Skocz do zawartości

Saab do oceny


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie szukam kombi turbo lpg automat i wyskoczył mi Saab - warte to zainteresowania?

 

Buda mi się podoba, wnętrze też z klimatem, mocy sporo, ponoć można ją łatwo podnieść jeszcze, jak zabraknie.

 

Czego się bać? 

 

ten konkretny egzemplarz wydaje się być ok, jechać oglądać? jakieś 150 km mam do Bochni....

 

http://allegro.pl/saab-9-5-aero-2-3t-250km-lpg-vat-23-skora-xenon-i6397073004.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukam kombi turbo lpg automat i wyskoczył mi Saab - warte to zainteresowania?

 

Buda mi się podoba, wnętrze też z klimatem, mocy sporo, ponoć można ją łatwo podnieść jeszcze, jak zabraknie.

 

Czego się bać? 

 

ten konkretny egzemplarz wydaje się być ok, jechać oglądać? jakieś 150 km mam do Bochni....

 

http://allegro.pl/saab-9-5-aero-2-3t-250km-lpg-vat-23-skora-xenon-i6397073004.html#imglayer

 

 

Uważam, że do tego silnika (jeśli dobrze pamiętam B235) pakowanie gazu to zbrodnia. Nie tylko z powodów ideologicznych (lubię Saab'y i nie cierpię gazu), ale również dlatego, że te silniki mocno się nagrzewały. Poza wszystkim, to kotłuje, zapewne, ok. 16-18 litrów gazu na 100km w mieście (na benzynie, po mieście nie udawało mi się zejść poniżej 11.5-12.5 litra).

 

Autor ogłoszenia, celowo lub z niewiedzy, wprowadza w błąd. AERO to były seryjne samochody z turbiną GT17 o podniesionym doładowaniu (nie pamiętam dokładnie, ale chyba 0.9 bar). Zawieszenie było identyczne jak w dwulitrówkach (na nieco większych amortyzatorach), tarcze hamulcowe też nieco większe (288mm albo 305 mm - skleroza nie boli).

 

Generalnie, to bardzo udany samochód. Jeśli nie był bity, to stan całkowicie ocynkowanego nadwozia nie powinien być problemem. Ale... tani w utrzymaniu to on nie będzie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie szwedzkie Daewoo Espero - samochód który powstał w 1997 roku a potem przechodził tylko kosmetyczne zmiany aż do 2010 roku. W koncu firmie udało sie opracować nowy model, ale firma padła dość szybko.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie szwedzkie Daewoo Espero - samochód który powstał w 1997 roku a potem przechodził tylko kosmetyczne zmiany aż do 2010 roku. W koncu firmie udało sie opracować nowy model, ale firma padła dość szybko.

 

Nic nowego nie opracowali, tylko wzieli Insignie i pozmieniali troche ksztalt blachy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że do tego silnika (jeśli dobrze pamiętam B235) pakowanie gazu to zbrodnia. Nie tylko z powodów ideologicznych (lubię Saab'y i nie cierpię gazu), ale również dlatego, że te silniki mocno się nagrzewały. Poza wszystkim, to kotłuje, zapewne, ok. 16-18 litrów gazu na 100km w mieście (na benzynie, po mieście nie udawało mi się zejść poniżej 11.5-12.5 litra).

Autor ogłoszenia, celowo lub z niewiedzy, wprowadza w błąd. AERO to były seryjne samochody z turbiną GT17 o podniesionym doładowaniu (nie pamiętam dokładnie, ale chyba 0.9 bar). Zawieszenie było identyczne jak w dwulitrówkach (na nieco większych amortyzatorach), tarcze hamulcowe też nieco większe (288mm albo 305 mm - skleroza nie boli).

Generalnie, to bardzo udany samochód. Jeśli nie był bity, to stan całkowicie ocynkowanego nadwozia nie powinien być problemem. Ale... tani w utrzymaniu to on nie będzie... :)

Kolego widać, że gdzieś coś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele :-)

Primo saaby do gazu nadają się świetnie. Jeżeli jest ogarnięty i kumaty gazownik, który dobrze to wystroi to będzie smigało aż miło. Po drugie te silniki się nie grzeją. Mają problemy z panewkami przez wadliwa odmę oraz za rzadka zmianę oleju ale temp. Trzymaly ok.

Wersje aero miały Turbo td04-15t. Garrett gt17 był przeznaczony dla słabszych wersji. (Z garrett Maks to jakieś 220-230KM da się zrobić)

Samochody fajne, przy odpowiednim traktowaniu nie specjalnie awaryjne. Ceny części eksploatacyjnych na standardowym poziomie. Jedynie rozrząd - łańcuch jak padnie to koszt ok 2 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Chooper o 3.0 D w Oplach, Saabach i Renuarach to chyba (tu) wszyscy wiedzą. 

