Skocz do zawartości

Diesel z automatem do 150k


goden

Rekomendowane odpowiedzi

Jako fan marki BMW i wieloletni posiadacz ich pojazdów przesiadłem się do nowego SuperB'a.

Napiszę krótko - BMW to to nie jest ale...

...jestem pozytywnie zaskoczony.

Osiągi, komfort, wyposażenie, wykonanie nie odstępuje od dzisiejszych BMW.

Tylko ten dźwięk czterolitrowego diesel'a... :facepalm:

Za 150 jest auto na wypasie z DCC, ACC i innymi bajerami. Problem tylko że trzeba czekać minimum 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 jest auto na wypasie z DCC, ACC i innymi bajerami. Problem tylko że trzeba czekać minimum 6 miesięcy.

Moja z 2.0 190KM kosztowała sporo mniej, tyle że to nie L&K, a dobrze doposażony Style. Czekałem równo 5,5 miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, jaka obsługa?

Dziś mija dokładnie 3 miesiące jak wyjechałem z salonu, przebieg aktualny 6,5 kkm, przewidywany zasięg na ADBlue 4000..

10tyś i trzeba dolać? Miało być od przeglądu do przeglądu, ciekawe jak będzie w Zimie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecje f10 jest lepiej wyciszone, ma bardziej komfortowe zawieszenie i fotele itp?

Poza tym porownywalem uzwane bmw do uzywanej cytryny oba podony wiek i przebieg

 

Ja Cię rozumiem, ale kolega chce kupić nowe auto, a nowe 525d to R4 i jest to przepaść w kulturze pracy w stosunku do hdi czy dci. Jestem fanem BMW, dałbym się pociąć za 530d nowe salonowe, ale 518 czy 520 bym nie wziął, zbyt dużo jeżdżę żeby się męczyć w trasie tym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tyś i trzeba dolać? Miało być od przeglądu do przeglądu, ciekawe jak będzie w Zimie :)

Jeszcze w salonie pokazał zasięg AdBlue 11500, wszystko zależy od trybu i stylu jazdy.

Aktualnie przegląd mam wykonać za 23,6kkm lub 606 dni, wychodzi więc trzy tankowania na jeden przegląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb - Twoje wątki sledzilem jednak Mitsubishi mi się nie podoba niestety.

Bizz - jak to jest z tymi autami? Gdzie jest haczyk, jak jest później z gwarancją, obsługą po sprzedażową. Skąd taka cena?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb - Twoje wątki sledzilem jednak Mitsubishi mi się nie podoba niestety.

Bizz - jak to jest z tymi autami? Gdzie jest haczyk, jak jest później z gwarancją, obsługą po sprzedażową. Skąd taka cena?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Do cen, które podają musisz doliczyć transport, jak pamiętam od 5000-9000 PLN netto, gwarancja jest normalna, jak w PL. Może być jeszcze taniej jeśli nie przeszkadza Ci jazda autem zarejestrowanym w Czechach. Mają dość obszerny wątek na http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=231234musisz się zarejestrować, ale warto. Wątek jest od 2013 roku, masz tam opinie i te dobre i złe. IMO dobrych jest znacznie więcej, a złe dotyczą narzekania że mały rabat. Popytaj, pogadaj. Ja też chciałem kupować nowe BMW, ale nie stać mnie na 530d więc odpuściłem. Jak rozkręcę trochę bardziej DG, to wezmę w leasing.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan marki BMW i wieloletni posiadacz ich pojazdów przesiadłem się do nowego SuperB'a.

Napiszę krótko - BMW to to nie jest ale...

...jestem pozytywnie zaskoczony.

Osiągi, komfort, wyposażenie, wykonanie nie odstępuje od dzisiejszych BMW.

Tylko ten dźwięk czterolitrowego diesel'a... :facepalm:

 

O!

I to jest interesujące :)

 

TSI trzeba było kupić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tyś i trzeba dolać? Miało być od przeglądu do przeglądu, ciekawe jak będzie w Zimie :)

 

Jest wlewik pod klapką, 2 zł/litr. Ogólnie bezproblemowe się wydaje i nieupierdliwe.

 

Tak czy inaczej do TDI jedynie przekonuje, jak ktoś ma ON za 2-3 zł/litr ;)

Ewentualnie jak lata autobanami z nadźwiękowymi prędkościami non top.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bizz - jak to jest z tymi autami? Gdzie jest haczyk, jak jest później z gwarancją, obsługą po sprzedażową. Skąd taka cena?

 

Kiedyś zgłębiałem temat.

Flotowe rabaty w BMW są duże, o czym nie każdy wie.

Rząd 25-30% nie powinien dziwić.

