PAcktalka w 95% się z Tobą nie zgadzam ;] .

 

Do NXR nie musiałeś kleić bazy bo śmiało można użyć metalowej ”wsuwki”, ale jak już przykleiłeś i chcesz usunąć to grzej suszarka i powoli delikatnie odklejaj….

 

Słuchać radio/muzykę czy rozmawiać przez BT na pewno MOŻNA  jadać więcej niż 80km/h ! dopiero powyżej ~140-150 zaczynają się robić małe schody z rozmowa po BT, ale jest na tyle wyraźnie by dać sygnał do zwolnienia i ugadanie się gdzie jechać dalej etc ;) …

 

 

Rozmowa telefoniczna żaden problem spokojnie 120km/h i rozmówca się dziwi, ze jedziesz motorkiem ;). Wiec sorry, ale jak piszesz, ze słychać  „G” to ewidentnie jest coś IMO nie tak w połączeniu PT-telefon <- reset ustawień i parowanie jeszcze raz. +   najlepiej wgranie najnowszego SOFT-a o ile nie masz…

 

 

Jeżdżę XR1100 i żadnych niedogodności nie zauważyłem. Brat od 5lat ma Scale G9 początkowo XR1100, a od dwóch sezonów NXR i również nie narzeka !

 

Ja również testowałem  NXR ze Scala i żadnej różnicy w działaniu względem XR1100-NXR nie zauważyłem wręcz bym powiedział, że NXR to minimalnie cichszy kask ..

 Rzepy do montażu słuchawek to tylko z teorii są jednorazowe ;) kilka razy były odklejane i dalej elegancko kleiły ;) Jak chcesz na upartego możesz w Castoramie kopic kawałek do przyklejenia ;)

 

Mogę się zgodzić co do dźwięku ze słuchawek, że jest bez polotu :skromny: , ale jest JACK i jak ktoś chce to na upartego może zrobić „przeszczep” głośników ze słuchawek KOSS PORTA PRO gra pięknie :D 8] , albo podłączyć dokanałówki.

 

Mnie najbardziej w dostarczonych słuchawkach denerwowała długość przewodu w PAckTalku IMO jest go zdecydowanie za dużo i musiałem się mocno napocić by go upchnąć :no:  :no: . W G9x długość była szyta na miarę :ok: .

 

Na razie mogę się doczepić do Softu. Kilka razy zdarzyło mi się,  że raz komunikaty w słuchawce były głośne a po chwili ciszej, po czym wróciło do normy, albo nie mogłem zatrzymać skanu stacji radiowych :no:  …

 

AAAaa swoja droga w trase >50km zakładam stopery(UVES SNR 34) i pięknie słychać to co TRZEBA  ;] ;]

 

Podsumowując ja JAK NAJBARDZIEJ POLECAM ;]   G9x :ok:  :ok:  :ok:  / PackTalk  :ok:  :ok:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli jak wywalić kase do śmieci :facepalm:

Zanabyłem dorgą kupna PackTalk'a i po zamontowaniu okazało się, że..... to nic nie dający gadżet doklejany do kasku.

O ile radio jeszcze słychać do 80km/h to powyżej zaczyna być słabo.

Funkcji interkomu co prawda jeszcze nie miałem możliwości przetestować, ale połącznie bluetooth z telefonem i prowadzenie rozmowy możliwe jest jedynie na postoju :ogien: - w trakcie jazdy słychać g....wno :facepalm:

Tak, jeżdzę bez db kilera, ale z całą pewnościa istnieją znacznie głośniejsze wydechy niż mój - bez przesady.

Słuchwka założona do Shoei NXR, w którym świszczy, pi...dzi, wyje - taka japońska techologia

PS. Co do jakości zastosowanych przetworników (głośników/słuchawek) aż żal się wypowiadać. Już chyba każde chińskie gówno za 20PLN z bazaru gra znacznie lepiej niż to co dostajemy w zestawie. Pojęcie basu tudzież niskich tonów jest jak widać obce producentom tego sprzętu.

Ostatnią szansę jaką tu widzę to przemontowanie słuchwaki do cichszego szubiego, ale z tym może być problem, gdyż producent dostarcza jedynie 1 kpl montażowy i trzeba zdaje się wybulić kolejne 250PLN na oddzielny zestaw audio.

