Skocz do zawartości

Podziel się opinią jeśli posiadasz lub miałeś okazję jeździć nowym Fiatem Tipo


Pafnucy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
20 godzin temu, cesarz napisał:

A wiadomo coś kiedy u nas i w jakiej cenie? Za ~52 tysiące to byłby niezły hicior

 

fiat.pl :)

Cena kombi od 53400.

TJet - od 62500, Tjet LPG od 66000, dla wersji Lounge trzeba doliczyć jeszcze 10000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Swiko napisał:

112 km/h

 

lipa, zawsze niby 6 biegów chwalone żeby obroty obniżyć na trasie, a są takie same jak w innych autach 5 biegowych... bez sensu, przy 120 km/h na 6 biegu powinien mieć 2 tys obrotów - to by był nadbieg prawdziwy i dobry na trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 10:30, Majkiel napisał:

 

fiat.pl :)

Cena kombi od 53400.

TJet - od 62500, Tjet LPG od 66000, dla wersji Lounge trzeba doliczyć jeszcze 10000

 

To pojechali z cenami. Będzie jak ze stilo?

12 godzin temu, Majkiel napisał:

 

W Grande Punto licznikowo jest około 115. W drodze do pracy zazwyczaj ustawiam tempomat na 3000 rpm :)

 

a jak to było w P2 1.2 16V z VI skrzynią? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał:

 

lipa, zawsze niby 6 biegów chwalone żeby obroty obniżyć na trasie, a są takie same jak w innych autach 5 biegowych... bez sensu, przy 120 km/h na 6 biegu powinien mieć 2 tys obrotów - to by był nadbieg prawdziwy i dobry na trasy

Bo ten 6. bieg nie jest dla fanów diesla, którzy chcą jechać 160km/h z obrotami 2000 :phi: W skrzyni zaprojektowano krótkie przełożenia, żeby ten dość duży samochód ze stosunkowo małym silnikiem miał sensowne przyspieszenie, więc trzeba było dorzucić jeszcze szóstkę, dla sensownej v max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten 6. bieg nie jest dla fanów diesla, którzy chcą jechać 160km/h z obrotami 2000 :phi: W skrzyni zaprojektowano krótkie przełożenia, żeby ten dość duży samochód ze stosunkowo małym silnikiem miał sensowne przyspieszenie, więc trzeba było dorzucić jeszcze szóstkę, dla sensownej v max.

Nadal nie kumam. Nie pisałem o 2tys obrotów przy 160 tylko przy 120. 5 bieg powinien ciągnąć do 160 potem przy 6 biegu będą już na tyle wysokie obroty że vmax zrobi. Moim zdaniem dużo wygodniejsze by to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bielaPL napisał:


Nadal nie kumam. Nie pisałem o 2tys obrotów przy 160 tylko przy 120. 5 bieg powinien ciągnąć do 160 potem przy 6 biegu będą już na tyle wysokie obroty że vmax zrobi. Moim zdaniem dużo wygodniejsze by to było.

Być może, ale wydłużenie przełożeń pogorszyłoby przyspieszenie w zakresie 0-100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 10:30, Majkiel napisał:

 

fiat.pl :)

Cena kombi od 53400.

TJet - od 62500, Tjet LPG od 66000, dla wersji Lounge trzeba doliczyć jeszcze 10000

 

Astrę J 1,4T można było kupić za 55+ kPLN, "Fiata Tjet LPG od 66000" nie ratuje nawet rabat 10 kPLN. No i powinni poprawić wyciszenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Astrę J 1,4T można było kupić za 55+ kPLN, "Fiata Tjet LPG od 66000" nie ratuje nawet rabat 10 kPLN. No i powinni poprawić wyciszenie silnika.

Nie ma co porównywać starych i nowych modeli. Tjety potanieja za rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 15:04, kjk napisał:

Bo ten 6. bieg nie jest dla fanów diesla, którzy chcą jechać 160km/h z obrotami 2000 :phi: W skrzyni zaprojektowano krótkie przełożenia, żeby ten dość duży samochód ze stosunkowo małym silnikiem miał sensowne przyspieszenie, więc trzeba było dorzucić jeszcze szóstkę, dla sensownej v max.