Ja bym raczej zwrócił uwagę na coś innego, facet niby dba o auto, gaz zakłada u fachowca, a sprzedaje na oponach zimowych latem  :facepalm: i jeszcze chwali, że sprzedawca (czyli kto?) gwarantuje, że nic im nie będzie po najechaniu na krawężnik. Typowy Janusz, który wyciągnie wadę jako zaletę... bo jak to nazwać? Bo jeśli jeździł latem na tych oponach, to połowy z bieżnika przy tej mocy na przedniej osi już nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Chooper o 3.0 D w Oplach, Saabach i Renuarach to chyba (tu) wszyscy wiedzą. 

Ja bym raczej zwrócił uwagę na coś innego, facet niby dba o auto, gaz zakłada u fachowca, a sprzedaje na oponach zimowych latem  :facepalm: i jeszcze chwali, że sprzedawca (czyli kto?) gwarantuje, że nic im nie będzie po najechaniu na krawężnik. Typowy Janusz, który wyciągnie wadę jako zaletę... bo jak to nazwać? Bo jeśli jeździł latem na tych oponach, to połowy z bieżnika przy tej mocy na przedniej osi już nie ma. 

 

też zwróciłem na to uwagę, wydało mi się mocno dziwne, że koleś trzyma auto na zimówkach, ale z drugiej strony ja zrobiłem to samo ze Scenikiem, mimo iż o niego wcześniej dbałem. Po prostu jak pojawiło się nowe auto, to Scenic został wystawiony tak jak stał, a że Scenic dci nie jest super sprzedawalny, to stał parę miesięcy i prawie całe lato na zimowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widać, że gdzieś coś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele :-)

Primo saaby do gazu nadają się świetnie. Jeżeli jest ogarnięty i kumaty gazownik, który dobrze to wystroi to będzie smigało aż miło. Po drugie te silniki się nie grzeją. Mają problemy z panewkami przez wadliwa odmę oraz za rzadka zmianę oleju ale temp. Trzymaly ok.

Wersje aero miały Turbo td04-15t. Garrett gt17 był przeznaczony dla słabszych wersji. (Z garrett Maks to jakieś 220-230KM da się zrobić)

Samochody fajne, przy odpowiednim traktowaniu nie specjalnie awaryjne. Ceny części eksploatacyjnych na standardowym poziomie. Jedynie rozrząd - łańcuch jak padnie to koszt ok 2 tys zł.

 

akurat łańcuch prawdopodobnie mnie czeka w E39, koło 2500, więc takie kwoty mnie nie porażają

 

jedyne informacje które mi ciężko znaleźć, to awaryjność automatycznych skrzyń, średnio mi się widzi przesiadka na manuala, ale tłumacze sobie że zapas mocy pozwoli jeździć jak automatem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że do tego silnika (jeśli dobrze pamiętam B235) pakowanie gazu to zbrodnia. Nie tylko z powodów ideologicznych (lubię Saab'y i nie cierpię gazu), ale również dlatego, że te silniki mocno się nagrzewały. Poza wszystkim, to kotłuje, zapewne, ok. 16-18 litrów gazu na 100km w mieście (na benzynie, po mieście nie udawało mi się zejść poniżej 11.5-12.5 litra).

 

Autor ogłoszenia, celowo lub z niewiedzy, wprowadza w błąd. AERO to były seryjne samochody z turbiną GT17 o podniesionym doładowaniu (nie pamiętam dokładnie, ale chyba 0.9 bar). Zawieszenie było identyczne jak w dwulitrówkach (na nieco większych amortyzatorach), tarcze hamulcowe też nieco większe (288mm albo 305 mm - skleroza nie boli).

 

Generalnie, to bardzo udany samochód. Jeśli nie był bity, to stan całkowicie ocynkowanego nadwozia nie powinien być problemem. Ale... tani w utrzymaniu to on nie będzie... :)

 

1. nie, nie jest to zbrodnia

2. co znaczy kotłuje? że dużo pali? 1st, nie ma bata żeby spalił w normalnej jeździe 18 litrów gazu, V8 w E38 pali mi 16... 2nd, 18 litrów gazu w porównaniu do 11 litrów ropy nadal jest dużo lepszym wynikiem

 

co do reszty się nie wypowiadam bo się nie znam, interesuje mnie samochód, w kolejności:

 

- mocny z gazem

- automat

- kombi

- cichy

 

dlatego padło na Saaba

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bizz Pisze, że w ciągłej eksploatacji, więc albo nie w ciągłej eksploatacji jednak - czyli kłamca, więc można spodziewać się wszystkiego, albo po prostu kolejny koleś, który myśli, że jak założy nowe zimówki z gwarancją od sprzedawcy, to dba o auto. 

