Skocz do zawartości

Basen - chemia krok po kroku


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zmieniłem właśnie basen z prostokątnego bez pompy, na okrągły, rozporowy z pompą.

 

Głównym powodem była konieczność wymiany wody w tym pierwszym praktycznie co tydzień, bo robił się syf, a tam pompy nie dało się podłączyć.

 

Pytanie do znawców i prośba aby wytłumaczyli mi krok po kroku jak baranowi na miedzy, jak o to dbać. Basen 305 cm średnicy, 76 cm głębokości.

 

Jak często puszczać pompę, jak długo ma chodzić, czy basen powinien być nieużywany non stop przykryty (mam pokrywę), jaką chemię zakupić i jak jej używać.

 

Z góry dzięki.

 

Sam przegrzebałem ze trzy fora, ale z moim basenem to chyba lepiej się tam nie odzywać, nie chcę wydać majątku tylko zadbać o w miarę czystą i bezpieczną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zmieniłem właśnie basen z prostokątnego bez pompy, na okrągły, rozporowy z pompą.

 

Głównym powodem była konieczność wymiany wody w tym pierwszym praktycznie co tydzień, bo robił się syf, a tam pompy nie dało się podłączyć.

 

Pytanie do znawców i prośba aby wytłumaczyli mi krok po kroku jak baranowi na miedzy, jak o to dbać. Basen 305 cm średnicy, 76 cm głębokości.

 

Jak często puszczać pompę, jak długo ma chodzić, czy basen powinien być nieużywany non stop przykryty (mam pokrywę), jaką chemię zakupić i jak jej używać.

 

Z góry dzięki.

 

Sam przegrzebałem ze trzy fora, ale z moim basenem to chyba lepiej się tam nie odzywać, nie chcę wydać majątku tylko zadbać o w miarę czystą i bezpieczną wodę.

kupiłem chyba taki sam, ale go jeszcze nie widziałem na żywo, bo wysłałem przesyłkę do Szczecina. Rozłożyli i kazałem im włączać pompę zawsze jak się nie kąpią. Taki kupiłem:

 

02.jpg

 

http://allegro.pl/4w1-basen-ogrodow-pompa-pokrywa-305x76-intex-28122-i6123097736.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zmieniłem właśnie basen z prostokątnego bez pompy, na okrągły, rozporowy z pompą.

 

Głównym powodem była konieczność wymiany wody w tym pierwszym praktycznie co tydzień, bo robił się syf, a tam pompy nie dało się podłączyć.

 

Pytanie do znawców i prośba aby wytłumaczyli mi krok po kroku jak baranowi na miedzy, jak o to dbać. Basen 305 cm średnicy, 76 cm głębokości.

 

Jak często puszczać pompę, jak długo ma chodzić, czy basen powinien być nieużywany non stop przykryty (mam pokrywę), jaką chemię zakupić i jak jej używać.

 

Z góry dzięki.

 

Sam przegrzebałem ze trzy fora, ale z moim basenem to chyba lepiej się tam nie odzywać, nie chcę wydać majątku tylko zadbać o w miarę czystą i bezpieczną wodę.

 

Ile ma chodzić pompa to niby zależy od jej wydajności, jak kupiłem podobny basen do twojego w komplecie z pompą (niby wydajniejsza). Rekomendacja to kilka godzin dziennie, jak się nikt nie kompie. Do chloru są specjalne pływajace koszyczki, 1 tabeltak na tydzień. Oczywiście jak się nie używa to lepiej przykryć bo mniej syfu naleci a woda i tak się grzeje od słońca

Pamiętaj o równym terenie pod basen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja codziennie nalewam rano ciepłej wody (bo mam doprowadzona ciepłą z kotła do kranu w ogródku) i wieczorem ja spuszczam w ramach podlewania trawnika.

Na następny dzień basen rozkładam w innym miejscu, aby trawa nie ucierpiała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja codziennie nalewam rano ciepłej wody (bo mam doprowadzona ciepłą z kotła do kranu w ogródku) i wieczorem ja spuszczam w ramach podlewania trawnika.

Na następny dzień basen rozkładam w innym miejscu, aby trawa nie ucierpiała.

Codziennie wylewasz 4000litrow wody? Masz rozmach, dzieci w Etiopii muszą Cie nienawidzić:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zmieniłem właśnie basen z prostokątnego bez pompy, na okrągły, rozporowy z pompą.

 

Głównym powodem była konieczność wymiany wody w tym pierwszym praktycznie co tydzień, bo robił się syf, a tam pompy nie dało się podłączyć.

 

Pytanie do znawców i prośba aby wytłumaczyli mi krok po kroku jak baranowi na miedzy, jak o to dbać. Basen 305 cm średnicy, 76 cm głębokości.

 

Jak często puszczać pompę, jak długo ma chodzić, czy basen powinien być nieużywany non stop przykryty (mam pokrywę), jaką chemię zakupić i jak jej używać.

 

Z góry dzięki.

 

Sam przegrzebałem ze trzy fora, ale z moim basenem to chyba lepiej się tam nie odzywać, nie chcę wydać majątku tylko zadbać o w miarę czystą i bezpieczną wodę.

 

przede wszystkim zaopatrz się w zestaw do testowania wody basenowej, bo dziś nie wiesz jakie masz pH ani jaką zawartość wolnego chloru masz...

 

pompa u mnie idzie zawsze, szczególnie jak basen jest używany - woda jest zmącona i lepiej filtruje

 

ja u siebie stosuję terapię tlenową - drogo ale woda nie śmierdzi chlorem

ph utrzymuj na poziomie 7,0-7,4

wolny chlor na poziomie 0,6

 

raz na dwa tygodnie zapodaj dwa razy więcej czy to chloru czy to aktywnego tlenu

 

na każdym specyfiku jest napisane co i jak podawać, z reguły 10g/1m3 wody co 3-4 dni - ale tutaj już zależy co wskaże tester wody....

