Skocz do zawartości

Zmywarka z oswietleniem wnetrza


Dyrman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Rozważam zakup zmywarki z oświetleniem wnętrza. Czy ktoś z szanownej braci kacikowej ma może takie urządzenie i mógłby mi podpowiedzieć jak działa takie oświetlenie, tzn. czy zapala się automatycznie po uchyleniu drzwi, czy dopiero po otwarciu na maksa? Wiadomo że często gęsto zmywarkę zostawiamy lekko uchyloną i zastanawia mnie co wtedy z oświetleniem. Podpowie ktoś?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Dyrman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doswiadczenie z AEG i Amicą z oświetleniem.

W AEG (czyli też electrolux) było ok, tzn działało jak w lodówce, zawsze i trzeba bylo na kilka cm klapę uchylić. Ideał.

W Amice działa tylko jak jest włączona zmywarka guzikiem power czyli jak podświetlony jest panel sterujący. I jest timer taki, ze po minucie się wyłącza, czyli akurat w połowie rozpakowywania.

Rozpacz.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po grzyba oświetlenie wnętrza w zmywarce? Jak chcesz coś załadować to i tak wysuwasz kosz na zewnątrz. A nawet jak oś pakujesz na przedzie koszyka to jest wystarczająco jasno po uchyleniu drzwi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś Electroluxa z oświetleniem wnętrza, działa podobnie jak w lodówce - wystarczy trochę uchylić drzwiczki i już świeci, nie ma żadnego timera.

I co- jak zostawiam uchylone drzwi to cały czas świeci?

 

 

Nie wnikam, ale oświetlenie jest zbyt krótko aby spokojnie załadować i wyciągnąć :facepalm:

Mam Amicę. Tak trudno ponownie nacisnąć przycisk grzebiąc w zmywarce?

To i tak służy bardziej do chwilowego wyjęcia lub dołożenia jakiegoś talerzyka itp. bez wysuwania koszy, bo tylko wtedy światło pada od góry i cokolwiek widać. Po wysunięciu koszy światło padające na nie jest mniej niż "śladowe". Poza tym przy wsuniętych koszach i zapełnionej zmywarce i tak górny kosz czy szuflada na sztućce zatrzymuje większość światła.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co- jak zostawiam uchylone drzwi to cały czas świeci?

Mam Amicę. Tak trudno ponownie nacisnąć przycisk grzebiąc w zmywarce?

To i tak służy bardziej do chwilowego wyjęcia lub dołożenia jakiegoś talerzyka itp. bez wysuwania koszy, bo tylko wtedy światło pada od góry i cokolwiek widać. Po wysunięciu koszy światło padające na nie jest mniej niż "śladowe". Poza tym przy wsuniętych koszach i zapełnionej zmywarce i tak górny kosz czy szuflada na sztućce zatrzymuje większość światła.

Trudno nie trudno, według mnie dziwnie.

Taka oszczędność? Żeby wygasło po minucie? Rozumiem po 5 czy 10...

Klepnięte z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co- jak zostawiam uchylone drzwi to cały czas świeci?

 

 

Tak - świeci cały czas. I bardzo dobrze. Ale zapala się dopiero, jak się na kilka cm uchyli. Przy zwykłym niedomknięciu wietrzącym się nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jeszcze ledowa żarówka, która ma może z 1 W :hehe:

 

Kupiłem lodówkę z taką żarówką - ciemno jak w ...............

 

Mogę wymienić ją na klasyczną ?

 

Lodówka Polar o taka

 

http://www.euro.com.pl/lodowki/polar-pob-7001-ox.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lodówkę z taką żarówką - ciemno jak w ...............

 

Mogę wymienić ją na klasyczną ?

 

Lodówka Polar o taka

 

http://www.euro.com.pl/lodowki/polar-pob-7001-ox.bhtml

Ale tam jest pojedyncza żarówka LED, czy zespół diod w specjalnej oprawie? Raczej to drugie.

W Electroluxie mam panel z wieloma diodami i jasno jak w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest pojedyncza żarówka LED, czy zespół diod w specjalnej oprawie? Raczej to drugie.

W Electroluxie mam panel z wieloma diodami i jasno jak w dzień.

 

Pojęcia nie mam.

Lodówka na działce - dziś tam zajrzę.

 

Zastanawiam się tylko że gdyby była to żarówka led którą można wymienić na klasyczną to czy układ elektryczny nie jest obliczony na tą led i koniec końców zostaną w ogóle bez światła w lodówce ;l

 

W serwisie polara raczej o to nie zapytam ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Rozważam zakup zmywarki z oświetleniem wnętrza. Czy ktoś z szanownej braci kacikowej ma może takie urządzenie i mógłby mi podpowiedzieć jak działa takie oświetlenie, tzn. czy zapala się automatycznie po uchyleniu drzwi, czy dopiero po otwarciu na maksa? Wiadomo że często gęsto zmywarkę zostawiamy lekko uchyloną i zastanawia mnie co wtedy z oświetleniem. Podpowie ktoś?

Pozdrawiam.

Mam electroluxa. Kupiłem model i światełko po prostu było. Świecili się zawsze po uchyleniu drzwi z włączonym zasilaniem. Potem się zjaralo chyba i od lat nie swieci a mi w żaden sposób to nie przeszkadza. ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Rozważam zakup zmywarki z oświetleniem wnętrza. Czy ktoś z szanownej braci kacikowej ma może takie urządzenie i mógłby mi podpowiedzieć jak działa takie oświetlenie, tzn. czy zapala się automatycznie po uchyleniu drzwi, czy dopiero po otwarciu na maksa? Wiadomo że często gęsto zmywarkę zostawiamy lekko uchyloną i zastanawia mnie co wtedy z oświetleniem. Podpowie ktoś?

Pozdrawiam.

 

 

Electrolux - światełko zapala się po dość szerokim otwarciu drzwiczek. Takie normalne uchylenie "do wietrzenia" nie powoduje zapalenia lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam.

Lodówka na działce - dziś tam zajrzę.

 

Zastanawiam się tylko że gdyby była to żarówka led którą można wymienić na klasyczną to czy układ elektryczny nie jest obliczony na tą led i koniec końców zostaną w ogóle bez światła w lodówce ;l

 

W serwisie polara raczej o to nie zapytam ;l

Jeżeli układ był od początku liczony pod LED, to na pewno nie ma tam LED-owego zamiennika normalnej żarówki, tylko jakiś panelik z diodami. Natomiast jeśli oprawa była pod normalną żarówkę a producent tylko wstawił tam zamiennik LED-owy, to wtedy wymienisz. W okapie Electroluxa tak miałem- miejsce na 2 normalne żarówy a w komplecie ekologicznie: LEDy oczywiście zbyt ciemne i dodatkowo zbyt długie i nie mieściły się w "okienkach", przez które miały świecić. Wymieniłem na zupełnie inne, krótkie LEDowe i jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.