Jeśli to auto miało by jakąś wartość, wystawiłby je za 15k. No chyba, że to jest ta jedyna okazja, na którą wszyscy czyhamy na allegro. Zawsze można zadzwonić i wyczuć z kim ma się do czynienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widać, że gdzieś coś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele :-)

Primo saaby do gazu nadają się świetnie. Jeżeli jest ogarnięty i kumaty gazownik, który dobrze to wystroi to będzie smigało aż miło. Po drugie te silniki się nie grzeją. Mają problemy z panewkami przez wadliwa odmę oraz za rzadka zmianę oleju ale temp. Trzymaly ok.

Wersje aero miały Turbo td04-15t. Garrett gt17 był przeznaczony dla słabszych wersji. (Z garrett Maks to jakieś 220-230KM da się zrobić)

Samochody fajne, przy odpowiednim traktowaniu nie specjalnie awaryjne. Ceny części eksploatacyjnych na standardowym poziomie. Jedynie rozrząd - łańcuch jak padnie to koszt ok 2 tys zł.

 

9-5 Aero jeżdziłem piętnaście lat temu. A pamiętać tych wszystkich detali nie miałem nigdy zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1st budżet - na zabawkę max 15 kpln

2nd chcę cichociemne, Saab z założenia wygląda na 1.8 115 KM :hehe:  te Vectry buhają testosteronem

 

były Astry II jakieś mocne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1st budżet - na zabawkę max 15 kpln

2nd chcę cichociemne, Saab z założenia wygląda na 1.8 115 KM :hehe:  te Vectry buhają testosteronem

 

były Astry II jakieś mocne?

 

AII były tylko OPC 160KM lub 200KM, możesz jeszcze spróbować coś w tym stylu:

http://allegro.pl/vectra-bfl-cdx-sport-2-5-v6-pb-felgi-17-zender-i6383556539.html

http://otomoto.pl/oferta/opel-vectra-b-2-5-v6-lpg-ID6yjIM9.html

Tyle że nie mają turbo.

Z 2.5 V6 dość łatwo zrobić pod 200KM. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AII były tylko OPC 160KM lub 200KM, możesz jeszcze spróbować coś w tym stylu:

http://allegro.pl/vectra-bfl-cdx-sport-2-5-v6-pb-felgi-17-zender-i6383556539.html

http://otomoto.pl/oferta/opel-vectra-b-2-5-v6-lpg-ID6yjIM9.html

Tyle że nie mają turbo.

Z 2.5 V6 dość łatwo zrobić pod 200KM. ;)

 

niee, jakoś mi nie leży ten silnik, jeździłem tym chwilę.. niby ma moc, a jej nie czuć

 

kupiłbym Astrę I GSi, ale to już gatunek wymarły...

 

pomyśleć że z 4-5 lat temu kłóciłem się z gościem o 100 PLN, bo nie chciał opuścić, a na tapecie był Kadett GSi, piękny biały, z takimi naklejkami/listwami po bokach... no ale gość chciał 2300 a ja miałem 2200w kieszeni, a nie chciało mi się do bankomatu jechać, to jakaś wieś pod Pszczyną była... teraz na jakichś klasykach bym go za 12000 wystawił

i ten licznik elektroniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee, jakoś mi nie leży ten silnik, jeździłem tym chwilę.. niby ma moc, a jej nie czuć

 

kupiłbym Astrę I GSi, ale to już gatunek wymarły...

 

pomyśleć że z 4-5 lat temu kłóciłem się z gościem o 100 PLN, bo nie chciał opuścić, a na tapecie był Kadett GSi, piękny biały, z takimi naklejkami/listwami po bokach... no ale gość chciał 2300 a ja miałem 2200w kieszeni, a nie chciało mi się do bankomatu jechać, to jakaś wieś pod Pszczyną była... teraz na jakichś klasykach bym go za 12000 wystawił

i ten licznik elektroniczny

 

Ja czuję moc mimo ślizgającego się sprzęgła. ;] Ja mam manual. :) To z Opla nic Ci nie zostaje, chyba że poszukasz sobie Omegi 3.0 V6, ale to specjalnie szybkie nie jest. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz cierpliwośc do znajdziesz Astre II z silnikiem Saaba B204L 

 

Do Opli nie używano silników Saab'a B204. Jak ktoś podłubał, to mógł sobie zaaplikować taki wynalazek. Razem z zawieszeniem etc. Pozostaje tylko pytanie: po co? Oczywiście nie wykluczam, że może się komuś bardziej Opel niż Saab podobać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.