Skocz do zawartości

audi a4 allroad - czy to dobra ofeta?


grudziu

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłbym: http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-scout-4x4-2-0-tdi-110-kw-150-km-promocja-cenowa-tylko-do-konca-lipca-ID6yj7HL.html

i przez okres gwarancji czcił najważniejszego ze świętych - świętego spokoja.

No, ale lansu na dzielni brak.

Tez moj typ.

Ma wszystko co potzreba plus gwarancje na 5 lat w PL??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry oleju - brzmi dużo. A masz też zapoconą miskę oleju czy po prostu tyle spala? W volvo też dolewam między przeglądami, zawsze dolewałem. A nie znaleziono wycieków. 

Bluetooth - bez problemu puściłem moją muzę z telefonu, ale szczerze to audio mnie nie zachwyciło. Było poprawne, dobre, ale miałem lekką nadzieję, że będzie lepiej.

 

Tyle oleju bierze od samego poczatku. Rowno co 10 tyskm litr oleju trzeba wlac.

Silnik jest czysty, nic nie cieknie wiec ten olej jest spalany.

 

Plus jest tez taki ze z wiekiem coraz mniej pali - poczatki byly kiepskie bo z boxem na dachu przy 140 na autostradzie palilo 10l. Teraz srednio zadowala sie 7.5 (bez boxa). A sednia z 64000 spalania mam 8.0, wiec nie tak zle...

 

Co do audio - ja kupilem z sound system i gra tak jak przecietne radio Sony w Fordzie;-))) Kolejne rozczarowanie. Jak tam jest basic zestaw to nie chce wiedziec jak to gra....

Edytowane przez Kiwal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym: http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-scout-4x4-2-0-tdi-110-kw-150-km-promocja-cenowa-tylko-do-konca-lipca-ID6yj7HL.html

i przez okres gwarancji czcił najważniejszego ze świętych - świętego spokoja.

No, ale lansu na dzielni brak.

 

Duuużo lepsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym: http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-scout-4x4-2-0-tdi-110-kw-150-km-promocja-cenowa-tylko-do-konca-lipca-ID6yj7HL.html

i przez okres gwarancji czcił najważniejszego ze świętych - świętego spokoja.

No, ale lansu na dzielni brak.

 

Uuuuuu, całe DWA lata gwarancji.  ;l  ;l  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przedłużyć nie można?

 

Taaaa, oczywiście. Internet jest pełen ofert na przedłużanie różnych rzeczy. Podobno niektóre sposoby nawet działają.  :hehe:  :hehe:  :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę złotych można przedłużyć przecież. 

 

O kolejne dwa lata z limitem 120kkm. Do tego to jest ubezpieczenie a nie gwarancja, więc trzeba się wczytać w OWU, żeby nie było niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, oczywiście. Internet jest pełen ofert na przedłużanie różnych rzeczy. Podobno niektóre sposoby nawet działają.  :hehe:  :hehe:  :hehe:

Nie wiem jak w Skodzie, mówisz, że nie działa? U mnie w Pezocie działa, no ale to nie Skoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Skodzie, mówisz, że nie działa? U mnie w Pezocie działa, no ale to nie Skoda ;)

 

Z tego co widzę tylko salon Lellek daje dodatkowe dwa lata na warunkach takich jak producent (a nie w formie ubezpieczenia). Tak przynajmniej twierdzą, chociaż ja w to nie wierzę. Zresztą ciekaw jestem jak wyglądają wyłączenia fabrycznej gwarancji.

No i masz limit 60 lub 120kkm. Szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi, które kupi kolega nie ma nawet 2 sekund gwarancji.

 

Oczywiście. I tutaj przewaga Skody jest bezdyskusyjna. Ale na rynku można dostać lepsze gwarancje niż na tę Skodę, więc ja bym może szukał czegoś innego. Tak czy siak Audi jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę tylko salon Lellek daje dodatkowe dwa lata na warunkach takich jak producent (a nie w formie ubezpieczenia). Tak przynajmniej twierdzą, chociaż ja w to nie wierzę. Zresztą ciekaw jestem jak wyglądają wyłączenia fabrycznej gwarancji.

No i masz limit 60 lub 120kkm. Szału nie ma.

