Skocz do zawartości

Jeśli nie Uniroyal to co?


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek jedna z opon Pirelli powiedziała bye bye - zdjęcia w tym wątku

Nie zamierzam kombinować i wymieniać jednej tylko 2 bądź od razu 4 sztuki - opony to nie miejsce na to.

Odrzucam wszelkie wynalazki, o nazwach które pierwsze słyszę, do Pirelli też mam chwilowy wstręt, podobnie podziękuję za Debice i Barum. Cenowo, max 450 zł - przy dwóch oponach z wymianą i tak wyjdzie mi tysiak, przy czterech dwa :/

Felga 17", 6,5J, rozmiar opon fabrycznych 205/45R17, samochód Grande Punto 1.4 16V.

 

Myślałem o Uniroyal Rainsport 3 - mialem w Uno Rain Expert 2, byłem zadowolony, od niedawna mam Rain Expert 3, ale to trochę inna opona, zupełnie inny rozmiar i samochód. Niestety i tutaj i w innych miejscach piszą, że niepewnie zachowują się na zakrętach, są gumowate, średnio hamują i dość szybko się zużywają. No więc co innego ?

 

Fulda Carat Exeleo, Falken ZE 914, jakiś Hankook a może jeszcze coś innego?

 

Ewentualnie ciut większe, 215/45R17:

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 albo Fulda SportControl, które dla tego rozmiaru są sporo tańsze niż 205 (Rainsport w tym rozmiarze też jest stówę tańszy - ciekawe)

 

A może jednak ten Rainsport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w fordzie i Uniroyal Rainsport 3 i teraz mam Falken ZE 914 i odradzam Falkena - śliska na każdej nawierzchni, po gorącym asfalcie jeździ się jak po lodzie. Na mokrym też słabo. Uniroyal był o dwie klasy wyżej praktycznie w każdej dziedzinie, jedyne minusy Uni jakie zaobserwowałem to to, że są miękkie i auto pływa na zakrętach, Falken może okazać się trwalszy. Reszta na duży plus. Drugi raz nie popełnię tego błędu i nie będę eksperymentował i kupię Uniroyal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook VP3 masz za 339zł na necie i bierz od razu 4szt w rozmiarze 215/45, bo to jest bardziej pasujący rozmiar do GP niż 205/45.

Ventusy tez dobre. Dwójki stabilne od nowości do twi, liczę ze trójki tez tak die będą zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventusy tez dobre. Dwójki stabilne od nowości do twi, liczę ze trójki tez tak die będą zachowywać.

No właśnie Ventusy Prime 3 proponowałem. Też miałem VP2 i były rewelacyjne, szczególnie na mokrym, a producent zapewnia, że VP3 jest lepsza. Za tą cenę tylko brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook VP3 masz za 339zł na necie i bierz od razu 4szt w rozmiarze 215/45, bo to jest bardziej pasujący rozmiar do GP niż 205/45.

 

Mówisz o tych ?

Patrzyłem na jeakieś testy i wyglądają całkiem interesująco.

W fieście żony są jakieś Hankooki (chyba ventus s1 evo), w sumie pomimo rocznika 2009, wyglądają bardzo dobrze (lepiej niż moje Pirelli z 2010), ale mają jeden minus - hałas. Zimówki sava eskimo są cichsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówię o tych, Ventus Prime 3. Natomiast zgadza się, to, co mówisz o S1 evo i evo2, one ząbkują, bo mają twardszą mieszankę i są zrobione bardziej bezkompromisowo, niż Ventus Prime. Miałem VP 2 i nic nie ząbkowały, zużywały się powoli, natomiast przyczepność na mokrym bajka. Na suchym były bardzo przewidywalne, podobnie, jak opony Michelin, czyli zrywasz przyczepność i wiesz o tym, kontrolujesz pedałem gazu. W przeciwieństwie np do Bridgestona, tam trzyma do końca, ale jak zerwie, to ciężko złapać grip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurier przed chwilą przyniósł Ventusy, rano oddałem felgę do prostowania, więc jak dobrze pójdzie jutro ją odbiorę i założę kapcie.

Znalazłeś te Hankooki w rozmiarze 205/45R17? :hmm: Bo szukam w różnych miejscach i Ventus Prime 3 znajduję tylko 205/50R17. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szeroki kapeć jak do stu konnego auta klasy B? :hmm:

 

Fabryka dała 205, a ten 215 jest tylko minimalnie szerszy.

U Uno 1.0 miałem fabrycznie 135, jak założyłem 175, nie zamuliło go, powiedziałbym że nawet przeciwnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
W fieście żony są jakieś Hankooki (chyba ventus s1 evo), w sumie pomimo rocznika 2009, wyglądają bardzo dobrze (lepiej niż moje Pirelli z 2010), ale mają jeden minus - hałas. Zimówki sava eskimo są cichsze

 

Głośne? Kurde, nie odczułem (195/45 R16). Złego słowa powiedzieć o nich nie mogę, no, może poza tym, że ochraniacz felgi można o kant d... rozbić, a co dopiero o kant krawężnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.