 

Brokerzy kupują tam gdzie mają układ, często w Niemczech.

Reszta chyba ok, bez haczyków, choć tu trzeba temat zgłębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW przeraża brak wyposażenia, by zrobić wyposażenie Superba za 150 kzł, to w 5er chyba 250 kzł braknie...

yyyy, ja bym strzelił nawet w ponad 300 kPLN

jeśli chcemy podobne osiągi i wyposażenie w 5er, jak SuperB za 150 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy, ja bym strzelił nawet w ponad 300 kPLN

jeśli chcemy podobne osiągi i wyposażenie w 5er, jak SuperB za 150 

 

Może być. Wszedłem wczoraj w konfigurator 3er, by zrobić jako taką kopię mojej Octavii i poddałem się po 2 minutach, bo dziwne kwoty zaczęły wskakiwać, a jeszcze dobrze się nie rozpędziłem. Tam 30% rabat nie bardzo pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być. Wszedłem wczoraj w konfigurator 3er, by zrobić jako taką kopię mojej Octavii i poddałem się po 2 minutach, bo dziwne kwoty zaczęły wskakiwać, a jeszcze dobrze się nie rozpędziłem. Tam 30% rabat nie bardzo pomoże :)

 

dokładnie ja dojeżdzałem do 300kkm a nadal wiele opcji było głupio drogich. Problem w tym, że Superb L&K 2.0TFSI ma praktycznie wszystko +jest bardzo szybki. Chcąc to mieć w innym aucie trzeba duuużo więcej zapłacić.

Nic, zobaczymy ile MY17 będzie kosztował, czytałem że ma być drożej za mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumiem, ale kolega chce kupić nowe auto, a nowe 525d to R4 i jest to przepaść w kulturze pracy w stosunku do hdi czy dci. Jestem fanem BMW, dałbym się pociąć za 530d nowe salonowe, ale 518 czy 520 bym nie wziął, zbyt dużo jeżdżę żeby się męczyć w trasie tym dźwiękiem.

 

Ale mam rozumieć że 4 cylindry bmw są dużo gorsze niż 4 cylindry np mazdy czy hondy? 

Czy po prostu nie przystoi mieć w bmw 4 cylindry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam rozumieć że 4 cylindry bmw są dużo gorsze niż 4 cylindry np mazdy czy hondy? 

Czy po prostu nie przystoi mieć w bmw 4 cylindry?

 

weź, otwórz specyfikacje

i porównaj osiągi najsybszej mazdy/hondy i najwolniejszej 5er

...

zawsze, bez dopłaty, możesz zamówić 518 bez znaczka 518 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź, otwórz specyfikacje

i porównaj osiągi najsybszej mazdy/hondy i najwolniejszej 5er

...

zawsze, bez dopłaty, możesz zamówić 518 bez znaczka 518 ;)

osiągi na papierze to ja mam już w jednym palcu w autach które mnie interesują.

Po wpisach tutaj jednak rozumuję że coś z 4 cylindrami w bmw jest nie tak bo każdy pisze że minimum 6 bo 4 cylindry to bleee.

Więc nie rozumiem o co chodzi, bo w autach które szukam wszystkie mają 4 cylindry. Dlatego zadałem pytanie co jest nie tak z 4 cylindrami w bmw?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam rozumieć że 4 cylindry bmw są dużo gorsze niż 4 cylindry np mazdy czy hondy? 

Czy po prostu nie przystoi mieć w bmw 4 cylindry?

 

Mazdy i Hondy nie znam, jeździłem sporo hdi Peugeota a miałem i jeździłem przez dobre 4 lata dci Renault, dwa różne silniki, 1.5 i 1.9, oba zabijały kulturą pracy BMW.

 

Absolutnie nie mam podejścia że coś nie przystoi, jak działa dobrze to niech jest, np. nowym 3cylindrowym silnikiem BMW jeździ się nieźle. Ale diesel R4 psuje całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiągi na papierze to ja mam już w jednym palcu w autach które mnie interesują.

Po wpisach tutaj jednak rozumuję że coś z 4 cylindrami w bmw jest nie tak bo każdy pisze że minimum 6 bo 4 cylindry to bleee.

Więc nie rozumiem o co chodzi, bo w autach które szukam wszystkie mają 4 cylindry. Dlatego zadałem pytanie co jest nie tak z 4 cylindrami w bmw?