Generalnie nie polecam :no:

Tak się chciałem wyżalić przy poniedziałku :(

ja mam cardo scala q3 i spokojnie w okolicach stówki można gadać. Radio to kwestia drugorzędna i zależy od stacji. Jedna super, inna słabo słyszalna. Pewnie zależy od zasięgu i wielu innych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do NXR nie musiałeś kleić bazy bo śmiało można użyć metalowej ”wsuwki”, ale jak już przykleiłeś i chcesz usunąć to grzej suszarka i powoli delikatnie odklejaj….

Nie, nie. Użyłem klipsu. Jedynie te mocowania z rzepem na słuchawki kleiłem do kasku

 

 

Rozmowa telefoniczna żaden problem spokojnie 120km/h i rozmówca się dziwi, ze jedziesz motorkiem . Wiec sorry, ale jak piszesz, ze słychać  „G” to ewidentnie jest coś IMO nie tak w połączeniu PT-telefon <- reset ustawień i parowanie jeszcze raz. +   najlepiej wgranie najnowszego SOFT-a o ile nie masz…

Soft wgrany najnowszy. To całe ustrojstwo "gada" po prostu bardzo cicho, przy czym radio daje radę, więc nie jest to kwestia tego, że głośniej grać nie może. Phone to LG G4 - wszystko podkręcone na max głośność  :nie_wiem:

 

 

Ja również testowałem  NXR ze Scala i żadnej różnicy w działaniu względem XR1100-NXR nie zauważyłem wręcz bym powiedział, że NXR to minimalnie cichszy kask ..

Wszystko zależy do czego się porównuje. Przy zestawieniu z leciwym S1PRO NXR wypada bardzo słabo w kwestii hałasu

 

 

Mogę się zgodzić co do dźwięku ze słuchawek, że jest bez polotu  , ale jest JACK i jak ktoś chce to na upartego może zrobić „przeszczep” głośników ze słuchawek KOSS PORTA PRO gra pięknie :D  , albo podłączyć dokanałówki.

 

Zorientuje się z tymi opcjonalymi głośnikami to może być strzał w 10  :ok:

 

Edyta: Poszperałem trochę i i byłbym skłonny się zabawić w ten przeszczep z KOSS PORTA PRO. Pytanie czy Ty to robiłeś ew. ktoś ze znajmoych robił? Czy wielkość przetworników będzie pasować? Co z kabelkami - trzeba sztukować, czy może oryginały da się upchnąć?

Edytowane przez elCiapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wgrany najnowszy. To całe ustrojstwo "gada" po prostu bardzo cicho, przy czym radio daje radę, więc nie jest to kwestia tego, że głośniej grać nie może. Phone to LG G4 - wszystko podkręcone na max głośność

hmmmm. Cos mi nie pasuje, ze dla radia jest oki, a dla reszty slabo...

A wiesz, ze ustawienia gloscnosci w telefonie, a w Scali to dwa rozne tematy. ;) ? Jak słuchasz muzyki/radia i kręcisz rolka ustawiasz glosnosc TYLKO dla radia/muzyki, jak rozmawiasz przez Telefon to kręcąc ustawiasz glosnosc TYLKO dla rozmowy telefonicznej., a podczas komunikatow glosnosc TYLKO dla nich.

Masz zainstalowana APKe CARDO SmartSet ?

 

 

 

Edyta: Poszperałem trochę i i byłbym skłonny się zabawić w ten przeszczep z KOSS PORTA PRO. Pytanie czy Ty to robiłeś ew. ktoś ze znajmoych robił? Czy wielkość przetworników będzie pasować? Co z kabelkami - trzeba sztukować, czy może oryginały da się upchnąć?

 

Ostanio robilem to u brata w NXR + Scala G9. W G9 był o tyle problem, ze ten zestaw nie ma jeszcze JACKa. Odlutowalem stare glosniki i w ich miejsce wlutowałem nowe. Kable zostały standardowe z zestawu Scali.

Dokladnie tak jak tutaj.

https://www.youtube.com/watch?v=JqZn_oCHVS4

 

Pamietaj, ze usuwając "cycek" traci się na zawsze możliwość przyczepienia ich do pałąka z zestawu !