Ta skrzynie to pic na wodę. Prędkości na 6b są jak w np. Baleno na 5b. 6b na pewno też nie jest do vmax, bo GP z tym endżinem na 6b nie ma ochoty rozpędzać się poza 170 licznikowe - a ile to jest rzeczywiste, to chyba każdy sobie zdaje sprawę ;] do vmax dalekoooo. Z kolei 5b ma vmax prawie w punkt z obrotami mocy max, niby ok, ale uszy odpadają od wycia silnika :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wawo napisał:

 

No nie wiem. Gdzie ta wyraźna przewaga Tipo nad Astra J????

Jedyna tylko. W świeżości. Często ludzie kupując nowe auta wolą nowości niż schodzące modele. Poza tym t-jeta nie było w 2016 i nie a wyprzedaży. Za rok będą już ładnie spuszczać ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartekm napisał:

....bo GP z tym endżinem na 6b nie ma ochoty rozpędzać się poza 170 licznikowe 

 

Mój na fabrycznych felgach z oponami 205/45/17 na szóstce bez większych problemów osiąga 180-190 licznikowe.

I to nie żebym miał jakieś przeregulowane LPG, bo na benzynie jedzie tak samo, silnik i wydech oryginał, przebieg na dzień dzisiejszy 130600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Majkiel napisał:

 

Mój na fabrycznych felgach z oponami 205/45/17 na szóstce bez większych problemów osiąga 180-190 licznikowe.

I to nie żebym miał jakieś przeregulowane LPG, bo na benzynie jedzie tak samo, silnik i wydech oryginał, przebieg na dzień dzisiejszy 130600.

Mój nie osiągał. Chyba, że to bez problemu to było z góry. Poza tym widziałem kilka wykresów z hamownii, na których te silniki nie osiągały deklarowanych 95KM, pewnie mój też skoro miał problem w vmax. A opony miałem 185/65R15, więc też bardziej sprzyjające rozpędzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2017 o 19:42, bielaPL napisał:

Jedyna tylko. W świeżości. Często ludzie kupując nowe auta wolą nowości niż schodzące modele. Poza tym t-jeta nie było w 2016 i nie a wyprzedaży. Za rok będą już ładnie spuszczać ceny.

Biela widzać jakie jest zainteresowane Tipo na rabaty nie liczyłbym- to auto budżetowe a wiec większość się sprzeda w cenie około 45-53 tyś. Będąc na przeglądzie przez półtora godziny odebrali zaliczek na ..6 sztuk.

Przykład: Tipo Sedan 95 ps sprzedane w kolorze białym wersja longue z 2016 r. za 49 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dareek napisał:

Biela widzać jakie jest zainteresowane Tipo na rabaty nie liczyłbym- to auto budżetowe a wiec większość się sprzeda w cenie około 45-53 tyś. Będąc na przeglądzie przez półtora godziny odebrali zaliczek na ..6 sztuk.

Przykład: Tipo Sedan 95 ps sprzedane w kolorze białym wersja longue z 2016 r. za 49 tys.

 

ALe HTB czy kombi wcale nie ma takiej rewelacyjnej ceny jak sedan, wiec watpie, ze bedzie sie az tak dobrze sprzedawac...

Poki co na ulicy nie widzialem chyba zadnego, a sedanow w wersji zaslepka jezdzi dosc sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 20:37, bielaPL napisał:


Nadal nie kumam. Nie pisałem o 2tys obrotów przy 160 tylko przy 120. 5 bieg powinien ciągnąć do 160 potem przy 6 biegu będą już na tyle wysokie obroty że vmax zrobi. Moim zdaniem dużo wygodniejsze by to było.

Tylko, że to auto nie było pomyślane jako polykacz autostrad.