 

To jeszcze raz - kultura pracy i wydawany dźwięk. Osiągi są spoko, 520d deptane dość mocno spaliło 8.6 litra, dzień kręcenia się po aglomeracji śląskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz - kultura pracy i wydawany dźwięk. Osiągi są spoko, 520d deptane dość mocno spaliło 8.6 litra, dzień kręcenia się po aglomeracji śląskiej.

ok czyli silnik kulturą nie grzeszy - o tym może uda mi się przekonać na jeździe próbnej. Ale sam w sobie jakiś awaryjny chyba nie jest przynajmniej w internecie specjalnie nikt nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli silnik kulturą nie grzeszy - o tym może uda mi się przekonać na jeździe próbnej. Ale sam w sobie jakiś awaryjny chyba nie jest przynajmniej w internecie specjalnie nikt nie narzeka.

 

Poprzednia generacja diesli BMW - N47 i N57 - to może nie katastrofa, ale spacer w parku też nie. Smród rozciągającego się łańcuch rozrządu, który jest trudny do wymiany, ciągnie się do tej pory. I mimo kilkukrotnych zapewnien BMW "tym razem już naprawiliśmy" problem powracał.

 

B47 ma identycznie rozwiązany rozrząd, w tym samym miejscu... Czy naprawili - raczej tak. I nawet jak Ci padnie, to pewnie wymienią w ramach gwarancji... Ale przy całej mojej idealistycznej miłości do BMW bawarki bym nie kupił... 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam rozumieć że 4 cylindry bmw są dużo gorsze niż 4 cylindry np mazdy czy hondy? 

Czy po prostu nie przystoi mieć w bmw 4 cylindry?

Nie są gorsze. Mało tego, są takie same ale...

W przeciwieństwie do Mazdy i Hondy w BMW możesz zamówić silnik sześciocylindrowy, który kulturą pracy i wydawanymi dźwiękami bije WSZYSTKIE czterocylindrowce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Superb brana była pod uwagę jako super auto na trasy. Tylko ja nie chcę wyglądać jak kolejny goniący autostradą handlowiec, nie mówiąc już o wnętrzu które jest po prostu nudne.

A co cię obchodzi, jak wyglądasz na autostradzie - opinia obcych ludzi w innych samochodach jest dla ciebie aż tak istotna? Naprawdę chcesz za to dopłacać, żeby "wyglądać"? Ja wolę osobistą wygodę niż zdanie jakichś ludzi.

Co do wnętrza się nie wypowiem - w ogóle nie zwracam na nie uwagi. Jakie by nie było, jest statyczne i musi się znudzić. Znacznie bardziej interesuje mnie krajobraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są gorsze. Mało tego, są takie same ale...

W przeciwieństwie do Mazdy i Hondy w BMW możesz zamówić silnik sześciocylindrowy, który kulturą pracy i wydawanymi dźwiękami bije WSZYSTKIE czterocylindrowce...

Ok, ale generalnie zrozumiałeś pierwszy post w którym pisze o autach do max 150kzl? Nie pije do Ciebie tylko do wszystkich którzy piszą o bmw ale tylko v6. Nie stać mnie i tyle.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście wzięli?

Tylko nowe, w leasing.

Mam dwa zupełnie różne typy i sam nie wiem.

Rozum podpowiada Honda Crv 1.6 160km AT.

Serce podpowiada Mazda 6 2.2 175km AT.

Innych właściwie aut nie ma. Ford odpada bo się nie podoba, Koreańce i Francuzy nie bo nie.

Opel nic ciekawego nie ma, Skoda i VW jakoś tak bez przekonania.

Ostatecznie Honda cz Mazda?

Honda przekonuje niezawodnością i możliwością przedłużenia gwarancji do 5 lat i 300kkm. Dodatkowo trochę bardziej mobilna w pracy na budowach ale to mniej ważne bo wystarczy że do budowy dojadę.

Mazda jest piękna ma lepszy wypas, lepsza na trasy, ale przedłużyć gwarancję można tylko do 150kkm.

Czego słuchać serca czy rozumu?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

a co konkretnie ci nie pasuje np. w Skodzie Superb kombi? Wersja L&K wygląda zacnie i cena spoko:

2.0 TDI CR DPF/140 kW (190 KM) DSG 4x4 SCR  - 165 600 PLN
bez napędu 4x4 156000 PLN
bez rabatów.
Edytowane przez optiview
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale generalnie zrozumiałeś pierwszy post w którym pisze o autach do max 150kzl? Nie pije do Ciebie tylko do wszystkich którzy piszą o bmw ale tylko v6. Nie stać mnie i tyle.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Zobacz jednak to 520d, ja jeździłem autem z silnikiem N47, teraz czytam na forum, że do 3er zaczęli wkładać poprawioną wersję B47, ponoć jest znacznie cichsza. Rozglądam się za nowym autem i temat mnie mocno zainteresował, jak znajdę w jakimś salonie B47 do pojeżdżenia to zdam relację.