 

to tyle......

 

aha....zaopatrz się w odkurzacz do dna basenu lub rusz głową jak wykorzystać do tego celu własną pompę i filtr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam, ale kupiłem za 199 zł na wyprzedaży w Auchan. Jeszcze są ;)

 

Ale jak to "zawsze jak się nie kąpią" - to pompa powinna chodzić całą noc? i cały dzień z przerwami na kąpiele? to ile to prądu żre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma chodzić pompa to niby zależy od jej wydajności, jak kupiłem podobny basen do twojego w komplecie z pompą (niby wydajniejsza). Rekomendacja to kilka godzin dziennie, jak się nikt nie kompie. Do chloru są specjalne pływajace koszyczki, 1 tabeltak na tydzień. Oczywiście jak się nie używa to lepiej przykryć bo mniej syfu naleci a woda i tak się grzeje od słońca

Pamiętaj o równym terenie pod basen.

 

Czyli dozownik i tabletki chloru na początek, plus zestaw do sprawdzenia ph?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam, ale kupiłem za 199 zł na wyprzedaży w Auchan. Jeszcze są ;)

 

Ale jak to "zawsze jak się nie kąpią" - to pompa powinna chodzić całą noc? i cały dzień z przerwami na kąpiele? to ile to prądu żre?

 

Ja mam wieksza pompe niz byla w zestawie (basen 366x90) i pobiera ok. 35w. Staram sie zeby wiecej niz polowe doby chodzila. W teorii powinna chodzic caly czas jezeli nikogo nie ma w basenie. Pamietaj o czyszczeniu filtra co kilka dni.

Edytowane przez s38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zmieniłem właśnie basen z prostokątnego bez pompy, na okrągły, rozporowy z pompą.

Mam taki sam.Generalnie pielegnacja wyglada tak:

Na dziem dobry dawka szokowa chloru 70g granulatu, pozniej jakies 25-30g co 3-6 dni.

Dodatkowo musisz ustabilizować PH, konieczny jest tester i później albo dajesz ph+ albo ph- w zaleznosci id potrzeb, ja u siebie musze ciagle podnosic, byc moze przez kwasne deszcze.

Potrzeba tez dodac algicyd, np Alba. Na poczatek dawka uderzeniowa chyba 100 ml a pozniej 20ml co 2 tyg.

Co do pompy to dobrze by bylo zeby byla filtracja wody 2-3 razy dziennie cala objetosc, sprawdz wydajnosc swojej to ci wyjdzie ile ma pracowac

Co tydzien musisz dolac 120l swiezej wody i to chyba na tyle.

Sorki za brak pl liter ale pisalem na tel.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to pompa do basenu ?

 

W komplecie z moim basenem kupiłem pompę Bestway 1249 l/h na wkład I

ma problem żeby oczyśćić wodę w basenie o średnicy 4 m, nawet jak chodzi cały dzień

 

Pompa Bestway 58386 o wydajności 3028 l/h (wkład II) zrobiła to bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to pompa do basenu ?

 

W komplecie z moim basenem kupiłem pompę Bestway 1249 l/h na wkład I

ma problem żeby oczyśćić wodę w basenie o średnicy 4 m, nawet jak chodzi cały dzień

 

Pompa Bestway 58386 o wydajności 3028 l/h (wkład II) zrobiła to bez problemu

 

Mialem ta sama pompe 1249 l/h na wklady "I" i tez byl problem z filtracja (basen 366x90) i odkurzacz basenowy nic nie chcial ciagnac. Zmienilem na wieksza na wklady "II" i filtruje ok. Odkurzacz tez ladnie ciagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam basen stelażowy o średnicy 3,66m. Do tego pompę 3750l/h. Jak pogoda robi się słaba na kąpiele, przykrywamy basen dedykowaną plandeką. Pompę włączam na kilka godzin dziennie - ale najczęściej podczas używania basenu do kąpieli. Pływak z tabletkami chloru jest zawsze w basenie - tabletki uzupełniam jak się rozpuszczą. W tym roku basen napełniony w połowie czerwca i woda czyściutka. Filtr pompy czyszczę co 2-3 dni. Pompę moge wykorzystać też jako odkurzacz do dna, ale nie było jeszcze takiej potrzeby - po prostu włączenie pompy podczas kąpieli załatwia sprawę - nawet jak coś jest na dnie, to zostanie poderwane i zassane do filtra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Ja mam 4,5 x 1,2 i dedykowaną pompę (wkład filtr A) nie wiem o jakiej wydajności. Układ jest ze skimerem. 4 sezon kupuję tabletki multifunkcyjne. Dwie do skimera i dwie do bojki z termometrem. Pompę włączam na całą noc raz na dwa dni albo wg potrzeby. Nie sprawdzałem nigdy pH. Nie mam też przykrycia. Do tej pory nie było problemów z jakością wody, wytrzymywała cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 549x122 pompa chodzi 24/7 co 2 tygodnie wymiana filtra bo syf

dokupiłem odkurzacz bo i tak na dnie mułu co nie miara (włosy/piasek/ owady/nasiona z drzew)

chemia w skimerze 2 tabletki multifunkcyjne + 2 w bojce pływajacej zawsze kiedy basen nieużywany jest

co 2 tygodnie szokowe szybkim chlorem 4-6 małe tabletki

woda powinna wytrzymać caly sezon - jakbym miał 20000 litrów zmieniać to bym zbankrutował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.