Zapewne skrzynia zestrojona na miasto + czasem wypad poza nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dareek napisał:

Biela widzać jakie jest zainteresowane Tipo na rabaty nie liczyłbym- to auto budżetowe a wiec większość się sprzeda w cenie około 45-53 tyś. Będąc na przeglądzie przez półtora godziny odebrali zaliczek na ..6 sztuk.

Przykład: Tipo Sedan 95 ps sprzedane w kolorze białym wersja longue z 2016 r. za 49 tys.

Jak za Longue to cena bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to auto nie było pomyślane jako polykacz autostrad.
Zapewne skrzynia zestrojona na miasto + czasem wypad poza nie.
 
 

To niech będzie zestrojona na miasto prócz 6. Po co mi 6 w mieście? Niech to będzie prawdziwy nadbieg. W ogóle testy elastyczności na 6 biegu są bezsensu. Wolę cichą pracę silnika i ewentualną redukcję jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2017 o 13:47, wawo napisał:

 

Astrę J 1,4T można było kupić za 55+ kPLN, "Fiata Tjet LPG od 66000" nie ratuje nawet rabat 10 kPLN. No i powinni poprawić wyciszenie silnika.

59900 kosztuje podstawowa astra ze 100 konnym silnikiem. Wersja Enjoy z 125 konnym silnikiem dzielona kanapą i podłokietnikiem z tyłu alu 17 i metalikiem wychodzi około 75300 wiec piszmy o faktach nie o mitach - no chyba że to cena netto.

Więc jakby nie patrzeć do T-JET z lpg to różnica prawie 10 tys. o tańszych nawet nie wspominam.

 

Niestety współczesne kompakty są tanie w podstawi w katalogu - cokolwiek chcesz więcej cena leci ponad 70 tyś i to sporo.

niektóre promocje w salonach wynikają z chwytów marketingowych- zostaw auto w rozliczeniu, tylko na kredyt, obowiązkowy pakiet ubezpieczeń etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii rabatów, to na tipo htb dostaliśmy w firmie 12% upustu, cena katalogowa coś ok 70 tys brutto 

To co muszę zaznaczyć to firma moja związana jest z FCA (nie jest w grupie, ale jest dostawcą), diler jeden z większych w PL, który od 3 lat sprzedaje nam 5-6 aut rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

W kwestii rabatów, to na tipo htb dostaliśmy w firmie 12% upustu, cena katalogowa coś ok 70 tys brutto 

To co muszę zaznaczyć to firma moja związana jest z FCA (nie jest w grupie, ale jest dostawcą), diler jeden z większych w PL, który od 3 lat sprzedaje nam 5-6 aut rocznie.

Przy kupnie tylu aut to w każdej marce bez problemu tyle, albo więcej dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Przy kupnie tylu aut to w każdej marce bez problemu tyle, albo więcej dostaniesz.

Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego to napisałem. Obecnie ponoć rabaty na wszystko sa małe, bo ciężar rabatowy iat przeniósł na wyprzedaż rocznika 2016. 

Jak ktoś chce kupić auto a mu się nie spieszy, lepiej poczekać do maja-czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.02.2017 o 23:55, Majkiel napisał:

 

W Grande Punto licznikowo jest około 115. W drodze do pracy zazwyczaj ustawiam tempomat na 3000 rpm :)

 

Mi się wydaje, że było 120km/h, bo przy 160km/h miałem 4krpm...

Dnia 19.02.2017 o 16:25, bartekm napisał:

Ta skrzynie to pic na wodę. Prędkości na 6b są jak w np. Baleno na 5b. 6b na pewno też nie jest do vmax, bo GP z tym endżinem na 6b nie ma ochoty rozpędzać się poza 170 licznikowe - a ile to jest rzeczywiste, to chyba każdy sobie zdaje sprawę ;] do vmax dalekoooo. Z kolei 5b ma vmax prawie w punkt z obrotami mocy max, niby ok, ale uszy odpadają od wycia silnika :hehe:

 

Dokładnie. I aby pojechać szybciej trzeba było pogonić go na 5. biegu do odcięcia, a dopiero potem wrzucać kolejny. Na równym wrzucenie 6. biegu przy niższej prędkości powodowało, że przyśpieszanie kończyło się właśnie na owych 170km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem wczoraj taksówką Tipo 1,4 95 KM LPG. Było już ciemno więc wszystkiego nie widziałem ale wrażenia przyjemne. 