My dodatkowo pilnikiem spiłowalismy spod glośnika, żeby sam przetwornik był cieńszy. + trzeba usunąć plastikowa zaślepkę pod która są luty.

Na srednice mieszcza się na styk, a na grubość są delikatnie grubsze, ale w niczym to nie przeszkadza.

 

Majac JACKa pewnie skrocilbym kable z zestawu KOSSa ...

Co do słuchawek podalem tylko przykład , jak znajdziesz inne co będą pasować mogą być i inne ;)

Edytowane przez SzMuD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


hmmmm. Cos mi nie pasuje, ze dla radia jest oki, a dla reszty slabo...
A wiesz, ze ustawienia gloscnosci w telefonie, a w Scali to dwa rozne tematy. ? Jak słuchasz muzyki/radia i kręcisz rolka ustawiasz glosnosc TYLKO dla radia/muzyki, jak rozmawiasz przez Telefon to kręcąc ustawiasz glosnosc TYLKO dla rozmowy telefonicznej., a podczas komunikatow glosnosc TYLKO dla nich.
Masz zainstalowana APKe CARDO SmartSet ?

O tym nie wiedziałem, aczkolwiek i tak zawsze kręce żeby podgłośnić przy przełączaniu się pomiędzy źródłami dźwięku, więc chcąc nie chcąc "nieświadomie" o tym wiem  :phi:

Apka zainstalowana

 


Ostanio robilem to u brata w NXR + Scala G9.

Ok, pokombinuje i ja.

 


Co do słuchawek podalem tylko przykład , jak znajdziesz inne co będą pasować mogą być i inne

Sporo tego jest na rynku i ciężko się przez to przebić, dlatego preferuje rozwiązania już sprawdzone. Na te KOSSy pewnie bym nie zwrócił uwagi jakbym poszukiwał czegoś na podmianę, a tak widzisz niespodzianka. Podobno nieźle grają, cena nie wygórowana, więc wydają się być w sam raz. Jedyne co mnie martwi to impedancja. KOSSy maja zdaje sie 60ohm, ale co siedzi w PackTalk'u tego nie wiem. Jeśli to jest coś pokroju 8ohm jak z tego filmiku co wrzuciłeś to może być trochę słabo. Pamiętasz co było u brata w G9? Był jakiś nadruk na przetwornikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem, aczkolwiek i tak zawsze kręce żeby podgłośnić przy przełączaniu się pomiędzy źródłami dźwięku, więc chcąc nie chcąc "nieświadomie" o tym wiem  :phi:

Apka zainstalowana

 

Potwierdzam, w apce możesz zobaczyć poziomy głośności dla wszystkich trybów pracy Packtalka.

Polecam też, żebyś sprawdził palcem, wciskając go między wyściółkę kasku a ucho, na jakiej wysokości masz dziurę w uchu, a na jakiej jest zamontowany głośnik :)  Moja kobieta też narzekała, że słyszy wszystkich bardzo słabo i okazało się, że miała głośniki zamontowane o jakieś 0,5-1cm za wysoko. Różnica ponoć była ogromna, jak je zaczepiłem poprawnie. Kit z tym, że ma głośny kask i powyżej 90km/h nie słyszy absolutnie nic poza wiatrem  ;)

Z własnego doświadczenia wiem, że przy 140km/h można spokojnie gadać (C3Pro i motocykl bez szyby), a opcja zwiększania głośności przy dużych szumach otoczenia odczuwalnie działa.

 

Jak już wszyscy się żalą i mówią o wadach PT, to ja też dorzucę swoje obserwacje  ;]

1) Przy dołączaniu 3. osoby do paczki (przez DMC) udało mi się spowodować, że PT wyłączał się sam od razu po statusie i nie pozwolił zrobić czegokolwiek. Musiałem się trochę nagimnastykować, żeby przywrócić go do użytku bez podłączania do kompa i restartowania ustawień.

2) Czasami jak odpalę radio, żeby grało w tle interkomu, to nie można go wyłączyć i trzeba brutalnie restartować urządzenie (tj. jednocześnie przód + dół)

3) Podłączenie GPS pod dedykowany kanał BT GPS powoduje, że jest on 2x mono i ma dużo gorszą jakość niż np. telefon. Także słuchanie muzyki z nawigacji totalnie odpada.

