Skocz do zawartości

Hak holowniczy


Rekomendowane odpowiedzi

podaj linka do tego haka.

 

kupiłeś razem z modułem czy bez? jeśli instalacja jest bez dedykowanego modułu to albo dokup moduł albo dokup kilka przekaźników inaczej komputer będzie widział zbyt duży opór na obwodach i nie będą działały światła. będą działać tylko stopy, pozostałe włączą się na 1 sekundę i zgasną.

 

widziałem haki montowane na dwa sposoby, przy niektórych trzeba ściągać zderzak, wycinać jego kawałek, wyciągać wszystko z bagażnika i nawiercać otwory pod śruby (wiertło 16 mm). a w innych hakach montujesz go od dołu i nic nie wiercisz. należny sprawdzić opis w instrukcji montażu, co ona mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj linka do tego haka.

 

kupiłeś razem z modułem czy bez? jeśli instalacja jest bez dedykowanego modułu to albo dokup moduł albo dokup kilka przekaźników inaczej komputer będzie widział zbyt duży opór na obwodach i nie będą działały światła. będą działać tylko stopy, pozostałe włączą się na 1 sekundę i zgasną.

 

widziałem haki montowane na dwa sposoby, przy niektórych trzeba ściągać zderzak, wycinać jego kawałek, wyciągać wszystko z bagażnika i nawiercać otwory pod śruby (wiertło 16 mm). a w innych hakach montujesz go od dołu i nic nie wiercisz. należny sprawdzić opis w instrukcji montażu, co ona mówi.

http://allegro.pl/steinhof-nowy-solidny-hak-holowniczy-fiat-croma-i5702875501.html

Hak + wiazka + moduł  

pisze ze trzeba zdemontować zderzak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł niby jest wiec nie będzie problemu ze światłami. W bagażniku po lewej stronie, pod tapicerka masz kostkę do podłączenia modułu.

Musisz zdjąć zderzak i wydaje mi się że będziesz musiał go lekko podciąć.

Niestety na 99% będziesz musial wiercić otwory w bagażniku, wiertło 16mm.

Po modelu haka poszukaj w necie instrukcji montażu i się upewnij czy taki Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem własnie hak holowniczy do mojej cromy jak tylko dojdzie paczka biore sie za montaż,

Czy ktoś z was montował samemu hak w cromie??? na co sie przygotowac czy czekaja mnie jakieś niespodzianki ???

Daj proszę znać jak poszła operacja, myślę też nad hakiem takim coby samemu zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj proszę znać jak poszła operacja, myślę też nad hakiem takim coby samemu zamo

Ok. wszystko zamontowane, robota dla kogos kto ma minimum pojecia o takich pracach.

Najdłużej mi zeszło na demontaż i montaż zderzaka oraz na szukanie wiertła o średnicy 17,5 

Co do montażu idąc krok po kroku według instrukcji wystarczy wywiertac 4 dziurki (fi 17.5) od strony bagażnika (miejsca zaznaczone przez producenta)

zdjac tłumik z wieszakow gumowych i montować hak. Nic prostszego 

Wiązka elektryczna tez wszystko bardzo dobrze opisane w instrukcji (nie da sie tego zepsuć) jedynie trzeba dołożyć kabla do stałego napięcia z aku gdyż kabel ma 1metr.(ten kabel juz mam w nogach kierowcy)

W razie pytań o szczegóły pisz, nie mam talentu do opisywania wszystkiego w szczegółach.

Pozdrawiam.

 

PS. Którędy najlepiej przeprowadzić kabel z kabiny do komory silnika ??? bo tylko to mi zostało do zrobienia i na przegląd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby jednak chcieć jakiś przewód pociągnąć z komory do wnętrza, to którędy? próbowałem się przedostać przejściem za skrzynką, co wychodzi w komorze obok poduszki amortyzatora ale poległem, tak to szczelne i ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też jestem na etapie założenia haka do Cromki.  Najlepiej by było zakupić taki zestaw żeby nie trzeba było demontować  zderzaka. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wybrałem konkretnego modelu, może ktoś z Was doradzi z którym modelem było by najmniej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.