Skocz do zawartości

S-max


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na Waszym kaciku,

 

Przymierzam sie do kupna S-maxa - rocznik ok 2010. Znajomy fordziarz powiedzial mi, zebym tylko szukal 140KM diesli. 

Ale ja wolalbym beznyne + gaz. Internet jest pelen informacji ale po tygodniu wertowania ma metlik.

Czy mozecie podpowiedziec ktory silnik beznynowy nadaje sie w tym aucie pod gaz, ewentualnie ktorego diesla brac. 

Czy TDCI jezdzi na OO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TDCI jezdzi na OO?

8]

nie

 

benzyny lubią się z LPG. Silnik noPB 2.0 to konstrukcja mazdy i dość dobrze znosi LPG ale lubi brać olej.2.5T to konstrukcja volvo i tez lubi gaz. O silniku 2.3 mało wiem.

Diesle 1.8 to silnik forda - trwały ale o niskiej kulturze pracy. 2.0 to silnik PSA - dość zaawansowany i chwalony za trwałość i kulturę pracy

Edytowane przez Gregs0N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale ja wolalbym beznyne + gaz

 

IMHO nie przystoi w tym samochodzie. Dlaczego?

1. Nie ma miejsca na butlę, bo nie ma wnęki na koło zapasowe.

2. Wsadzając zbiornik do bagażnika, wypaczasz sens tego samochodu jako "transportowca" dla rodziny

3. Z założenia na LPG będziesz miał mniejszy zasięg niż na dizlu, co po raz kolejny wypacza sens tego samochodu, który z dizlem ma 1000km zasięgu.

 

1.8 TDCI - nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność tak, ale bez przesady, w środku jest cicho, charakterystyka podobna do diesli z turbo ze stałą geometrią z racji tego że jest 8-mio zaworowy, rozrząd przekombinowany ale długo wytrzymuje i części bardzo stanialy, wtryski praktycznie identyczne z tymi w 2.0 TDCI/HDI więc taka sama możliwość naprawy, dwumas za 1500 zł można zastąpić kołem sztywnym (w cenie koło, sprzęgło, wysprzeglik, robocizna).

Nie jest to super silnik, ale nie ma co demonizowac, są gorsze.

Edytowane przez rostex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij, dlaczego tak myślisz.

 

 

 

 

Glosny, baaardzo kiepska charakterystyka, nietrwale DKZ, przekombinowany rozrzad, do tego wtryski, ktorych nie da sie tanio zregenerowac ;)

Jezdzilem FF 2 z tym silnikiem i nie polecam ;]

 

wystarczy? dodam jeszcze że jeszcze dodatkowo humory z odpalaniem i szukanie w zasadzie nie widomo czego, wtryski-pompa-czujniki-zapowietrzanie-filtry dupa maryna

 

poszukać jeszcze na dokładkę parę postów tu i na forum fjorda a padających motorach.....

Edytowane przez pietiagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy? dodam jeszcze że jeszcze dodatkowo humory z odpalaniem i szukanie w zasadzie nie widomo czego, wtryski-pompa-czujniki-zapowietrzanie-filtry dupa maryna

 

poszukać jeszcze na dokładkę parę postów tu i na forum fjorda a padających motorach.....

U mnie 252 tys km na szafie i żadnych problemów, dlatego dziwią mnie Wasze teorie. Wiem ze wiele osób łączy problemy tego silnika z silnikiem z Foki mk1 a raczej z osprzętem Delphi ale to nie ta bajka. Tutaj jak napisałem są praktycznie takie same wtryski i pompa jak w 2.0 HDI/TDCI więc problemy te same i nie są one winą samego silnika, więc nie wiem czemu tak narzekacie na tą jednostkę a 2.0 TDCI uważacie za idealną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 252 tys km na szafie i żadnych problemów, dlatego dziwią mnie Wasze teorie. Wiem ze wiele osób łączy problemy tego silnika z silnikiem z Foki mk1 a raczej z osprzętem Delphi ale to nie ta bajka. Tutaj jak napisałem są praktycznie takie same wtryski i pompa jak w 2.0 HDI/TDCI więc problemy te same i nie są one winą samego silnika, więc nie wiem czemu tak narzekacie na tą jednostkę a 2.0 TDCI uważacie za idealną.

 

252 tys na szafie mowisz -- kiedy wymieniales dwumase? Bo chyba nie jest oryginalna juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosny, baaardzo kiepska charakterystyka, nietrwale DKZ, przekombinowany rozrzad, do tego wtryski, ktorych nie da sie tanio zregenerowac ;)

Jezdzilem FF 2 z tym silnikiem i nie polecam ;]

 

rozrzad przekombinowany (2 x pasek) ale począwszy od focusa z produkcji 01/2008.

wcześniej to był jeden pasek i łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 210 tys była wymiana kompletu.

Mam ten sam motor i 207kkm. Z usterek około silnikowych to nieszczelnos pod 1 wtryskiem, kolekotrem wylotowym i wyciek oleju pomiędzy połączeniem zeliwnego bloku i alumniowej podstawy wału. RozrzAF to 1.6-1.8 KPLN. DKZ zdaje się ciągle oryginalne, upierdliwca DPFa nie ma fabrycznie, EGR działa.

Wczoraj wróciłem z 1500km trasy z boxem i 7 pasażerami. Przy prędkościach dozwolonych,czyli 130-150kmh spalił mi 5.8. Dodając do tego nawet litr z uwagi na przełamania kompa, wynik 7/100 przy tej konfiguracji uważam za dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam motor i 207kkm. Z usterek około silnikowych to nieszczelnos pod 1 wtryskiem, kolekotrem wylotowym i wyciek oleju pomiędzy połączeniem zeliwnego bloku i alumniowej podstawy wału. RozrzAF to 1.6-1.8 KPLN. DKZ zdaje się ciągle oryginalne, upierdliwca DPFa nie ma fabrycznie, EGR działa.

Wczoraj wróciłem z 1500km trasy z boxem i 7 pasażerami. Przy prędkościach dozwolonych,czyli 130-150kmh spalił mi 5.8. Dodając do tego nawet litr z uwagi na przełamania kompa, wynik 7/100 przy tej konfiguracji uważam za dobry.

 

1.8? To spoko spalanie, w konfiguracji 5 osób, box dachowy, pełen bagażnik, 3 rowery na haku, Galaxy 2.0 TDCI 140KM z drobną nieszczelnością w dolocie spalił 8l, teraz pewnie mniej jak rurę wymieniłem. Problem mam jeszcze z IC, też jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedno wielkie guano

 

 

Ma swoje grono miłośników :oki:

Wysłane z Moto X Play

 

Odziwo to moje guano zrobiło już ponad 170 kkm, bez żadnej awarii, brata 2.0 TDCi zrobiło już ponad 200 kkm, ale lawete zaliczało już kilka razy :hehe:

Tak 1.8 TDCi to guano które się psuć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.