No to musiałby sie wypowiedziec ktos, kto takowa gwarancja nabył. Co do limitu km to zalezy co kto potrzebuje. dla mnie 120 tys to duzo za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolejny wątek z cyklu - "Co myślicie" który oznacza "Zobaczcie na jakie auto się zdecydowałem, niezależnie od tego co napiszecie" :)

 

Naprawdę komentarz dużo wnoszący. Szukałem opinii osób konkretnych np takich jak Kiwal jako użytkownik A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym: http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-scout-4x4-2-0-tdi-110-kw-150-km-promocja-cenowa-tylko-do-konca-lipca-ID6yj7HL.html

i przez okres gwarancji czcił najważniejszego ze świętych - świętego spokoja.

No, ale lansu na dzielni brak.

 

 

OK, juz zdecydowales i szukasz potwierdzenia swojego wyboru.

 

Auto jest OK, mialo przygody z kraweznikiem czy czym tam. Wydasz 5 tys i bedzie jezdzic. Bedziesz zadowolony;-)

 

PS. Masz wydruk z serwisu co tam bylo robione?

Gwarancji przedluzonej nie wzieli na to auto?

 

Generalnie raczej się jednak nie zdecyduję. Na skodę też nie :-)

 

Czekam na wydruk z serwisu - mieli awarię systemu, mieli dosłać.

Właściciel twierdzi, że nie było opcji na 3 letnią gwarancję, co mnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musiałby sie wypowiedziec ktos, kto takowa gwarancja nabył. Co do limitu km to zalezy co kto potrzebuje. dla mnie 120 tys to duzo za duzo

 

Jeśli to bardzo istotne to mogę sprawdzić. Czytałem to już trochę temu. Tak czy siak - tą gwarancję kupuje się żeby łatwiej sprzedać auto po okresie leasingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bardzo istotne to mogę sprawdzić. Czytałem to już trochę temu. Tak czy siak - tą gwarancję kupuje się żeby łatwiej sprzedać auto po okresie leasingu ;)

 

Dlatego się wycwanili i dla flot dają tylko 3 lata.  :hehe:  :hehe:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie raczej się jednak nie zdecyduję. Na skodę też nie :-)

Czekam na wydruk z serwisu - mieli awarię systemu, mieli dosłać.

Właściciel twierdzi, że nie było opcji na 3 letnią gwarancję, co mnie dziwi.

Poproś kogoś na forum o sprawdzenie po VIN historii. Kiedy to wyprodukowała fabryka, jakie awarię mieli itp.

Co do kupna, to bym negocjowal cenę o koszt przywrócenia do stanu pierwotnego.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę komentarz dużo wnoszący. Szukałem opinii osób konkretnych np takich jak Kiwal jako użytkownik A4.

no jasne. i kolega napisał że jest be... i opinia wpłynęła w sposób: żaden :) to jaka opinia Cię przekona? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym: http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-scout-4x4-2-0-tdi-110-kw-150-km-promocja-cenowa-tylko-do-konca-lipca-ID6yj7HL.html

i przez okres gwarancji czcił najważniejszego ze świętych - świętego spokoja.

No, ale lansu na dzielni brak.

 

Już w ostateczności: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-highline-cena-wazna-do-29-lipca-2016-ID6yq2JH.html#e75980ad24

Ale w porównaniu do audi to zarówno ta skoda jak i VW to straszne brzydale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to wybieramy pomiędzy torcikiem z wczoraj, a dzisiejszym pączkiem...

Raczej dzisiejszy paczek....te torciki nie zawsze sa tak smaczne jak na nie wygladaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dzisiejszy paczek....te torciki nie zawsze sa tak smaczne jak na nie wygladaja....

 

:oki: Musimy tylko pamiętać, że inny woli torcik - nawet jeśli jest wczorajszy. Namawianie w takim wypadku na pączka nie ma zupełnie sensu bo to nie jest to na co taka osoba ma smaka ;)

Oczywiście wskazanie, że poza torcikiem jest jeszcze pączek ma sens, ale już wmawianie komuś, że ten pączek jest lepszy - nie ;]

 

Ja tylko wiem tyle - tym a4 (chociaż nie znam allroad, a zwykłe Q) jeździ się naprawdę bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdziłem że A4 jest ciaśniejsze od kompaktów typu Focus czy Octavia ale niektórzy koledzy na forum twierdzili że te nowe już wcale nie są takie małe. Jak widać nie do końca :no:

 

Focus kombi ma sporo większy i bardziej ustawny bagażnik. Podobnie z miejscem z tyłu - w Focusie jest go odrobinę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne, nawet z tego samego roku.

Moja wersja to zwykle kombi, bez 4x4 z tym samym silnikiem 177KM i automatem (CVT). Na dzis przebieg 64tys km.