Sam się ostro zastanawiam nad 320d, choć mocno miesza mi SuperB. Różnią się wielkością, wyposażeniem, ale nie ceną, teraz chcę wyszarpać oba auta na dzień/weekend i porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jednak to 520d, ja jeździłem autem z silnikiem N47, teraz czytam na forum, że do 3er zaczęli wkładać poprawioną wersję B47, ponoć jest znacznie cichsza. Rozglądam się za nowym autem i temat mnie mocno zainteresował, jak znajdę w jakimś salonie B47 do pojeżdżenia to zdam relację.

Sam się ostro zastanawiam nad 320d, choć mocno miesza mi SuperB. Różnią się wielkością, wyposażeniem, ale nie ceną, teraz chcę wyszarpać oba auta na dzień/weekend i porównać...

Jeździłem dzisiaj 518d. Powiem tak - jest poprawnie. Tzn, za miastem da się wyprzedzać, przy 160 względnie cicho, generalnie auto ma dużego plusa jak za te pieniądze. Porównując do 2 litrowego accorda to przyspieszenie jest porównywalne - dla mnie wystarczające. Spalanie pomimo piłowania i różnych prób z całej jazdy około 70 km 6,7l/100. Jak komp nie zaniża zbyt wiele to bardzo dobry wynik. Mam teraz chwilę na spokojne podsumowanie ale na tą chwilę wydaje mi się że wezmę BMW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w salonie pokazał zasięg AdBlue 11500, wszystko zależy od trybu i stylu jazdy.

Aktualnie przegląd mam wykonać za 23,6kkm lub 606 dni, wychodzi więc trzy tankowania na jeden przegląd...

Czesc. Napisz prosze jakie masz spalanie przy 140 na tempomacie. I jak z glosnoscia?

Jechalem w zeszlym miesiacu 300km jako pasazer z tylu w rocznym Passacie CC R line i pomijajac brak miejsca to bylo znacznie glosniej niz w Peugeocie 508 kombi (nowka - 300km przebiegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj 518d. Powiem tak - jest poprawnie. Tzn, za miastem da się wyprzedzać, przy 160 względnie cicho, generalnie auto ma dużego plusa jak za te pieniądze. Porównując do 2 litrowego accorda to przyspieszenie jest porównywalne - dla mnie wystarczające. Spalanie pomimo piłowania i różnych prób z całej jazdy około 70 km 6,7l/100. Jak komp nie zaniża zbyt wiele to bardzo dobry wynik. Mam teraz chwilę na spokojne podsumowanie ale na tą chwilę wydaje mi się że wezmę BMW.

 

 a masz wiedzę jaki silnik był w środku? N47 czy B47? ewentualnie jaki rocznik auta, bo mogłeś jeździć demówką 2014/2015 i tam jeszcze raczej siedzi N47...

 

z ciekawości jaką masz ofertę na 518d? ja szukam serii 3 z Premium Selection, ale muszę w końcu usiąść, zrobić konfigurację i rozesłać zapytania do  brokerów... nie chciałbym przekroczyć 130 kpln brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj 518d. Powiem tak - jest poprawnie. Tzn, za miastem da się wyprzedzać, przy 160 względnie cicho, generalnie auto ma dużego plusa jak za te pieniądze. Porównując do 2 litrowego accorda to przyspieszenie jest porównywalne - dla mnie wystarczające. Spalanie pomimo piłowania i różnych prób z całej jazdy około 70 km 6,7l/100. Jak komp nie zaniża zbyt wiele to bardzo dobry wynik. Mam teraz chwilę na spokojne podsumowanie ale na tą chwilę wydaje mi się że wezmę BMW.

 

Jeździłeś Superbem dla porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Napisz prosze jakie masz spalanie przy 140 na tempomacie. I jak z glosnoscia?

Jechalem w zeszlym miesiacu 300km jako pasazer z tylu w rocznym Passacie CC R line i pomijajac brak miejsca to bylo znacznie glosniej niz w Peugeocie 508 kombi (nowka - 300km przebiegu).

 

Passat CC to stara konstrukcja i dużo od opon zależy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie  :hehe:

 

Sytuacja się zmieniła w taki sposób, że za 150kzł wziąłem 2 rzeczy:

 

1.Ford Mondeo 2,0tdci z automatem + jakiś pakiet gold x oraz tempomat - generalnie najtańszy diesel z automatem w tej klasie.

2.Yamaha Mt 09 Tracer

 

Generalnie z ubezpieczeniami zmieściłem się w zakładanym budżecie.

Motor już czeka na odbiór ale pada więc nie odbiorę do czasu aż będzie sucho.

Na forda czekam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.