Skocz do zawartości

Auto benzyna do9 tyś


Mopsica

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie fiaty nie należą do aut ekonomicznych. wierz mi, ze dawno temu, jak miałem cinquecento 900-tkę, zimą przy mrozach i krótkich odcinkach bez problemu spalanie dochodziło do 9 litrów, więc dycha w 1.4 to naprawde nic szczególnego

Mi punto malo palilo :) a do tego silnik w lagunie 2.0 podobno do ekonomicznych nie nalezy :)

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fiaty nie należą do aut ekonomicznych. wierz mi, ze dawno temu, jak miałem cinquecento 900-tkę, zimą przy mrozach i krótkich odcinkach bez problemu spalanie dochodziło...

Ale nie ma sie czemu dziwić skoro konstrukcja silnika pamięta lata 70-te, ZTCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że jak masz problem z mechanikami do uno to ten jak się zepsuje to odrazu do Wisły go pchaj bo nawet nie będzie im się chciało myśleć co to za auto

 

 

 

Tu chodzi o coś innego - mechanikom nie chce się naprawiać, szukać i zastanawiać nad starym autem, gdzie może być milion przyczyn danego problemu.

Rozumiem ich, skoro mogą zgarnąć o wiele więcej pieniędzy za inne, nowsze auto.

Edytowane przez Mopsica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Uno i mechanikami jest inny problem:

wielu już sie nie chce robić z tymi autami bo sie narobią a niewiele mogą skasować lub/i "panie tu nie podepne komputera i nic nie zrobię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Uno i mechanikami jest inny problem:

wielu już sie nie chce robić z tymi autami bo sie narobią a niewiele mogą skasować lub/i "panie tu nie podepne komputera i nic nie zrobię"

 

Dokładnie to miałam na myśli, to po prostu im się nie opłaca, za dużo roboczo godzin, za mało pieniędzy skasują, a i tak zazwyczaj problem nierozwiązany jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartownisie :D w sensie nowy, bo teraz mam uno więc wiecie :D.

Jakoś tak się lekam przed rdza na astrze :> I podoba mi się Octavia Ale czy znajdę dobry egzemplarz :).

Coś jeszcze?

 

Astra II 1.6 8V - nie gnije już tak jak F, trwała, jeździ, jest ok. :ok:

 

Ewentualnie Almera N16 1.5 16V. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moje strony mogę Ci polecić Volkswagena Foxa 1,2. 

Za 9tyś możesz mieć autko z 2008 roku. Silnik może mocą nie powala ale do miasta wystarczy. Do 70km/h zwija się nawet fajnie. 

Pali w granicach 6,5 litra na mieście- powaga , dlatego sam zmienię Passata na to własnie autko. Coraz więcej poruszam się po mieście wiec wybór uważam ze dobry. W środku zaskakuje ilością miejsca. Dla 2 osób super pojazd, koszty utrzymania niskie, nie gnije i dobry promień skrętu, łatwo się parkuje. 

W grudniu własnie będę takim już się woził. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez pirania_slon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile gazu?

 

Uno 1.4 spala mi ok. 10 litrów LPG.

Tyle że wynik z jazdy 100% miasto i bardzo krótkie odcinki (do 10km. maksymalnie) po średnio zakorkowanym mieście, za to zawsze w godzinach szczytu.

 

Tak więc demonem oszczędności nie jest, ale jak na jazdę praktycznie cały czas na zimnym silniku w mieście, (i do tego tylko na LPG, gdyż praktycznie zupełnie nie zużywam benzyny, zaraz po odpaleniu przełączając na LPG) uważam że tragedii też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra II 1.6 8V - nie gnije już tak jak F, trwała, jeździ, jest ok. :ok:

 

Ewentualnie Almera N16 1.5 16V. :ok:

 

Popieram pomysł z Astrą z tym silnikiem. Bardzo wdzięczny i tani w utrzymaniu samochód. :oki:

Z LPG rozumie się doskonale. Ja przejechałem nim na LPG już 170 tys. km. i w sumie problemów z tego powodu nie odnotowałem. Części tanie, każdy mechanik ogarnie. Mocy mało (85KM), to fakt, jednak do jazdy miejsko-podmiejskiej wystarcza. Wyprzedzanie TIR-ów poza miastem, zwłaszcza gdy jest załadowana, rzeczywiście jest sporym problemem, ale prędkość podróżną 140km/h na autostradach spokojnie jest w stanie utrzymać. Fakt, spalanie wtedy skacze do 10-11l. LPG, ale jeśli ktoś na co dzień nie jeździ po autostradach, to bardzo polecam ten samochód.