4) Puszczenie muzyki poprzez BT z telefonu powoduje, że dźwięk się strasznie tnie. Tak jakby nie nadążał z buforowaniem. Telefon z innymi słuchawkami BT nie robi takich problemów.

 

Co do samych słuchawek, to jest też opcja kupienia dedykowanych do interkomów. Np. te są polecane: http://www.webbikeworld.com/r5/iasus-xsound-3-speaker-review/

Nie musiałbyś nic przerabiać, ale za to pewnie cena jest wyższa.

 

Podsumowując, z PT jestem bardzo zadowolony i jest o całe lata świetlne lepiej niż gdy jeździłem z Midlandem BT Next-C, któremu łamały się wtyczki, zalewało go podczas jazdy w deszczu, albo bardzo łatwo wyłamywały się anteny (które swoją drogą ciężko było otworzyć na czuja, nie patrząc na nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOSSy maja zdaje sie 60ohm, ale co siedzi w PackTalk'u tego nie wiem. Jeśli to jest coś pokroju 8ohm jak z tego filmiku co wrzuciłeś to może być trochę słabo. Pamiętasz co było u brata w G9? Był jakiś nadruk na przetwornikach?

Właśnie sprawdzilem, na głośnikach brak jakichkolwiek oznaczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzilem, na głośnikach brak jakichkolwiek oznaczeń

 

Za późno  :hehe:  ;l

KOSSy już zamówiłem  :phi:

Głośniki z zestawu polecą do Szubiego, bo jest cichszy

A te z KOSSa to świszczącego Szoi - mam jedynie nadzieje, że PT uciągnie 60ohmow i cos tam będzie słychać

Dzięki za podrzucenie pomysłu  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno :hehe:;l

KOSSy już zamówiłem :phi:

Głośniki z zestawu polecą do Szubiego, bo jest cichszy

A te z KOSSa to świszczącego Szoi - mam jedynie nadzieje, że PT uciągnie 60ohmow i cos tam będzie słychać

Dzięki za podrzucenie pomysłu :oki:

No problemo :oki:

Zamowiles te portapro, czy jakieś inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla potomnych dodam, że jak ktoś chce mieć od razu dobry interkom  ;] to polecam INTERPHONE F5MC.

I linka: http://www.interphone.com/en/products/intercoms/interphone-f5mc/20438

 

własnie zamówiłem... znalazłem na przecenie podwójny zestaw za 1300zł :) 

będę testował :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zamówiłem... znalazłem na przecenie podwójny zestaw za 1300zł :)

będę testował :)

Będziesz zadowolony. Wszystko w nim śmiga super. Basy i głośność bardzo dobra. Tylko jak się jedzie grubo ponad jeden Mach to basy mniej słychać ale głośność jest taka że łeb urywa  ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz coś więcej, jaka jakość rozmów, na jaką odległość max realnie działają itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, jaka jakość rozmów, na jaką odległość max realnie działają itp. 

 

To co przetestowałem:

- polaczenie telefoniczne ...rozmawialem przez telefon jadac z predkoscia do 100-110km/h i dawalo rade. Osoba rozmawiajaca przez telefon wyraznie slyszala ze "glowa jest w czyms zamknieta - efekt puszki". Co do jakosci ... to przy predkosciach do 80km/h nie ma najmniejszego problemu, przy predkosciach okolo 100-110 ... pojawiaja sie problemy ze zrozumieniem .. ale wystarczylo mowic wolniej ... i problem ustepował.

- korzystanie z nawigacji i odtwarzacza (jednoczesnie) ... swietna sprawa ... muzyka sobie leci a yanosik informowal mnie o roznych zdazeniach ... przerywajac muzyke a potem wznawiajac.

- jako bonus (bo nie ma tego w opisie) jest radio - bez RDS ... ale tez daje rade.

- rozmowa w ramach polaczenia intercom - tutaj sprawdzilem to jadac z pasazerem - nie bylo najmniejszych problemow z rozmowa. Jezeli chodzi o zasieg ... sprawdzalem tylko do około 200m. Intercom przekazuje dźwięk po wykryciu głosu - samego szumu .. nie przekaże.