 

Auto na blacie miało 8000 km. Taksówkarz rozmowny to trochę go podpytałem.

 

-pali mu 10l gazu na 100km ( tak twierdzi )

-raz w miesiącu dolewa litr oleju silnikowego  :hmm:

- jakość np przełącznika kierunkowskazów wątpliwa, uważa że za jakiś czas to się urwie

- poza tym zadowolony jak na razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2017 o 20:31, Wojtas_BB napisał:

W kwestii rabatów, to na tipo htb dostaliśmy w firmie 12% upustu, cena katalogowa coś ok 70 tys brutto 

To co muszę zaznaczyć to firma moja związana jest z FCA (nie jest w grupie, ale jest dostawcą), diler jeden z większych w PL, który od 3 lat sprzedaje nam 5-6 aut rocznie.

Każda firma tyle dostanie nawet przy zakupie 1szt ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BartoSMK napisał:

Każda firma tyle dostanie nawet przy zakupie 1szt ;]

skoro jest tak jak mówisz, to znaczy że dilerzy maja w głębokim poważaniu sprzedaż samochodów.

Wysyłaliśmy zapytania do kilku dilerów, jedynie Ganinex na tyle się skusił, że chciało mu się przygotować przyzwoitą ofertę na bazie, której rozmawialiśmy dalej, reszta dała po 5-6%.

 

Oczywiście nie bez znaczenia mógł być fakt, że tamci od razu zdawali sobie sprawę, że serwisować samochodów u nich nie będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2017 o 11:29, Novy81 napisał:

Jechałem wczoraj taksówką Tipo 1,4 95 KM LPG. Było już ciemno więc wszystkiego nie widziałem ale wrażenia przyjemne. 

 

Auto na blacie miało 8000 km. Taksówkarz rozmowny to trochę go podpytałem.

 

-pali mu 10l gazu na 100km ( tak twierdzi )

-raz w miesiącu dolewa litr oleju silnikowego  :hmm:

- jakość np przełącznika kierunkowskazów wątpliwa, uważa że za jakiś czas to się urwie

- poza tym zadowolony jak na razie.

 

A ile miesięcznie robi? Fiat z tym silnikiem musi olej żreć ;]

 

Przełączniki się nie urwą, ale po kilku latach przestaną na mrozie działać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2017 o 11:29, Novy81 napisał:

Jechałem wczoraj taksówką Tipo 1,4 95 KM LPG. Było już ciemno więc wszystkiego nie widziałem ale wrażenia przyjemne. 

 

Auto na blacie miało 8000 km. Taksówkarz rozmowny to trochę go podpytałem.

 

-pali mu 10l gazu na 100km ( tak twierdzi )

-raz w miesiącu dolewa litr oleju silnikowego  :hmm:

- jakość np przełącznika kierunkowskazów wątpliwa, uważa że za jakiś czas to się urwie

- poza tym zadowolony jak na razie.

 

 

Moje Grande 1.4 16V, również zagazowane, jak jeździłem tylko w mieście też paliło około 10l/100, przy raczej ciężkiej nodze. Olej co jakiś czas trzeba dolać, ale litr to na dobrych kilka tysięcy wystarczy, a przebiegu mam trochę więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bartekm napisał:

Z tego co pamiętam od 88 do 93KM, na pewno hamował w Punto ten silnik @Rome, nie wiem czy też i nie @K3 :)

 

A pytam dlatego, że te 95 KM w Tipo jakoś nie jechały (jazda testowa opisywana w poście, link wyżej) jakby było tam koło 100 KM, przypominało to trochę (raz jechałem) lanosa 84 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.