 

No i nie rdzewieje jakoś specjalnie (chyba że ja trafiłem jakiś wyjątkowy egzemplarz, bo 14 lat ma na karku i rdzy nie widać).

 

Co do spalania LPG, to w jeździe mieszanej wychodzi mi od 8 do 9,5 l. LPG, co jak na kombi tragedią też nie jest.

 

Powiem tak. Nie żałuję, że ją kupiłem. Gdybym miał cofnąć się w czasie i zdecydować jeszcze raz, to też bym ją kupił. Chociaż oczywiście chciałoby się więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja astry z 2001 diesel od znajomego mechanika.

A co do foxa to zbyt mały :).

 

Co do silnika się nie wypowiem, gdyż nie znam, ale jeśli ma klimatyzację to sprawdź w jakim stanie jest jej chłodnica. Niestety w polskich warunkach w tym modelu lubią sobie przegnić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika się nie wypowiem, gdyż nie znam, ale jeśli ma klimatyzację to sprawdź w jakim stanie jest jej chłodnica. Niestety w polskich warunkach w tym modelu lubią sobie przegnić.

 

Chlodnia klimy po kilkunastu latach to moze przegnic w kazdym aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel i 10kkm rocznie... to sie nie widu połączenie

Nasz przejechal niewiele ponad 4kkm w 4 i pół roku i 10kkm w 6 lat - można? Ciekawe ile natłukł poprzedni kierownik w 14 lat po niemcowni heh

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, bo znów sie zacznie duskusja o wyzszosci ON nad LPG itd...

ja generalnie mam na spalanie lekko wyj..... Alfa 145 1.4 boxer pali mi 10-16 LPG ( na którym nalatała pobad 200 kkm))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po swoje daihatsu zrobiłem 320km... bo to był najbliższy egzemplarz. (i najtańszy). a startowałem spod krakowa. jak coś w małopolsce wypatrzysz zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł z Astrą z tym silnikiem. Bardzo wdzięczny i tani w utrzymaniu samochód. :oki:

Z LPG rozumie się doskonale. Ja przejechałem nim na LPG już 170 tys. km. i w sumie problemów z tego powodu nie odnotowałem. Części tanie, każdy mechanik ogarnie. Mocy mało (85KM), to fakt, jednak do jazdy miejsko-podmiejskiej wystarcza. Wyprzedzanie TIR-ów poza miastem, zwłaszcza gdy jest załadowana, rzeczywiście jest sporym problemem, ale prędkość podróżną 140km/h na autostradach spokojnie jest w stanie utrzymać. Fakt, spalanie wtedy skacze do 10-11l. LPG, ale jeśli ktoś na co dzień nie jeździ po autostradach, to bardzo polecam ten samochód.

 

No i nie rdzewieje jakoś specjalnie (chyba że ja trafiłem jakiś wyjątkowy egzemplarz, bo 14 lat ma na karku i rdzy nie widać).

 

Co do spalania LPG, to w jeździe mieszanej wychodzi mi od 8 do 9,5 l. LPG, co jak na kombi tragedią też nie jest.

 

Powiem tak. Nie żałuję, że ją kupiłem. Gdybym miał cofnąć się w czasie i zdecydować jeszcze raz, to też bym ją kupił. Chociaż oczywiście chciałoby się więcej mocy.

 

 

Wiesz, jedni polecają opla, inni odradzają i kogo tu słuchać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra G na prawdę już tak nie rdzewieje, więc nawet i tego się nie musisz obawiać. Taki przykład: http://allegro.pl/sliczna-astra-1-6-8v-tylko-113-000-km-top-stan-i6382025032.html

I twoje rejony: http://allegro.pl/opel-astra-g-1-6-gaz-8v-1999r-klima-el-szyby-alu-i6390952227.html

 

Oczywiście obie do zweryfikowania, takie przykłady na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jedni polecają opla, inni odradzają i kogo tu słuchać? :)

 

Ja mówię tylko ze swojego doświadczenia. Moja Astra - w przeciwieństwie do Una - nie rdzewieje.