 

Generalnie ...powyzej 120km/h w moim kasku XLite 1003 robilo sie glosno, nie wiem czy to nie dlatego, ze usunalem pianki a w ich miejsce wlozylem sluchawki.

Jednak obluga, jakos jest dla mnie wiecej niz zadowalajaca.

Montaż banalnie prosty - musialem jedynie delikanie (1mm) powiekszyc otwor na sluchawki.

Jakość - jestem mile zaskoczony jakoscią. Wszystkie elementy maja coś w rodzaju gumowej powloki.

Obsługa - banalnie prosta.

 

Gdy urzadzenia sa polaczone w trybie intercom a ktos zadzwoni do mnie ... polaczenie jest przerywane ... odbieram telefon ... a po zakonczeniu rozmowy , intercomy sa automatycznie laczone.

 

Korzystam z tego intercomu od okolo 3 tygodni.

Na razie czesciej w miescie, kilka razy w trasie.

Daje rade w silnym i dlugim deszczu (wtyczka od zestawu wchodzi ciasno do intercomu).

Bateria ..tez dlugo działa. Kilka dni uzywania radia, potem wyjazd 6h w tym korzystanie z odtwarzacza mp3 w telefonie ...a potem z odtwarzacza i navi jednoczesnie ...nastepnie ze 2 dni uzywanie radia (dojazd i powrot z pracy - s wumie okolo 1-1,5h dziennie) ..... i dopiero wtedy musialem naladowac urzadzenie.

 

Nie wiem tez jak wyglada jakosc uchwytu ktory chcemy przykleic do kasku (ja wykorzystalem uchwyt wsuwany na kask)

 

Niestety ... wtyczka interkomu/zasilacza jest mniejsza od microusb ...wiec wyjezdzajac gdzies dalej trzeba wziac ze soba kabelek (albo kabelek z zasilaczem z usb).

 

Wg instrukcji ..moj intercom moze byc sparowany na raz z 2ma innymi intercomami ... nie sprawdzalem czy polaczy sie z intercomami innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego intercomu od okolo 3 tygodni.

Na razie czesciej w miescie, kilka razy w trasie.

Daje rade w silnym i dlugim deszczu (wtyczka od zestawu wchodzi ciasno do intercomu).

Bateria ..tez dlugo działa. Kilka dni uzywania radia, potem wyjazd 6h w tym korzystanie z odtwarzacza mp3 w telefonie ...a potem z odtwarzacza i navi jednoczesnie ...nastepnie ze 2 dni uzywanie radia (dojazd i powrot z pracy - s wumie okolo 1-1,5h dziennie) ..... i dopiero wtedy musialem naladowac urzadzenie.

 

Nie wiem tez jak wyglada jakosc uchwytu ktory chcemy przykleic do kasku (ja wykorzystalem uchwyt wsuwany na kask)

 

Niestety ... wtyczka interkomu/zasilacza jest mniejsza od microusb ...wiec wyjezdzajac gdzies dalej trzeba wziac ze soba kabelek (albo kabelek z zasilaczem z usb).

 

Wg instrukcji ..moj intercom moze byc sparowany na raz z 2ma innymi intercomami ... nie sprawdzalem czy polaczy sie z intercomami innych firm.

 

dzięki za opis :ok:

za niecałe 100$ to ciekawa opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu jest test (po rosyjsku) i za dobrze to ten intercom nie wypadł.

 

Choć znalazłem też inną opinię - uważam że 110km pogadasz sobie na naked'zie i w kasku klasy LS. Ja ostatnio przy 140 rozmawiałem z plecaczkiem ale trzeba było się dobrze wsłuchiwać. Warunki są różne przy różnych motocyklach, kaskach i pogodzie. Dodam tylko, że nie mam odniesienia do innych interkomów. Moje oczekiwania jak na razie spełniają na 100%.

 

Edytowane przez `jacek`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że pogadali sobie chłopaki na postoju na 300m?