 

Z mojej strony wyglada to tak:

- przewartosciowane auto w ktorym nie wiem za co sie placi tyle pieniedzy

- wiecej nie kupie tego

 

Ale po kolei:

-wielkosc, to jest mniejsze od Octavii ktora mialem przyjemnosc jezdzic w oczekiwaniu na to cos

-bagaznik - to jakas farsa, max co tam sie da upchac to dwie walizki 24' i dwie cabbin luggage - bo madry konstruktow wcisnal pod podloge akumulator od ciagnika siodlowego....

-wyciszenie - jest glosno - ten sam poziom co w Golfie - (mam zwykle szyby)

-poziom materialow - wyzsza polka - nic nie skrzypi, wykladziny, dywaniki sa bardzo ok, to samo z siedzeniami

-awaryjnosc - jak na dzis bez zadnych problemow, jedyne co to 2l oleju dolewam miedzy serwisem

 

Z wyposazenia mam prawie wszystko co sie dao upchac wiec skomentuje to co tam masz:

-klima - to jest 3 strefowa - dziala ok, chlodzi dobrze, grzeje dobrze. Jedynie upierdliwe jest regulowanie osobno lewej i prawej strony. Z tylu jest manual - cieplo-zimno

-swiatla - xenony dzialaja ok, zarowno zwykle jak i dlugie. Jesli tam jest przelacznik automatyczny to tez dziala sprawnie.

-Navi - tu masz ta lepsza - dziala w miare ok, bluetooth nie potrafi odtworzyc streamingu muzyki! Musisz sie bawic w kable

-siedzenia sportowe sa OK, jedynie co to na tej a'la alkantarze plecy sie poca latem

-komputer pokadowy, wskazniki - wszytsko czytelne, dziala ok

-kierownica i przyciski dzialaja ok

-TPMS - wnerwiajacy bo co 3 miesiace kaze ci sprawdzic/skasowac poziom powietrza (u mnie zwykle podczas wyjazdu z rodzina)

 

 

NIe wiem czy masz tam aktywny tempomat, line assist, czujniki swiatel, deszcu, aut klape, itd wiec jak chcesz wiedziec cos o tych gadgetach to pisz.

 

Jeździłem Allroadem i z moich obserwacji:

- ciasne, to fakt

- wyciszenie, nie wiem jak można porównywać A4 do Golfa. Auto wyciszone jest dobrze, jak nie bardzo dobrze. Zresztą każdy model A4 był dobrze wyciszony.

 

Poza tym kupno Audi bez quattro jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolejne dwa lata z limitem 120kkm. Do tego to jest ubezpieczenie a nie gwarancja, więc trzeba się wczytać w OWU, żeby nie było niespodzianki.

 

Smęcisz.

Skoda: do 4 lat/120 kkm jest PEŁNA gwarancja producenta.

VW: do 5 lat/150 kkm jest PEŁNA gwarancja producenta.

 

I działa nawet na grube tematy, sprawdzone.

 

Także najpierw się wczytaj, a potem snuj teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus kombi ma sporo większy i bardziej ustawny bagażnik. Podobnie z miejscem z tyłu - w Focusie jest go odrobinę więcej.

w Focusie Mk3 kombi jest więcej miejsca niż w tej A4? Przecież focus jest dość mały w swojej klasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę tylko salon Lellek daje dodatkowe dwa lata na warunkach takich jak producent (a nie w formie ubezpieczenia). Tak przynajmniej twierdzą, chociaż ja w to nie wierzę. Zresztą ciekaw jestem jak wyglądają wyłączenia fabrycznej gwarancji.

No i masz limit 60 lub 120kkm. Szału nie ma.

 

Nie pisz już więcej na ten temat  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. I tutaj przewaga Skody jest bezdyskusyjna. Ale na rynku można dostać lepsze gwarancje niż na tę Skodę, więc ja bym może szukał czegoś innego. Tak czy siak Audi jest bez sensu.

 

Owszem są lepsze, ale daj proszę konkretne przykłady, bo widzę sypiesz wiedzą z rękawa w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to AK. Tutaj "A4 jest tak ciasne, że jeździć się nie da", Panda z LPG jest lepsza na trasę od A4, bo ma lepszą pozycję za kierownicą.

Zwykłe kwaśne winogrona.

 

Ja tam się nie znam ;]

Ale myślałem, że to jest tak, że jak komuś wystarcza wielkość A4 to kupuje A4. Jak jest dla niego za ciasne to sobie zamawia A6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz już więcej na ten temat  :facepalm:

 

Dlaczego? Gdybym nie napisał to byś nie sprostował i nikt by się nie dowiedział że to pełna gwarancja. IMO dobrze wyszło. Ja się z poprzednich twierdzeń niniejszym wycofuję i wszystko gra.

:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Kupuje Pandę z LPG i mówi "nie wziąłem A4, bo jest tak ciasne, że jeździć się nie da i ma złą pozycję za kierownicą".

 

Więc mało istotne w temacie będzie, jak napiszę, że mi się pozycja wydaje całkiem OK? ;]

CO prawda max. co zrobiłem tym autem "za jednym zamachem" to około 650 km (no dobra - z jedną przerwą na tankowanie) - nie odczułem żadnego dyskomfortu związanego z pozycją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Gdybym nie napisał to byś nie sprostował i nikt by się nie dowiedział że to pełna gwarancja. IMO dobrze wyszło. Ja się z poprzednich twierdzeń niniejszym wycofuję i wszystko gra.

:piwko:

 

Wybrnąłeś  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pandą z LPG jechałeś ? Może nie masz porównania do ideału ?

 

Jechałem. Było to już ładnych kilka lat temu ale miałem okazję pojeździć pandą.

Fajne autko do miasta - w trasę bałbym się tym wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał parcie na pseudoterenowe audi to kupiłbym A6 C6 allroad. Zawieszenie na poduchach, zakres regulacji dośc spory. Silniczek 3.0TDi z automatem jeździ bardzo przyjemnie i praktycznie każdy tjuner umie to jeszcze mocno poprawić.A do tego w środku siedzisz jeszcze jak w prawdziwym audi. Dużo metalowych elementów, łapiesz kierownicę czy lewarek biegów i czujesz, że tego nie urwiesz. Pracowałem w Audi jakiś czas i od początku jeździłem autami nowymi, rocznymi, dwuletnimi i byłem w wielkim szoku jak kiedyś przyjechała taka stara A szóstka. Super się prowadziła, bardzo wygodna, bardzo ale to bardzo solidne wykonanie wnętrza. Nawet w nowym A8 nie ma się takiego uczucia. No i za cenę auta z pierwszego posta można mieć takie 3. Szpan nie ten i TV nie odbiera, wiem...

 

A baj de łej - co ten temat robi w dziale 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez moj typ.

Ma wszystko co potzreba plus gwarancje na 5 lat w PL??

 

Nie wiem, czy na scouta jest 5 lat.

Kupowałem zwykła Octavię lifback miesiąc temu i standardowo jest 2 lata grarancji, można było dokupić na 4 lata z limitem kilometrów:

- 60kkm za 1250 PLN

- 120tkkm za 2500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy na scouta jest 5 lat.

Kupowałem zwykła Octavię lifback miesiąc temu i standardowo jest 2 lata grarancji, można było dokupić na 4 lata z limitem kilometrów:

- 60kkm za 1250 PLN

- 120tkkm za 2500 PLN

W VW dodatkowa gwarancja (w formie ubezpieczenia) na auta 4x4 była (i pewnie nadal jest) dwa razy droższa niż na te z napędem na jedną oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

chciałem poznać Waszą opinią przed zakupem, byłem, oglądałem, sprawdziłem w stacji diagnostycznej

 

http://tnij.org/allroada4

 

Wyszły pięć spraw :

- zapocenie miski olejowej

- nie działają spryskiwacze reflektorów

- geometria do regulacji

- wg mojego przekonania sprzęgło chrupie, ale w ASO powiedzieli że nic takiego nie czuli; może kwestia przyzwyczajenia

- uszkodzenia estetyczne / mechaniczne : lekko połamana dolna osłona silnika + piach na niej; lekko przerysowane nadkole (zaczepy lekko puściły+ małę rysy na felgach); ktoś skrobaczką zbierał śnieg z maski przedniej i jest lekko porysowana ; gałka zmiany biegów ma skruszone elementy plastikowo/aluminiowej obwódki

 

Poza tym auto ma prawie 90tyś przebiegu i użytkowane było przez rodzinę (Pan + Pani). 

 

I teraz mam pytanie, czy wg Was warto coś takiego wziąć?

Pani się zafiksowała i nie chce spuścić ceny.

 

Z racji zawodu potrzebuję osobówki z bagażnikiem na trasę, ale też niekiedy auta na dojazdy po wyboistych drogach polnych (dlatego zależy mi nieco wyższym zawieszeniu i chcę spróbowąć jak to jest z 4x4)

 

Bierz w automacie. Manual to udręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.