Zresztą mijając auta na ulicy zwróć uwagę na Astry G. Jakoś specjalnie pordzewiałych nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec miał fabie i nic ponadprzeciętnie się nie zuzywało

 

miałem i fabie i laczka...

fabia jednak mniejsza od laczka i drozsza.

laczka kupisz mniej styranego.

co do awaryjnosci oba auta na podobnym poziomie, tj. praktycznie tylko eksploatacja.

 

gdybym miał wybierac na Twoim miejscu szukałbym laczka, bo bedzie młodszy, zdecydowanie wiekszy w srodku (wiekszy nawet od octawii), a jak znajdziesz kombi to juz w ogole bajka...

ot proste tanie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy mówi coś innego, jeden nie poleca opla, drugi mówi że yaris są drogie w utrzymaniu etc.

 

 

bo kazdy poleca to co ma/mial....

 

zadaj sobie pytanie jakie auto potrzebujesz, zarowno wielkosc jak i moc (diesle pomijam bo w tej kasie bedzie to albo zabytek albo trup).

 

propozycje od corsy/yarisa do laczka/astry/octawi to dwa rozne swiaty.

 

jezeli juz sie zdecydujesz i dookreslisz do czego ma słuzyc nalezy szukac przede wszystkim auta najmniej sciaranego a pozniej patrzec na marke.

a juz w ogole najpierw jedz i zobacz kazde auto, zasiadz i zweryfikuj osobiscie...

w internecie pytaj jak juz bedziesz miec doprecyzowane to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kazdy poleca to co ma/mial....

 

zadaj sobie pytanie jakie auto potrzebujesz, zarowno wielkosc jak i moc (diesle pomijam bo w tej kasie bedzie to albo zabytek albo trup).

 

propozycje od corsy/yarisa do laczka/astry/octawi to dwa rozne swiaty.

 

jezeli juz sie zdecydujesz i dookreslisz do czego ma słuzyc nalezy szukac przede wszystkim auta najmniej sciaranego a pozniej patrzec na marke.

a juz w ogole najpierw jedz i zobacz kazde auto, zasiadz i zweryfikuj osobiscie...

w internecie pytaj jak juz bedziesz miec doprecyzowane to czego szukasz.

 

Dodałbym jeszcze, że jeśli ważne są koszty utrzymania samochodu, to warto szukać samochodów jak najbardziej popularnych, bo każde auto prędzej czy później będzie wymagało jakichś nakładów finansowych, a do popularnych aut raz że łatwiej o części a dwa, że mechanicy lepiej je znają.

 

Podsumowując. Gdybym kupował auto na dłużej i patrzył na koszty jego eksploatacji, wolałbym coś popularnego (nawet w nieco gorszym stanie przy zakupie) niż coś egzotycznego w lepszym stanie w dniu zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno :).

Nie kupię mało popularnego auta bo wiem z czym to się wiąże.

Na razie przeglądam ogłoszenia, ale to chyba nienajlepszy czas na zakup auta, ludzie na wakacjach etc.

Wstrzymam się tak długo jak mogę i zobaczymy co znajdę.

Problem jest też taki ze muszę pojechać z kimś kto zna się na autach żeby nie wtopic za bardzo, bo przecież stacja nie wszystko wykaże.

Mam nadzieję ze coś mi się uda znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno :).

Nie kupię mało popularnego auta bo wiem z czym to się wiąże.

Na razie przeglądam ogłoszenia, ale to chyba nienajlepszy czas na zakup auta, ludzie na wakacjach etc.

Wstrzymam się tak długo jak mogę i zobaczymy co znajdę.

Problem jest też taki ze muszę pojechać z kimś kto zna się na autach żeby nie wtopic za bardzo, bo przecież stacja nie wszystko wykaże.

Mam nadzieję ze coś mi się uda znaleźć.

W tym budżecie i roczniku szukałbym modelu, który nie ma problemów z rdzą. Mechanikę da się ogarnąć, ale z rdzą nie wygra. Może jakiś francuz? Są dość tanie, a dobrze zabezpieczone przed korozją i można trafić dość dobrze wyposażone auto, może jakąś C4 uda się trafić w tych pieniądzach (aluminiowa maska, plastikowe błotniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 9 tysięcy to raczej ulep. Jakby to była jeszcze 1.8 to może. Daj link do ogłoszenia, więcej szczegółów. Bo generalnie to jest Astra II, tylko w ładnym wydaniu, tak samo bezawaryjne i tanie w serwisowaniu jak zwykła - poza częściami blacharskimi może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.