 

Jeden nawet jechał  z jakąś minimalną prędkością i dobra jakość była do 100m. Później gościa widział (300m) i nie słyszał a sam stał moto :no:

Edytowane przez `jacek`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden nawet jechał z jakąś minimalną prędkością i dobra jakość była do 100m. Później gościa widział (300m) i nie słyszał a sam stał moto :no:

Tyle, że zasięg to nie jest najbardziej istotna sprawa przy tego typu sprzęcie, przynajmniej dla mnie. Miałem nadzieję dowiedzieć się, jak długo działa na jednym ładowaniu, czy ma różnicowy mikrofon i jak sobie radzi z redukcją szumu, jak głośno można toto podkręcić. Zasięg jest dopiero na którymś miejscu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będziesz zadowolony. Wszystko w nim śmiga super. Basy i głośność bardzo dobra. Tylko jak się jedzie grubo ponad jeden Mach to basy mniej słychać ale głośność jest taka że łeb urywa ;]

No i mam. Wszystko fajnie, ale w moim neotec straszliwie szumi, gwiżdże. Muszę zmienić miejsce mocowania może coś to da. Jak jadę moto z szybą to jest super, ale na nekedzie ucho boli po 15 minutach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maly update.

 

Kilka dni temu sprawdzilem dzialanie opcji intercom na 2 motocyklach.

- zasieg .... dobra jakosc to max 300m

- jakosc rozmow - 2 kaski szczekowe - niezaleznie od predkosci (testowane do 130km/h) jakosc bardzo dobra. Rozmawiajac z kolega mialem wrazenie ze rozmawiam z nim przez komorke, brak szumow (przy otwartej szybie i podniesionej szczece (testowane do 90km/h))

- czas działania - jazda 3h w trybie intercom + 1h radio + 30 min sluchanie mp3 - i nad dziala .. nie domaga sie ladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podbiję temat.

Natchniony wątkami o wymianie słuchawek w Scali, dorwałem na allegro oryginalne nowe przetworniki do Sennheizer-ów EH 350, w cenie 24zł za sztukę.

Impedancja przetworników taka sama jak w mojej Scali G4 - 32 Ohmy. Po wymianie rewelacja.

Jak ktoś szuka tańszej alternatywy do polecanych wyżej słuchawek to polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Za późno  :hehe:  ;l

KOSSy już zamówiłem  :phi:

Głośniki z zestawu polecą do Szubiego, bo jest cichszy

A te z KOSSa to świszczącego Szoi - mam jedynie nadzieje, że PT uciągnie 60ohmow i cos tam będzie słychać

Dzięki za podrzucenie pomysłu  :oki:

 

I jak efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak efekty?

 

Hmmm....

Pizgnąłem Scale w kąt po jednym użyciu i póki co dałem sobie spokój z podmianą przetworników  :phi:

Nie pierwsza i nie ostatnia fanaberia 

A wszystko jak zwykle przez kobiety - miałem jechać z koleżanką do CRO na moto, a wyszło jak zwykle  :hehe:

 

Powody, dla których Scala leży i się kurzy:

1. Na sporocie interkom i tak wygląda mało profesjonalnie  :hehe:

2. Na sporcie i tak nie pojedziesz dalej jak na radomring

3. Na sporcie i tak jeździsz tak, że mało co słychać a czasami widać  ;l

4. Mam zamiar wymienić wydech na rurki calowe TOCE na przyszły sezon, a wtedy to już w ogóle będzie armagedon

 

Także, mając na uwadze powyższe, nie wiem czy nie będę gonił tego diwajsu  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś, że zamówiłeś Kossy, to jak ich nie zepsułeś to może chcesz odsprzedać w dobrej cenie   ;]

Edytowane przez misiekwaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś, że zamówiłeś Kossy, to jak ich nie zepsułeś to może chcesz odsprzedać w dobrej cenie   ;]

 

No kupiłem, kupiłem. Zgadza się.

Grają na tyle dobrze, że szkoda było psuć  :hehe:

Ale fakt, wyglądają paskudnie

Teraz kupiłem jakies bardziej ślitaśne SONY

 

A co do sprzedaży to bez przesady - te kossy kosztuja jakies grosze. Za ile niby miałbym to sprzedawać? Nie opłaca się. Taniej do śmieci wywalić za jakis czas  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.